Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W rewanżowym meczu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów Wisła pokonała FC Haka 1:0 po golu Majewskiego i również awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

 

Sześciu naszych zawodników wyjechało z klubu, by wziąć udział w igrzyskach olimpiady w; byli to Włoch Maurizio Cappiello, Argentyńczyk Javier Ruiz, Francuz Michel Garcia, Hiszpan Cristian Ortiz oraz Polacy Jakub Duda i Anton Kulikow.

 

Ostatniego dnia lipca zakończona została rozbudowa Tivoli, które w nowym sezonie pomieścić mogło 37.050 widzów, w tym 15.850 na krzesełkach. Byliśmy pod tym względem wyjątkiem nie tylko w Bundeslidze, ale też atmosfery na meczach w Akwizgranie pozazdrościć nam mógł niejeden europejski klub.

 

Lipiec 2020

 

Bilans (Alemannia Aachen): 1-0-1, 5:3

1. Bundesliga: —

DFB-Pokal: 1. runda (Fortuna Düsseldorf ?:?)

Puchar Ligi: finał (0:1 z Werderem Brema)

Liga Mistrzów: —

Superpuchar Europy: — (Nantes ?:?)

Finanse: +72.564.341€ (w ostatnim miesiącu +8.044.440€)

Budżet transferowy: 50.336.207€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.500.000€ (wykorzystane 748.427€)

Nagrody:

 

Transfery (Polacy):

 

1. Michał Kędziora (18, ST; Polska U-19) z Lecha do Alemannii Aachen za 1.600.000€

2. Michał Piwowarczyk (27, DC; Polska) z Zagłębia do Slavii Praga za 800.000€

3. Piotr Szymański (23, ST; Polska U-21: 1/0) z Pogoni do Widzewa za 625.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. George Bennett (27, GK; Anglia: 65/0) z Liverpoolu do Juventusu za 26.000.000€

2. Jair (25, AML; Portugalia: 4/0) z Aston Villi do Realu Sociedad za 25.000.000€

3. Niels de Boer (23, ST; Holandia: 11/3) z VfB Stuttgart do Juventusu za 24.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: Marseille (Andy Ritchie) [+0]

Hiszpania: —

Niemcy: —

Polska: Korona Kielce (Wiesław Jancewicz) [+0]

Rosja: Lokomotiw Moskwa (Oleg Nieczajew) [+1]

Szkocja: Falkirk (Colin Calderwood) [+0]

Włochy: —

 

East Stirlingshire: [—]; Division Two (Ludwig Preis)

Spartak Moskwa: 3. [+1]; 27 pkt, 28:18; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 4. [—]; 4 pkt, 3:2; Orange Ekstraklasa (Waldemar Włosowicz)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1375; Lúcio), 2. Francja (1174; Marcel Desailly), 3. Hiszpania (1046; Moncho Carnero), 4. Rosja (1036; Jurij Pierieskokow), 25. Polska (703; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

1 sierpnia za 475.000€ sprowadziłem do klubu młodego prawoskrzydłowego Kubania Krasnodar, Władimira Kałasznikowa (19, AMR/FC; Rosja U-19), wypatrzonego przez moich scoutów na mistrzostwach Europy U-19.

 

Sezon ligowy zaczynaliśmy od najważniejszego być może spotkania rundy, w którym podejmowaliśmy VfB Stuttgart. O motywację zespołu nie musiałem się więc martwić, zaczęliśmy mecz bardzo ambitnie i po kwadransie gry centra Gatto z rzutu wolnego trafiła do Rotha, który z najbliższej odległości pokonał Cherchiego, dając nam prowadzenie. Naprawdę mogłem być zadowolony z naszej gry, goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a w razie problemów czujnie interweniował Ortiz. Na rzęsach stawał zwłaszcza Bošnjak, który czuł, że po dwóch słabych występach w Pucharze Ligi jego pozycja w wyjściowym składzie jest zagrożona. W 72. minucie to właśnie Tomek wywalczył piłkę na naszej połowie i zagrał ją do rezerwowego Barona, który ściągnął na siebie Cherchiego, po czym odegrał do Šimicia, a ten umieścił ją w pustej bramce. Wygraliśmy 2:0 i było to nasze pierwsze zwycięstwo nad Stuttgartem od dwóch lat.

