Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Drugą połowę grudnia wypełniły mi negocjacje kontraktowe, gdyż tym razem zimowe okno transferowe było dla nas bardzo ważne. Jako że Archipow nieszczególnie się sprawdzał w roli zmiennika Oliviera na lewej obronie, sięgnąłem do portfela, by zapewnić sobie usługi zawodnika drugoligowego Bayeru Leverkusen i byłego gracza niemieckiej młodzieżówki, Michaela Stuckmanna. Chamskim zagraniem godnym wielkiego klubu za grosze zaklepałem też sobie lipcowy transfer młodziutkiego pomocnika płockiej Wisły, Mariusza Budki. Ale najwięcej pracy miałem przy ofertach dla Egicpjanina Farouka — ostatecznie Abdallah doszedł do porozumienia z Lens i w styczniu miał się przenieść do Francji.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2020

 

Bilans (Alemannia Aachen): 1-1-1, 8:8

1. Bundesliga: 1. [—]; 44 pkt, 43:13

DFB-Pokal: 1. runda (Fortuna Düsseldorf 2:2k)

Puchar Ligi: finał (0:1 z Werderem Brema)

Liga Mistrzów: 1. runda (Roma 2:1, 2:5; Benfica 2:0, 2:3; Olympiakos 1:0, 6:1 — Arsenal ?:?, ?:?)

Superpuchar Europy: finał (Nantes 3:1)

Finanse: +59.585.468€ (w ostatnim miesiącu -7.581.960€)

Budżet transferowy: 47.521.736€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.500.000€ (wykorzystane 740.620€)

Nagrody:

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Nikołaj Sołowiow (25, DM/MRLC; Rosja U-21: 1/0) z Ałanii do Lokomotiwu Moskwa za 7.000.000€

2. Øyvind Eriksen (25, MR; Norwegia U-21: 7/0) z Nîmes do Malmö FF za 3.300.000€

3. Igor Kowalew (18, ST; Białoruś: 3/1) z FK Moskwa do Szynnika za 2.800.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Chelsea (Giancarlo Corradini) [+2]

Francja: Marseille (Andy Ritchie) [+0]

Hiszpania: Valladolid (Chuchi Cos) [+0]

Niemcy: Alemannia Aachen (Herr Profesor) [+6]

Polska: Wisła (Tomasz Kulawik) [+5]

Rosja: —

Szkocja: Celtic (José Luis Mendilibar) [+2]

Włochy: Inter (Agostino Pecorario) [+1]

 

East Stirlingshire: 8. [+1]; 25 pkt, 31:31; Division Two (Ludwig Preis)

Spartak Moskwa: —; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 14. [—]; 20 pkt, 25:35; Orange Ekstraklasa (Waldemar Włosowicz)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1247; Lúcio), 2. Francja (1182; Marcel Desailly), 3. Hiszpania (1048; Ramón Moya, 5. Rosja (1021; Jurij Pierieskokow), 12. Polska (789; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

1 stycznia sfinalizowanych zostało pięć transferów, nad którymi pracowałem jesienią. Do szerokiej kadry pierwszego zespołu dołączył awizowany już piłkarz Bayeru Leverkusen, Michael Stuckmann (22, D/ML; Niemcy U-21: 4/0), kupiony za 5.000.000€. Dwaj inni nowi piłkarze Alemannii, Johnny Poulsen (19, DLC; Dania U-21: 5/0), sprowadzony za 65.000€ z Brøndby, oraz Stefan Boden (17, MRLC; Niemcy), ściągnięty za 55.000€ z Greuther Fürth, póki co wylądowali w drużynie rezerw.

 

Hitem transferowym zimy w Akwizgranie było odejście z klubu Abdallaha Farouka (22, ST; Egipt: 25/6) [11-3-1-0, 6.80; 4s]. Egipcjanin bowiem nie zgadzał się z moją polityką kadrową, chciał regularnie grać w meczach o punkty, ja zaś nie mogłem mu tego zagwarantować, więc zaakceptowałem ofertę francuskiego Lens, które zapłaciło nam za niego 9.000.000€ (50%). Drugim zawodnikiem, który rozstał się z Alemannią, by jej długoletni filar ataku, Fin Eero Peltonen (33, AMC/FC; Finlandia: 29/8) [151-87-44-18, 7.48; 6s], który nie mieścił się już nawet na ławce Aquisgrany, a na przesiadywanie na trybunach po prostu nie zasługiwał. Dlatego też nie stawiałem mu przeszkód w zmianie barw klubowych i za symboliczne 300.000€ pozwoliłem mu odejść do Unterhaching. I wreszcie za 775.000€ wypożyczyłem na pół sezonu do Tottenhamu bardzo utalentowanego nastolatka, Luigiego Contiego (18, AML/ST; Niemcy U-19), w nadziei że w Anglii parę razy wystąpi w meczach o stawkę.

