Skocz do zawartości

Języki obce - pomoc.


Oogway

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza słowo "Ermäßigungstarif"? To jedna z taryf na S-Bahna w Berlinie. Pozostałe to Regeltarif, czyli taryfa regularna oraz Fahrrad czyli pewnie dopłata za rower. Nie wiem który bilet kupić. Domyślam się że powinienem kupić taryfę regularną, ale wolałbym wiedzieć co oznacza ta trzecia.

Wg Ling.pl Ermäßigungs znaczy zniżka, więc Ermäßigungstarif to taryfa ze zniżką :)

Odnośnik do komentarza
Co oznacza słowo "Ermäßigungstarif"? To jedna z taryf na S-Bahna w Berlinie. Pozostałe to Regeltarif, czyli taryfa regularna oraz Fahrrad czyli pewnie dopłata za rower. Nie wiem który bilet kupić. Domyślam się że powinienem kupić taryfę regularną, ale wolałbym wiedzieć co oznacza ta trzecia.

 

O ile mnie pamięć nie myli to taryfa zniżkowa dla osób poniżej 26 roku życia :-)

Odnośnik do komentarza
Potrzebne mi tłumaczenie słówka młodzieżowy obóz sportowy. Nie moa tego w słowniku i nie wiem czy mój pomysł jest dobry. "jugen Lagersport". Może ktoś ewentualnie potwierdzić

Jugendtrainingslager :D = mlodziezowy oboz treningowy, ale chyba to miales na mysli? Jesli chodzilo ci jednak dokladnie o MOS to powiedzialbym Sportlager für Jugendliche

Odnośnik do komentarza

Hallo, wie geht es dir? Ich möchte dir über das Hochwasser in Lublin in Jahre 200 erzählen. Die Ursache für Hochwasser ist die starke Regenfälle gewesen. Die Folgen der Katastrophe ist groß gewesen. Manche Menschen ist obdachlos geworden. Die Keller haben unter Wasser gestanden. Die Felder haben überschwemmt. Den Betroffenen haben andere Menschen und das Militär geholfen. Nach ein paar Monaten hat alle Schäden beseitigt und alles hat zur Normalität gekehrt. Das ist groß Unglück gewesen.

 

Sprawdzi ktoś? :)

Odnośnik do komentarza

Moze mi ten takst ktos przetlumaczyc na angielski? Z gory dziekuje!

 

Witam,

 

zwracam sie do Was z zapytaniem odnosnie kursu kitow (Kite-Surfing). Od 23.03 do 6.04 jestem w hotelu Promasol Beach Albatros. Przez te dwa tygodnie chcialbym zrobic kurs i poplywac. Na waszej stronie wyczytalem, ze oferujecie polaczenie kursu Level 2 i 3. Jestem zainteresowany tym rozwiazaniem, poniewaz zrobilem juz jeden kurs, ale niestety po 3 dniach zabraklo wiatru i na body dragg?ach sie skonczylo. Czy z takim stopniem zaawansowanie moge zaczac od Level 2? Jesli same kursy by trwaly tydzien, a w drugim tygodniu chcialbym wypozyczyc sprzet ile by mnie to kosztowalo? Chciylbym jeszcze wiedziec jak daleko jest od mojego hotelu do was?

 

Pozdrawiam

 

Hallo, wie geht es dir? Ich möchte dir über das Hochwasser in Lublin in Jahre 200 erzählen. Die Ursache für Hochwasser ist die starke Regenfälle gewesen. Die Folgen der Katastrophe ist groß gewesen. Manche Menschen ist obdachlos geworden. Die Keller haben unter Wasser gestanden. Die Felder haben überschwemmt. Den Betroffenen haben andere Menschen und das Militär geholfen. Nach ein paar Monaten hat alle Schäden beseitigt und alles hat zur Normalität gekehrt. Das ist groß Unglück gewesen.

 

Sprawdzi ktoś? :)

A oto poprawienie:

 

Hallo, wie geht es dir? Ich möchte dir über das Hochwasser in Lublin in Jahre 2000 erzählen. Die Ursache für das Hochwasser sind die starken Regenfälle gewesen. Die Folgen der Katastrophe sind groß gewesen. Manche Menschen sind obdachlos geworden. Die Keller haben unter Wasser gestanden. Die Felder waren überschwemmt. Den Betroffenen haben andere Menschen und das Militär geholfen. Nach ein paar Monaten waren alle Schäden beseitigt und die Normalität ist wieder eingekehrt. Das ist ein großes Unglück gewesen.

