Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po meczu ze Stuttgartem przyszedł do mnie Claudio Bruno z pytaniem na temat nowego kontraktu. Claudio spisywał się doskonale, więc szybko doszliśmy do porozumienia i nasz włoski skrzydłowy związał się z Alemannią do 2022 roku.

 

Spotkanie z HSV okazał się wielkim rozczarowaniem, choć do składu powrócił Eero Peltonen. Mimo kilku klarownych okazji nie zdołaliśmy pokonać nieźle dysponowanego Andersena, z kolei Ulrich uratował nam tyłek po kontrataku, jaki HSV wyprowadziło po źle wykonanym rzucie rożnym. Bezbramkowych remisów nie lubiłem, ale postawa obu drużyn na nic innego nie zasługiwała.

 

20.12.2017 Münzenbergstadion, Akwizgran: 2.977 widzów

BL (16/34) Alemannia Aachen [4.] — Hamburger SV [8.] 0:0 (0:0)

 

Alemannia Aachen: Th.Ulrich — Pedro, J.Rzeźniczak (62. D.Basta), T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno, G.Petrović, W.Lorenz (77. A.Nikołajew), W.Chochłow — E.Peltonen, R.Gatto (70. T.Šimić)

 

MVP: Víctor Manuel García (DL; Hamburger SV) — 7

Odnośnik do komentarza

Heh, co najzabawniejsze, Ulrich nagle zaczął grać o niebo lepiej i moi trenerzy, którzy zalecali jego sprzedaż, teraz widzą w nim wielki talent na przyszłość.

 

Gwiazdor przyniósł mi fantastyczny prezent pod choinkę w postaci końca prac budowlanych na Tivoli. Podgrzewana murawa uniezależniła nas od kaprysów pogody, a powrót na stary stadion oznaczał, że nareszcie zaczniemy zarabiać na biletach tyle, ile zarabiać powinniśmy.

 

Następnego dnia 32 tysiące kibiców zasiadło na trybunach Tivoli, by dopingować nas w starciu z pogrążonym w kryzysie RW Oberhausen. Pierwsza połowa stanowiła powtórkę ze spotkania z HSV — znów byliśmy koszmarnie nieskuteczni, a goście zdołali wyprowadzić arcygroźną kontrę po rzucie rożnym. Na szczęście w szatni udało mi się to zmienić. W 51. minucie Bruno wrzucił piłkę na krótki słupek, Gatto uderzył wprost w Blaževicia, ale piłka wróciła mu na nogę, a za drugim razem Roberto zdołał posłać ją do bramki. RWO grało bardzo słabo, jedynie chwilami nawiązując z nami w miarę wyrównaną walkę. Obawiałem się wszakże, że jednobramkowa przewaga może nie wystarczyć, gdy rywale przycisną nas w końcówce. Na szczęście w 76. minucie Petrović wyszedł na czystą pozycję na 20. jardzie, po czym zamarkował uderzenie z dystansu, by wystawić piłkę Nikołajewowi, który strzałem po ziemi zaskoczył Blaževicia i ustalił wynik meczu na 2:0 dla Alemannii. Ta wygrana oznaczała, że przerwę zimową spędzić mieliśmy na zawrotnie wysokim, drugim miejscu w tabeli Bundesligi.

 

27.12.2017 Tivoli, Akwizgran: 32.425 widzów

BL (17/34) Alemannia Aachen [4.] — Rot-Weiss Oberhausen [16.] 2:0 (0:0)

 

51. R.Gatto 1:0

76. A.Nikołajew 2:0

 

Alemannia Aachen: Th.Ulrich — Pedro ŻK, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno (77. A.Fattori), G.Petrović, W.Lorenz, W.Chochłow — E.Peltonen (62. A.Nikołajew), R.Gatto (68. T.Šimić)

 

MVP: Władimir Chochłow (MR; Alemannia Aachen) — 8

 

