Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po przerwie reprezentacyjnej nadeszła chwila rewanżu za DFB-Pokal; z wyleczonymi już Bošnjakiem i Matuidim oraz Joviciem na bramce przyjechaliśmy do Fryburga, pałając żądzą zemsty na miejscowych drwalach. Miałem nadzieję, że sędzia tym razem nie pozwoli im na chamską grę i o wyniku zadecydują wyłącznie umiejętności. Tak też się stało.

 

W pierwszej połowie potraktowaliśmy gospodarzy tak, jak się traktuje chama w ciemnej uliczce — jedną ręką trzyma się go za frak, a drugą leje po pysku. W 8. minucie Bošnjak zagrał długą piłkę do Peltonena, który technicznie odegrał ją do Gatto, a Roberto strzałem po mokrej murawie pokonał Fernandeza. Kwadrans później Reinhardt powinien był wyrównać, ale Jović wspaniale obronił jego strzał głową z najbliższej odległości, pokazując, że będziemy mieli z niego sporo pociechy. Po paru minutach Matuidi perfekcyjnym wślizgiem zabrał piłkę Wollmannowi, Lorenz zagrał ją na wolne pole do Peltonena, a Eero precyzyjnym strzałem w okienko podwyższył na 2:0 dla Aquisgrany. W 35. minucie znów akcję zaczął Matuidi, piłkę po jego podaniu głową strącił Gatto, a Peltonen mimo asysty La Rokki półwolejem posłał ją do bramki. La Rocca w ogóle nie rozgrywał dobrego meczu, tuż przed przerwą odpuścił krycie Gatto po prostopadłym podaniu Matuidiego, a to musiało się skończyć golem na 4:0.

 

Po przerwie kontrolowaliśmy przebieg gry, zdobyliśmy nawet kolejnego gola, niestety nieuznanego, a w samej końcówce Pitroipa ten jeden, jedyny raz zdołał przejść Bošnjaka i strzałem w długi róg zdobyć honorowego gola dla Freiburga. Wygraliśmy pewnie, przekonująco i w pełni zasłużenie, a gwizdy z trybun brzmiały w moich uszach niczym triumfalna muzyka.

 

13.09.2015 Badenova-Stadion, Fryburg: 24.653 widzów

2BL (4/34) SC Freiburg [3.] — Alemannia Aachen [1.] 1:4 (0:4)

 

8. R.Gatto 0:1

28. E.Peltonen 0:2

35. E.Peltonen 0:3

44. R.Gatto 0:4

90+1. N.Adler (AA) n.g.

90+2. J.Pitroipa 1:4

 

Alemannia Aachen: D.Jović — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, T.Bošnjak — B.Matuidi ŻK — D.Martínez ŻK (46. C.Bruno ŻK), G.Petrović, W.Lorenz, A.Franco ŻK (69. M.Richter) — E.Peltonen (64. N.Adler), R.Gatto

 

MVP: Eero Peltonen (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

W 1. rundzie Pucharu UEFA Wisła znów pojechała do Belgradu, tym razem na mecz z Crveną Zvezdą, który wygrała 3:1 po golach Wacławczyka, Nowickiego i Malégo. Do Alemannii dołączył nowy scout, Vincent Favier (43; Francja), którego zadaniem miała być weryfikacja raportów jego kolegów z ekipy wyszukiwaczy talentów, zaś na styczeń zaklepałem transfer serbskiego prawego pomocnika CSKA Sofia, Zorana Obradovicia.

 

W październiku czekały nas dwa ostatnie mecze eliminacyjne ME 2016, z Niemcami i Liechtensteinem. Kontuzjowani byli Trietiakow, Kołosow i Gierk, co zmusiło mnie do sięgnięcia głębiej do magazynu w poszukiwaniu bramkarzy i prawych pomocników. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Artiom Afanasiew (22, GK; 1/0; Monaco), Igor Akinfiejew (29, GK; Rosja: 78/0; Milan), Nikołaj Jermakow (25, GK; 6/0; Lokomotiw Moskwa)

 

Obrońcy: Aleksiej Bieriezucki (33, DLC; 76/1; CSKA Moskwa), Wasilij Bieriezucki (33, DRC; 77/0; CSKA Moskwa), Aleksiej Bugajew (34, SW/DC; 53/2; Krylja Sowietow), Kirił Kombarow (28, D/WB/ML; 19/1; Bochum), Roman Kuzniecow (24, DRC/DM/MR; 9/0; Werder Brema), Siergiej Panow (24, DLC; 24/0; Spartak Moskwa), Władimir Panow (21, D/WBR; 4/0; Juventus), Igor Ponomariew (23, D/WBL; 16/0; Sevilla), Wasilij Trietiakow (24, DC/ST; 16/6; Werder Brema), Wiaczesław Zangiew (23, DC; 12/0; Schalke)

