Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

 

Nasze rezerwy nie przestawały mnie zadziwiać — w ćwierćfinale Pucharu Niemiec po golu Kędziory pokonały SC Pfullendorf 1:0, zapewniając sobie miejsce w półfinale.

 

Luty kończyliśmy meczem na szczycie w Gelsenkirchen. W naszym składzie oprócz Pedro zabrakło też Gerardo Ortiza, który zachorował na grypę i został zastąpiony przez Cristiana Ortiza. Młody Hiszpan miał w tym meczu wejście smoka, gdyż gospodarze w pierwszych pięciu minutach oddali sześć celnych strzałów na naszą bramkę, lecz bezowocnie. A w 5. minucie wyszliśmy z głębokiej defensywy kontrą lewym skrzydłem, Bruno wypuścił szybką piłkę do Šimicia, który ściągnął na siebie obrońców, po czym podał ją do Gatto, a ten strzałem głową z trzech metrów dał nam prowadzenie.

 

Tak zaczął się niewiarygodny kwadrans w naszym wykonaniu, który poświęciliśmy na wytłumaczenie gospodarzom znaczenia słowa "skuteczność". W 11. minucie Carlier uprzedził Hankego w pogoni za piłką, niecelnie odegraną przez Beníteza, a następnie objechał bramkarza Schalke i wpakował ją do bramki. Po pięciu minutach potężny strzał z dystansu oddał Nikołajew, Schmeichel sparował go w bok, gdzie piłkę przejął Šimić i wycofał ją do czekającego przed pustą bramką Lorenza. 3:0 zdawało się załatwiać sprawę.

 

Ale gospodarze mieli inne plany, co pokazali akcją, po której Moró trafił w słupek naszej bramki. Przez resztę pierwszej połowy walka toczyła się na całej długości boiska, a że rywale nie przebierali w środkach, szybko musiałem sięgnąć po rezerwowych. Już w 21. boisko opuścił Lorenz, a tuż po przerwie do szatni powędrował też Nikołajew — na szczęście w obu przypadkach urazy były niegroźne i powierzchowne.

 

W 73. minucie Schalke w końcu zdobyło gola, gdy nasi pomocnicy pozwolili Ferrarze na oddanie precyzyjnego strzału zza pola karnego. Ale to była dla nich jedyna chwila radości, gdyż nie pozwoliliśmy im pójść za ciosem, a w 75. minucie Carlier wspaniałym podaniem w uliczkę obsłużył rezerwowego Duchemina, który uderzeniem w krótki róg dobił gospodarzy, ustalając wynik spotkania na 4:1 dla Alemannii.

 

27.02.2021 VeltinsArena, Gelsenkirchen: 61.501 widzów

BL (24/34) Schalke 04 [3.] — Alemannia Aachen [1.] 1:4 (0:3)

 

5. R.Gatto 0:1

11. M.Carlier 0:2

16. W.Lorenz 0:3

61. M.Schwarz (S04) n.g.

73. R.Ferrara 1:3

75. M.Duchemin 1:4

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz — D.Olivier, F.Keller, T.Bošnjak, S.Klaus ŻK — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz (21. C.Marchesi), A.Nikołajew (49. J.Ruiz) —T.Šimić, R.Gatto (69. M.Duchemin)

 

MVP: Mickaël Carlier (MC; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

Luty 2021

 

Bilans (Alemannia Aachen): 5-0-0, 13:3

1. Bundesliga: 1. [—]; 62 pkt, 57:16

DFB-Pokal: 1. runda (Fortuna Düsseldorf 2:2k)

Puchar Ligi: finał (0:1 z Werderem Brema)

Liga Mistrzów: 1. runda (Roma 2:1, 2:5; Benfica 2:0, 2:3; Olympiakos 1:0, 6:1 — Arsenal 4:1, ?:?)