 

Styczniowe przygotowania do rundy rewanżowej w Akwizgranie obejmowały trzy sparingi. W pierwszym z nich stosunkowo łatwo pokonaliśmy poznańskiego Lecha, lecz cena za to zwycięstwo była wysoka — Šimić doznał urazu uda i na trzy tygodnie musiał przerwać treningi. Do tego bardzo słabo spisał się Bošnjak, gol dla gości obciążał jego konto i w kolejnych meczach towarzyskich miał być przez nas bardzo uważnie obserwowany.

 

05.01.2021 Tivoli, Akwizgran: 2.750 widzów

TOW Alemannia Aachen [GER] — Lech Poznań [POL] 3:1 (3:1)

 

12. M.Carlier 1:0

16. R.Gatto 2:0

22. T.Šimić (AA) knt.

25. P.Krawczyk 2:1

37. M.Duchemin 3:1

63. M.Wilk (AA) n.g.

Odnośnik do komentarza

10 stycznia 2021 zakotłowało się w sportowych mediach, a temat dnia był tylko jeden — doświadczony i utytułowany polski menedżer, który z Alemannią Aachen zdobył mistrzostwo Niemiec i Puchar UEFA, powrócił na stare śmieci, by uratować jeden ze swoich ukochanych zespołów po nieoczekiwanej rezygnacji poprzedniego trenera...

Odnośnik do komentarza

10 stycznia 2021 zakotłowało się w sportowych mediach, a temat dnia był tylko jeden — doświadczony i utytułowany polski menedżer, który z Alemannią Aachen zdobył mistrzostwo Niemiec i Puchar UEFA, powrócił na stare śmieci, by uratować jeden ze swoich ukochanych zespołów po nieoczekiwanej rezygnacji poprzedniego trenera...

 

East Stirlingshire??

Odnośnik do komentarza

...Jurij Pierieskokow skonfliktował się bowiem z działaczami i zawodnikami, tak że mimo dobrego wyniku na ME 2020 i udanego startu w eliminacjach MŚ 2022 został zmuszony do przejścia na sportową emeryturę. A że po nieudanym epizodzie z zespołem Wysp Owczych zdążyłem zatęsknić za piłką w reprezentacyjnym wydaniu, wykonałem parę telefonów i po kilku godzinach wszystkie szczegóły zostały dopięte, a kanał Wiesti mógł puścić sensacyjną wiadomość o moim powrocie na czerwonym pasku.

 

Tym razem nie musiałem wyciągać sbornej z bagna, mój poprzednik zostawił ją na 5. miejscu w rankingu FIFA i na czele tabeli w grupie 5 po zwycięstwach nad Ukrainą i Białorusią oraz cennym remisie z Hiszpanią. Pozostali rywale, Austria i Estonia, nie powinni sprawić nam większych problemów.

 

1. Rosja 7 pkt 9:4

2. Ukraina 6 pkt 5:3

3. Hiszpania 5 pkt 8:3

4. Białoruś 3 pkt 5:10

5. Austria 3 pkt 3:7

6. Estonia 1 pkt 2:5

 

Za trzy tygodnie czekał mnie pierwszy sprawdzian w postaci sparingu z Izraelem. Moja rozłąka ze sborną nie była wszakże aż tak znowu długa i trzon kadry stanowili zawodnicy, którzy pod moją wodzą rozpoczynali przygodę z reprezentacją. Najbardziej zaskoczony takim obrotem sprawy był oczywiście Olek Nikołajew, którego czekała przyjemność wspólnego z selekcjonerem podróżowania na zgrupowania drużyny narodowej.

Odnośnik do komentarza

W drugim sparingu podejmowaliśmy Club Brugge. Pierwotnie chciałem zakontraktować bardziej wymagającego rywala, ale żaden nie był zainteresowany łomotem na Tivoli, musieliśmy więc zadowolić się sklepaniem Belgów. W drugiej połowie bardzo dobrą zmianę dał Cristian Marchesi, dla którego ten sezon był ostatnim na przebicie się do pierwszego zespołu.

 

11.01.2021 Tivoli, Akwizgran: 2.768 widzów

TOW Alemannia Aachen [GER] — Club Brugge [bEL] 3:0 (2:0)

 

2. M.Duchemin 1:0

21. R.Gatto 2:0

59. C.Marchesi 3:0

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...