Pos   | Team                     | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts   
1st   | Bayern München           | 17    | 13    | 2     | 2     | 39    | 10    | +29   | 41    
2nd   | Alemannia Aachen         | 17    | 9     | 6     | 2     | 35    | 20    | +15   | 33    
3rd   | Schalke 04               | 17    | 9     | 5     | 3     | 27    | 14    | +13   | 32    
4th   | Werder Bremen            | 17    | 9     | 5     | 3     | 30    | 19    | +11   | 32    
5th   | 1.FC Nürnberg            | 17    | 9     | 2     | 6     | 24    | 19    | +5    | 29    
6th   | Hansa Rostock            | 17    | 7     | 4     | 6     | 23    | 17    | +6    | 25    
7th   | Hamburger SV             | 17    | 7     | 3     | 7     | 27    | 26    | +1    | 24    
8th   | Borussia Dortmund        | 17    | 7     | 3     | 7     | 20    | 21    | -1    | 24    
9th   | Borussia Mönchengladbach | 17    | 6     | 5     | 6     | 23    | 23    | 0     | 23    
10th  | FC St. Pauli             | 17    | 5     | 7     | 5     | 20    | 23    | -3    | 22    
11th  | SC Freiburg              | 17    | 4     | 9     | 4     | 20    | 20    | 0     | 21    
12th  | VfL Bochum               | 17    | 5     | 6     | 6     | 19    | 22    | -3    | 21    
13th  | VfB Stuttgart            | 17    | 6     | 2     | 9     | 30    | 33    | -3    | 20    
14th  | Hertha Berlin            | 17    | 5     | 3     | 9     | 24    | 34    | -10   | 18    
15th  | Bayer Leverkusen         | 17    | 5     | 3     | 9     | 19    | 30    | -11   | 18    
16th  | Rot-Weiss Oberhausen     | 17    | 4     | 4     | 9     | 10    | 25    | -15   | 16    
17th  | Eintracht Frankfurt      | 17    | 3     | 5     | 9     | 15    | 27    | -12   | 14    
18th  | Karlsruher SC            | 17    | 2     | 2     | 13    | 12    | 34    | -22   | 8     

Odnośnik do komentarza

W ostatnich dniach grudnia podjąłem decyzję o wystawieniu na listę transferową dwóch zawodników pierwszego składu. Nicky Adler i Erik Falkeborn, choć mieli jasno powiedziane przy podpisywaniu kontraktu, że grać będą jedynie okazjonalnie, zaczynali narzekać na brak sposobności do gry. Nie zamierzałem blokować im kariery, w przypadku wielce dla klubu zasłużonego Adlera zamierzałem przystać na nominalną kwotę za jego kartę, a i o Norwega nie chciałem się zbytnio targować.

 

Grudzień 2017

 

Bilans (Alemannia Aachen): 4-3-0, 13:5

1. Bundesliga: 2. [+4]; 33 pkt, 35:20

DFB-Pokal: 3. runda (Lichtenberg 4:0 — SC Freiburg II 2:1 — Greuther Fürth 5:0 — SC Freiburg ?:?)

Puchar Intertoto: zwycięstwo (Rijeka 4:0, 2:0 — Ankaraspor 3:1, 1:0 — Vitesse 2:0, 4:1 — 1. FC Nürnberg 3:2, 3:2)

Puchar UEFA: 1. runda (Feyenoord 2:1, 4:0 — Manchester United 2:3, Atlético Madryt 5:4, Genk 3:1, Beitar Jerozolima 1:0 — Rosenborg ?:?, ?:?)

Finanse: +23.970.436€ (w ostatnim miesiącu -16.624.791€)

Budżet transferowy: 10.599.952€ (100% z transferów)

Budżet płac: 775.000€ (wykorzystane 386.768€)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: C.Bruno (1), R.Gatto (1), B.Matuidi (1), G.Petrović (2), J.Rzeźniczak (1), Th.Ulrich (1)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Dmytro Moldovan (30, ST; Ukraina: 25/7) z Krylji Sowietow do Kubania za 7.500.000€

2. Nikołaj Siemionow (23, AMRC; Rosja U-19) z Kubania do Torpedo Moskwa za 4.800.000€

3. Aleksiej Piskariew (27, DC; Rosja U-19) z Ałanii do Krylji Sowietow za 4.700.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool (Rafa Benítez) [+6]

Francja: Lyon (Arnaud Bruchard) [+6]

Hiszpania: Atlético Madryt (Marcos Alonso) [+1]

Niemcy: Bayern Monachium (José Luis Mendilíbar) [+8]

Polska: Legia (Tomasz Borkowski) [+2]

Rosja: —

Szkocja: Celtic (Martin Jol) [+11]

Włochy: Inter (Delio Rossi) [+2]

 

