Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław w FM 2010


Guli

Rekomendowane odpowiedzi

Guli,

 

1.Frekwencja.

W FM09 wersja bazy default jest identyczna frekwencja jak teraz. Od roku nic nie zmieniłeś.

 

2.Rekordy.

Do tego moje wsparcie Ci nie było potrzebne.

 

3.Kontrakty

W mediach zostało wszystko podane.

 

4.Pensje

A w ogóle widział ktoś z researcherów oryginalne umowy albo miał dostęp do kont bankowych?

 

5.Researcher

Od roku nic nie zmieniłeś w kilku wymienionych obszarach. Kilka razy zwracałem ci uwagę i na forum i na gg, pisałem propozycje zmian. Nie wprowadziłeś ich. Uznałem, że nie przekonam Cię, tym bardziej na forum Śląska.

 

6.Asystent

To ustal z researcherami kto ma być asystentem, asystent czy II trener. Bo w fmie są dwie szkoły. Albo realizm albo fikcja.

 

7.Moja wieczna krytyka Tarasiewicza.

Jako pierwszy skrytykowałem za odpady z Jagiellonii, krytykowałem za brak umiejętności pracy w zespole, wciskanie kibicom przed kamerami kitu, że zespół gra dobrą piłkę, za nieogrywanie wiosną zmienników, za złą politykę personalną i wiele innych. Latem pisałem, co będzie jesienią, wielu na forum śmiało się ze mnie a teraz piszą podobnie, bo się sprawdziło.

 

Na researchera Śląska nie nadaję się. Nie znam się na piłce. Nie jestem fanem Tarasiewicza.

 

Przepraszam, że będąc kibicem mojego Śląska oceniam Ryszarda jako trenera a nie jako legendę klubu, byłego bardzo dobrego piłkarza.

 

Guli, przepraszam Cię najmocniej za moje słowa kilka postów wyżej.

Więcej już nie wskażę niedoróbek w Twoim researchingu.

 

Icon, Profesorze, nie zrobiłem nic co mogło zaszkodzić SI. Na testera zgłosiłem się po to żeby pomóc SI a nie szkodzić.

Jeśli macie inne zdanie w tej kwestii to proszę usunąć mój niestosowny post.

Odnośnik do komentarza

Guli,

 

1.Frekwencja.

W FM09 wersja bazy default jest identyczna frekwencja jak teraz. Od roku nic nie zmieniłeś.

 

Uznałem, że:

 

a) podniesienie cen biletów (na wybrane mecze) i podniesienie cen karnetów nie wpłynie na wzrost frekwencji

b) brak wzmocnień (moim zdaniem jedynie Spahić to wzmocnienie, chociaż nie oglądając sparingów ciężko o ocenę tego zawodnika przed oddaniem bazy), kontuzje podstawowych graczy (Mila, Fojut) wpłyną na jakość gry Śląska, co przełoży się na frekwencję, jak na razie to się sprawdza, gdyż frekwencja oscyluje w granicach 7000. Ok nieco więcej niż się spodziewałem przed sezonem, przepraszam za moje niedopatrzenie.

 

2.Rekordy.

Do tego moje wsparcie Ci nie było potrzebne.

 

Nie było mi potrzebne, ale na pewno ułatwiłoby mi pracę. Obecnie w klubie nie posiadają danych typu seria meczów bez porażki, jeżeli posiadasz podziel się, na pewno zostałbyś umieszczony w creditsach FMa, bo nie dostałbyś gratyfikacji pieniężnej

 

3.Kontrakty

W mediach zostało wszystko podane.

 

I to co zostało napisane, to uzupełniłem, nie przypominam sobie, żeby gdzieś była podana tabelka z długością kontraktów wszystkich zawodników. Masz? Podziel się jeśli możesz.

 

4.Pensje

A w ogóle widział ktoś z researcherów oryginalne umowy albo miał dostęp do kont bankowych?

 

Nie sądzę, więc nie ingerowalem w pensje, wolałem, żeby FM ustawił wszystko sobie na podstawie reputacji, bo po co mam ustawić źle?

 

6.Asystent

To ustal z researcherami kto ma być asystentem, asystent czy II trener. Bo w fmie są dwie szkoły. Albo realizm albo fikcja.