Superpuchar Europy: finał (Nantes 3:1)

Finanse: +54.651.599€ (w ostatnim miesiącu -2.510.590€)

Budżet transferowy: 49.439.491€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.500.000€ (wykorzystane 725.390€)

Bilans (Rosja): 1-0-0, 1:0

Eliminacje MŚ 2022: grupa 5. (Austria ?:?, ?:?; Białoruś 4:2, ?:?; Estonia ?:?, ?:?; Hiszpania ?:?, 2:2; Ukraina 3:0, ?:?)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: M.Carlier (1), F.Keller (2), S.Klaus (1), D.Olivier (1), C.Ortiz (1)

— piłkarz lutego: F.Keller (1.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Robert Bilski (24, DLC; Polska) z Cracovii do Lecha za 1.200.000€

2. Michał Lewandowski (21, WB/ML; Polska U-21: 16/0) z Saturna do Wisły za 1.200.000€

3. Jacek Świerczewski (24, AMR; Polska U-21: 17/1) z Cracovii do Groclinu za 1.100.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1.Oleg Afanasiew (28, GK; Rosja U-21: 1/0) z Amkara do Ałanii za 4.600.000€

2. Anton Griszin (20, DC; Rosja U-19) z Amkara do Kubania za 3.100.000€

3. Witalij Kazakow (22, DM; Rosja) z Łuczu do Tomi za 2.900.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Everton (David Beckham) [+1]

Francja: Le Havre (Walter Bonacina) [+4]

Hiszpania: Real Madryt (Raúl) [+1]

Niemcy: Alemannia Aachen (Herr Profesor) [+16]

Polska: Wisła (Tomasz Kulawik) [+5]

Rosja: —

Szkocja: Celtic (José Luis Mendilíbar) [+5]

Włochy: Inter (Agostino Pecorario) [+6]

 

East Stirlingshire: 7. [+1]; 33 pkt, 39:47; Division Two (Ludwig Preis)

Spartak Moskwa: —; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 13. [+1]; 23 pkt, 28:36; Orange Ekstraklasa (Maciej Szczęsny)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1266; Lúcio), 2. Francja (1197; Marcel Desailly), 3. Rosja (1044; Tawariszcz Prafiesor), 12. Polska (822; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

Marzec rozpoczął się dla mnie bardzo nieprzyjemnie, gdyż Kuba Rzeźniczak przyszedł do mnie z pretensjami o pomijanie go przy ustalaniu składu. Gdy poinformowałem go, że jeśli coś mu się nie podoba, wie, gdzie są drzwi, Rzeźniczak zbiesił się i zażądał wystawienia na listę transferową, co niezwłocznie uczyniłem.

 

Rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzów z Arsenalem mogło być formalnością, ale też mogło być dramatem; wszystko zależało od tego, jak oba zespoły wejdą w mecz. Jak się szybko okazało, Anglicy nie wierzyli już w możliwość odrobienia strat i od samego początku dali się nam zdominować. W 22. minucie Bruno dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, Šimić pociągnął półwolejem z lewej nogi, Watson obronił jego strzał, ale dobitka Gatto znalazła drogę do jego bramki i losy rywalizacji były rozstrzygnięte.

 

A może i nie? Pięć minut później Ortiz zderzył się ze słupkiem, stłukł sobie boleśnie piszczel i musiał zejść z boiska, a jego miejsce na naszej bramce zajął zaledwie dziewiętnastoletni Francuz García. Gdyby zjadła go trema, spokojnie mógł przepuścić pół tuzina strzałów. Ale Michel rozegrał fenomenalne zawody, pokazując światu, że w Alemannii trenuje co najmniej czterech równorzędnych bramkarzy, zaś jego koledzy z ataku systematycznie demolowali gospodarzy. W 44. minucie Bruno pięknie wrzucił piłkę na wchodzącego między obrońców Gatto, Roberto musnął ją głową i Watson po raz drugi musiał skapitulwać. W przerwie trybuny Emirates Stadium były ponure i milczące — oczywiście poza czarno-żółtym sektorem gości.