 

01.08.2020 Tivoli, Akwizgran: 37.023 widzów [R]

BL (1/34) Alemannia Aachen [—] — VfB Stuttgart [—] 2:0 (1:0)

14. R.Roth 1:0

72. T.Šimić 2:0

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro ŻK, T.Bošnjak, S.Klaus — R.Roth (73. A.Lacam), M.Carlier, W.Lorenz ŻK, A.Nikołajew (77. V.Puputti) — T.Šimić, R.Gatto (59. U.Baron)

 

MVP: Tomislav Šimić (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że Polański nie gra w FMa, miałby linię obrony, jak znalazł :>

 

W 3. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów Wisła trafiła na holenderski Ajax, i w pierwszym meczu w Krakowie zremisowała z nim 2:2 po dwóch golach Wójcika. Natomiast w 2. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA Legia została rozbita 3:0 na Ł3 przez Panathinaikos, za to Zagłębie wygrało na wyjeździe 2:1 z MTK po golach Białka i Maciejewskiego.

 

Ostatnią lukę w naszym składzie załatałem młodzieżowym wicemistrzem Europy U-19, Nikołajem Archipowem (19, DL; Rosja U-19), kupionym za 4.000.000€ z Saturna Ramieńskoje.

 

W 2. kolejce Bundesligi czekał na nas kolejny rywal w walce o tytuł, który już raz nas w tym sezonie ograł — bremeński Werder. Na murawę Weserstadionu wyszliśmy bez poobijanego Pedro, co oznaczało, że z dawna upragniony debiut w Alemannii zaliczyć miał młody Frank Keller, nadzieja nie tylko akwizgrańskiej piłki.

 

Tym razem nie daliśmy się zepchnąć do defensywy jak przed tygodniem i w 15. minucie Carlier zagrał w uliczkę do Gatto, który wyczekał Kołosowa i pokonał go strzałem w długi róg. Niestety dwie minuty później gospodarze wykorzystali młodzieńczą naiwność Klausa, ograli go jak dziecko, a wyrównującego gola zdobył Mironow. Werder w tym sezonie konkretnie się wzmocnił i było to widać na boisku. Ale było też widać, że nie ustępujemy gospodarzom ani na krok, i w 33. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Rotha Gatto potężnym strzałem głową zdobył swojego drugiego gola. I to Roberto był najlepszym graczem tego spotkania, choć klasą dorównał mu Roth, który w 77. minucie zakręcił na lewym skrzydle Kuzniecowem, a potem wrzucił piłkę na głowę Gatto, pozwalając mu na skompletowanie hat-tricka.

 

08.08.2020 Weserstadion, Brema: 42.923 widzów

BL (2/34) Werder Brema [9.] — Alemannia Aachen [2.] 1:3 (1:2)

 

15. R.Gatto 0:1

17. J.Mironow 1:1

33. R.Gatto 1:2

77. R.Gatto 1:3

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier ŻK, F.Keller, T.Bošnjak, S.Klaus — R.Roth ŻK (80. A.Lacam), M.Carlier, W.Lorenz ŻK (80. M.Schäfer), A.Nikołajew — T.Šimić (72. U.Baron), R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 10

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Iran U-23 — Hiszpania U-23 => 0:4 [C.Ortiz 8]

— Zimbabwe U-23 — Argentyna U-23 => 0:1 [J.Ruiz 6]

— Włochy U-23 — Irak U-23 => 5:0 [M.Cappiello 7]

— Wenezuela U-23 — Polska U-23 => 0:0 [s.Jegorow 7, A.Kulikow 7]

Odnośnik do komentarza

Na nasze konto wpłynęły nieoczekiwane 2.000.000€, gdyż Portsmouth kupiło z Realu Valladolid naszego byłego bramkarza, Artura Maściucha.