 

W FMie asystent jest prawą ręką głównego szkoleniowca. W Śląsku taką funkcję spełnia PawełBarylki, który po odejściu Tęsiorowskiego awansował w hierarchii. Łukasz Czajka został dokooptowany do sztabu szkoleniowego i pełni funkcję asystenta Tarasiewicza I Barylskiego. Polecam przejść się na trening, czy podczas meczu oglądnąć zachowanie ławki rezerwowych i przypatrzenie się jak podzielone są funkcje sztabu szkoleniowego. Czajka jedynie pomaga w treningu i dopiero się uczy tego zawodu. Z

 

7.Moja wieczna krytyka Tarasiewicza.

Jako pierwszy skrytykowałem za odpady z Jagiellonii, krytykowałem za brak umiejętności pracy w zespole, wciskanie kibicom przed kamerami kitu, że zespół gra dobrą piłkę, za nieogrywanie wiosną zmienników, za złą politykę personalną i wiele innych. Latem pisałem, co będzie jesienią, wielu na forum śmiało się ze mnie a teraz piszą podobnie, bo się sprawdziło.

 

Na researchera Śląska nie nadaję się. Nie znam się na piłce. Nie jestem fanem Tarasiewicza.

 

Przepraszam, że będąc kibicem mojego Śląska oceniam Ryszarda jako trenera a nie jako legendę klubu, byłego bardzo dobrego piłkarza.

 

Owszem, po części podzielam Twoją krytykę, odniosłem jednak wrażenie, że robisz to zbyt agresywnie, chociażby takim postem "Tak, winni słabej gry i kiepskiej kadry są zbyt wymagający kibice, pogoda, piłka, buty, pies sąsiadki, pryszcz na nosie motorniczego z 14stki itp. Litości.". Nie użyłeś przekleństw, nie było to obraźliwe, ale moje odczucia co do Twojej krytyki sa takie a nie inne, może dlatego, że czytając forum nie ma w Twoich postach nic optymistycznego o grze drużyny. Śląsk, moim zdaniem niepotrzebnie cały czas gra systemem 4-5-1, aż prosi się o grę dwoma napastnikami, cóż, widocznie Taraś ma taką a nie inną koncepcję, ja jednak go nie krytykuje, bo regularnie nie siedzę w sieci. W weekendy jeżdżę po Polsce ze Śląskiem, a w tygodniu pracuję, co widać po mojej aktywności w internecie.

 

Wierz mi, że o wiele bardziej niż Ty przeżywam grę Śląska. Ci, którzy mnie znają na żywo zdecydowanie to potwierdzą, bo ja jestem fanatykiem i za ten klub skoczyłbym w ogień.

Guli, przepraszam Cię najmocniej za moje słowa kilka postów wyżej.

Więcej już nie wskażę niedoróbek w Twoim researchingu.

 

Po prostu odniosłem wrażnie, że Twoja krytyka to mieszanie mnie z błotem. Ze swojej strony (opracowywanie atrybutów) zrobiłem wszystko, żeby Śląsk był jak najwierniej odwzorowany. Ok, może zawaliłem sprawę z kontraktami (uzupełniłem tylko to, co wiedziałem na 100%), pensji nie ruszałem, wytłumaczenie w pkt. 4. Jeżeli jesteś zawiedziony poziomem mojego researchingu to przepraszam i jestem gotowy na ustąpienie ze stanowiska.

Jeżeli masz dalsze uwagi, to zapraszam na piwo, bo jak pisałem rzadko siedzę w internecie. Masz gg, zostaw wiadomość, napisz priv. Chętnie wysłucham Twoich uwag i na pewno uzupełnię to w kolejnej edycji, o ile jeszcze będę researcherem, bo zawsze możesz przejąć to stanowisko.

Odnośnik do komentarza

Guli, proszę Cię. Informacje o kontraktach znajdziesz w google'u i doskonale o tym wiesz. To naprawde już nie są czasy CM-a, gdzie podawałeś pozycję piłkarza, jego CA/PA i atrybuty. Trochę tego doszło. Oczywiście nikt nie neguje, że masz największą wiedzę o zawodnikach - bo z pierwszej ręki. Ale postaraj się jeszcze trochę bardziej albo wysyłaj plik potem qqlkanowi (albo wcześniej) - a on pouzupełnia dane dotyczące kontraktu i inne pierdoły, które dla Ciebie może nie są ważne, ale dla innych tak.

 

Mógłbyś się też w końcu usunąć ze sztabu?

