Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław w FM 2010


Guli

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Gancarczykowie powinni mieć wpisani siebie w fav. staff

V. Sotirovic - nie wiem czy to nie wina engine'u ale on nie zarabia chyba 4,8k E / tydzień? To by dawało kwotę rzędu 80k zł / mc?

K. Wołczek - Wrocław

J. Fojut - kosztował 100 k E, nie ma też wpisanej daty przybycia (luty 2009)

S. Dudek - w Proemieinu grał już od sezonu 98/99, nie od 03/04

B. Gul - Wrocław

J. Gancarczyk - Oława

K. Kaczmarek - Wrocław

W. Kaczmarek - Gostyń

B. Kasnikowski - Bialystok

P. Kowal - zła data urodzenia (powinien być 89'), on gra w Śląsku w ogóle?

P. Ludzinski - w Amice grał o wiele wcześniej niż 04/05 - trzeba uzupełnić historię

J. Małecki - Wrocław

M. Pawelec - w Górniku był na loan, kontrakt na 4 lata (do 1.7.2012), kosztował 500k zł

T. Socha - Wrocław

T. Szewczuk - przed Erfurtem grał w Lubinie i Legnicy

Odnośnik do komentarza

Łudziński zdobywa seryjnie gole, trzeba go mocno ściągnąć w dół, zwłaszcza że trafił na listę transferową. Mila ma chyba za wysokie Adaptability, ono decyduje o tym jak odnajduje się za granicą - IMO powinno być o połowę mniejsze. I coś za dużo w Śląsku zawodników idealnie wykonujących karne jak na ich popisy z zeszłego sezonu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

IMO problemem w Śląsku była zbyt duża liczba piłkarzy kompletnych, z prawie wszystkimi atrybutami >10, po pierwsze gra takich promuje i Vuk, Łudziński i spółka błyskawicznie zyskiwali na wartości a po drugie jest niezgodne z prawdą ;)Przepakowania wymienionych zawodników to osobna sprawa, z pobocznych spraw - podatność na urazy u Vuka chyba trochę w górę, co trochę musi pauzować, chyba też przydałaby się delikatna relacja na minus u Tarasiewicza odnośnie Bilińskiego, niewielka i nietrwała ale spowodowałaby że Kamil rzadziej pojawiałby się na boisku, tak jak w rzeczywistości. Do kadry pierwszego zespołu na mecz z Jagiellonią dołączył Robert Menzel, przyszedł w tym roku z Wratislavii.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Guli jest źle.

 

Braki, o których pisali koledzy wyżej nie zostały przez Ciebie wprowadzone. Do tego błąd z frekwencją minimalną: 2000 tys. na Oporowskiej ciągnie się od dawna. Średnia w wysokości 6000 też jest za niska (niższa również od średniej za cały zeszły sezon). Śląsk to nie Polonia Warszawa w tej materii. Brak pełnego sztabu (np. Barylski nie jest asystentem), kadry u21 (tym bardziej daje po oczach, że w tej wersji opracowano składy wszystkich ekip z 2 ligi). Karta "kontrakt z klubem" całkowicie pusta w przypadku wielu zawodników; data przyjścia do zespołu, kontrakt do, numer zawodnika to podstawa. Rubryka "rekordy" świeci pustkami. Niepełne pozycje Spahicia. Zarobki? Sam popatrz...

Zarobki[tys/mies]:

Vuk 97,5

JGancarczyk 82,5

Łukasiewicz 57,5

Celeban 57,5

Madej 55,0

Ulatowski 55,0

Łudziński 52,5

Pawelec 48,0

Spahić 44,0

Vazgec 40,0

Wołczek 38,0

Mila 37,0...

 

Tymińskiego gra wycenia na 2,5 mln.

 

Atrybuty Tarasiewicza do obniżenia. Zespół gra tragicznie. Za tydzień gramy pierwszy mecz o utrzymanie w lidze.

Odnośnik do komentarza

z zarobkami jest ten problem, że trzeba ustawić je absolutnie wszystkim zawodnikom (trenerom też by wypadało). zanim trzeba było odesłać ostateczną wersję bazy zostawiałem kilku zawodników z nieuzupełnionymi zarobkami. efekt? przeciętni zawodnicy zarabiali 1,5-2,5x więcej od najlepiej opłacanego zawodnika i zupełnie rozwalali budżet płacowy.

wycena zawodników (w szczególności tych młodych) jest w tej wersji kosmiczna, ale to chyba było zgłaszane.

Odnośnik do komentarza

to może ja odpowiem: quickstart który można znaleźć w google nie jest z ostatniego okienka transferowego, składy są trochę stare, ale jeśli chodzi o samych zawodników, to gra już korzysta z nowej bazy

i to właśnie dlatego jest tak jak napisał kolega wyżej

Odnośnik do komentarza

To kim jest obecnie Barylski jak nie asystentem? Polecam trochę poczytać o klubie, bo w tym momencie piszesz bzdury. Wprawdzie formalnie piszą, że asystentem jest Łukasz Czajka, ale w realiach FMa asytstent jest drugim trenerem, więc Czajka powędrował na coacha.

