Skocz do zawartości

Made in England


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2009, v9.0.1

Ligi: angielska (Premiership)

Baza danych: mała

Dodatkowe kraje: Anglia

Zasady: o tym niżej

 

 

Tytuł projektu: Projekt Anglia

 

Cel projektu: Zbudowanie silnej drużyny, która włączy się do walki o mistrzostwo kraju

 

Założenia projektu:

  • drużyna oparta na samych Anglikach
  • sztab trenerski stworzony z samych Anglików
  • sprzedaż graczy spoza Anglii
  • kupowanie wyłącznie Anglików
  • w miarę możliwości stawianie na wychowanków
  • utrzymywanie płynności finansowej

 

Czas trwania projektu:

  • dopóki mnie nie wywalą z klubu
  • dopóki nie zbuduję samograja
  • dopóki mi się nie znudzi

(Kolejność na liście oznacza priorytety)

 

 

Klub: Aston Villa

Odnośnik do komentarza

Za tytuł masz plusa, bo przypomniała mi się fajna płyta zespołu Atomic Rooster ;) A i mam pytanie, skoro chcesz zrobić cały zespół oparty na Angolach, czy Ty, jako wirtualny menadżer, też jesteś narodowości angielskiej?

 

Powodzenia i oby jak najdłużej (przedwczesne) :kutgw:

Odnośnik do komentarza

jmk, sam sobie odpowiedziałeś :)

Abruś, ja jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę ;)

Lucas, na nowszych komp mi coś świrował - z czymś się łatki te gryzły i ogólnie komp chodził do dupy.

 

 

 

Kadra, jaką zastałem, obejmując klub:

 

 

Bramkarze:

 

Brad Friedel (USA, 37, 82A / 0G)

Brad Guzan (USA, 24, 9A / 0G)

Stuart Taylor (ANG, 28, 3u21-A / 0G)

 

Podsumowanie: Chcąc zachować Anglika na bramce, zmuszony będę wystawić na listę transferową zarówno Guzana, jak i Friedela. Niestety ponieważ Taylor jest aktualnie kontuzjowany, postawię z musu na Friedela, a tylko Brad powędruje na listę transferową.

 

 

Prawi obrońcy:

 

Luke Young (ANG, 29, 7A / 0G)

Craig Gardner (USA, 22, 8u21-A / 0G)

 

Podsumowanie: tutaj mam znacznie lepszą sytuację. Young będzie miał pewne miejsce w składzie, a wskakujący do jedenastki w jego miejsce Gardner rowie powinien sobie poradzić. Dlatego też na tej pozycji nie przewiduję wzmocnień ani zmian.

 

 

Lewi obrońcy:

 

Nicky Shorey (ANG, 27, 2A / 0G)

 

Podsumowanie: na lewej obronie jest mizeria. Choć Shorey prezentuje przyzwoity poziom, to jest naszym jedynym lewym obrońcą i w razie jego kontuzji będzie nie lada problem, dlatego znalezienie alternatywy na lewą obronę jest jednym z priorytetów.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Carlos Cuellar (HIS, 27)

Martin Laursen (DAN, 31, 51A / 2G)

Zat Knight (ANG, 28, 2A / 0G)

Curtis Davies (ANG, 23, 3u21-A / 0G)

 

Podsumowanie: po oddelegowaniu do drużyny rezerw i wystawieniu na listę transferową Cuellara i Laursena zostaje mi dwójka Knight Davies, która powinna sobie poradzić, ale w razie kontuzji któregoś z nich nie będę miał kogo wystawić, stąd intensywne poszukiwania stopera na rezerwę.

Odnośnik do komentarza

Bramkarze:

 

Brad Friedel (USA, 37, 82A / 0G)

Brad Guzan (USA, 24, 9A / 0G)

Stuart Taylor (ANG, 28, 3u21-A / 0G)

 

Podsumowanie: Chcąc zachować Anglika na bramce, zmuszony będę wystawić na listę transferową zarówno Guzana, jak i Friedela. Niestety ponieważ Taylor jest aktualnie kontuzjowany, postawię z musu na Friedela, a tylko Brad powędruje na listę transferową.

