Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Będę starał się spokojnie i bez przeklinania, nie wiem czy mi wyjdzie.

 

To co odstawili znów dziś Stefański i spółka to kryminał najwyższych lotów. Znowu nas próbowali przekręcić. Kto oglądał mecz ten wie, że Arka zdobyła gola z wyraźnego spalonego. Widzieli to wszyscy tylko nie boczny. Na potwierdzenie moich słów proszę aby ktoś obiektywny, kto oglądał ten mecz napisał, że tak było. Nawet nie potrzebuję powtórki w TV.

 

Onyszko dostaje żółtą kartkę za niby opóźnianie gry 2 sekundy po tym jak na boisku pojawił się zawodnik Odry. Odra robiła w tym czasie zmianę. Kiedy on miał wznowić grę z piątki? :|

 

Brasilia wychodzi na czyste pole, na pełnym biegu wycina go równo z murawą obrońca Arki i co? Tylko żółta dla rywala.

 

Wygraliśmy, ale jestem tak zirytowany tym co odstawiają sędziowie w meczach Odry, że trudno mi się cieszyć z tych cennych punktów.

Gol Piechniaka piękny. Bramka Dymkowskiego głową po asyście Brasilii z rożnego. Wcześniej róg wypracował ambitny Szalamberidze.

 

46-60 minuta to kpina w wykonaniu Odry. Jak można po przerwie tak odpuścić i dać Arce tyle okazji do zdobycia bramki? No jak? Arka miała poprzeczkę, a chwilę później zdobyła tę bramkę ze spalonego. Pomijając to, że tam był spalony zawodnicy Odry nie mieli prawa pozwolić Arkę na tak przygniatającą przewagę.

 

Za tydzień kolejny mecz o życie. Który to już w tym sezonie? :roll:

 

Chyba udało się w miarę spokojnie i przez wulgaryzmów :P

Odnośnik do komentarza

Icon-trochę to dziwne, raz mówisz o ogólnym niskim poziomie sędziowania w Polsce, a zaraz mówisz że to jakiś nie mal spisek przeciwko Odrze.

Bo poziom sędziowania w Polsce to dno. Ale powiedz mi jak to wytłumaczyć, że w 3 meczu pod rząd gwiżdże się w tak kluczowych momentach przeciwko Odrze?

 

1. Odra - Polonia Warszawa. Szalamberidze zdobywa prawidłową bramkę, arbiter gwiżdże spalonego.

 

2. Cracovia - Odra. Onyszko leciutko dotyka napastnika Cracovii. Sędzia gwiżdże karnego. Eksperci w C+ stwierdzają, że to był taki karny, którego 9 na 10 sędziów by nie odgwizdało.

 

3. Odra - Arka. Arka zdobywa gola ze spalonego. Arbiter go uznaje.

 

Ja nie mam pretensji do rywali. Bo to nie ich wina, że arbitrzy są tak żenujący. Ale kto jest na tyle głupi w PZPN, że posyła na tak ważny mecz takiego słabego arbitra jak Stefański? To ten sam koleś, który odebrał nam punkty z Jagiellonią - pamiętny karny za faul na 18 metrze, prawie 2 metry od linii pola karnego :roll:

Odnośnik do komentarza

Icon-Owszem, dno...Aczkolwiek moim zdaniem, nie jest to jakaś klika ludzi, którzy chcą spuścić Odrę z Ligi. Ze swojej strony dodam że cieszę się z zwycięstwa Odry, bo widać że im najzwyczajniej w świecie zależy na utrzymaniu, czego o takiej Arce raczej powiedzieć nie można.

Odnośnik do komentarza

Mógłbym powiedzieć - "czemu to nie gwiżdżą pod nas? Skoro to przypadek, to czemu ani razu w kluczowym momencie nie gwizdnęli dla Odry?" ale tak nie powiem, bo chcę żeby mecze były uczciwie. Trudno się cieszyć kiedy zdobywa się bramkę dzięki arbitrowi. Po prostu mam do zarzucenia PZPN tego, że na tak kluczowy mecz nie wyznaczyli kogoś lepszego. Niech przyjdzie Skwarny i niech napisze ile razy Stefański przekręcił Polonię Warszawa. Ten arbiter nie powinien sędziować nawet w III lidze, a wyznacza się go do meczu, który może zadecydować o spadku jednej z drużyn.