 

Na mecz 1. rundy Pucharu Niemiec wystawiłem rezerwy, w tym dwóch debiutantów, Walthera i Archipowa. Niestety, w 9. minucie ten drugi popełnił brzemienny w skutki błąd, dając sobie odebrać piłkę, Filippini zagrał na wolne pole do Martíneza, a ten mocnym strzałem pokonał Mowlika i drugoligowcy objęli prowadzenie. Duża w tym była zasługa Duchemina i Puputtiego, którzy nie potrafili posłać piłki do pustej bramki. Spodziewałem się, że szybko odrobimy straty, ale doskonały mecz rozgrywał bramkarz Fortuny i nasz wychowanek Bucci, a my w ataku byliśmy rażąco nieskuteczni. W drugiej połowie szybko zacząłem przeprowadzać zmiany, na boisku pojawili się debiutanci Kędziora i Leitl, w końcówce przeszliśmy do totalnej ofensywy i wreszcie w doliczonym czasie gry Archipow dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, a Duchemin wyskoczył ponad De Marco i strzałem głową doprowadził do remisu.

 

W dogrywce spodziewałem się, że uda się nam dobić gospodarzy, ale zaraz na początku pierwszej połowy João zagrał w uliczkę do Fuchsa, a ten bez trudu pokonał Mowlika i znów musieliśmy gonić wynik. Tym razem wyrównaliśmy szybciej, z głębi pola piłkę wrzucił Walther, Bucci obronił uderzenie Duchemina, ale piłkę do bramki skierował debiutant Leitl. W regulaminowym czasie gry tego spotkania nie udało się już nam rozstrzygnąć, więc o awansie zadecydowały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali gospodarze i nasza przygoda z Pucharem Niemiec zakończyła się bardzo szybko. Tradycyjnie już nie bardzo się tym przejąłem, znacznie większą wartość od samego trofeum była dla mnie informacja, że Cristian Marchesi nie radzi sobie nawet z drugoligowcami i nie powinienem wiązać z nim większych nadziei, a Mowlik nie potrafi obronić ani jednego strzału w światło bramki, włącznie z karnymi. Podjąłem więc decyzję, że po sezonie obaj ci zawodnicy zostaną sprzedani z klubu.

 

Co ciekawe, nasze rezerwy poradziły sobie z VfL Lübeck, co oznaczało, że Alemannia będzie dalej reprezentowana w rozgrywkach pucharowych.

 

15.08.2020 LTU Arena, Düsseldorf: 31.163

DFB-P 1R Fortuna Düsseldorf [2BL/4] — Alemannia Aachen [bL/1] 2:2 (1:0; 1:1); rz.k. 4:3

 

9. J.Martínez 1:0

90+1. M.Duchemin 1:1

95. D. Fuchs 2:1

108. R.Leitl 2:2

 

RzK: M.Duchemin 0:1; J.Mraz 1:1; D.Walther o.rz.k.; S.Schütte 2:1; A.Brożek 2:2; Ch.Hüber 3:2; A.Herrera o.rz.k.; D.Fuchs ch.rz.k.; A.Lacam 3:3; M.De Marco 4:3

 

Alemannia Aachen: Ł.Mowlik — N.Archipow, F.Keller, André, D.Walther — A.Lacam, C.Marchesi (81. R.Leitl), A.Herrera, V.Puputti (50. A.Brożek) — U.Baron (62. M.Kędziora), M.Duchemin

 

MVP: Maxime Duchemin (ST; Alemannia Aachen) — 9

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Francja U-23 — Włochy U-23 => 1:0 [M.Garcia 7, kontuzja — M.Cappiello 7]

— Polska U-23 — Togo U-23 => 4:0 [s.Jegorow 7; A.Kulikow 9, 2 asysty]

— Meksyk U-23 — Hiszpania U-23 => 1:2 [C.Ortiz 6]

— USA U-23 — Argentyna U-23 => 0:1 [J.Ruiz 7]

— Chiny U-23 — Polska U-23 => 0:1 [J.Duda 7; A.Kulikow 7]

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym meczu 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów Wisła w Amsterdamie zagrała z Ajaxem i po sensacyjnym zwycięstwie 2:1 (Król x2) awansowała do fazy grupowej. W 2. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA Legia po golu Iszczenki ponownie przegrała z Panathinaikosem, tym razem 1:2, za to Zagłębie pokonało MTK 2:0 po golach Pawlaka i Jankowskiego, awansując do kolejnej fazy. To zaś oznaczało, że nadeszła pora losowania grup Ligi Mistrzów — my trafiliśmy do grupy B razem z Romą, Benfiką i Olympiakosem.