 

Który? :D

Plus za pomysł i życzę Ci abyś wytrwał w prowadzeniu opka :):kutgw:

Odnośnik do komentarza

Można się domyślić ;P

 

 

 

Defensywni pomocnicy:

 

Nigel Reo Cocker (ANG, 24, 23u21-A / 1G)

Stilian Petrov (BUŁ, 72A / 7G)

Issiah Osbourne (ANG, 21)

 

Podsumowanie: wyjściowym defensywnym pomocnikiem będzie zapewne Reo Cocker, który prezentuje się całkiem poprawnie. Rezerwowym dla niego powinien zostać Osbourne, pomału oswajający się z wielkim futbolem. Petrov, zgodnie z założeniami, ląduje na liście transferowej i w rezerwach.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Gareth Barry (ANG, 27, 20A / 1G)

Steve Sidwell (ANG, 26, 5u21-A / 0G)

 

Podsumowanie: pozycja, na której mam chyba największe bogactwo. Zarówno Barry jak i Sidwell to piłkarze o wysokich umiejętnościach, ale wyjściowe miejsce w składzie ma, rzecz jasna, Barry, który dodatkowo będzie naszym kapitanem. Jednakowoż Sidwell na pewno swoje szanse dostanie.

 

 

Prawi skrzydłowi:

 

James Milner (ANG, 23, 36u21-A / 3G)

Mustapha Salifou (TOG, 37A / 4G)

 

Podsumowanie: przy sprzedaży Salifou (a przynajmniej przesunięciu go do rezerw) zostaję z jednym Milnerem i być może Routledgem, który też może grać na prawym skrzydle. Nie jest to sytuacja komfortowa, ale na chwilę obecną są inne, ważniejsze pozycje, do obsadzenia.

 

 

Lewi skrzydłowi:

 

Ashley Young (ANG, 23, 3A / 0G)

Wayne Routledge (ANG, 24, 12u21-A / 1G)

 

Podsumowanie: na lewym skrzydle mam chyba największą gwiazdę Aston Villi, czyli Younga. W razie czego może go zastąpić Routledge, a Milner od biedy na lewym skrzydle też może zagrać. Uniwersalność skrzydłowych daje mi, na szczęście, sporo możliwości taktycznych.

 

 

Napastnicy:

 

Gabriel Agbonlahor (ANG, 22, 12u21-A / 2G)

Marlon Harewood (ANG, 29)

John Carew (NOR, 29, 73A / 21G)

Nathan Delfonueso (ANG, 17)

 

Podsumowaniu: przy chęci pozbycia się Johna Carew zostanę z dwójką napastników, dlatego od razu powołałem z drużyny młodzieżowej zdecydowanie wyróżniającego się tam Nathana, by wzmacniał konkurencję. Pozycja Agbonlahora jako wysuniętego napastnika wydaje się niezagrożona, a zapewne wspierał go będzie Harewood. Przydałby się jednak jeszcze jeden napastnik jeśli chcę grać dwójką strzelców.

 

 

Wyjściowa jedenastka będzie zatem prezentować się następująco:

 

Taylor - Young, Shorey, Knight, Davies - Milner, Young, Reo Cocker, Barry - Agbonlahor, Harewood

Odnośnik do komentarza

Prawie, że na żywo. W grze mam październik 2008.

 

 

 

Sztab szkoleniowy:

 

Menedżer: Marco Polo (POL, 33)

 

Asystent: John Robertson (SZK, 55, 28A / 8G) – trening panowania nad piłką

 

Trenerzy:

  • Steve Walford (ANG, 51) – trening ofensywny i strzelecki
  • Tony McAndrew (SZK, 52) – trening taktyczny
  • Kevin McDonald (SZK, 48) – trening stałych fragmentów
  • Steve Burns (ANG, 46) – trening obronny
  • Seamus McDonagh (IRL, 56) – trener bramkarzy
  • Jimmy Hendry (SZK, 44) – trener przygotowania fizycznego
  • Rafael Robles (HIS, 38) – trener drużyn młodzieżowych
  • Brian Jones (WAL, 42) – trener drużyn młodzieżowych
  • Gordon Cowans (ANG, 50, 10A / 2G) – trener drużyn młodzieżowych

 

Fizjoterapeuci:

  • Stewart Walker (ANG, 58)
  • Paul Smith (ANG, 46)
  • Paul Rastrick (ANG, 37)
  • Roddy McDonald (SZK, 51)
  • Chris Malkin (ANG, 41)

 

Scouci:

  • Ian Story-Moore (ANG, 63)
  • John O’Hare (SZK, 62, 13A / 5G)
  • Mel Machin (ANG, 63)

 

Przekształcenie narodowościowe sztabu szkoleniowego będzie musiało poczekać, bowiem priorytetem są ruchy transferowe na rynku graczy.

