Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy Genie Scout działa na łatce 10.3? Czy trzeba czekać na kompatybilną?

I jeszzcze jedno, czy da się jakimś edytorem dodać już do rozpoczętej gry, nowe ligi, aby można było szukać piłkarzy?

 

Nie, musisz zaczekać na wersję kompatybilną. Tak było od zawsze.

FM Modifierem możesz się pobawić.

Odnośnik do komentarza

Już wiem. Trzeba wyłączyć PLU, bo z łatką 10.3 się kłóci...

 

Czyli rozumiem, że jak na łatce 10.3 włączę sobie PLU i moją drużynę z III ligi to będzie występował błąd w postaci 2 żółtych kartek = zawieszenie, są jeszcze jakieś bugi czy tylko ten?

Odnośnik do komentarza

Witam.Ja mam niestety problem z każdą wersją FM'a : Instaluję oryginalnego Fma np.2006 i wyskakuje mi błąd podczas włączania gry : Runtime Error R6002 Floating Point Support Not Loaded . Co zrobić ? Można temu jakoś zaradzić?Ehh.. akurat z tą grą musiało się to stać; (((

Odnośnik do komentarza
http://forumcm.net/i...-wychowankowie/ i czy ten koleś co ostatnio dodał nie bawił sie edytorem? taki wychowanek? ( icecol )

 

Gdyby miał lepsze atrybuty fizyczne to na 100%,a tak pewnie ma CA powyżej 190 i tyle...Należy pamiętać,że w obecnych FMach atrybuty fizyczne (a w szczególności szybkościowe) kosztują dużo punktów,mam w obecnej karierze młodego Hiszpana - nie u mnie tylko w AS Roma - świeci na czerwono w atrybutach technicznych i psychicznych,za to kuleje w fizycznych...ale aż takim killerem - 10 dwudziestek !!! - nie jest i rzeczywiście coś tu brzydko pachnie ;)

Odnośnik do komentarza
Witam.Ja mam niestety problem z każdą wersją FM'a : Instaluję oryginalnego Fma np.2006 i wyskakuje mi błąd podczas włączania gry : Runtime Error R6002 Floating Point Support Not Loaded . Co zrobić ? Można temu jakoś zaradzić?Ehh.. akurat z tą grą musiało się to stać; (((

 

Jak nie masz to spróbuj zainstalować najnowszego .NET Framework'a i Microsoft Visual C++. Na stornie M$ można znaleźć linki

Odnośnik do komentarza

Istnieje jakiś mod, który "wrzucony" do jakieś skórki pozwalałby na poznanie CA i PA? Ewentualnie jakiś scout - pod łatkę 10.3? Wykluczam FMERT.

 

 

Ja tylko na FMERE działam.Wszystko tam jest.Potrzebny mi save najlepiej po 2 sezonach ligi angielskiej (do tego moze byc wlaczona liga polska,wloska i hiszpanska).Poniewaz wczoraj wieczorem zapisalem i skonczylem gre a dzis rano juz nie moge otworzyc tego zapisu ;(

Odnośnik do komentarza

To chyba dosyć oczywiste, że zespół z 11 najszybszymi zawodnikami w świecie futbolu (Pac/Acc 20) będzie miał sporą przewagę nad rywalami?

 

I dalej - jak widać z wyników (7-2-5), to chyba oczywiste, że gdy dobry rywal wyjdzie na zespół z reputacją trzecioligowca, zagra bardzo ofensywnie, więc bezpośrednie podania + Pac/Acc 20 stanowi na nich doskonałą broń (+7). A rywal słabszy aż tak się nie odsłoni, więc okazji do wykazania się Pac/Acc będzie znacznie mniej, czego efektem 5 porażek.

Odnośnik do komentarza

Racz zwrócić uwagę na statystyki - Jak równy z równym z Lyonem, przewaga w posiadaniu piłki, przewaga w strzałach, 66% celnych podań - to wszystko od szybkości? Jest wiele przykładów w świecie piłki gdzie wyraźnie widać, że szybkość to nie wszystko. Można się przewrócić o własne nogi, można dobiec do piłki i wysłać piłkę w trybuny.

 

Ta sytuacja wygląda na taką, gdzie silnik gry nie radzi sobie z sytuacją i podciąga statystyki "do średniej". Ot - trafia się zespół mega szybki i wygrywa, ale skąd taka skuteczność podań? Skąd przewaga w grze piłką? Zresztą - można stworzyć zespół nie tylko szybkich, ale świetnych indywidualnie piłkarzy, który nie będzie wygrywał jak leci (Man City?), a tu mamy tylko szybkość, piąte miejsce i punkt straty do lidera :)

Odnośnik do komentarza

Nie mówimy o szybkości - mówimy o 11 najszybszych piłkarzach na świecie. Takich którzy przyspieszeniem i szybkością dogonią każdego napastnika, uprzedzą każdego rywala w pogoni za piłką, uciekną każdemu obrońcy, dojdą do piłki, do jakiej nie zdąży 99% piłkarzy na świecie. Oczywiście że przekłada się to nie tylko na atak, ale i na obronę.