 

21 sierpnia na pełnym miłych wspomnień stadionie w Monaco zmierzyliśmy się z Nantes w meczu o Superpuchar Europy. Spotkanie zaczęło się dla nas bardzo dobrze, gdyż już w 6. minucie Klaus dośrodkował w pole karne z głębi pola, a Šimić w ostatniej chwili wyskoczył zza pleców Bruno i strzałem głową pokonał wychodzącego do piłki Delle. Dziesięć minut później Roth zszedł z lewego skrzydła do środka i zagrał w uliczkę do Gatto, który sprytnym strzałem w długi róg podwyższył na 2:0 dla Alemannii. Niestety chwilę później Gerardo Ortiz skręcił nogę w kostce i zastąpił go debiutant Cristian Ortiz, który w 35. skapitulował po strzale Márcio, dającym Francuzom kontaktowego gola.

 

Po przerwie wymienialiśmy cios za cios, aż w 77. minucie Bošnjak zagrał piłkę nad obrońcami do Šimicia, który wyszedł sam na sam z Delle i pokonał go spokojnym strzałem. Ten gol rzucił Francuzów na deski i już do końca spotkania nie zdołali nam zagrozić, a do gablotki w Akwizgranie trafiło kolejne trofeum.

 

21.08.2020 TV Stade Louis II, Monako: 21.131 widzów TV

USC Nantes [48.] — Alemannia Aachen [28.] 1:3 (1:2)

 

6. T.Šimić 0:1

17. R.Gatto 0:2

35. Márcio 1:2

77. T.Šimić 1:3

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz (21. C.Ortiz) — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus ŻK (68. D.Walther) — R.Roth, M.Carlier (78. A.Brożek), W.Lorenz, A.Nikołajew — T.Šimić, R.Gatto ŻK

 

MVP: Tomislav Šimić (ST; Alemannia Aachen) — 10

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Hiszpania U-23 — Włochy U-23 => 1:2 [M.Cappiello 6]

— Argentyna U-23 — Wenezuela U-23 => 2:1 [J.Ruiz 7, kontuzja]

— Polska U-23 — USA U-23 => 1:0 [s.Jegorow 6, kontuzja; A.Kulikow 7, 1 asysta; J.Duda 7]

— Francja U-23 — Włochy U-23 => 0:2 [M.Cappiello 6]

— Argentyna U-23 — Polska U-23 => 0:1 [J.Duda 8; A.Kulikow 7]

Odnośnik do komentarza

Turniej piłkarski igrzysk olimpijskich wygrali Włosi, pokonując Polskę z dwoma piłkarzami Alemannii, Jegorowem i Kulikowem w składzie.

 

Mecz z beniaminkiem z Bochum zaczął się mało optymistycznie, gdyż urazu doznał Cristian Ortiz; zostawiłem go na boisku, gdyż ma ławce miałem niedoświadczonego Jakuba Dudę i nie zamierzałem ryzykować. Na szczęście szybko narzuciliśmy rywalom swoje tempo i w 7. minucie Gatto wykorzystał zagranie Nikołajewa na krótki słupek, otwierając wynik spotkania. Po pół godzinie gry znów Gatto urwał się obrońcom gospodarzy, Maier obronił jego strzał, ale dobitka Šimicia znalazła drogę do celu, i dopiero wtedy wpuściłem na boisko Dudę.