Zastanawiające są metryki moich scoutów - wygląda na to, że dla ludzi tej profesji jesteśmy takim angielskim Milanem :-k

Odnośnik do komentarza

Proponowane wzmocnienia kadry:

 

 

Bramkarz:

 

Ben Foster (ANG, 25, 1A / 0G, Manchester United)

Robert Green (ANG, 28, 1A / 0G, West Ham)

David James (ANG, 37, 39A / 0G, Portsmouth)

 

 

Obrońcy:

 

Joleon Lescott (ANG, 25, 5A / 0G, Everton)

Stephen Warnock (ANG, 26, 1A / 0G, Blackburn)

Liam Ridgewell (ANG, 24, 8u21-A / 0G, Birmingham)

Nedum Onuocha (ANG, 22, 18u21-A / 1G, Man City)

 

 

Pomocnicy:

 

Tom Huddlestone (ANG, 22, 28u21-A / 2G, Tottenham)

Jack Wilshere (ANG, 17, Arsenal)

Jamie O’Hara (ANG, 22, 4u21-A / 0G, Tottenham)

Mark Noble (ANG, 21, 14u21-A / 3G, West Ham)

 

 

Napastnicy:

 

Jermain Defoe (ANG, 25, 28A / 7G, Portsmouth)

Darren Bent (ANG, 24, 3A / 0G, Tottenham)

Odnośnik do komentarza

jmk, przecież nie kupię wszystkich :) w tym okienku transferowym raczej szaleństw nie będzie, bo zarząd jest dość rygorystyczny jeśli chodzi o pieniądze na transfery, jakie mam udostępnione.

 

Abruś, potrzebuję bramkarza bo sam Taylor to za mało, poza tym zauważ, że James jest dopiero trzeci w kolejce do ewentualnego wskoczenia do bramki The Villans. Będę się o niego starał tylko wówczas, gdy nie uda się sprowadzić za rozsądne pieniądze Fostera lub Greena.

 

 

 

 

Lipiec 2008

 

 

Intertoto:

  • 19.07.2008, Aston Villa – Cracovia, 5:0 (Agbonlahor x2, Young x2, Harewood)
  • 26.07.2008, Cracovia – Aston Villa, 0:4 (Harewood, Barry x2, Milner)

 

Towarzyskie:

  • 23.07.2008, P. Ferreira – Aston Villa, 1:5 (Harewood, Agbonlahor, Routledge, Young, Reo Cocker)
  • 28.07.2008, Sporting Lizbona – Aston Villa, 1:1 (Milner)

 

 

Transfery do klubu:

  • Liam Ridgewell, 4 mln euro

 

Transfery z klubu:

  • Stilian Petrov => Middlesbrough, 4.8 mln euro
  • Brad Guzan => Bayern Monachium (loan), 170K euro
  • Mustapha Salifou => Bolton, 1,9 mln euro

 

 

Krótka refleksja i spostrzeżenia:

Na starcie sezonu mieliśmy okazję rozegrać kilka meczów towarzyskich oraz dwa spotkania z Cracovią w Pucharze Intertoto, które de facto też traktowaliśmy jak sparingi. Pokazaliśmy się w tych meczach z dość dobrej strony i pozwala to patrzeć optymistycznie w przyszłość. Cieszy przede wszystkim dobra forma ofensywna. W każdym spotkaniu strzelamy po kilka bramek. W miesiącu tym również rozpocząłem ofensywę transferową, ale na zbyt wiele pozwolić sobie nie mogłem, bo mimo sprzedaży dwóch graczy, zarząd dał mi do dyspozycji tylko niespełna sześć milionów euro…

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2008

 

Premiership:

  • 17.08.2008, 1/38, Aston Villa – Sunderland, 3:2 (Barry, Routledge, Agbonlahor)
  • 23.08.2008, 2/38, Arsenal – Aston Villa, 2:0
  • 31.08.2008, 3/38, Aston Villa – Liverpool, 2:3 (Agbonlahor, Young)