 

Druga połowa przebiegała już całkowicie pod nasze dyktando. W 56. minucie Gatto popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego, kompletując hat-tricka. Dziesięć minut później Roberto przejął piłkę zagraną przez Garcíę (ale nie tego naszego, tylko pomocnika Arsenalu), strzelił wprost w Watsona, ale na miejscu był Šimić, który również wpisał się na listę strzelców. A dzieła zniszczenia dopełnił w 89. minucie rezerwowy Duchemin, pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul Traoré na sobie. Ten dwumecz zdecydowanie nam się udał.

 

03.03.2021 Emirates Stadium, Londyn: 59.929 widzów TV

LM 1R (2/2) Arsenal [22.] — Alemannia Aachen [29.] 0:5 (0:2); dwm. 1:9

 

22. R.Gatto 0:1

27. C.Ortiz (AA) knt.

44. R.Gatto 0:2

56. R.Gatto 0:3

63. T.Šimić 0:4

89. M.Duchemin 0:5 rz.k.

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz (27. M.García) — D.Olivier, F.Keller, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier, J.Herrera (70. J.Kolesow), A.Nikołajew —T.Šimić, R.Gatto (64. M.Duchemin)

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

Aj, Rzeźniczak, jak mogłeś...

 

Nigdy nie ufaj (L)egioniście :>

 

Kuba Rzeźniczak mimo zaawansowanego piłkarsko wieku nie miał problemu ze znalezieniem nowego klubu i latem czekała go przeprowadzka do Mekki polskich emerytów piłkarskich, czyli do Austrii, a konkretnie do GAK.

 

W pierwszym meczu 2. rundy Pucharu UEFA Wisła odniosła kolejny spory sukces, wygrywając w Pradze ze Spartą 3:1 po golach Zająca, Wójcika i Kołodziejczaka. Natomiast nas spotkało olbrzymie rozczarowanie — w 2. rundzie Ligi Mistrzów trafiliśmy na inny zespół z Bundesligi, VfL Stuttgart.

 

W lidze podejmowaliśmy słabiutkie RW Oberhausen i rozprawiliśmy się z nim bez większego wysiłku. W 51. minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki gości posłał Carlier, a na dziesięć minut przed końcem spotkania dobił ich po solowej akcji Šimić. Niestety w pierwszej połowie Nikołajew doznał bolesnej kontuzji kolana i wypadł ze składu na co najmniej miesiąc, a to było dla nas poważnym osłabieniem.

 

06.03.2021 Tivoli, Akwizgran: 34.899 widzów

BL (25/34) Alemannia Aachen [1.] — Rot-Weiss Oberhausen [16.] 2:0 (0:0)

 

51. M.Carlier 1:0

61. I.Blažević (RWO) knt.

80. T.Šimić 2:0

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, F.Keller, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno (76. R.Roth), C.Marchesi (64. J.Kolesow), M.Carlier, A.Nikołajew (46. J.Ruiz) —T.Šimić, R.Gatto

 

MVP: Tomislav Šimić (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Wisła nie dała sobie wydrzeć dwubramkowej przewagi z pierwszego spotkania, rozbiła Spartę Praga 4:1 (Woźniak 2, Zając 2) i ku wielkiej radości polskich kibiców awansowała do ćwierćfinału Pucharu UEFA.

 

Naszym kolejnym przeciwnikiem w lidze było walczące o utrzymanie się w BuLi Erzgebirge Aue i dowodem naszej siły w tym sezonie był fakt, że ligowi słabeusze mogli teraz jedynie pomarzyć o urwaniu nam punktów. W 37. minucie Lorenz zszedł nieoczekiwanie na prawe skrzydło, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Bruno. W drugiej połowie gospodarze próbowali jeszcze coś wymęczyć, ale załatwili ich nasi Francuzi — Olivier podał piłkę w pole karne, a Duchemin kiwnął Finka i mocnym strzałem pokonał Tschaunera. W tym meczu do składu powrócił Lorenz, a kontuzjowanego Nikołajewa z dobrym skutkiem zastąpił Ruiz. A na ostatni kwadrans na boisko wszedł nasz styczniowy zakup, Michael Stuckmann, zaliczając debiut w barwach Alemannii. Było to nasze jedenaste zwycięstwo z rzędu, co stanowiło nowy rekord klubu.