East Stirlingshire: 10. [—]; 18 pkt, 22:31; Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: [—]; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 5. [+1]; 31 pkt, 32:23; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1391; Lúcio), 2. Francja (1179; Alain Casanova), 3. Hiszpania (1174; Enrique Martín), 7. Rosja (935; Jurij Pierieskokow), 23. Polska (702; Waldemar Fornalik)

Odnośnik do komentarza

1 stycznia faktem stał się najgłośniejszy i najwyższy transfer w dziejach Alemannii. Za 16.500.000€ do Akwizgranu z drugoligowej Brescii przeszedł bramkarz reprezentacji Paragwaju, Gerardo Ortiz (28, GK; Paragwaj: 50/0), który miał stanowić panaceum na nasze problemy w tylnych formacjach — już nawet w egzotycznym Wodzisławiu Śląskim zauważono, że tracimy stanowczo zbyt wiele bramek. W cieniu tego transferu bez echa przeszła wiadomość, że do drużyny U-18 dołączył kupiony za 275.000€ z Pogoni Szczecin obiecujący młody napastnik, Łukasz Grad (17, ST; Polska U-19). Zaklepałem również lipcowy transfer na prawie bosmana młodego Uwe Barona (17, ST; Niemcy U-19) z Bayeru Leverkusen.

 

Nasze szeregi przerzedziła poważna kontuzja Di Lauro, która na dwa miesiące wyłączyła go z treningów. Erik Falkeborn (25, DRC; Norwegia: 23/2) [7-0-0-0, 6.83; 2s] za 1.200.000€ (50%) przeszedł do arabskiego As-Sadd i nikt po nim nie płakał, gdyż sprowadzany był do klubu wyłącznie jako krótkoterminowe zabezpieczenie głębi w defensywie. Natomiast Nicky Adler odrzucił ofertę Arminii Bielefeld, oświadczając, że woli zostać w Akwizgranie i pracować pod moim światłym przywództwem; oczywiście tego samego dnia zdjąłem go z listy transferowej.

 

A miales Adlera w galerii chwaly podobno umiescic :roll: Wez no jakas kadre :>

 

Jak chciał odejść, to miałem go na siłę trzymać. A reprezentacja będzie, ale właściwa, nie pierwsza z brzegu.

Odnośnik do komentarza

Z klubu odszedł — na szczęście tylko na pół roku — młody Tommaso Rizzo (20, DC; Włochy), którego za 100.000€ wypożyczyłem do Eintrachtu Trier, by się tam ogrywał. Podpisałem też wstępny kontrakt ze zdolnym napastnikiem Schalke 04, Peterem Fuchsem (17, ST; Niemcy), który przyjść miał do Alemannii latem na prawie Bosmana.

 

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej wybrałem się z zespołem na wycieczkę do USA, gdzie rozegrać mieliśmy trzy sparingi z zespołami MLS. Zaczęliśmy od meczu z MetroStars, wygranego w miarę pewnie, mimo świetnej dyspozycji bramkarza gości, i było to pierwsze spotkanie, w którym obejrzeć mogłem na żywo Ortiza. Paragwajczyk miał dwie dobre interwencje, jedno szalone piąstkowanie zgodne z najlepszymi tradycjami południowoamerykańskiej szkoły bramkarskiej — nie zanosiło się na to, byśmy mieli się z nim nudzić.

 

09.01.2018 Harrison Stadium, Harrison (NJ): 1.421 widzów

TOW MetroStars (USA) — Alemannia Aachen [GER] 0:2 (0:1)

 

4. R.Gatto (AA) n.g.

33. E.Peltonen 0:1

80. A.Nikołajew 0:2

Odnośnik do komentarza

Panie Doktorze, już spieszę z informacją. Kerlon Navas (31, GK; Kostaryka), bez występów w reprezentacji, aktualnie gnije w MC Alger na liście transferowej i jest wart zawrotne 6.000€. Dwa sezony grał w Saprissie, potem za 1.000€ przeszedł do Alajuelense, gdzie spędził 8 sezonów, i od tamtej pory błąka się po Magrebie - ES Tunis (1 sezon), Zamalek (1 sezon), MC Alger (3 sezony).

Odnośnik do komentarza

Drugi sparing wypadł jeszcze lepiej od pierwszego, choć D.C. United było rywalem silniejszym od MetroStars. Znów parę

dobrych interwencji pokazał Ortiz, ale w drugiej połowie przyćmił go Ulrich, któremu przybycie Paragwajczyka do Alemannii dało niesamowitego kopa.

