Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

	— Krzysztof Kędziora (Polska U-19): 0:1 z WKS U-19 [7]
— Uwe Müller (Niemcy U-19): 1:0 z Koreą Południową U-19 [6; debiut]
— Tomislav Šimić (Chorwacja U-21): 0:2 z Liechtensteinem U-21 [5]
— Tomislav Šimić (Chorwacja U-21): 0:3 ze Szkocją U-21 [6]
— Räzvan Apostol (Rumunia U-21): 2:1 z RPA U-21 [7; 1 gol]
— Räzvan Apostol (Rumunia U-21): 2:0 z Singapurem U-21 [7]
— Wolfgang Lorenz (Niemcy U-19): 1:0 z Koreą Południową U-19 [7]
— Dragan Jović (Serbia U-21): 3:1 z RPA U-21 [7]
— Josip Projić (Łotwa): 1:3 z Irlandią Północną [6]
— Josip Projić (Łotwa): 1:0 z Izraelem [7]

 

Mecz z Finami nie był jakimś szczególnie wielkim widowiskiem, ale fakt, że zbieranina rezerwowych i debiutantów poradziła sobie z solidną, europejską reprezentacją, miał swoją wymowę W pierwszej połowie mieliśmy wyraźną przewagę i najpierw Pawlenko wykorzystał piękną wrzutkę Gierka, a potem akcję pary Kalinin — Pawłow wykończył ten drugi. Przeprowadzane w drugiej połowie zmiany osłabiły zespół na tyle, że gospodarze zdołali wdusić honorowego gola, gdy Minkenen przedryblował bojącego się drugiej żółtej kartki Sierdiukowa, ale i tak nie udało im się doprowadzić choćby do remisu. W sbornej najlepiej zaprezentowali się Alek Szewczenko z Parmy oraz doświadczony Tolek Gierk i oni dwaj wywalczyli sobie miejsce w szerokim składzie drużyny narodowej; pozostali debiutanci musieli jeszcze na to zaczekać.

 

13.11.2013 Olympiastadion, Helsinki: 27.786 widzów
TOW Finlandia [85.] — Rosja [5.] 1:2 (0:2)

15. A.Pawlenko 0:1
41. R.Pawłow 0:2
68. W.Minkenen 1:2

Rosja: A.Botwiniew 7 — I.Ponomariew 8, A.Abramow 7, D.Sierdiukow ŻK 8 (68. W.Trietiakow 7), A.Szewczenko 8 (46. W.Biriukow 7) — A.Pawlenko 9, A.Bojko 7 (63. D.Kombarow 7), A.Pietrow 7 (46. A.Sokołow 7), A.Gierk 8 — A.Kalinin 7 (46. D.Maskajew 6), R.Pawłow 7 (46. E.Pachomow 7)

MVP: Aleksandr Pawlenko (ML; Rosja) — 9

Polska przegrała 2:3 w towarzyskim meczu z Brazylią, a gole dla biało-czerwonych były dziełem Smolarka i Grosickiego.

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

	— Tomislav Šimić (Chorwacja U-21): 0:0 z Belgią U-21 [7]

 

Przed meczem z Lubeką ściąłem się ostro z Heimerothem — naszemu rezerwowemu bramkarzowi nie odpowiadała rola rezerwowego, ale zamiast kapitulacji z mojej strony uzyskał jedynie zapewnienie, że po sezonie będzie mógł odejść w siną dal. Herrera grał bardzo dobrze i nie widziałem powodu, by sadzać go na ławce.

 

W spotkaniu 13. kolejki Urugwajczyk po raz kolejny udowodnił, że wyrasta na bardzo dobrego bramkarza, parokrotnie pokazując udane interwencje. Jego odpowiednik w bramce Lubeki przez kilkanaście minut spisywał się równie dobrze, wygrywając pojedynki z Adlerem i Barone, lecz w 23. minucie był bezsilny przy strzale Martíneza zza linii pola karnego. Stracona bramka podcięła gościom skrzydła i przegrali ten mecz w kolejne pięć minut. Najpierw Piszczek zagrał świetne podanie w uliczkę do Adlera, który bez trudu pokonał Neuera, a trzy minuty później Nicky wykorzystał podanie Toppmöllera na wolne pole. Adler mógł nawet skompletować klasycznego hat-tricka, lecz Neuer zatrzymał jego strzał z jedenastu metrów. Po przerwie spokojnie kontrolowaliśmy przebieg meczu, a wynik w 68. minucie ustalił rezerwowy Xisco, który dostał świetną piłkę od Martíneza.