 

Kuba nie zachował niestety czystego konta w debiucie, gdyż w 81. minucie nasi obrońcy pozwolili Braunowi na oddanie technicznego strzału z linii pola karnego, przy którym nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia. W końcówce za to popisał się dwiema świetnymi interwencjami i z Bochum powrócił z nagrodą dla najlepszego piłkarza meczu.

 

26.08.2020 Ruhrstadion, Bochum: 32.619 widzów

BL (3/34) VfL Bochum [3.] — Alemannia Aachen [4.] 1:2 (0:2)

 

7. R.Gatto 0:1

29. T.Šimić 0:2

81. M.Braun 1:2

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz (30. J.Duda) — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus — R.Roth (75. A.Lacam), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew — T.Šimić (62. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Jakub Duda (GK; Alemannia Aachen) — 8

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Włochy U-23 — Polska U-23 => 3:1 [s.Jegorow 6; A.Kulikow 7]
Odnośnik do komentarza

Efektem wycieczki moich scoutów na igrzyska olimpijskie było sprowadzenie do Alemannii piłkarza Gombe Utd, Isaaca Monday'a (21, D/WB/AML; Nigeria U-21: 5/0), który kosztował nas 180.000€ i przy sprzyjających wiatrach mógł zwiększyć mi pole manewru na lewym skrzydle.

 

W eliminacjach Mistrzostw Świata 2022 Polska trafiła do grupy 2. z Niemcami, Łotwą, Liechtensteinem, Danią, Mołdawią i Islandią. W pierwszym meczu eliminacji biało-czerwoni odnieśli spory sukces, pokonując półfinalistów ME 2020, Danię, 2:1 po golach Adamczyka i Wiśniewskiego. W pozostałych meczach naszej grupy Niemcy rozbiły Islandię 7:1, a Mołdawia przegrała 0:3 z Łotwą.

 

1. Niemcy 3 pkt 7:1

2. Łotwa 3 pkt 3:0

3. Polska 3 pkt 2:1

4. Liechtenstein 0 pkt 0:0

5. Dania 0 pkt 1:2

6. Mołdawia 0 pkt 0:3

7. Islandia 0 pkt 1:7

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Polska U-21 — Dania U-21 => 1:1 [M.Kędziora 7, debiut]

— Niemcy — Islandia => 7:1 [M.Carlier 8; W.Lorenz 9, 1 gol, 2 asysty; S.Klaus 10, 1 gol, 2 asysty; F.Keller 6]

— Irlandia Północna — Chorwacja => 1:1 [T.Bošnjak 7; T.Šimić 8, 1 gol, MVP]

Odnośnik do komentarza

Nasz były i nie do końca udaczny bramkarz Thomas Ulrich przeszedł z Karlsruher SC do Eintrachtu Frankfurt, a my zarobiliśmy na tym 1.000.000€.

 

Sierpień 2020

 

Bilans (Alemannia Aachen): 4-1-0, 12:5

1. Bundesliga: 2. [—]; 9 pkt, 7:2

DFB-Pokal: 1. runda (Fortuna Düsseldorf 2:2k)

Puchar Ligi: finał (0:1 z Werderem Brema)

Liga Mistrzów: — grupa B (Roma ?:?, ?:?; Benfica ?:?, ?:?; Olympiakos ?:?, ?:?)

Superpuchar Europy: finał (Nantes 3:1)

Finanse: +71.741.685€ (w ostatnim miesiącu -492.952€)

Budżet transferowy: 47.452.034€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.500.000€ (wykorzystane 757.211€)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: M.Carlier (1)

— piłkarz sierpnia: R.Gatto (1.), M.Carlier (2.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Piotr Kaczmarek (23, AMRL; Polska: 1/0) z Nîmes do Leeds za 17.000.000€

2. Tomasz Kwiatkowski (25, AMLC/ST; Polska: 16/0) z Guingamp do Portsmouth za 5.750.000€

3. Jacek Kasprzycki (28, DR; Polska U-21:18/0) z Nottm Forest do Rangers za 4.800.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Tommaso Antonioli (24, WBR/DM/MRC; Włochy U-21: 5/0) z Romy do Barcelony za 44.500.000€