 

15.01.2018 D.C. United Stadium, Washington (DC): 1.418 widzów

TOW D.C. United [uSA] — Alemannia Aachen [GER] 0:4 (0:2)

 

25. E.Peltonen 0:1

29. Pedro 0:2

89. T.Šimić 0:3

90+3. M.Schäfer 0:4

Odnośnik do komentarza

Ostatnie dni pobytu w USA nie były dla nas szczęśliwe. Pedro skręcił sobie nogę w kolanie, co załatwiło go na co najmniej dwa miesiące, Basta zjadł nieświeże taco i podróż powrotną spędził w toalecie airbusa, a po pół godzinie spotkania z Los Angeles zrobiło mi się słabo, gdy z boiska zniesiony został Ortiz. Kontuzja Paragwajczyka okazała się na szczęście tylko stłuczeniem goleni, ale najadłem się przez nią strachu i nie zmartwiłem się nawet remisem, bramką straconą w ostatniej akcji i tuzinem stuprocentowych okazji zmarnowanych przez naszych napastników.

 

21.01.2018 The Home Depot Center, Carson (CA): 1.543 widzów

TOW Los Angeles [uSA] — Alemannia Aachen [GER] 1:1 (0:1)

 

25. E.Peltonen (AA) n.g.

34. R.Gatto 0:1

37. G.Ortiz (AA) knt.

90+4. C.Benítez 1:1

Odnośnik do komentarza

Po powrocie do Akwizgranu kontuzje dalej nas nie omijały i na jednym z pierwszych treningów Ukrainiec Kowal zerwał więzadła podkolanowe, kończąc tym samym sezon 2017/2018. Z Alemannii odszedł też jeszcze jeden zawodnik — młody Jens Johansson (20, GK; Szwecja U-21: 7/0) [1s], który okazał się zawodnikiem średnio utalentowanym, po pół roku terminowania w rezerwach za 1.500.000€ (50%) przeniósł się do Borussii Dortmund.

 

Rundę rewanżową zaczynaliśmy meczem z Bochum, a nasi kibice byli tak spragnieni futbolu, że pobili rekord frekwencji na Tivoli. W tym spotkaniu z konieczności zadebiutował młodziutki Włoch Olivieri, ale nie był to debiut udany. Najpierw wszakże gości czekała bardzo gorąca pierwsza połowa, w której między nimi a klęską stał jedynie fenomenalnie dysponowany Keser. W 25. minucie wszakże i on nic nie poradził, gdy Lorenz wykorzystał kiks Sierry i zagrał w uliczkę do Gatto, który na raty umieścił piłkę w bramce.

 

Kontrolowaliśmy zdało się przebieg spotkania, ale w 52. minucie uderzył w nas grom z jasnego nieba. Olivieri zupełnie niepotrzebnie wziął się za dryblowanie Bley'a, który zabrał mu piłkę, wyszedł sam na sam z Ulrichem i bez trudu doprowadził do wyrównania. Christian moment później ponownie sprezentował gościom groźną sytuację, ewidentnie grając z duszą na ramieniu, tak że byłem zmuszony zastąpić go kolejnym debiutantem, Czechem Kovářem, który rozegrał niezły mecz. Mimo to ten głupio stracony gol wisiał nad nami aż do 77. minuty. Wtedy to Bley z bohatera Bochum przemienił się w antybohatera, zagrywając głupią piłkę we własne pole karne. Tam przejął ją Šimić, Keser zdołał wygarnąć mu ją spod nóg, ale akcję zamknął Gatto, wściekłym uderzeniem niemalże zrywając siatkę w bramce gości i zapewniając nam komplet punktów. Bardzo kiepskie zawody rozegrał pewny zwykle jak skała Petrović, więc w szatni usłyszał ode mnie parę cierpkich słów.

 

27.01.2018 Tivoli, Akwizgran: 32.443 widzów [R]

BL (18/34) Alemannia Aachen [2.] — VfL Bochum [12.] 2:1 (1:0)

 

25. R.Gatto 1:0

52. K.Bley 1:1

77. R.Gatto 2:1

 

Alemannia Aachen: Th.Ulrich — Ch.Olivieri (58. J.Kovář), J.Rzeźniczak, T.Bošnjak ŻK — B.Matuidi ŻK — C.Bruno ŻK, G.Petrović (69. D.Reck), W.Lorenz, W.Chochłow ŻK — E.Peltonen (74. T.Šimić), R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...