Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Z Polski dotarła do mnie wiadomość o wywaleniu z pracy znienawidzonego przez kibiców menedżera Lecha, Waldemara Włosowicza, dzięki któremu ten zasłużony klub po rundzie jesiennej był poważnie zagrożony spadkiem z ekstraklasy.

 

Nasz młody napastnik Uwe Baron (20, ST; Niemcy U-21: 3/0) opuścił nas na pół roku, za 500.000€ przenosząc się na wypożyczenie do Wolfsburga.

 

W ostatnim sparingu zmierzyliśmy się z Anderlechtem, a więc w teorii rywalem mocnym i wymagającym. Na boisku nie było tego widać, zafundowaliśmy sobie ostre strzelanie do fiołków, a najbardziej rozbawiła mnie pasja, z jaką Olek Nikołajew starał się przekonać mnie, że zasługuje na grę w reprezentacji Rosji.

 

17.01.2021 Tivoli, Akwizgran: 2.842 widzów

TOW Alemannia Aachen [GER] — Anderlecht [bEL] 6:0 (5:0)

 

16. R.Gatto 1:0

27. A.Nikołajew 2:0

29. R.Gatto 3:0

30. A.Nikołajew 4:0

45+1. M.Carlier 5:0

55. P.Fuchs (AA) n.g.

65. P.Fuchs 6:0

Odnośnik do komentarza

21 stycznia w Akwizgranie końca dobiegła pewna era, gdyż tego dnia klub opuścił jeden z najbardziej zasłużonych zawodników w jego historii, Francuz Blaise Matuidi (33, DM; Francja U-19) [188-25-27-9, 7.29; 8s], przechodząc do drugoligowego Darmstadt za 300.000€. Blaise podobnie jak Peltonen nie mieścił się już nawet w szerokim składzie Alemannii, więc z szacunku dla niego nie chciałem zmuszać go do przedwczesnego zakończenia kariery.

 

Przed wznowieniem rozgrywek za 500.000€ wypożyczyłem na resztę sezonu do 1. FC Nürnberg młodego Maurizio Cappiello (20, DM; Włochy U-19), by tam nabierał niezbędnego doświadczenia.

 

Do meczu z Werderem przystępowaliśmy poważnie osłabieni, gdyż oprócz zawieszonego za kartki Pedro i rekonwalescenta Šimicia w wyjściowej jedenastce zabrakło też Roberto Gatto, który doznał kontuzji podczas treningu. Z musu zagraliśmy więc z Ducheminem i Wilkiem w ataku, co niestety było widać na boisku. O ile w środku pola mieliśmy wyraźną przewagę, pod bramką gości mieliśmy spore problemy. Musiałem więc liczyć na bardziej doświadczonych zawodników i na szczęście ci mnie nie zawiedli. W 44. minucie Carlier popisał się wspaniałym strzałem w długi róg z narożnika pola karnego, zaskakując Kołosowa i dając nam prowadzenie. Tuż po przerwie wracający po długiej kontuzji Olivier strzałem z rzutu wolnego dorzucił drugiego gola, dając nam bezpieczną przewagę, a dziesięć minut później sędzia usunął z boiska awanturującego się Le Galla i spokojnie dowieźliśmy prowadzenie do końcowego gwizdka.

 

23.01.2021 Tivoli, Akwizgran: 37.020 widzów

BL (19/34) Alemannia Aachen [1.] — Werder Brema [12.] 2:0 (1:0)

 

44. M.Carlier 1:0

48. D.Olivier 2:0

58. N.Le Gall (WB) cz.k.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, F.Keller, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno (71. A.Lacam), M.Carlier ŻK, W.Lorenz, A.Nikołajew (28. V.Puputti) —M.Duchemin, M.Wilk (61. P.Fuchs)

 

MVP: Damien Olivier (DL; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Działacze Lecha po raz kolejny wykazali się całkowitym niezrozumieniem klimatu na trybunach stadionu przy ul. Bułgarskiej i na stanowisku opiekuna pierwszego zespołu zatrudnili człowieka, który nie miał większych szans na przekonanie do siebie kibiców — Macieja Szczęsnego (55; Polska: 7/0).