 

16.11.2013 Tivoli, Akwizgran: 23.705 widzów
RLN (13/34) Alemannia Aachen [3.] — VfB Lübeck [7.] 4:0 (3:0)

23. D.Martínez 1:0
25. N.Adler 2:0
28. N.Adler 3:0
41. N.Adler (AA) o.rz.k.
68. Xisco 4:0

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, J.Projić, Th.Huijbregts — P.B.Diop — D.Martínez, Ł.Szafran (61. D.Reck), R.Barone, M.Toppmöller (76. R.Apostol) — Ł.Piszczek, N.Adler (61. Xisco)

MVP: Kevin Schöneberg (DC; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

	— Tomislav Šimić (Chorwacja U-21): 2:1 z Belgią U-21 [7]

 

W kolejnym meczu Ligi Mistrzów Wisła przegrała 1:2 z Paris-SG po golu Grosickiego.

 

Wyjazdowy mecz na terenie beniaminka z Wilhelmshaven okazał się niezwykle jednostronnym widowiskiem. Gdybyśmy mieli lepiej nastawione celowniki, klubowy rekord byłby poważnie zagrożony, tak zaś długo jedynie Łukasz Piszczek stał między nami, a nieoczekiwanym remisem. W 5. minucie świetnie dysponowany Huijbregts zagrał długą piłkę po skrzydle do Adlera, ten dośrodkował ją w pole karne, a Piszczek z zimną krwią skierował ją do bramki. Potem rozpoczął się festiwal zmarnowanych okazji, w którym złoty medal bezapelacyjnie wywalczył Szafran. Ale w 51. minucie sytuację uspokoił ponownie Piszczek, bezlitośnie wykorzystując kiks Becka we własnym polu karnym. Nasza przewaga znalazła odzwierciedlenie w wyniku dopiero w samej końcówce, gdy gospodarzy dobili Barone i Xisco.

 

23.11.2013 Jadestadion, Wilhelmshaven: 858 widzów
RLN (14/34) Wilhelmshaven [15.] — Alemannia Aachen [3.] 0:4 (0:1) 

5. Ł.Piszczek 0:1
51. Ł.Piszczek 0:2
85. R.Barone 0:3
86. Xisco 0:4

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, J.Projić, Th.Huijbregts — P.B.Diop (69. A.Haas) — D.Martínez, Ł.Szafran, R.Barone, M.Toppmöller (59. R.Apostol) — Ł.Piszczek ŻK, N.Adler (59. Xisco)

MVP: Diego Martínez (ML; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Tak wyszło.

 

Na kończącym miesiąc treningu doszło do małej katastrofy kadrowej, gdyż Huijbregts i Projić zderzyli się ze sobą tak niefortunnie, że obaj do gry wrócić mieli dopiero po świętach i nasza defensywa została poważnie osłabiona. Natomiast pozytywną informacją była zgoda Diego Martíneza na podpisanie nowego, czteroletniego kontraktu z Alemannią.

 

Listopad 2013

 

Bilans (Alemannia Aachen): 2-0-1, 9:2

Regionalliga Nord: 3. [-2]; 32 pkt, 40:10 => [-3]

Finanse: -657.063€ (w ostatnim miesiącu -288.580€)

Budżet transferowy: 51.464€ (50% z transferów)

Budżet płac: 80.000€ (wykorzystane 92.238€)

Bilans (Rosja): —

eMŚ 2014: 1. [—]; 30 pkt, 36:1 (grupa 8.); awans

Nagrody: Josip Projić (jedenastka tygodnia — 1), Kevin Schöneberg (jedenastka tygodnia — 1), Łukasz Piszczek (jedenastka tygodnia — 2; piłkarz listopada — 2.), Diego Martínez (jedenastka tygodnia — 1)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Antonis Savva (25, GK; Cypr: 1/0) z Anorthosi do APOELu za 160.000€

2. Goran Andonovski (24, MR; Macedonia: 8/0) z Vllaznii do Wardaru za 150.000€

3. Mohamed Moauouia Kadri (28, AM/FC; Tunezja U-21: 8/0) z CS Sfaxien do ES Tunis za 75.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Tottenham [+0]

Francja: Auxerre [+3]

Hiszpania: Villarreal [+1]

Niemcy: Rostock [+1]

Polska: Wisła [+6]