Odnośnik do komentarza
Moze mi ten takst ktos przetlumaczyc na angielski? Z gory dziekuje!

 

Witam,

 

zwracam sie do Was z zapytaniem odnosnie kursu kitow (Kite-Surfing). Od 23.03 do 6.04 jestem w hotelu Promasol Beach Albatros. Przez te dwa tygodnie chcialbym zrobic kurs i poplywac. Na waszej stronie wyczytalem, ze oferujecie polaczenie kursu Level 2 i 3. Jestem zainteresowany tym rozwiazaniem, poniewaz zrobilem juz jeden kurs, ale niestety po 3 dniach zabraklo wiatru i na bodydrag?ach sie skonczylo. Czy z takim stopniem zaawansowanie moge zaczac od Level 2? Jesli same kursy by trwaly tydzien, a w drugim tygodniu chcialbym wypozyczyc sprzet ile by mnie to kosztowalo? Chciylbym jeszcze wiedziec jak daleko jest od mojego hotelu do was?

 

Hello,

 

I have a question concerning the kite-surfing course. Between 23rd March and 6th April I will be staying at the Promasol Beach Albatros hotel. During these two weeks I'd like to take the course and then surf a bit. I read on your site that you are offering a joint Level 2 and 3 course. I'm interested in taking this course; I already started one course, but after 3 days the wind stopped and the course ended at bodydrags. Is it possible to start from Level 2 with that level of ability? How much would it cost to take the course in the first week and then rent the equipment in the second week? I'd also like to know the distance from my hotel to your school.

Odnośnik do komentarza
Moze mi ten takst ktos przetlumaczyc na angielski? Z gory dziekuje!

 

Witam,

 

zwracam sie do Was z zapytaniem odnosnie kursu kitow (Kite-Surfing). Od 23.03 do 6.04 jestem w hotelu Promasol Beach Albatros. Przez te dwa tygodnie chcialbym zrobic kurs i poplywac. Na waszej stronie wyczytalem, ze oferujecie polaczenie kursu Level 2 i 3. Jestem zainteresowany tym rozwiazaniem, poniewaz zrobilem juz jeden kurs, ale niestety po 3 dniach zabraklo wiatru i na bodydrag?ach sie skonczylo. Czy z takim stopniem zaawansowanie moge zaczac od Level 2? Jesli same kursy by trwaly tydzien, a w drugim tygodniu chcialbym wypozyczyc sprzet ile by mnie to kosztowalo? Chciylbym jeszcze wiedziec jak daleko jest od mojego hotelu do was?

 

Hello,

 

I have a question concerning the kite-surfing course. Between 23rd March and 6th April I will be staying at the Promasol Beach Albatros hotel. During these two weeks I'd like to take the course and then surf a bit. I read on your site that you are offering a joint Level 2 and 3 course. I'm interested in taking this course; I already started one course, but after 3 days the wind stopped and the course ended at bodydrags. Is it possible to start from Level 2 with that level of ability? How much would it cost to take the course in the first week and then rent the equipment in the second week? I'd also like to know the distance from my hotel to your school.

Wielkie dzieki!!!

Odnośnik do komentarza

If you have ever considered losing weight, you have probably heard of the various kinds of diet pills. The use of diet pills is not recommended. They are dangerous but easy to use and it’s a cheaper option of weight loss.

 

First of all, diet drugs are pretty cheap as compared to other methods of weight loss. Therefore, diet pills are wallet friendly as compared to other weight loss options. Moreover they are easy to use.

 

One the other hand, one reason to avoid diet pills is because they are used as a replacement for physical activity. Many people use diet pills as their last chance to lose weight. Swallowing a pill is much easier than working out at the gym. However, research indicates that physical activity is essential to good health. Furthermore you can put on weight when you stop taking them. In addition they haven't enough vitamins and minerals, which play a huge part in ours life. Moreover, the pill users are so excited to lose weight and they don't notice the negative affects on their body. Tablets can lead to many health complications: heart disease, anxiety and insomnia.