 

13.03.2021 Erzgebirgestadion, Aue: 31.436 widzów

BL (26/34) Erzgebirge Aue [16.] — Alemannia Aachen [1.] 0:2 (0:1)

 

37. C.Bruno 0:1

68. M.Duchemin 0:2

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier (75. M.Stuckmann), F.Keller, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno M.Carlier, W.Lorenz, J.Ruiz (72. A.Brożek) —T.Šimić (62. M.Duchemin ŻK), R.Gatto

 

MVP: Tomislav Bošnjak (DC; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Wielkimi krokami zbliżał się mój pierwszy mecz o punkty za sterami sbornej, w którym naszym przeciwnikiem miała być Austria. Sparing z Izraelem pozwolił mi na przeprowadzenie sporych czystek w kadrze odziedziczonej po moim poprzedniku, więc na zgrupowaniu pojawiło się kilka nowych twarzy. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Igor Akinfiejew (34, GK; 108/0; Milan), Oleg Kołosow (29, GK; 24/0; Werder Brema), Andriej Tichonow (23, GK; —; Hertha Berlin)

 

Obrońcy: Aleksandr Abramow (29, DC; 31/1; Deportivo), Kirił Anisimow (22, D/WB/ML; —; Rennes), Pawieł Borisow (25, DC; 2/0; Villarreal), Nikołaj Mamiedow (26, D/WBR; 1/0; Real Madryt), Siergiej Panow (29, DLC; 51/2; Lecce), Władimir Panow (26, D/WBR; 26/0; Parma), Igor Ponomariew (29, D/WBL; 62/3; Sevilla), Dienis Sierdiukow (30, DC; 15/0; Barcelona), Wasilij Trietiakow (30, DC/ST; 44/15; Werder Brema), Wiaczesław Zangiew (29, DC; 50/0; Mallorca)

 

Pomocnicy: Pawieł Ałborow (30, MLC; 44/7; Valladolid), Anatolij Bojko (29, AMC; 35/12; Nantes), Władimir Chochłow (30, MR; 25/3; Olympiakos), Jewgienij Dżijojew (28, AMR; 21/1; Lyon), Wiktor Klimienko (27, AMC; 25/4; Atlético Madryt), Władisław Kudriawcew (26, MC; 6/0; PSV), Igor Łobanow (28, ML; 58/9; Inter), Anton Pietrow (26, DM; 42/6; Sevilla), Damian Wysocki (29, DM; 72/4; Man Utd)

 

Napastnicy: Jewgienij Kalinin (29, AM/FC; 27/7; Hertha Berlin), Roman Pawłow (26, ST; 55/38; Milan), Aleksandr Stiepanian (29, ST; 56/20; Milan), Aleksiej Wiktorow (27, ST; —; Szachtar)

Odnośnik do komentarza

Na jednym z ostatnich treningów przed przerwą reprezentacyjną bolesnego urazu doznał Duchemin, na trzy tygodnie wypadając ze składu. Za to Sebastián Eguren wypatrzył w kadrze Augsburga bardzo utalentowanego obrońcę Christiana Lehmanna, którego udało mi się wykupić za niewielkie w sumie pieniądze.

 

Już na zgrupowaniu sbornej kontuzję złapał Pawieł Borisow, więc w trybie awaryjnym dowołałem jeszcze jednego debiutanta, Aleksieja Mikadze (21, DRC/DM; —; Hamburger SV), który ostatecznie przeciwko Austriakom załapał się na ławkę rezerwowych.

 

Jedenastka, która wyszła na murawę Ernst-Happel-Stadion w Wiedniu, sprawiała wrażenie, jak gdyby w sbornej czas się zatrzymał — poza Klimienką wszyscy zawodnicy za mojej poprzedniej kadencji regularnie reprezentowali barwy Rosji. Świadczyło to o kryzysie szkolenia młodzieży, który za 2-3 lata mógł odbić się czkawką rosyjskiej piłce nożnej.