 

Re. przewaga w strzałach - Brudi pisze, że grał wysoko ustawioną linią defensywną. Jaka jest standardowa taktyka na takie ustawienie - piłki za obronę na dobieg do napastników. Gdy każdy obrońca ma lepszy start od każdego napastnika i jest od niego o wiele szybszy, zdecydowana większość potencjalnych sytuacji ofensywnych jest dławiona na pierwszych kilkunasty metrach.

 

Re celność podań - ależ oczywiście; podanie celne to podanie, po którym piłkę otrzymuje partner z drużyny. Gdy partner jest w stanie uprzedzić szybkościowo każdego rywala w wyjściu do piłki, nie trzeba mu zagrywać na czubek buta, a i tak podanie zostanie uznane jako celne.

 

I tak dalej i tak dalej.

Odnośnik do komentarza

To chyba dosyć oczywiste, że zespół z 11 najszybszymi zawodnikami w świecie futbolu (Pac/Acc 20) będzie miał sporą przewagę nad rywalami?

 

I dalej - jak widać z wyników (7-2-5), to chyba oczywiste, że gdy dobry rywal wyjdzie na zespół z reputacją trzecioligowca, zagra bardzo ofensywnie, więc bezpośrednie podania + Pac/Acc 20 stanowi na nich doskonałą broń (+7). A rywal słabszy aż tak się nie odsłoni, więc okazji do wykazania się Pac/Acc będzie znacznie mniej, czego efektem 5 porażek.

 

 

Tak porażki z Olimpique Marsylią, Lyonem, St Etienne, Nancy i Valenciennes.

 

Nie mówimy o szybkości - mówimy o 11 najszybszych piłkarzach na świecie. Takich którzy przyspieszeniem i szybkością dogonią każdego napastnika, uprzedzą każdego rywala w pogoni za piłką, uciekną każdemu obrońcy, dojdą do piłki, do jakiej nie zdąży 99% piłkarzy na świecie. Oczywiście że przekłada się to nie tylko na atak, ale i na obronę.

 

Re. przewaga w strzałach - Brudi pisze, że grał wysoko ustawioną linią defensywną. Jaka jest standardowa taktyka na takie ustawienie - piłki za obronę na dobieg do napastników. Gdy każdy obrońca ma lepszy start od każdego napastnika i jest od niego o wiele szybszy, zdecydowana większość potencjalnych sytuacji ofensywnych jest dławiona na pierwszych kilkunasty metrach.

 

Re celność podań - ależ oczywiście; podanie celne to podanie, po którym piłkę otrzymuje partner z drużyny. Gdy partner jest w stanie uprzedzić szybkościowo każdego rywala w wyjściu do piłki, nie trzeba mu zagrywać na czubek buta, a i tak podanie zostanie uznane jako celne.

 

I tak dalej i tak dalej.

Weź pod uwagę, że inne atrybuty Ci zawodnicy mieli marne i jeśli 2 atrybuty robią taka różnice to chyba coś jest nie tak?

Szybkość wyklucza: ustawianie się, przewidywanie, zwinność, równowagę, krycie?

Nie uda Ci się w grze zrobić drużyny szybkobiegaczy? Wydaje mi si to bardzo możliwe.

 

Aha no i jeszcze jedno, uważasz, że jeśli sprinterska drużyna olimpijska USA zrobiła by swój zespół piłkarski, to dzięki szybkości wygrywali by wszystko na prawdziwym świecie?

Odnośnik do komentarza
Aha no i jeszcze jedno, uważasz, że jeśli sprinterska drużyna olimpijska USA zrobiła by swój zespół piłkarski, to dzięki szybkości wygrywali by wszystko na prawdziwym świecie?

Nie.A to dlatego,że w piłce nożnej nie liczy się czas na 100m tylko szybkość i przede wszystkim przyspieszenie na kliku metrach.Jeśli zgubisz rywala startem do piłki na 2-3 m niepotrzebny ci drybling,ustawianie się i inne bezdety.Taki Aruna Kone zjada o każdej porze dnia i nocy np. Dirgo Tristana,jeśli rozumiesz o co mi chodzi,mimo,że Hiszpan na 100% w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła (prócz cech fizycznych) jest lepszy od reprezentanta WKS...A szybkość + technika = dominator vide Ronaldo (ta płaczka i ten legendarny)...

Odnośnik do komentarza

Siemka gram już 2 sezon Milanem i mam parę pytań :

 

W 1 sezonie zająłem 6/7 miejsce i było cienko. Zrobiłem dużo transferów i mam pytanie co o nich sądzicie. To nie jest przechwalanie się tylko pytanie.

 

Sezon 2010/2010

 

http://img188.imageshack.us/i/20102011aa.png/

 

Sezon 2009/2010

 

http://img246.imageshack.us/i/20092010aaa.png/

 

2 pytanie tyczy się taktyki i treningów. Taktyki nie ustawiałem gram zwykłe 4-4-2 i chyba na standard mam ustawione. Czy znacie jakieś dobre taktyki ? Kolejne pytanie to trening. Zrobiłem sam i zrobiłem tak :

 

- bramkarze to um.bramkarskie na średnio reszta lekko

- obrona to defensywa na średnio inne oprócz um.br lekko

- pomoc to ofensywa średnio reszta lekko

- atak to ofensywa średnio reszta lekko

 

czy taki trening przejdzie ?

 

Na razie tyle co do pytań

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...