 

In conclusion, diet pills should not be used because they are not a safe and effective way to lose weight, cause heart disease and other complications, and are used as a replacement for physical activity. The "magical" image of diet pills is only an advertisement. There is nothing great or magical about diet pills.

 

Znalazłby ktoś chwilkę czasu na sprawdzenie? :)

Odnośnik do komentarza

Pomocy! Rozprawka na niemiecki na temat czy warto kupować ubrania w second-handach.

 

Ostatnio na lekcji języka niemieckiego przerabialiśmy temat o second-handach, który miał nas nauczyć i przypomnieć słownictwo dotyczącego ubrań. Na lekcji rozgorzała dyskusja na temat czy warto kupować ubrania w second-handach, są to sklepy w używanymi ubraniami w których można kupić wiele dobrych i w miarę tanich ubrań. W końcu pani poprosiła mnie o zdanie na ten temat.

Jestem przeciwny kupowaniu ubrań w takich sklepach, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Nie wiemy kto chodził w tych ubraniach wcześniej, możliwe jest, że mógł w nich chodzić ktoś chory a my możemy załapać po nim grzyba. Ten jeden argument wystarczy mi aby nie zaglądał nigdy do takich sklepów. Nawet takie kontrargumenty jak mówienie, że tak za grosze można kupić prawie nowe ubrania nie przekonają mnie do tego aby tam coś kupować.

Jeżeli ktoś chcę ubierać się w markowych sklepach i lansować się w gronie przyjaciół nie może korzystać z usług takiego sklepu. W dobrych sklepach zapłacimy dużo więcej ale mamy pewność, że kupimy dobre i trwałe ubrania. Przykładem z życia wziętym jest mój kolega, którego rodzice prowadzą taki sklep a wszyscy się z niego śmieją.

Reasumując, podane niżej argumenty powinny przekonać każdego do ubierania się w normalnych sklepach, gdzie można kupić ubrania, które nie zagrażają naszemu zdrowiu i których nie musimy się wstydzić.

 

Liczy się tylko przetłumaczenie tekstu na język niemiecki. Zawartość merytoryczna jest mało istotną rzeczą. Nie będę ukrywał, że zależy mi na czasie bo muszę to dziś wysłać do nauczycielki. Z góry dziękuje za wszystkie próby tłumaczenia tego teksu, mniej lub bardziej udane. :)

Odnośnik do komentarza

Letztens in der Deutschstunde haben wir über das Thema Secound-Hand-Läden gesprochen. Es sollte uns den Wortschatz über Kleidung näher bringen und den vorhandenen auffrischen. In der Deutschstunde entfachte eine heiße Diskussion, ob es sich lohnt in solchen Läden einzukaufen. Das sind Läden mit gebrauchten Sachen, wo man viele gute und einigermaßen günstige Sachen kaufen kann. Die Lehrerin fragte mich dann nach meiner Meinung zu diesem Thema. Ich bin gegen den Einkauf in solchen Läden, weil es sehr gefährlich ist. Ich weiss ja nicht wer diese Kleidung vorher getragen hat. Es ist ja möglich, dass diese Person krank war und wir uns einen Pilz einfangen. Dieses Argument reicht mir aus um in solchen Läden nicht einzukaufen. Sogar solche Gegenargument, dass man fast neuwertige Sache für fast umsonst kaufen kann überzeugen mich nicht da einzukaufen. Wenn jemand Markenklamotten tragen will und versucht damit in seinem Freundeskreis zu protzen, dann sollte er nicht auf das Angebot solcher Läden zurückgreifen. In guten Geschäften bezahlen wir viel mehr, aber wir können uns sicher sein, dass wir gute und langlebige Kleidung kaufen werden. Als ein gutes Beispiel direkt aus dem Leben kann mein Freund dienen. Seine Eltern betreiben so einen Laden und er wird von allen ausgelacht. Zusammenfassend sollten die oben genanten Argumente jeden davon überzeugt haben in normalen Läden einzukaufen, wo man Kleidung kaufen kann die unsere Gesundheit nicht gefährdet und für die wir uns nicht schämen müssen.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...