2. Giuseppe Filippi (22, AML; Włochy: 2/0) z Chelsea do Man Utd za 28.500.000€

3. Enzo Cavallaro (28, AMRL; Włochy U-21: 5/0) z Sevilli do Interu za 27.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Aston Villa (Frank Rijkaard) [+1]

Francja: Auxerre (Anatolij Diemianienko) [+1]

Hiszpania: Deportivo (Ramón Moya) [+0]

Niemcy: VfB Stuttgart (Jürgen Klinsmann) [+0]

Polska: Groclin (Tadeusz Fajfer) [+1]

Rosja: Lokomotiw Moskwa (Oleg Nieczajew) [+12]

Szkocja: Rangers (Alex McLeish) [+2]

Włochy: Sampdoria (Davide Ballardini) [+2]

 

East Stirlingshire: 9. [—]; 3pkt, 5:6; Division Two (Ludwig Preis)

Spartak Moskwa: 2. [+1]; 33 pkt, 32:25; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 12. [-8]; 8 pkt, 8:11; Orange Ekstraklasa (Waldemar Włosowicz)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1252; Lúcio), 2. Francja (1174; Marcel Desailly), 3. Hiszpania (1046; Moncho Carnero), 4. Rosja (1036; Jurij Pierieskokow), 22. Polska (703; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

W kolejnym meczu eliminacyjnym WC 2022 Orły Baszczyńskiego ponownie nie zawiodły, wygrywając na wyjeździe 2:0 z Islandią po bramkach Gruszki i Makarowa. W pozostałych spotkaniach polskiej grupy Łotwa przegrała 0:3 z Niemcami, a Liechtenstein sensacyjnie pokonał Mołdawię 3:1. Mnie najbardziej ucieszył debiut i gol Maxime Duchemina w meczu reprezentacji Francji z Rumunią.

 

1. Niemcy 6 pkt 10:1

2. Polska 6 pkt 4:1

3. Liechtenstein 3 pkt 3:1

4. Łotwa 3 pkt 3:3

5. Dania 0 pkt 1:2

6. Mołdawia 0 pkt 1:6

7. Islandia 0 pkt 1:9

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Francja U-21 — Rumunia U-21 => 5:0 [s.Oswald 8, debiut]

— Islandia U-21 — Polska U-21 => 0:1 [J.Duda 7]

— Finlandia U-21 — Gruzja U-21 => 2:0 [V.Puputti 7]

— Czechy — Chorwacja => 1:1 [T.Bošnjak 7; T.Šimić 7, 1 asysta]

— Łotwa — Niemcy => 0:3 [M.Carlier 8; W.Lorenz 8, 1 gol; S.Klaus 7, 1 asysta; F.Keller 7]

— Rosja — Białoruś => 4:2 [A.Nikołajew 8]

— Francja — Rumunia => 3:1 [M.Duchemin 7, 1 gol; debiut]

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z St. Pauli doszło do krótkiej wymiany uprzejmości z menedżerem hamburczyków; Iain Dowie stwierdził, że zazdrości mi utalentowanych zawodników, ja odparłem, że mój rywal robi dobrą robotę w swoim zespole, on zaś wtedy nieoczekiwanie zaczął opowiadać głupoty na mój temat. Cóż, pozostało mi skopać tyłek jego drużynie, a potem odpowiednio to skomentować podczas konferencji prasowej.

 

Piłkarze gości bardzo ułatwili nam pracę, gdyż po niecałym kwadransie gry ich obrońca, Marijan Tolić, sfauował wychodzącego na czystą pozycję Gatto, za co obejrzał czerwoną kartkę. Po niecałych dziesięciu minutach prowadziliśmy już 1:0, gdy Klaus wypuścił prawym skrzydłem Gatto, a centrę Włocha na gola zamienił Šimić. Po kolejnym kwadransie popisowo rozklepaliśmy panicznie grającą defensywę rywali, a swojego gola precyzyjnym strzałem zdobył Gatto. On też w 41. minucie dorzucił kolejną bramkę uderzeniem z rzutu wolnego i mogłem z radosnym uśmiechem pomachać sinemu z wściekłości Dowiemu na ławce gości.