 

Póki co wybrani przeze mnie zawodnicy byli u szczytu kariery i po nerwowym pierwszym kwadransie zaczęli dominować na boisku. W 20. minucie na solowy rajd zdecydował się Dżijojew, lecz Stiepanian zmarnował jego podanie, strzelając wprost w Olejnika. Kwadrans później Klimienko, który stawał na głowie, by mnie do siebie przekonać, wystawił piłkę Łobanowowi, Igor przedłużył podanie do Pawłowa, lecz Olejnik zdołał przerzucił piłkę nad poprzeczką. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Klimienko, a Stiepanian strzałem głową przy krótkim słupku dał nam prowadzenie. Austriacy wznowili grę, lecz szybko stracili piłkę, Władimir Panow zagrał ją między obrońców do Stiepaniana, który kiwnął Endera i plasowanym strzałem ponownie pokonał Olejnika. Zabójcze 60 sekund rzuciło gospodarzy na deski.

 

Druga połowa była już o wiele mniej emocjonująca, nam się nie chciało, Austriacy nie potrafili, i dopiero gdy zacząłem wpuszczać rezerwowych, w 87. minucie Hölbling zdobył honorowego gola dla gospodarzy po rzucie rożnym wykonanym przez Kollera i nie najlepszej interwencji Akinfiejewa. Wygraliśmy skromnie, lecz zasłużenie, ja zaś dowiedziałem się w tym meczu, że niestety sborna miał poważny problem z ławką, na której brakowało wartościowych zmienników.

 

20.03.2021 Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń: 59.072 widzów

EMŚ Gr5 (4/10) Austria [87.] — Rosja [3.] 1:2 (0:2)

 

34. A.Stiepanian 0:1

35. A.Stiepanian 0:2

87. W.Hölbling 1:2

 

Rosja: I.Akinfiejew 6 — I.Ponomariew 7, S.Panow 8, D.Sierdiukow 7, W.Panow 8 — I.Łobanow 8 (79. K.Anisimow 6), W.Klimienko 8, D.Wysocki 7 (68. A.Pietrow 7), J.Dżijojew 8 — A.Stiepanian 8 (79. A.Wiktorow 6), R.Pawłow 8

 

MVP: Aleksandr Stiepanian (ST; Rosja) — 8

 

W pozostałych meczach naszej grupy Białoruś rozbiła Estonię 4:1, a Ukraina sensacyjnie pokonała Hiszpanię 3:1.

 

1. Rosja 10 pkt 11:5

2. Ukraina 9 pkt 8:4

3. Białoruś 6 pkt 9:11

4. Hiszpania 5 pkt 9:6

5. Austria 3 pkt 4:9

6. Estonia 1 pkt 3:9

 

W grupie 2. Polska tym razem miała wolny termin. W innych meczach Dania przegrała 1:2 z Niemcami, Islandia zremisowała 1:1 z Mołdawią, a Łotwa pokonała Liechtenstein 2:1.

 

1. Polska 16 pkt 13:4

2. Niemcy 13 pkt 18:3

3. Dania 9 pkt 10:7

4. Mołdawia 7 pkt 7:11

5. Islandia 6 pkt 7:15

6. Łotwa 6 pkt 7:13

7. Liechtenstein 3 pkt 6:15

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Dania U-21 — Niemcy U-21 => 0:5 [J.Poulsen 5 — P.Fuchs 9, 2 gole; D.Walther 9]

— Ukraina U-21 — Hiszpania U-21 => 0:2 [R.Krawczenko 7]

— Gruzja U-21 — Francja U-21 => 0:2 [M.Garcia 7]

— Włochy U-21 — Armenia U-21 => 5:0 [Ch.Olivieri 8]

— Austria U-21 — Rosja U-21 => 0:2 [J.Kolesow 6]

— Dania — Niemcy => 1:2 [M.Carlier 7]

— Włochy — Armenia => 3:1 [R.Gatto 6]

— Chorwacja — Bułgaria => 4:0 [T.Bošnjak 8; T.Šimić 10, 2 gole, MVP]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...