 

Pomocnicy: Dinijar Biljaletdinow (30, AMC; 72/15; Mallorca), Anatolij Bojko (24, AMC; 19/11; Nantes), Jewgienij Dżijojew (23, AMR; 17/1; Schalke), Władimir Chochłow (24, MR; 2/0; Heerenveen), Igor Łobanow (23, ML; 14/2; Valencia), Dienis Sołowiow (24, DM; 8/2; Ałania), Damian Wysocki (23, DM; 33/1; Rangers), Jurij Żyrkow (32, AML; 69/8; Parma)

 

Napastnicy: Aleksandr Kierżakow (32, ST; 95/42; Osasuna), Eduard Pachomow (24, ST; 6/2; Roma), Roman Pawłow (21, ST; 8/8; Milan), Roman Pawluczenko (33, ST; 72/47; Spartak Moskwa), Aleksandr Stiepanian (24, ST; 20/8; Parma)

Odnośnik do komentarza

W 5. kolejce podejmowaliśmy Saarbrücken i był to nasz najsłabszy występ w tym sezonie. Całkowicie przegraliśmy walkę w środku pola, kompletnie zawiódł Franco, i gdyby nie Jović, który obronił trzy bardzo trudne strzały rywali, bylibyśmy w sporych opałach. Tak zaś Serb tylko raz wyciągał piłkę z bramki, gdy w 31. minucie Baier najpierw minął Martíneza, potem Schöneberga, a jego centrę z prawego skrzydła na gola zamienił Carlier. Na szczęście dla nas odpowiedzieliśmy już po sześciu minutach; Matuidi podholował piłkę pod pole karne, po czym idealnie podał w tempo do Peltonena, który uderzeniem z półwoleja pokonał Ochsa. Po przerwie mecz stracił na atrakcyjności, w samej końcówce Müller i Schöneberg mogli jeszcze zapewnić nam zwycięstwo, ale bramkarz gości stanął na wysokości zadania. Po tym spotkaniu odesłałem do rezerw młodego Richtera, dla którego było jeszcze za wcześnie na grę w pierwszym składzie, i w listopadzie swoją szansę otrzymać miał Węgier Bodnár.

 

27.09.2015 Tivoli, Akwizgran: 24.097 widzów

2BL (5/34) Alemannia Aachen [2.] — 1. FC Saarbrücken [13.] 1:1 (1:1)

 

31. M.Carlier 0:1

37. E.Peltonen 1:1

 

Alemannia Aachen: D.Jović — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez, G.Petrović (56. R.Barone), W.Lorenz, A.Franco (46. M.Richter ŻK) — E.Peltonen, R.Gatto (75. U.Müller)

 

MVP: Kevin Schöneberg (DC; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Miesiąc kończyliśmy zaległym spotkaniem w Kolonii, wciąż z Joviciem na bramce. Zaczęliśmy je wręcz idealnie, gdyż już w 2. minucie Macháček wyciął w polu karnym uciekającego mu Gatto, a Matuidi bez trudu wykorzystał rzut karny. Ale potem gospodarze zepchnęli nas do rozpaczliwej obrony, tyle że po kwadransie z uśmiechem powiedziałem do Ujfalušiego, że miałem rację, widząc wielki talent bramkarski w Joviciu. Dragan obronił bowiem w pierwszej połowie sześć strzałów, które miał prawo z czystym sumieniem przepuścić, doprowadzając napastników 1. FC Köln do czarnej rozpaczy. A tuż przed przerwą przycisnęliśmy i w 43. minucie Gatto zagrał na wolne pole do Lorenza, który niczym rasowy napastnik minął dwóch obrońców i strzałem w długi róg podwyższył na 2:0. Mało tego, w doliczonym czasie gry Roberto znów ośmieszył Macháčka, który ponownie zatrzymał go faulem i obejrzał drugą żółtą kartkę.