 

Na początku lutego czekał mnie drugi debiut za sterami reprezentacji Rosji. Tak jak kiedyś, w sparingu z Izraelem zamierzałem przetestować najlepszych rosyjskich piłkarzy, by przekonać się, na kogo mogę liczyć w meczach o punkty. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Artiom Afanasiew (27, GK; 5/0; 1. FC Nürnberg), Igor Akinfiejew (34, GK; 107/0; Milan), Oleg Kołosow (29, GK; 24/0; Werder Brema)

 

Obrońcy: Pawieł Borisow (25, DC; 1/0; Villarreal), Nikołaj Mamiedow (25, D/WBR; —; Real Madryt), Siergiej Panow (29, DLC; 50/2; Lecce), Władimir Panow (26, D/WBR; 26/0; Parma), Igor Ponomariew (29, D/WBL; 61/3; Sevilla), Dienis Sierdiukow (29, DC; 14/0; Barcelona), Wasilij Trietiakow (30, DC/ST; 43/15; Werder Brema), Wiaczesław Zangiew (29, DC; 50/0; Mallorca)

 

Pomocnicy: Anatolij Bojko (29, AMC; 35/12; Nantes), Władimir Chochłow (29, MR; 24/3; Olympiakos), Wiktor Klimienko (26, AMC; 24/4; Atlético Madryt), Władisław Kudriawcew (26, MC; 5/0; PSV), Igor Łobanow (28, ML; 57/9; Inter), Aleksandr Nikołajew (23, AMRC/FC; 9/1; Alemannia Aachen), Anton Pietrow (26, DM; 42/6; Sevilla), Andriej Romanow (21, AMLC; —; Ałania), Damian Wysocki (29, DM; 71/4; Man Utd)

 

Napastnicy: Aleksandr Kalinin (28, ST; 17/4; Le Havre), Jewgienij Kalinin (29, AM/FC; 27/7; Hertha Berlin), Roman Nazarow (28, FC; —; FK Moskwa), Konstantin Orłow (26, ST; 3/1; Lens), Roman Pawłow (26, ST; 54/38; Milan), Aleksandr Stiepanian (29, ST; 55/19; Milan)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze przed rozpoczęciem zgrupowania w ostatnim meczu ligowym Le Havre Aleksandr Kalinin złamał nogę, więc w trybie awaryjnym powołałem młodego napastnika Szachtara, Aleksandra Kuzmina (22, AMRC/FC; —).

 

Styczeń kończyliśmy wyjazdowym spotkaniem w Brunszwiku, na które do składu powrócili Pedro i Šimić, za to zawieszony za kartki był Carlier, więc zastąpił go zgodnie z moją obietnicą Marchesi, który dobrze spisywał się w okresie przygotowawczym.

 

Mecz zaczęliśmy fatalnie, gdyż już w 2. minucie Proietti fuksiarskim wolejem zaskoczył Ortiza. Potem wszakże zaczęliśmy przeważać na boisku i w 27. minucie Duchemin wyrównał na 1:1 po świetnym, prostopadłym podaniu Nikołajewa. Pięć minut później Olivier wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, obrońcy gospodarzy zupełnie się pogubili i niekryty Marchesi odwdzięczył mi się za zaufanie celnym strzałem z najbliższej odległości. W samej końcówce pierwszej połowy Cristian pięknym podaniem do Šimicia zainicjował szybką kontrę, który uderzeniem do pustej bramki zakończył Duchemin i wynik meczu był ustalony. W drugiej połowie nie działo się nic szczególnego poza bolesną kontuzją szczęki Wilka, która na miesiąc wyeliminowała naszego polskiego napastnika z gry.