 

W drugiej połowie wpuściłem na boisko Schäfera, który odwdzięczył mi się za zaufaniem faulem w polu karnym, po którym gola dla gości zdobył Bernardini. Ta sytuacja trochę nas zdeprymowała i z zaplanowanego pogromu nic nie wyszło, a Schäfer poważnie mi podpadł tym występem.

 

05.09.2020 Tivoli, Akwizgran: 34.497 widzów

BL (4/34) Alemannia Aachen [2.] — FC St. Pauli [4.] 3:1 (3:0)

 

14. M.Tolić (SP) cz.k.

22. T.Šimić 1:0

34. R.Gatto 2:0

41. R.Gatto 3:0

71. A.Bernardini 3:1 rz.k.

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz — D.Olivier (71. N.Archipow), Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus — R.Roth ŻK, M.Carlier ŻK, W.Lorenz, A.Nikołajew (61. M.Schäfer) — T.Šimić (71. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś chciał poznać prawdziwą siłę Alemannii, trudno byłoby o lepszy sprawdzian niż konfrontacja z najlepszym klubowym zespołem Europy ostatnich paru sezonów czyli włoską Romą. A taki właśnie rodzynek los zafundował nam na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 

Pierwsze minuty stały pod znakiem miażdżącej przewagi gospodarzy, którzy ostro egzaminowali debiutującego w Lidze Mistrzów Ortiza. Ale chyba sami za bardzo wierzyli w swoją wielkość, gdyż w 9. minucie zignorowali zagranie Carliera prawym skrzydłem do Nikołajewa, który wystawił piłkę Gatto do strzału, po którym Roberto mógł triumfalnie zamachać w stronę selekcjonera włoskiej kadry narodowej.

 

Niestety nie nacieszyliśmy się zbyt długo tym prowadzeniem, a to za sprawą Bošnjaka, który dał odebrać sobie piłkę, potem nie sięgnął jej Ortiz i Obinna bez trudu wepchnął ją do bramki. Siedem minut później Olivier sprokurował w niegroźnej sytuacji rzut wolny dla Romy, po którym Salvatori dośrodkował na długi słupek, a Murat Özçan strzałem głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Ta bramka totalnie nas załamała i w 33. minucie moi zawodnicy pozwolili Tomaselliemu na skuteczną dobitkę strzału Obinny; było po meczu. A nie był to jeszcze koniec upokorzeń — zaledwie po minucie Obinna zaskoczył załamanego Ortiza technicznym uderzeniem zza linii pola karnego i dłużej nie mogłem już czekać; na boisku pojawił się Duda. Dało to sygnał chłopakom, że nadal walczymy o dobry wynik, i w 38. minucie Carlier zdołał zagrać w uliczkę do Šimicia, który pewnym strzałem pokonał Curciego. Do przerwy przegrywaliśmy 2:4.

 

W drugiej połowie wzięliśmy się do pracy, ale niewiele z tego wynikało, a w 71. minucie dobił nas Ramón, podkręconym strzałem pokonując Dudę i wybijając nam z głowy marzenia o remisie. Informacja o położeniu Alemannii na klubowej mapie Europy była wyrażona dobitnie — o dwie klasy za najlepszymi klubami kontynentu.

 

08.09.2020 Olimpico, Rzym: 81.062 widzów TV

LM GrB (1/6) Roma [1.] — Alemannia Aachen [28.] 5:2 (4:2)

 

9. R.Gatto 0:1

15. V.Obinna 1:1

22. M.Özçan 2:1

33. V.Tomaselli 3:1

34. V.Obinna 4:1

38. T.Šimić 4:2

71. Ramón 5:2

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz (35. J.Duda) — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus (62. D.Walther) — R.Roth, M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew — T.Šimić (71. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Victor Obinna (ST; Roma) — 10

 

W drugim meczu naszej grupy Benfica zremisowała 1:1 z Olympiakosem. Natomiast Wisła w swoim pierwszym spotkaniu w grupie D przegrała 0:2 z Juventusem.