 

UEFA Cup:

  • 14.08.2008, 2 runda kwalifikacyjna, Aston Villa – Lillestroem, 2:0 (Agbonlahor, Delfonueso)
  • 28.08.2008, 2 runda kwalifikacyjna, Lillestroem – Aston Villa, 0:2 (Delfonueso, Young)

 

Towarzyskie:

  • 01.08.2008, Aston Villa – Crystal Palace, 4:1 (Delfonueso, Agbonlahor, Carew x2)

 

 

Transfery do klubu:

 

Transfery z klubu:

 

 

Krótka refleksja i spostrzeżenia:

W sierpniu nie przeprowadziłem żadnych dodatkowych transferów ze względu na nikły stan budżetu na ten cel przeznaczonego, mimo iż w klubowej kasie jest sporo pieniędzy. Musieliśmy zatem tymi siłami zacząć mierzyć się z innymi rywalami w Premiership, której początek rozgrywek był dla nas średnio udany, bowiem w 3 meczach zdobyliśmy tylko trzy punkty. Trzeba sobie jednak otwarcie powiedzieć, że już na starcie sezonu toczyliśmy boje z dwoma przedstawicielami Wielkiej Czwórki. Przez rundę kwalifikacyjną Pucharu UEFA przeszliśmy zaś jak burza.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Icon za słowa otuchy ;)

 

 

 

Wrzesień 2008

 

 

Premiership:

  • 13.09.2008, 4/38, Wigan – Aston Villa, 2:1 (Young)
  • 21.09.2008, 5/38, Blackburn – Aston Villa, 4:2 (Young, Barry)
  • 27.09.2008, 6/38, Aston Villa – Chelsea, 1:1 (Agbonlahor)

 

Carling Cup:

  • 24.09.2008, 3 runda, Colchester – Aston Villa, 0:2 (Harewood, Delfonueso)

 

UEFA Cup:

  • 18.09.2008, 1 runda, Standard Liege – Aston Villa, 2:3 (Barry, Young, Sidwell)

 

Krótka refleksja i spostrzeżenia:

Miesiąc wrzesień nie był dla nas udany. W Premiership zgromadziliśmy tylko jeden punkt w trzech kolejnych meczach, ale za to bardzo ważny, bo w starciu z kolejnym przedstawicielem Wielkiej Czwórki. Tym niemniej szkoda straconych punktów z Wigan, a lanie, jakie sprawiło nam Blackburn pewnie na długo zapamiętamy. Udanie rozpoczęliśmy walkę w Pucharze Ligi, gładko odprawiając z kwitkiem Colchester, a w pierwszym meczu 1 rundy Pucharu UEFA po emocjonującym meczu pokonaliśmy Belgów, mimo iż przegrywaliśmy w tym spotkaniu nawet 2:0!

Odnośnik do komentarza

Październik 2008

 

 

Premiership:

  • 05.10.2008, 7/38, Manchester United – Aston Villa, 3:0
  • 08.10.2008, 8/38, Aston Villa – Middlesbrough, 0:0
  • 19.10.2008, 9/38, Newcastle – Aston Villa, 1:1 (Agbonlahor)
  • 26.10.2008, 10/38, Aston Villa – West Ham, 1:0 (Young)
  • 29.10.2008, 11/38, Stoke – Aston Villa, 1:0

 

UEFA Cup:

  • 02.10.2008, 1 runda, Aston Villa – Standard Liege, 1:0 (Harewood)
  • 23.10.2008, Grupa F, 1/4, Aston Villa – Besiktas, 1:0 (Young)

 

 

Krótka refleksja i spostrzeżenia:

W październiku liga wyraźnie nabrała tempa i zamiast trzech spotkań rozgrywanych w poprzednich miesiącach, teraz rozegraliśmy ich aż pięć. Niestety cały czas nasza forma jest daleka od przyzwoitej, bo odliczając porażkę z Manchesterem United jako wliczoną w ewentualne koszty przebudowy zespołu, to z takimi drużynami jak Stoke, czy Middlesbrough powinniśmy wygrywać. Na szczęście osłodziliśmy sobie to dobrą formą w Pucharze UEFA, gdzie po awansie do fazy grupowej, jej rozgrywki zainaugurowaliśmy od zwycięstwa z Besiktasem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...