Jump to content

Kącik remontowo-budowlany

Recommended Posts

@Brudinho @jmk i reszta ;) 

Ok, dziś warzywnik w sumie skończony. Tak w 99%, ten jeden procent to... roślinki na które czekamy aż wyrosną :P 

Płotek oczywiście, żeby mi pieseły tam nie wbiegały. 

Spoiler

gwNQDNO.jpg

Furteczka też jest i nawet się otwiera :D

vrFw0NC.jpg

K3uvuJ6.jpg 

Zasiane/posadzone: szpinak, sałata, rzodkiewka okrągła, rzodkiewka podłużna, koperek x3 (3 grządki), cebulka x2, pietruszka, marchewka.

Z samego przodu po prawej będą pomidory, ale to za tydzień wsadzamy sadzonki. A po lewej przód będą siane ogórki. Po lewej na samym końcu dynia będzie. Oddzielne obok miejsce robimy na bazylie itp. (inne "przyprawy). 

Pod uprawę nasypane: 110 kg ziemi skompostawanej z własnej działki oraz 490 litrów ziemi do uprawy warzyw. Także mam nadzieję na jakieś plony :-k 

• Like 5
  • I love it 1

Fajny kącik. Ale mam jedną uwagę. Jak dla mnie to jednak mało miejsca na ogórki i dynie. Jak Ci to ruszy na takiej fajnej ziemi, to coś czuję, że będziesz miał część plonów na siatce.

• Like 1
16 minut temu, Łonio napisał:

Fajny kącik. Ale mam jedną uwagę. Jak dla mnie to jednak mało miejsca na ogórki i dynie. Jak Ci to ruszy na takiej fajnej ziemi, to coś czuję, że będziesz miał część plonów na siatce.

Dynia prawdopodobnie pójdzie w drugi warzywniak. Ogórki mają wystarczająco miejsca- na zdjęciu to tak nie wygląda. Jest luzik.

23 minuty temu, Pulek napisał:

Kozak. Zdawaj relację na bieżąco z uprawy :)

Będę fotkował postępy :D może na dniach, bo teraz popada a później już ma być ciepło i słońce, więc...

11 hours ago, Makk said:

@Brudinho @jmk i reszta ;) 

Ok, dziś warzywnik w sumie skończony. Tak w 99%, ten jeden procent to... roślinki na które czekamy aż wyrosną :P 

Płotek oczywiście, żeby mi pieseły tam nie wbiegały. 

Reveal hidden contents

gwNQDNO.jpg

Furteczka też jest i nawet się otwiera :D

vrFw0NC.jpg

K3uvuJ6.jpg 

Zasiane/posadzone: szpinak, sałata, rzodkiewka okrągła, rzodkiewka podłużna, koperek x3 (3 grządki), cebulka x2, pietruszka, marchewka.

Z samego przodu po prawej będą pomidory, ale to za tydzień wsadzamy sadzonki. A po lewej przód będą siane ogórki. Po lewej na samym końcu dynia będzie. Oddzielne obok miejsce robimy na bazylie itp. (inne "przyprawy). 

Pod uprawę nasypane: 110 kg ziemi skompostawanej z własnej działki oraz 490 litrów ziemi do uprawy warzyw. Także mam nadzieję na jakieś plony :-k 

Świetnie to wygląda <3 Też mam podobne belki które zostały mi z dachu o długości 308 cm. Zastanawiam się czy zrobić z nich właśnie granice rabat czy lepiej spróbować zbić huśtawkę xD Czy może lepiej kupić gotowce https://allegro.pl/oferta/warzywniak-eko-skrzynia-inspekt-zielnik-120-x-100-10552624415

Aktualnie moja jedyna rabata wygląda tak:

eb2065a8-0e80-4f12-bd49-e667108ff6f8.thumb.jpg.e44872c635e3cccef8a1c5e96602f94e.jpg

A to drewno dla którego muszę znaleźć pomysł:

16358e75-d47f-4178-9940-5cf32c18072e.thumb.jpg.18f62d50547037971aa460571f90ce89.jpg

• Like 2

No i nie jestem z tego dumny, ale spryskałem "trawnik" round-upem. To co tam wyrosło było praktycznie nie do wykopania. Czekam aż wszystko pieknie przeschnie i wołam rolnika, który zaora podwórek. Myślę, że dokupię 20 ton ziemii. Wyrównam i będzie git.