 

Ivo Vazgec - nr 12, do 30.06.2012, ostatni sezon Norrkoping 11/0

Wojciech Kaczmarek - do 30.06.2011, m. ur. Gostyń, w historii dodaj sezony z Wisły

 

Piotr Celeban - do 30.06.2012, Szczecin

Jarosław Fojut - nr 16

Mariusz Pawelec - do 30.06.2012, Lublin

Tadeusz Socha - wg skarbu PS do 30.06.12, Wrocław

Amir Spahic - w klubie od 10.07.2009, do 30.06.2011 + 1 rok opcja, nr 4

Dariusz Sztylka - do 30.06.2010

Krzysztof Wołczek - Wrocław, do 30.06.2010

 

Sebastian Dudek - do 30.06.2010

Janusz Gancarczyk - do 30.06.2010, Oława

Marek Gancarczyk - do 30.06.2010, historia: 2004/05 Polkowice 25/4, 2005/2006 Polkowice 24/3

Krzysztof Kaczmarek - do 30.06.2012, Wrocław

Patryk Klofik - do 30.06.2012, nr 5, w histori: sezony w Sokole Pniewy, Turze, Mieszku to było wszystko loany, 2006/2007 Kania Gostyń 15/4

Antoni Łukasiewicz - do 30.06.2010 + rok opcja,

Sebastian Mila - do 30.06.2012

Łukasz Tymiński - do 30.06.2011, Żywiec

Krzysztof Ulatowski - do 30.06.2010

 

Kamil Biliński - do 30.06.2014, kontrakt od 29.05.2009, nr 31

Vuk Sotirovic - do 30.06.2011, nie 2012, kosztował 600k zł

Tomasz Szewczuk - do 30.06.2010, historia do uzupełnienia stąd: http://www.90minut.pl/kariera.php?id=2114 (4 pierwsze sezony + gdy wrócił do Miedzi z Niemiec w 2004)

 

 

Jeszcze co do kontraktów:

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Marek-Gancarczyk-w-grudniu-dostanie-podwyzke,artykul,55457,1,789.html

To są niby plotki, mimo to widzę co najmniej trzy argumenty przemawiające za tym, byś pouzupełniał "na czuja" ich zarobki:

1. Inni też tak robią - Prof raczej nie widział na oczy zapisanych w umowach sum, jednakże coś tam pomyślał, coś tam policzył i wydedukował. W grze to się sprawdza.

2. Jesteś ponoć bardzo blisko klubu - na pewno słyszałeś to i owo o zarobkach, a jeśli nie lubisz wciskać nosa w nie swoje sprawy, to zacznij - przecież nikt Ci nie będzie miał za złe bo robisz to na potrzeby gry.

3. Nawet takie szacunkowe dane są lepsze od tego, co w tej chwili generuje gra, co wykazał qqlkan.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W tym sezonie oficjalne stroje to:

 

I. Zielone (dom)

II. zielone (wyjazd)

III. czerwone (wyjazd) (patrz mecz w Gdańsku)

 

O białych na spotkaniu przedsezonowym nie było mowy, niestety wprowadzono mnie w błąd, cóż, człowiek uczy się na błędach, a widocznie w klubie pracowali wtedy nie do końca ogarnięci ludzie...

Odnośnik do komentarza

Guli mam pytanie - czemu nowy stadion Śląska nazywa sie "Stadion miejski we Wroclawiu"? troche glupio wyglada potem "stadion miejski we wroclawiu, wroclaw". :-k

 

Na to nie miałem wpływu, chyba Krzysiek tak ustawił? Już było tak w FM 08

 

Nowy stadion jeszcze nie ma nazwy, oczywiście kiedy tylko będzie znana to w FMie będzie zmieniona na właściwą.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

http://www.wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/293331,dariusz-sztylka-slask-to-moj-klub,id,t.html?kategoria=646#material_2

 

Jest Pan związany ze Śląskiem od 2001 roku i stał się niejako już ikoną tego zespołu. Chce Pan grać w Śląsku do końca kariery?

 

Przede wszystkim nie wiem, na jaki okres działacze Śląska zaproponują mi nową umowę. Nie ukrywam jednak, że jestem już w takim wieku, że nie chciałbym się nigdzie przenosić i szukać szczęścia w innych klubach. Ze Śląskiem przeszedłem drogę z trzeciej ligi do ekstraklasy i chciałbym tu grać do końca swojej kariery, a później pracować w klubie w jakimś innym charakterze. Nie wiem, może to być scout lub trener młodszych grup wiekowych. Śląsk to mój klub i nie chcę się z nim rozstawać.

Kolejny raz "Sztyla" potwierdza, że jeśli tylko będzie mu to dane (czyt. przedłużą z nim kontrakt i pozwolą grać we Wrocławiu do piłkarskiej emerytury), to planuje zostać w klubie jako trener lub scout. Guli, warto o tym pamiętać :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...