 

Co do pensji. Nie mam i nie będę miał oficjalnych danych o zarobkach zawodników. Jak jesteś zawiedziony, to idź do klubu i powiedz, że chcesz dane o zarobkach zawodników - gwarantuję, że wyśmieją cię na samym starcie. Spahić? Przychodził jako lewy obrońca, czasu na oddanie bazy było mało, więc jako lewy pomocnik, przynajmniej do kolejnej łątki z updatem składów nie zagra.

 

Co do danych odnośnie długości kontraktu - te dane też są utajnione i w klubie ich nie podają. Czasem poda coś jakaś gazeta, więc uzupełniłem tylko to, co udało mi się wyłapać w mediach.

 

Rekordy? Na pewno jesteś zarejestrowany na forum kibiców Śląska. Ba, ostatnia Twoja wizyta to dziś o 18.03. Pewnie dobrze wiesz, że był założony temat globalny (ważne ogłoszenie widoczne na wszystkich podforach) o pisaniu odnośnie researchingu. Pisałem, żeby kibice pomogli, żeby Śląsk był opracowany jak najlepiej, wspólnie mogliśmy zrobić porządnie Śląsk. Napisałeś w tym temacie 0 postów kompletnie olewając sprawę. Tak jak wszyscy. Jedziesz za to ciągle po drużynie i po Ryśku Tarasiewiczu, wiecznie krytykujesz.

 

Poza tym, chciałem Cię poinformować, że zawsze możesz zgłosić się na researchera. Na pewno oglądasz wszystkie mecze u siebie jak i wyjazdowe, czynnie uczestniczysz w życiu klubu, chodzisz na konferencje prasowe, rozmawiasz z zawodnikami, podbijasz do nich prywatnie widząc ich w Rynku na spacerze. Śmiało - droga wolna, napisz do Krzyśka Ścibiorka, że zrobisz lepiej Śląsk, z miłą chęcią ustąpię ze stanowiska.

 

Dziękuję za konstruktywną krytykę. Pozdrawiam.

 

Edit: Zapomniałem odnieść się do frekwencji: Jest ona ustalana przed sezonem, czyli nie można przewidzieć, jaka będzie średnia widzów na meczach. Wolę zawsze dać trochę mniej i miło się zdziwić, niż przesadzić. Sądzisz, że po tylu meczach bez zwycięstwa na mecze Śląska będą waliły tłumy? Sezonowcy odpuszczą.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem u Ciebie, nie pierwszy raz zresztą, obsesyjną wręcz manię respektowania wszelkich postanowień owego NDA. I o ile zgadzam się z tym, że nie można wyjawić całej bazy danych, o tyle nie mogę zrozumieć w jaki sposób wyjawienie tego, co napisał qqlkan może w jakikolwiek sposób zaszkodzić SI. Sądząc z Twoich wypowiedz na forum ktoś mógłby pomyśleć, że jesteś zdroworozskądkowym facetem, ale jakoś tak się składa, że wszelkie Twoje wpisty na temat powiązań cywilno-prawnych FM-a i SI są przez Ciebie pisane z niezrozumiałą dawką nadgorliwości.

Odnośnik do komentarza

Wywiązywanie się z tego, co się podpisało = nadgorliwość? Fajne masz podejście.

 

Jeżeli OP zależy na wskazaniu niedociągnięć bazy, a jest betatesterem, od tego ma forum betatesterów. Jeśli chce dotrzeć bezpośrednio do Gulego, od tego ma PW. Do momentu premiery gry OP zobowiązał się własnym podpisem do nieujawniania na forum publicznym informacji o grze, w tym i o bazie danych. Co w tym takiego trudnego do zrozumienia czy niezwykłego?

 

Edyta: W tym roku ludzie z SI parokrotnie jasno zwracali na to uwagę na forum SI, więc stosuję się do tego, o co sami prosili.

Odnośnik do komentarza

Prof, krótko: nie wydaje Ci się, że uznanie informacji, które podał qqlkan, jako ściśle tajnych i niezgodnych z NDA trąci nadgoliwością?

 

Tak w ogóle jeśli już macie kogo obwiniać, to obwiniajcie mnie, nie jego - przed wysłaniem tego posta pytał się mnie gdzie to napisać, powiedziałem, że tutaj może być. Wsadził kij w mrowisko, jak widzę, ale to ja trzymałem jego rękę więc odczepcie się od niego.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: czy Wasze komentarze do tego to faktycznie wynik obawy przed złamaniem NDA, czy też niejako (wybaczcie określenie, z pewnych względów idealnie mi podpasowało) pezetpeenowatości Waszgo grona. Wasze zatwardziałe podejśćie (jako starej gwardii FM researchingu, jeszcze z czasów CM-a bodajże) do jakichkolwiek zmian i prób ulepszenia obecnej sytuacji, idealnie odzwierciedla to co się dzieje w słynnym zwiążku: stara klika dziadów, których nie można krytykować, bo oni przecież robią to od lat i się najlepiej znają na rzeczy.

 

Ty, Prof, byłbyś w tym porównaniu Piechniczkiem :>

 

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...