 

No nic, pozostaje liczyć, że w Lubinie arbiter nie będzie się mylił. I jeżeli nawet przegramy/wygramy to w sportowej grze, a nie po błędach sędziego.

 

A poza tym to proszę brać poprawkę, jestem mocno zdenerwowany i zbulwersowany ;)

Odnośnik do komentarza
Ekstraklasa. Piłkarze Odry odmówili wyjścia na trening

 

- Nawet bym tego nie nazwał strajkiem. Bo o czym my tu mówimy? Jest dwutygodniowy poślizg w wypłatach i tyle! Życzyłbym, żeby tak było w każdej firmie. Zresztą wieczorem zajęcia normalnie się odbyły - mówi członek zarządu Odry Dariusz Kozielski.

 

Działacz Odry twierdzi, że powodem całego zamieszania było raczej środowe walne zebranie zarządu stowarzyszenia MKS Odra - większościowego udziałowca spółki Odra SA. - Sytuacja w klubie była ostatnio napięta. Sam rano zaproponowałem chłopakom, żeby wzięli udział w posiedzeniu i zyskali przez to wpływ na losy klubu. Janek Woś na przykład wszedł do zarządu stowarzyszenia, inni zawodnicy zostali członkami stowarzyszenia - twierdzi Kozielski.

 

Wersji zdarzeń piłkarzy nie poznaliśmy. Pomimo kilku prób, nie udało nam się skontaktować z zawodnikami. - Nie ma co robić zamieszania. Sam jestem ciekaw, jak oni by to skomentowali. Praktycznie na każde wynagrodzenie w tej rundzie czekali trochę dłużej. W tej chwili najważniejsze są kwestie sportowe - uważa Kozielski.

 

Dodajmy, że zarząd stowarzyszenia podjął uchwałę o przekazaniu Kozielskiemu w zarządzanie 58 proc. akcji Odry. Co to oznacza? - Formalnie dysponuję takimi samymi uprawnieniami, jakbym ten pakiet nabył. Czy Odrę czeka rewolucja? Tak, ale dopiero po sezonie. Gwarantuję, że będzie ona zgodna z oczekiwaniami pozostałych akcjonariuszy - mówi Kozielski.

 

źródło

2 tygodnie zwłoki i nie wyszli na trening? Serio, czy to fanaberie kogoś kto chciał nabić klikalność?

Mając na uwadze chociażby arykuły, które opisywały jak się płaci (lub nie) w śląskich klubach - Odra zawsze była wśród klubów, które dłużej niż miesiąc nie zalegały i płaciły regularnie. Dlatego dziwi taki bunt po 2 tygodniach, skoro wielu wokoło czeka po 2 m-ce albo i dłużej.

Odnośnik do komentarza

A mi sie wydaje, ze to mialo zwiazek z tym:

 

Nowym większościowym właścicielem Odry Wodzisław będzie Dariusz Kozielski. Zarząd MKS Odra podjął uchwałę o przekazaniu działaczowi w zarządzanie pakietu 58 procent akcji ligowej spółki.

 

Takie rozwiązanie ogłoszono wczoraj po 20:00. Wtedy też okazało się, że nastąpiły zmiany we władzach klubu.

 

- W nowym zarządzie jest kilka nowych twarzy. Potwierdzam też, że podjęliśmy decyzję o przejęciu przez pana Kozielskiego 58 procent akcji, należących do stowarzyszenia. Teraz jego władze razem z prawnikami mają popracować nad szczegółowymi rozwiązaniami - informuje Marian Oślizło, który ponownie został wybrany na prezesa MKS Odra.

 

W nowym dziesięcioosobowym zarządzie klubu znaleźli się m.in. piłkarz Jan Woś, drugi trener Jarosław Skrobacz, dotychczasowy prezes stowarzyszenia Marian Oślizło, rzecznik klubu Sebastian Meisner oraz Dariusz Kozielski. Zabrakło za to ludzi związanych z poprzednim prezesem MKS Odra Andrzejem Surmą. On sam też nie kandydował w wyborach do nowego zarządu.

 

Zrodlo: 90minut

 

No ale niech sie dowodzacy wypowie :>

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem nie wyszli na trening bo nie byli pewni tego jakie decyzje zapadną podczas zebrania zarządu. Zresztą zaraz po oficjalnym potwierdzeniu, że to Kozielski będzie klubem zarządzał trening został odpracowany. Zawodnicy po meczu z Arką dostali dodatkową premię w wysokości 60 tyś złotych do podziału. Tutaj można o tym przeczytać.