 

1. Roma 3 pkt 5:2

2. Benfica 1 pkt 1:1

3. Olympiakos 1 pkt 1:1

4. Alemannia Aachen 0 pkt 2:5

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Maroko — Egipt => 1:2 [A.Farouk 7]
Odnośnik do komentarza

W 1. rundzie Pucharu UEFA Zagłębie zmierzyło się w Lubinie z belgijskim Standardem i przegrało 0:2, właściwie tracąc wszelkie szanse na awans do fazy grupowej.

 

Berlińska Hertha dopiero co zmieniła szkoleniowca, a my dopiero co zebraliśmy ciężki łomot, obawiałem się więc, by nie dopadł nas efekt nowej miotły. Gospodarze wyszli na nas ostrym pressingiem, co zmusiło mnie do szybkiej zmiany taktyki w celu ich zneutralizowania. W 14. minucie Gatto przechwycił bezpańską piłkę zagraną przez jednego z obrońców Herthy i pokonał Bevana, co znacznie uspokoiło sytuację. Hertha szybko wznowiła ataki i mimo dobrej gry Ortiza doszło do tego, że Bošnjak musiał nas ratować interwencją na linii bramkowej. Prowadzenie udało się nam dowieźć do przerwy, ale mecz bynajmniej nie był rozstrzygnięty.

 

Po kwadransie drugiej połowy zdjąłem zmęczonego Gatto, a dwie minuty później jego zmiennik Duchemin doszedł do dośrodkowania Bruno z lewego skrzydła i strzałem głową podwyższył na 2:0 dla Alemannii. Bramka ta padła w samą porę, gdyż gospodarze solidnie nas przycisnęli. Po drugim golu grało się nam znacznie lepiej, a w 81. minucie koszmarny błąd popełnił bramkarz Herthy Bevan, któremu zachciało się dryblingu z Šimiciem, co oczywiście skończyło się zmianą wyniku na 3:0 dla Alemannii. Wygraliśmy aż za wysoko, gdyby nie moja szybka reakcja na początku spotkania, mogło być różnie, więc bez fałszywej kurtuazji po meczu pogratulowałem menedżerowi rywali udanego debiutu.

 

12.09.2020 Olympiastadion, Berlin: 68.349 widzów

BL (5/34) Hertha Berlin [17.] — Alemannia Aachen [1.] 0:3 (0:1)

 

14. R.Gatto 0:1

62. M.Duchemin 0:2

81. T.Šimić 0:3

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno (69. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (78. A.Brożek) — T.Šimić ŻK, R.Gatto (59. M.Duchemin)

 

MVP: Pedro (DC; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

W 2. rundzie Pucharu Niemiec nasze rezerwy po golu Ruiza wygrały z drugoligowym Greuther Fürth, zawstydzając pierwszy zespół i awansując do kolejnej rundy.

 

Kontynuowaliśmy serię trudnych meczów pojedynkiem z Schalke 04. W pierwszej połowie poza walką w środku pola nie działo się nic ciekawego, po przerwie zarysowała się nasza nieznaczna przewaga, ale gol, który padł w 65. minucie, zaskoczył wszystkich — Tomislav Bošnjak zdobył go strzałem głową po rzucie rożnym egzekwowanym przez Gatto i był to nasz pierwszy gol z kornera od chyba trzech sezonów. Schalke było w tej fazie gry bezradne, a gdy przeszło na 4-2-4, zaraz dostało kontrę i Duchemin podkręconym strzałem w swoim stylu pokonał Schmeichela, rozstrzygając losy tego spotkania.

 

19.09.2020 Tivoli, Akwizgran: 37.039 widzów [R]

BL (6/34) Alemannia Aachen [1.] — Schalke 04 [5.] 2:0 (0:0)

 

65. T.Bošnjak 1:0

84. M.Duchemin 2:0

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno ŻK (60. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz (73. A.Herrera), A.Nikołajew — T.Šimić (78. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Damien Olivier (DL; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...