Rosja: CSKA Moskwa [+17] (M)

Szkocja: Celtic [+3]

Włochy: Inter [+7]

 

East Stirlingshire: 7. [-3]; 21 pkt, 24:25; Division Two

Spartak Moskwa: 2. [—]; 57 pkt, 51:33; Priemier Liga

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1406), 2. Hiszpania (1167), 3. Holandia (1139), 6. Rosja (1036), 48. Polska (604)

Odnośnik do komentarza

Łukasz Szafran był cholernie chimerycznym zawodnikiem. Potrafił przespać cały mecz, zupełnie zawodząc w roli rozgrywającego, ale gdy otrzymał piłkę na dwudziestym piątym metrze, łydki drżały wszystkim bez wyjątku bramkarzom Regionalligi Nord. Boleśnie przekonał się o tym bramkarz Jeny, którego wychowanek Lecha Poznań po prostu rozstrzelał, dwukrotnie pakując piłkę do jego bramki z 30. metra. A były to trafienia bardzo ważne, gdyż graliśmy z eksperymentalnie zestawioną obroną, z rekonwalescentem Bošnjakiem i młodym Wegmannem, a do tego zaraz po rozpoczęciu spotkania z boiska zejść musiał także i Diop. Ale chłopacy spisali się nienagannie, tak dublerzy, jak i podstawowi zawodnicy, a oprócz dwóch bramek Łukasza kibice obejrzeli też dwunaste trafienie w sezonie Nicky'ego Adlera, który wykorzystał piękną, daleką wrzutkę w pole karne, jaką popisał się Wegmann.

 

01.12.2013 Tivoli, Akwizgran: 20.647 widzów
RLN (15/34) Alemannia Aachen [3.] — FC Carl Zeiss Jena [16.] 3:0 (2:0)

5. Ł.Szafran 1:0
37. N.Adler 2:0
86. Ł.Szafran 3:0

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, A.Wegmann, T.Bošnjak — P.B.Diop (6. A.Haas) — D.Martínez, Ł.Szafran, R.Barone, M.Toppmöller (74. R.Apostol) — Ł.Piszczek, N.Adler (54. Xisco)

MVP: Łukasz Szafran (MC; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

W ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów Wisła przegrała w Brugii 0:1 i zajęła ostatnie miejsce w grupie. Sborna poznała natomiast swoich rywali w eliminacjach Mistrzostw Europy 2016 — losowanie znów przeprowadzone zostało według całkowicie niezrozumiałego dla mnie klucza, przez co w grupie 6. zagrać mieliśmy z Niemcami (4.), Albanią (50.), Austrią (78.) i Liechtensteinem (132.).

 

W prasie pojawiło się kilka artykułów krytykujących formę Diopa, na które nie zareagowałem, gdyż Senegalczyk za niecały miesiąc i tak opuścić miał Akwizgran. Wyczerpała się za to moja cierpliwość wobec Kucukovicia, który znów opuścił trening, za co został ukarany wstrzymaniem dwutygodniowych poborów, przesunięciem do drużyny rezerw i wystawieniem na listę transferową.

 

Erfurt był niewygodnym przeciwnikiem i nawet z Huijbregtsem oraz Matuidim wracającymi do składu w pierwszej połowie zagraliśmy źle. Gospodarze bez trudu rozbijali nasze ataki i chociaż sami jedynie z rzadka zagrażali naszej bramce, Herrera dwukrotnie uratował nas ze sporych opałów. W szatni ostro wstrząsnąłem więc moimi zawodnikami, przypominając im, że to w takich spotkaniach zdobywa się punkty, które decydują o mistrzostwie. Ochrzan pomógł, w drugiej połowie nasza gra wyglądała już składniej, a w 64. minucie rezerwowy Mihalić przedarł się lewym skrzydłem i wystawił piłkę na dziesiąty metr Toppmöllerowi, który mocnym strzałem zapewnił nam zwycięstwo i komplet punktów.