 

Z dobrego źródła wiem, że tak naprawdę dwutygodniowy poślizg w wypłatach nie był powodem nie wyjścia na trening. Ale w 100% będę wiedział najwcześniej jutro wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Odra spada z Ekstraklasy :(

 

nie ma już szans na nic. Porażka 1:2 z Zagłębiem całkowicie przekreśla nasze szanse na utrzymanie. Już nie będę się czepiał tego, że arbiter nie uznał nam bramki na 2:2 mimo iż spalonego nie było. Zagraliśmy słabo, momentami w II połowie mieliśmy przewagę, ale w swoim stylu daliśmy sobie wbić na 2:1.

 

Nie ma już nawet co kalkulować - w Krakowie nie wygramy, a Piast nie przegra w ostatniej kolejce z przegrywającą wszystko Cracovią.

 

To dzień wielkiego święta tych wszystkich, którym tak bardzo zależało na tym żeby Odra spadła - użyjcie sobie, kopnijcie leżącego, nadeszło wasze 5 minut...

Odnośnik do komentarza

Wywalic polowe tego drewna z Odry i nie bedzie takich cyrkow z utrzymaniem. Adamczyk -> Luksik, Sosin->Bueno&Grzegorzewski&Chmiest razem wzieci. Dalej nie bede wymienial bo mnie na prawde udusisz :> Utrzymac sie utrzymacie bo wierze w Slask, ze odpusci ;) a przy okazji sobie pewnie na LM za miedze pojezdzisz ;P

Odnośnik do komentarza

Nawet gdybyśmy wygrali ze Śląskiem to nic nam nie da. Arka gra z Piastem i jeżeli tam padnie remis to wyprzedzimy Piasta o punkt. I zostaje ostatnia kolejka, w której my gramy z Wisłą, Piast z Cracovią, a Arka w Wrocławiu. Nie wierzę w to, że wygra Cracovia, która odpuściła ostatnie 2 mecze bo ma już pewne utrzymanie. W remis też nie wierzę, choć on mógłby nam dać fuksiarskie utrzymanie. Podstawa to zacząć grać na luzie, oni są tak spięci w ostatnich meczach i nic im nie wychodzi. Na początku, kiedy nie było żadnych szans na utrzymanie jeszcze to jakoś wyglądało. Kiedy tylko złapali kontakt i dogonili Arkę i Piasta to zaczęli grać nerwowo, źle i chaotycznie.

 

A Sosin to chyba jakiś żart? ;)

Odnośnik do komentarza

I co z tego, że na wolnym transferze? Takiemu zawodnikowi trzeba zapłacić słono, może nawet więcej niż nierobowi Cantoro.

 

I co z tego, że Piast nie wygra w Gdyni? Jak wygra Arka to lepiej dla Odry? Nie sądzę, bo w ostatniej kolejce zagrają z grającym o nic Śląskiem.

 

Bo już chyba lepiej zająć to przedostatnie miejsce i liczyć, że PZPN się nie wygłupi i nie przyzna Piastowi licencji. To jest jedyna szansa na utrzymanie ;P

Odnośnik do komentarza

Bo już chyba lepiej zająć to przedostatnie miejsce i liczyć, że PZPN się nie wygłupi i nie przyzna Piastowi licencji. To jest jedyna szansa na utrzymanie ;P

 

 

A uwierz, że nie powinni dostać. Był remont i co tam jest? Wielki ch...Po meczu wyszedłem przez płot ze stadionu. To mówi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza

Miasto Wodzisław już w styczniu zapowiedziało, że 3 raz z rzędu nie udostępni naszego boiska Piastowi. Z kolei czytałem ostatnio w sportslaski.pl wypowiedź szefa Komisji Licencyjnej ds. klubów ekstraklasy Hilarego Nowaka, który zarzekał się, że komisja nie przyzna Piastowi licencji jeżeli ten nie będzie miał podgrzewanej murawy, sektora dla przyjezdnych spełniającego normy i oświetlenia. Raz mogę przymknąć oko, drugi raz, ale trzeci już na pewno nie.

 

Chciałbym żebyśmy się utrzymali sportowo, ale nie wierzę już w tych zawodników po prostu. Oni dali z siebie wszystko, na więcej już ich po prostu chyba nie stać.