 

31.01.2021 Stadion Hamburger Straße, Brunszwik: 25.129 widzów TV

BL (20/34) Eintracht Braunschweig [12.] — Alemannia Aachen [1.] 1:3 (1:3)

 

2.P.Proietti 1:0

27. M.Duchemin 1:1

32. C.Marchesi 1:2

45+1. M.Duchemin 1:3

90. M.Wilk (AA) knt.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz (55. C.Ortiz) — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno, C.Marchesi (68. A.Herrera), W.Lorenz, A.Nikołajew —T.Šimić (55. M.Wilk), M.Duchemin

 

MVP: Aleksandr Nikołajew (MR; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2021

 

Bilans (Alemannia Aachen): 2-0-0, 5:1

1. Bundesliga: 1. [—]; 50 pkt, 48:14

DFB-Pokal: 1. runda (Fortuna Düsseldorf 2:2k)

Puchar Ligi: finał (0:1 z Werderem Brema)

Liga Mistrzów: 1. runda (Roma 2:1, 2:5; Benfica 2:0, 2:3; Olympiakos 1:0, 6:1 — Arsenal ?:?, ?:?)

Superpuchar Europy: finał (Nantes 3:1)

Finanse: +57.160.934€ (w ostatnim miesiącu -2.456.050€)

Budżet transferowy: 49.439.491€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.500.000€ (wykorzystane 713.257€)

Bilans (Rosja): —

Eliminacje MŚ 2022: grupa 5. (Austria ?:?, ?:?; Białoruś 4:2, ?:?; Estonia ?:?, ?:?; Hiszpania ?:?, 2:2; Ukraina 3:0, ?:?)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Krzysztof Kędziora (24, ST; Polska: 28/7) z Arsenalu do Romy za 37.500.000€

2. Piotr Jankowski (30, DL; Polska U-21: 18/4) z Metz do Bastii za 700.000€

3. Łukasz Michalski (28, AMR; Polska) ze Slavii Praga do Torino za 575.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Nicola Martini (24, D/WBR; Włochy: 14/0) z Barcelony do Romy za 30.000.000€

2. Roberto Cucchi (20, AMRC/FC; Włochy U-21: 5/0) z Parmy do Milanu za 28.500.000€

3. Frank Kessler (28, MRL; Niemcy: 23/3) z Bayernu Monachium do Romy za 22.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Newcastle (César Ferrando) [+1]

Francja: Nantes (Dominique Leclercq) [+1]

Hiszpania: Mallorca (Miguel Cerdán) [+1]

Niemcy: Alemannia Aachen (Herr Profesor) [+11]

Polska: Wisła (Tomasz Kulawik) [+5]

Rosja: —

Szkocja: Rangers (Alex McLeish) [+0]

Włochy: Inter (Agostino Pecorario) [+3]

 

East Stirlingshire: 8. [—]; 29 pkt, 35:38; Division Two (Ludwig Preis)

Spartak Moskwa: —; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 14. [—]; 20 pkt, 25:35; Orange Ekstraklasa (Maciej Szczęsny)

 

Ranking FIFA: 1. Francja (1197; Marcel Desailly), 2. Brazylia (1160; Lúcio), 3. Anglia (1033; Adrian Boothroyd), 5. Rosja (1033; Tawariszcz Prafiesor), 12. Polska (817; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

Dostał kopa w głowę, nie chciałem ryzykować kontuzji i go zdjąłem. I tak się nikt nie zorientował, dalej na bramce stał Ortiz.