 

07.12.2013 Steigerwaldstadion, Erfurt: 7.984 widzów
RLN (16/34) FC Rot-Weiss Erfurt [14.] — Alemannia Aachen [1.] 0:1 (0:0)

64. M.Toppmöller 0:1

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, T.Bošnjak, Th.Huijbregts — B.Matuidi (75. A.Haas) — D.Martínez, Ł.Szafran, R.Barone, M.Toppmöller — Ł.Piszczek (46. G.Mihalić), N.Adler (65. S.Bierofka)

MVP: Diego Martínez (ML; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Nasza sytuacja kadrowa robiła się coraz bardziej nieciekawa, a bogowie futbolu nie chcieli słuchać moich modlitw. Kolejnym zawodnikiem, który doznał poważnej kontuzji na treningu, był Bošnjak, a połamane żebra wyłączyły go z gry na co najmniej dwa miesiące. Tym samym przeciwko cholernie mocnemu Eintrachtowi z Brunszwiku znów zagrać musiał młody Wegmann, czego bardzo się obawiałem.

 

Wcześniej wszakże dokonałem z dawna oczekiwanego trzęsienia w sztabie szkoleniowym odsuwając paru trenerów od pierwszego zespołu i zatrudniając aż pięciu nowych specjalistów: Martin Winter (37; Niemcy) zajął się treningiem siłowym, Jörg Berger (43; Niemcy) odpowiadać miał za trening strzelecki, Florian Rapp (39; Niemcy) koordynować miał trening sprawnościowy, szkolenie taktyczne prowadzić miał Michael Weber (41; Niemcy), a Martin Richter (44; Niemcy) został nowym fizjoterapeutą pierwszej drużyny.

 

Na efekty tych zmian trzeba było poczekać, ale piłkarze Braunschweig nie byli skłonni do zastosowania wobec nas taryfy ulgowej. Przez całe spotkanie ustępowaliśmy gościom tak umiejętnościami, jak i zaangażowaniem, zawiedli zwłaszcza obaj skrzydłowi, ale i słaby ostatnimi czasy Adler. Przez długi czas tyłek ratował nam Herrera swoimi interwencjami, ale i on musiał skapitulować w 72. minucie, kiedy prawym skrzydłem przedarł się González i dośrodkował na piąty metr do zupełnie niekrytego Kolumbijczyka Angulo. Przegraliśmy 0:1, marnując szansę na objęcie samodzielnego przewodnictwa w ligowej tabeli.

 

14.12.2013 Tivoli, Akwizgran: 23.826 widzów
RLN (17/34) Alemannia Aachen [2.] — Eintracht Braunschweig [3.] 0:1 (0:0)

72. M.S.Angulo 0:1

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, A.Wegmann, Th.Huijbregts — B.Matuidi — D.Martínez ŻK (73. U.Müller), Ł.Szafran ŻK, R.Barone, M.Toppmöller (73. R.Apostol ŻK) — Ł.Piszczek, N.Adler (58. Xisco)

MVP: Thomas Huijbregts (DC; Alemannia Aachen) — 8

 

 Pos   | Team			| Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   
1st   | Hannover		| 17	| 12	| 3	 | 2	 | 32	| 13	| +19   | 39	
2nd   | Aachen		  | 17	| 12	| 2	 | 3	 | 44	| 11	| +33   | 38	
3rd   | Braunschweig	| 17	| 12	| 2	 | 3	 | 30	| 11	| +19   | 38	
4th   | Düsseldorf	  | 17	| 10	| 5	 | 2	 | 33	| 14	| +19   | 35	
5th   | Werder II	   | 17	| 9	 | 4	 | 4	 | 34	| 22	| +12   | 31	
6th   | Union Berlin	| 17	| 8	 | 7	 | 2	 | 19	| 13	| +6	| 31	
7th   | Hertha II	   | 17	| 10	| 1	 | 6	 | 28	| 28	| 0	 | 31	
8th   | Lübeck		  | 17	| 7	 | 5	 | 5	 | 19	| 20	| -1	| 26	
9th   | Chemnitz		| 17	| 5	 | 5	 | 7	 | 17	| 22	| -5	| 20	
10th  | Leverkusen II   | 17	| 6	 | 2	 | 9	 | 20	| 30	| -10   | 20	
11th  | Sachsen Leipzig | 17	| 5	 | 4	 | 8	 | 16	| 22	| -6	| 19	
12th  | Paderborn	   | 17	| 4	 | 6	 | 7	 | 22	| 34	| -12   | 18	
13th  | Wattenscheid	| 17	| 3	 | 6	 | 8	 | 16	| 24	| -8	| 15	
14th  | Uerdingen	   | 17	| 4	 | 2	 | 11	| 18	| 25	| -7	| 14	
15th  | Erfurt		  | 17	| 3	 | 5	 | 9	 | 11	| 19	| -8	| 14	
16th  | Jena			| 17	| 3	 | 4	 | 10	| 11	| 29	| -18   | 13	
17th  | Wilhelmshaven   | 17	| 2	 | 5	 | 10	| 10	| 24	| -14   | 11	
18th  | Bielefeld	   | 17	| 1	 | 6	 | 10	| 9	 | 28	| -19   | 9