Odnośnik do komentarza

Odra spada z Ekstraklasy :( [...]Nie wierzę w to, że wygra Cracovia, która odpuściła ostatnie 2 mecze bo ma już pewne utrzymanie[...]

 

Nie ma już nawet co kalkulować - w Krakowie nie wygramy, a Piast nie przegra w ostatniej kolejce z przegrywającą wszystko Cracovią.

 

To dzień wielkiego święta tych wszystkich, którym tak bardzo zależało na tym żeby Odra spadła - użyjcie sobie, kopnijcie leżącego, nadeszło wasze 5 minut...

uzyjemy sobie po sezonie :P ;) Ja bym jeszcze nie skreślał Odry! Cracovia nie ma nic pewnego jeszcze! W ost kolejce Cracovia może przegrać z Piastem i po porażce z Wisła będą mieć 30. Piast po porażce w Gdyni może miec 27 pkt przed ost kolejką a Odra 29 po wygranej ze Slaskiem. W ost kolejce nawet jak Piast wygra bedzie mial 30 a Wam starczy remis i tez 30 pkt. Nie znam małej tabelki ale przy remisie Piasta z Cracovia Piast leci. Arka bedzie miec 28 przed meczem ze Slaskiem i watpie by Slask cos odpuszczal....

No i dlaczego uwazasz, ze w Krakowie nie wygracie? Jesli Cracovia/Korona/Arka wygrali? Nie jesteście od nich wcale slabsi. Dobry mecz Onyszko, jakis gol z dupy...Wisla tez bedzie mieć nóż na gardle i może nerwowo być. Jeśli wygracie ze Slaskiem to remis (przy dobrych warunkach) a wygrana napewno da Wam utrzymanie. Szanse nie sa jakies wielkie, ale caly czas są i nie wiem czemu tak sie poddajesz, zawodnicy tez sie poddali juz?

Odnośnik do komentarza

IMO Wisła będzie grała poza tym o pietruchę z Odrą, bo we wtorek wygra z Cracovią, a nie wydaje mi się, żeby Ruch tanio sprzedał skórę u siebie Lechowi. Także nie wygląda to aż tak źle dla Odry, jeszcze :-)

Piszesz to jako pewniaki?

Watpie by Cracovia w derbach cos odpuscila. Raz już Wisłe i to na Rejmonta pojechali w tym sezonie...Nawet przy remisie Lecha i wygranej Wisły bedziecie mieli 3 pkt przewagi i potrzeba 1 pkt z Odra, bo macie gorszy bilans z nami. Gra na remis z desperacko potrzebujaca punktow Odra moze byc ryzykowne ;) Pozatym Ruch chyba cos ost zlapach zadyszke i nie powiedziane, ze Lech tam wtopi.

Tak czy siak u gory i na dole bedzie jeszcze ciekawe i ani Wisla nie ma jeszcze mistrza, ani Odra spadku.

Odnośnik do komentarza

@ Qcz - pewnie nie widziałeś meczu Odry. I innych poprzednich. Cantoro cały mecz przedreptał. Dla mnie nieporozumieniem jest wystawianie w składzie zawodnika, któremu nie zależy. Tu nie ma nikogo kto by "oddał życie za Odrę", to są wszystko najemnicy. Jedynie Malinowski, Kwiek, Dymkowski i Kowalczyk się starają. Reszta chyba już nie wierzy. No może Szalamberidze i Piotrek Piechniak się starają trochę powalczyć.

 

Na punkty w Krakowie będę liczył tylko w przypadku kiedy Wisła będzie miała już zapewnione mistrzostwo. A to będzie oznaczać jej zwycięstwo z Cracovią i porażkę Lecha w Chorzowie we wtorek. Nie jest to niemożliwe, ale jednak mało prawdopodobne.

 

Matematycznie szanse są. Realistycznie nie ma żadnych szans. A ze Śląskiem będzie ciężko. Ostatni raz wygraliśmy z nimi chyba w 2001 roku.

 

Dla mnie i dla samej Odry to może i lepiej. Niektórzy przestaną się w końcu pastwić nade mną i nad moją kochaną drużyną, której całą winą jest to, że od 14 lat gra w Ekstraklasie na przekór logice i uwierając kibicom drużyn, które od wielu lat próbują się dostać do Ekstraklasy, ale nie potrafią.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...