 

Nie obiecywałem sobie zbyt wiele po moim reprezentacyjnym debiucie, gdyż tradycyjnie część klubowych menedżerów uznała za stosowne zatrzymać swoich zawodników w klubie. Poza tym miałem na oku paru graczy wylansowanych przez poprzedniego menedżera, co do których miałem pewne wątpliwości i chciałem je rozwiać nawet kosztem gorszej gry. Mimo to w pierwszej połowie mieliśmy lekką przewagę, w 12. minucie Łobanow zmarnował świetną okazję po centrze Nikołajewa, a w 41. minucie tenże Łobanow dośrodkował z lewego skrzydła na długi słupek, Stiepanian musnął piłkę głową i po koźle wpakował do bramki gospodarzy. Jak się okazało, był to jedyny gol tego spotkania; niestety w gorszej dyspozycji był Pawłow, przez co zmarnował trzy sytuacje sam na sam z izraelskim bramkarzem. Gospodarzom na otarcie łez pozostał strzał Azulaja z 64. minuty, pewnie obroniony przez doświadczonego Akinfiejewa, który rozegrał dobre spotkanie i przekonał mnie, że nie powinienem go skreślać. Tego samego nie mogłem powiedzieć o rozczarowującym Klimience, który zupełnie nie sprawdził się w roli rozgrywającego, Kuzmin zaliczył poprawny debiut, za to Romanow w swoim pierwszym meczu w reprezentacji pokazał się z bardzo dobrej strony i wygrał casting na dublera dla Łobanowa.

 

03.02.2021 Ramat-Gan, Ramat-Gan: 29.103 widzów

TOW Izrael [121.] — Rosja [4.] 0:1 (0:1)

 

41. A.Stiepanian 0:1

 

Rosja: I.Akinfiejew 7 — I.Ponomariew 7 (46. S.Panow 6), P.Borisow 7, W.Trietiakow 7, N.Mamiedow 8 (46. W.Chochłow) — I.Łobanow 7 (46. A.Romanow 8), W.Klimienko 7 (46. A.Kudriawcew 7), D.Wysocki 7, A.Nikołajew 7 (66. D.Sierdiukow 6) — R.Pawłow 7, A.Stiepanian 7 (46. A.Kuzmin 7)

 

MVP: Andriej Romanow (ML; Rosja) — 8

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Niemcy U-19 — Norwegia U-19 => 2:0 [L.Conti 8; M.Stein 7, debiut]

— Szwajcaria U-21 — Dania U-21 => 1:2 [J.Poulsen 8]

— Włochy U-21 — Holandia U-21 => 2:0 [Ch.Olivieri 7]

— Niemcy U-21 — Norwegia U-21 => 5:0 [D.Walther 9]

— Polska U-21 — Anglia U-21 => 1:3 [s.Jegorow 6; J.Duda 7; A.Kulikow 7; M.Kędziora 7, 1 gol]

— Ukraina U-21 — Cypr U-21 => 2:0 D.Krawczenko 6]

— Niemcy — Norwegia => 2:0 [s.Klaus 7; F.Keller 6; W.Lorenz 7; M.Carlier 7]

— Irlandia — Chorwacja => 0:0 [T.Šimić 6]

— Polska — Anglia => 0:0 [J.Rzeźniczak 6]

— Finlandia — Korea Południowa => 2:0 [V.Puputti 8]

— Liechtenstein — Szkocja => 1:1 [J.Ritchie 7, debiut]

— Portugalia — Belgia => 1:0 [Pedro 7]

— Irlandia Północna — Paragwaj => 0:0 [G.Ortiz 7]

— Izrael — Rosja => 0:1 [A.Nikołajew 7]

Odnośnik do komentarza

Jako że obaj Chorwaci wrócili z meczu z Irlandią solidnie poobijani, na środku obrony po raz kolejny wystąpił Keller, a w ataku jeszcze jedną szansę dostał Peter Fuchs i tym razem jej nie zmarnował, będąc zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku. Już w 2. minucie Keller posłał górną piłkę w pole karne, właśnie Fuchs strącił ją na wolne pole, a Duchemin skierował ją do bramki, dając nam prowadzenie. Potem długo szukaliśmy rozstrzygającego gola, parokrotnie groźnie strzelał właśnie Fuchs, aż w końcu w doliczonym czasie gry przejął bezpańską piłkę w polu karnym, balansem ciała zmylił bramkarza i ustalił wynik spotkania. W drugiej połowie debiut w barwach Alemannii zaliczył młody Rosjanin Kałasznikow, ale nie zachwycił.