Odnośnik do komentarza

Nasz doświadczony obrońca, Andre Mijatović, postanowił, że po tym sezonie zakończy karierę, co osobiście uważałem za bardzo rozsądne posunięcie z jego strony. Natomiast do drużyny U-19 dołączył wychowanek CSKA Moskwa, Asłan Szestakow (17, ML; Rosja U-19), znaleziony przez moich scoutów na wolnym transferze.

 

Rozlosowane zostały grupy finałowego turnieju Mistrzostw Świata we Włoszech. Po raz pierwszy za mojej kadencji fortuna spojrzała na nas łaskawym okiem — trafiliśmy do grupy F z Nigerią (19.), Ukrainą (31.) oraz Irakiem (81.), tak więc mogliśmy śmiało myśleć o awansie, i to z pierwszego miejsca.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2013

 

Bilans (Alemannia Aachen): 2-0-1, 4:1

Regionalliga Nord: 2. [+1]; 38 pkt, 44:11 => [-1]

Finanse: -949.422€ (w ostatnim miesiącu -164.050€)

Budżet transferowy: 262.110€ (50% z transferów)

Budżet płac: 80.000€ (wykorzystane 84.836€)

Bilans (Rosja): —

MŚ 2014: grupa F

eME 2016: grupa 6.

Nagrody: Łukasz Szafran (jedenastka tygodnia — 1), Diego Martínez (jedenastka tygodnia — 1), moi (menedżer roku w Rosji — 2.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Karol Gregorek (30, ST; Polska U-21: 7/1) z Wardaru do Ekranasu za 1.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Władimir Chochłow (22, MR; Rosja: 1/0) z Ałanii do FK Moskwa za 3.800.000€

2. Michaił Prichodko (19, AMRLC; Rosja U-19) z Rubina do CSKA Moskwa za 3.400.000€

3. Carlos Mario Romero (24, DM; Kolumbia) z Rubika do FK Moskwa za 2.700.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Blackburn [+3]

Francja: Bordeaux [+3]

Hiszpania: Deportivo [+2]

Niemcy: Bayern [+1]

Polska: Wisła [+6]

Rosja: —

Szkocja: Celtic [+6]

Włochy: Inter [+6]

 

East Stirlingshire: 6. [+1]; 25 pkt, 28:28; Division Two

Spartak Moskwa: —; Priemier Liga

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1375), 2. Hiszpania (1162), 3. Holandia (1135), 6. Rosja (1047), 61. Polska (568)

Odnośnik do komentarza

1 stycznia otwarło się zimowe okno transferowe. Pozbyłem się w nim trzech niechcianych już w Alemannii piłkarzy, którzy przy okazji zauważalnie odciążyli klubowy fundusz płac. Gnijący w rezerwach Besart Berisha (28, ST; Albania U-21: 8/5) [5-2-0-0, 7.00; 2s] za 150.000€ (50%) przeniósł się do Zwickau, zbuntowany Mustafa Kucuković (27, ST; Niemcy U-21: 7/3) [90-26-5-3, 6.92; 7s] za 22.000€ (50%) przeprowadził się do Düsseldorfu, a Papa Bouba Diop (35, DM; Senegal: 72/10) [32-3-10-3, 7.29; 2s] karierę kontynuować miał w St. Pauli, które zapłaciło nam za niego 10.000€.

 

Zawodnicy, których sprowadziłem do klubu, bez wyjątku wylądowali w zespole B, ale wszyscy byli bardzo utalentowani i paru z nich spodziewałem się wkrótce ujrzeć w pierwszej drużynie. Massimo Di Lauro (18, DC; Włochy/Niemcy) przyszedł do nas za 20.000€ z Unionu Berlin, Wojciech Król (17, DC; Polska) sprowadzony został za 24.000€ z Bełchatowa, Roberto Gatto (17, AM/FC; Włochy) kupiony został za 100.000€ z Duisburga, a Patrick Kramer (17, ST; Niemcy) dołączył do nas z Magdeburga za 12.000€. Teraz musiałem tylko sfinalizować jeden bardzo ważny transfer do pierwszego zespołu i mogliśmy brać się za przygotowania do rundy wiosennej.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że Igor Akinfiejew uznany został za najlepszego bramkarza Starego Kontynentu. Znacznie mniej radości sprawiła mi seria urazów w pierwszym zespole, której ofiarą padli kolejno Projić, Wegmann i Piszczek, co oznaczało, że juniorzy będą zapewne mieli okazję się wykazać.