• Like 1

Ja tylko chciałem nieśmiało zauważyć, że nieimpregnowane drewno wsadzone do skopanej i wilgotnej ziemi nie ma optymistycznej przyszłości...

• Like 2
20 minut temu, Gabe napisał:

Ja tylko chciałem nieśmiało zauważyć, że nieimpregnowane drewno wsadzone do skopanej i wilgotnej ziemi nie ma optymistycznej przyszłości...

Jeśli do mnie to... pomyłka. Drewno impregnowane. I to dobrze.

31 minut temu, jmk napisał:

Super, @Makk
A czemu sadziłeś teraz? Nie powinno się czekać do zimnej Zośki czyli do 15 maja?

W ziemi nic im się nie stanie przez te najbliższe 2 tyg w razie co. Sadzonki pomidorów będą później wkopane. 

@Brudinho ja nie kupowałem, bo chciałem wykorzystać to co mam i co u sąsiadów jest- sporo desek od budowy ;) 

• Like 1

@Pulek @jmk

Zdjęcia sprzed 2 dni, coś tam zaczyna rosnąć se ;) Nawet w rządkach- trochę nierównych, ale to przez psa- wskoczył se raz i pobiegał po nasionkach ;) 

Spoiler

EjaqZul.jpg

B18gYj3.jpg

STRmlJ7.jpg

4asHraf.jpg

YYnVn8P.jpg

• Like 2
  • I love it 1

Może głupie pytanie - deski brałeś z castoramy i można kupić zaimpregnowane? (a jak nie to jaki preperat)

mam jakieś budowlane pozostałości i się zastanawiam co lepiej.

30 minut temu, jmk napisał:

Może głupie pytanie - deski brałeś z castoramy i można kupić zaimpregnowane? (a jak nie to jaki preperat)

mam jakieś budowlane pozostałości i się zastanawiam co lepiej.

Nie, deski wyznaczające ścieżkę miałem z budowy. Bele ograniczające też ze swojej budowy- dachu. Były już zaimpregnowane.

Desek w sklepie już ze dwa lata nie kupowałem :P

A te pozostałości to na co chcesz wykorzystać?

14 minut temu, jmk napisał:

No na malutki ogródek.

Stawiam, że tymczasowy albo tymczasowo w tym miejscu, więc ja bym kładł. Za ile to spróchnieje? 3 lata? 5?

Chyba, że bardzo chcesz się bawić w lakierowanie. No to można. Tylko imo jak nie macie zrobionego terenu to koncepcja się zmieni ze 3 razy, więc bym robił teraz taki prowizoryczny z tego co jest.

• Like 1

Ja chciałem zauważyć - znów nieśmiało - że do zrobienia ogródka, a już w szczególności tymczasowego, w ogóle nie są potrzebne deski ;)

Deski co prawda ładnie wyglądają, są też niezbędne przy jakichś projektach specjalistycznych np raised beds, ale przy zwyczajnej grządce naprawdę wystarczy tylko wyznaczyć teren i go przekopać, i warzywa będą normalnie rosły.

• Like 2
  • I love it 1
36 minut temu, Makk napisał:

Stawiam, że tymczasowy albo tymczasowo w tym miejscu, więc ja bym kładł. Za ile to spróchnieje? 3 lata? 5?

Chyba, że bardzo chcesz się bawić w lakierowanie. No to można. Tylko imo jak nie macie zrobionego terenu to koncepcja się zmieni ze 3 razy, więc bym robił teraz taki prowizoryczny z tego co jest.

No bo miałem mieć w czerwcu ogrodzenie + podwórko, utwardzanie itp., teraz bardziej na jesień, a dużo jeszcze może się zdarzyć, więc wolę się pobawić, najwyżej wykopię :D

@Gabe ja się boje braku kontroli :D

Eee, to ja bym tak nie robił.

Poczekałbym na zrobienie ogrodzenia, terenu, wyrównanie itp. A dopiero później (czytaj: zapewne na przyszłą wiosnę :P ) zabrał się na spokojnie za warzywnik jakiś.

A jak ni, no to: ogrodzić byle jakimi dechami i tyle. Przetrzymają Ci ze trzy lata.