 

06.02.2021 Tivoli, Akwizgran: 37.027 widzów

BL (21/34) Alemannia Aachen [1.] — VfL Bochum [14.] 2:0 (2:0)

 

2. M.Duchemin 1:0

45+1. P.Fuchs 2:0

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (59. V.Puputti) —P.Fuchs (59. W.Kałasznikow), M.Duchemin (72. C.Marchesi)

 

MVP: Peter Fuchs (ST; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Tym razem dysponowałem już finansami, które pozwalały na to, by Alemannia skorzystała na moim zatrudnieniu na etacie selekcjonera Rosji. Bez cienia zawahania wyłożyłem więc 625.000€ na pierwszy transfer lipcowej sesji transferowej, sprowadzenie młodego bramkarza Lokomotiwu Moskwa, Maksima Timofiejewa (19, GK; Rosja U-19).

 

Do Hamburga na mecz z FC St. Pauli pojechał już Šimić, ale kontuzja Bošnjaka okazała się poważniejsza, więc znów zastąpił go Keller — i bardzo dobrze, gdyż w 19. minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Duchemina i przedłużeniu toru lotu piłki przez Pedro to właśnie Frank przytomnym strzałem z trzech metrów zapewnił nam zwycięstwo w tym spotkaniu.

 

13.02.2021 Millerntor-Stadion, Hamburg: 24.154 widzów

BL (22/34) FC St. Pauli [10.] — Alemannia Aachen [1.] 0:1 (0:1)

 

19. F.Keller 0:1

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno (75. R.Roth), M.Carlier ŻK, W.Lorenz, A.Nikołajew ŻK (67. J.Ruiz ŻK) —T.Šimić, M.Duchemin (67. P.Fuchs)

 

MVP: Frank Keller (DC; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

17 lutego stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem, jakim był pierwszy mecz 1. rundy Ligi Mistrzów z Arsenalem. Nasi lekarze stanęli na głowie i na to spotkanie gotów do gry był już Gatto, co zwiększyło siłę naszej ofensywy o 100%. Teoretycznie mogłem też skorzystać z Bošnjaka, ale Keller w lidze spisywał się dobrze i zasłużył na szansę w meczu o wielką stawkę. O mały włos, a bardzo bym tego żałował.

 

Pierwsze trzydzieści minut stało bowiem pod znakiem zdecydowanej przewagi gości, a Keller bardzo im w tym pomagał. Już w 6. minucie po jego błędzie García wyszedł sam na sam z Ortizem, ale na jego szczęście trafił w słupek. Po pół godzinie gry oszukał go dla odmiany N'Gog, Gerardo świetnie sparował jego strzał, ale zamykający akcję Weller bez trudu posłał piłkę do naszej bramki.

 

Stracony gol w końcu obudził moich chłopaków i Arsenal zamiast zdominowania gry, zepchnięty został do rozpaczliwej defensywy. Teraz to my atakowaliśmy, a Anglicy próbowali dowieźć prowadzenie do przerwy — bezskutecznie. W 45. minucie Lorenz zabrał piłkę Malateście i podał ją w tempo do Šimicia, który bez zastanowienia podciął piłkę na Watsonem, nie dając mu szansy na udaną interwencję. Arsenal wznowił grę, ale rzuciliśmy się im do gardeł, piłkę znów wywalczył Lorenz i wypuścił prawym skrzydłem Gatto, Roberto dośrodkował w pole karne, a Šimić strzałem głową ponownie pokonał bramkarza rywali. Po dwóch szybkich ciosach Arsenal leżał na deskach.