 

Z rozpędu zaklepałem też nie jeden, a od razu dwa transfery. W lipcu nasz skład miał zasilić za darmo defensywny pomocnik Cédric Fernandez z Darmstadt, który stanowić miał konkurencję dla Matuidiego w wyjściowym składzie. Natomiast za 150.000€ sprowadziłem z Eintrachtu Frankfurt naszego nowego prawego pomocnika — Topolewski się nie sprawdził, a Toppmöller grał zbyt nierówno, więc w pierwszym meczu rundy rewanżowej na tej pozycji wystąpić miał Argentyńczyk Alejandro Franco (27, MRL; Argentyna U-23).

Odnośnik do komentarza

Plaga kontuzji nas nie opuszczała i pod opiekę fizjoterapeutów trafili kolejno Matuidi, Herrera i Xisco. To zaś stawiało nas przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż wyglądało na to, że o awans walczyć będziemy rezerwami. Z nich zaś ubył młody Michael Bauer, którego na pół roku wypożyczyłem do Uerdingen.

Odnośnik do komentarza

Z rezerw pozbyłem się młodego Christopha Herbsta (19, MC; Niemcy) [2s], który nie rokował najlepiej na przyszłość i za 1.000€ (50%) odszedł do amatorskiego Bingen. Jego bardziej utalentowani rówieśnicy natomiast z konieczności znaleźli się w pierwszym zespole na mecz z rezerwami berlińskiej Herthy — takiej plagi kontuzji, jaka dotknęła nas w styczniu, nie pamiętałem w swojej karierze. W efekcie na bramce stanął absolutny debiutant, Serb Dragan Jović, na środku obrony swoją szansę dostał w końcu Hoffmann, przed nim pojawił się Lorenz, a w ataku Mihalić, o ławce rezerwowych nawet nie wspominając.

 

Mecz zaczął się nawet nieźle, od strzału Mihalicia w słupek, lecz potem goście uzyskali przewagę i przy strzale Monaco Jović pokazał, dlaczego broni w młodzieżowej reprezentacji Serbii. W 37. minucie Mihalić popisał się cudownym podaniem do Adlera, który znalazł się sam na sam z Voglem i dał nam prowadzenie, które udało się nam dowieźć do przerwy.

 

Na drugą połowę nie wyszedł już poobijany Martínez, którego zastąpił kolejny debiutant, Bruno. Berlińczycy od razu usiedli na nas, strzał Rivery obronił Jović, potem zatrzymał Semba w sytuacji jeden na jednego, ale znacznie bardziej martwiła mnie nasza niemoc w ataku. Wejście następnego debiutanta, Serba Obradovicia, niewiele zmieniło, podobnie jak zastąpienie Szafrana Reckiem. W 71. minucie Natale oszukał zwodem Lorenza w polu karnym i uderzył nie do obrony pod poprzeczkę, wyrównując na 1:1. Mało tego, chwilę później Semb dograł w szesnastkę do Rivery, który również pokonał Jovicia i nieoczekiwanie stanęliśmy w obliczu falstartu rundy wiosennej. Goście byli już pewni zwycięstwa, gdy w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Bruno wypuścił lewym skrzydłem Obradovicia, który ściągnął na siebie obrońców i wystawił piłkę niekrytemu Adlerowi, dzięki czemu udało się nam uratować przynajmniej jeden punkt.

 

25.01.2013 Tivoli, Akwizgran: 1.403 widzów

RLN (18/34) Alemannia Aachen [2.] — Hertha Berlin II [7.] 2:2 (1:0)

 

37. N.Adler 1:0

71. N.Natale 1:1

76. R.Rivera 1:2

90+4. N.Adler 2:2

 

Alemannia Aachen: D.Jović — K.Schöneberg, T.Hoffmann, Th.Huijbregts — W.Lorenz — D.Martínez (46. C.Bruno), Ł.Szafran (72. D.Reck), R.Barone, A.Franco — G.Mihalić (58. D.Obradović ŻK), N.Adler

 

MVP: Nicky Adler (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...