 

Co ważniejsze, w drugiej połowie już z tych desek się nie podniósł. Przekonaliśmy się, że faworyzowanego rywala można skrzywdzić, więc krzywdziliśmy go dalej. W 52. minucie Šimić przejął bezpańską piłkę w środku pola, minął zwodem Cooke'a i podał na wolne pole do Gatto, który bez trudu umieścił piłkę w bramce. Dwie minuty później Klaus przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Bruno, ten z pierwszej piłki odegrał ja do Šimicia, a Tomek efektownym wolejem skompletował hat-tricka. Po świetnym występie wygraliśmy 4:1 i staliśmy na bardzo dobrej pozycji przed rewanżem w Londynie.

 

17.02.2021 Tivoli, Akwizgran: 37.009 widzów TV

LM 1R (1/2) Alemannia Aachen [28.] — Arsenal [22.] 4:1 (2:1)

 

31. A.Weller 0:1

45. T.Šimić 1:1

45+1. T.Šimić 2:1

52. R.Gatto 3:1

54. T.Šimić 4:1

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier ŻK, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno (81. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (66. J.Ruiz) —T.Šimić, R.Gatto (71. M.Duchemin)

 

MVP: Tomislav Šimić (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

Wielki sukces w 1. rundzie Pucharu UEFA odniosła krakowska Wisła, która przegrała co prawda w rewanżu z Mallorką 0:1, ale lepiej od Hiszpanów egzekwowała rzuty karne, awansując do kolejnej fazy rozgrywek.

 

Do RZPNu zgłosili się działacze z RPA z propozycją rozegrania sparingu w listopadzie, na co oczywiście przystałem, gdyż rywal doskonale nadawał się do ogrywania przeciwko niemu nowych kadrowiczów.

 

Wielce utytułowany José Mourinho zrezygnował z szansy zdobycia mistrzostwa Hiszpanii z Realem Sociedad, przechodząc do jednej z największych, acz ostatnio podupadłych potęg klubowego futbolu, Barcelonę.

 

Chłopacy zaczynali odrobinę siadać kondycyjnie, gdyż w lutym musiałem intensywnie ich eksploatować. Na mecz z Herthą do składu powrócił Bošnjak, ale nie był to powrót udany, gdyż również jego nieuwaga sprawiła, że w 2. minucie Janczyk z Kalininem rozklepali naszą defensywę, a ten drugi strzałem przy słupku pokonał Ortiza. Na szczęście już po 180 sekundach odpowiedzieliśmy akcją lewym skrzydłem, Šimić przerzucił piłkę do Nikołajewa, który znalazł prostopadłym podaniem Gatto, a ten na raty pokonał Timofiejewa — byłego bramkarza Realu Madryt i nadzieję sbornej, nawiasem mówiąc. A potem... potem przez pół godziny Timofiejew w pojedynkę ratował skórę swoim kolegom, zaś w ostatnim kwadransie gra przeniosła się pod naszą bramkę i dla odmiany Ortiz mógł się skutecznie rozgrzać.

 

W drugiej połowie tempo gry siadło i zanosiło się na nudny remis, ale w 78. minucie Roth wyrzucił piłkę z autu do Šimicia, który momentalnie dośrodkował ją na krótki słupek, gdzie zaspali obrońcy, pozwalając, by Duchemin z najbliższej odległości posłał ją do naszej bramki. Ten wynik utrzymał się już do końca spotkania, ale wygraną okupiliśmy kontuzją Pedro, który mecz kończył ze złamanym nadgarstkiem i do gry powrócić miał najwcześniej w kwietniu.

 

21.02.2021 Tivoli, Akwizgran: 36.969 widzów TV

BL (23/34) Alemannia Aachen [1.] — Hertha Berlin [15.] 2:1 (1:1)

 

2. J.Kalinin 0:1

5. R.Gatto 1:1

28. R.Gatto (AA) n.g.

78. M.Duchemin 2:1

90+5. J.Kalinin (HB) knt.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak ŻK, S.Klaus — C.Bruno ŻK (66. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz ŻK, A.Nikołajew (73. J.Ruiz) —T.Šimić, R.Gatto (54. M.Duchemin)

 

MVP: Aleksandr Nikołajew (MR; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...