 

Druga połowa zaczęła się nieoczekiwanie od gola dla gospodarzy, przy którym asystę zaliczył Schöneberg, pięknie wystawiając piłkę do strzału Kolumbijczykowi Preciado. Moment wcześniej lekkiego urazu nabawił się Jović, lecz nie był on na tyle groźny, by zdejmować go z boiska. Rywale zagrali bardzo ambitnie, parokrotnie zagrażając naszej bramce, lecz w 79. minucie debiutujący w barwach Alemannii Węgier Bodnár precyzyjnym podaniem obsłużył Adlera, który dobił gospodarzy pięknym półwolejem. Niestety w ostatniej akcji tego spotkania do szpitala odjechał Lorenz, któremu jeden z obrońców połamał żebra, tak więc naszego pomocnika czekały co najmniej cztery tygodnie przerwy w treningach.

 

30.09.2015 RheinEnergieStadion, Kolonia: 40.399 widzów

2BL (6/34) 1. FC Köln [18.] — Alemannia Aachen [2.] 1:3 (0:2)

 

2. B.Matuidi 0:1 rz.k.

43. W.Lorenz 0:2

45+2. A.Macháček (K) cz.k.

48. J.J.Preciado 1:2

79. N.Adler 1:3

90+4. W.Lorenz (AA) knt.

 

Alemannia Aachen: D.Jović — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez (69. C.Bruno), G.Petrović, W.Lorenz, A.Franco (75. L.Bodnár) — E.Peltonen (58. N.Adler), R.Gatto

 

MVP: Wolfgang Lorenz (MC; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2015

 

Bilans (Alemannia Aachen): 2-1-0, 8:3

2. Bundesliga: 1. [—]; 14 pkt, 14:4

DFB-Pokal: 1. runda (3:4 z Freiburgiem)

Finanse: +11.160.416€ (w ostatnim miesiącu -221.384€)

Budżet transferowy: 9.123.812€ (100% z transferów)

Budżet płac: 150.000€ (wykorzystane 104.537€)

Bilans (Rosja): 1-0-0, 2:0

eME 2016: 1. [—], 18 pkt, 16:1

Nagrody:

— jedenastka kolejki: K.Schöneberg (1), G.Petrović (1), W.Lorenz (1)

— piłkarz września: W.Lorenz (3.)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Ion Txoperena (30, ST; Hiszpania) z Ejido do Basel za 2.300.000€

2. Alexandru Dinu (24, AM/FC; Rumunia: 8/1) z Leverkusen do Grasshopperu za 1.800.000€

3. Alexandre (25, GK; Brazylia U-21: 2/0) z Vasco do São Paulo za 650.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Wolves [+1]

Francja: Saint-Etienne [+2]

Hiszpania: Deportivo [+2]

Niemcy: Schalke [+4]

Polska: Groclin [+2]

Rosja: CSKA Moskwa [+2]

Szkocja: Rangers [+0]

Włochy: Milan [+1]

 

East Stirlingshire: 9. [-1]; 7 pkt, 7:10; Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: 7. [+2]; 35 pkt, 38:36; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 6. [+7]; 14 pkt, 12:10; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1377), 2. Hiszpania (1144), 3. Rosja (1077), 59. Polska (559)

Odnośnik do komentarza

I zapeszyłeś :>

 

Wisła Kraków pokonała w rewanżowym meczu 1. rundy Pucharu UEFA Crveną Zvezdę 1:0 po golu Janoszki i kolejny rok z rzędu awansowała do faz grupowej.

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Polska U-21 — 6:0 — Mołdawia U-21 [A.Maściuch 7; W.Król 8; Ł.Lewandowski 6]

— Chorwacja U-21 — 3:3 — Serbia U-21 [T.Šimić 8, 2 gole]

— Ukraina U-21 — 3:1 — Łotwa U-21 [D.Kowal 7]

— Węgry U-21 — 3:2 — Gruzja U-21 [L.Bodnár 6]

— Niemcy U-21 — 2:0 — Rosja U-21 [u.Müller 8; 2 gole; MVP]

— Chorwacja — 5:0 — Andora [T.Bošnjak 9; G.Petrović 8, 1 gol]

 

Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie do szczęścia wystarczał nam remis; w ostatnim meczu eliminacji graliśmy z Liechtensteinem i te trzy punkty mieliśmy pewne jak w banku. Podjąłem skalkulowane ryzyko, na lewej pomocy wystawiając Kombarowa zamiast wykazującego braki kondycyjne Łobanowa, również na prawą obronę za Bieriezuckiego desygnowałem dobrze grającego w klubie Kuzniecowa.

 

Niemcy wiedzieli, o co toczy się gra, i zaatakowali bardzo ambitnie. W 33. minucie Kruska zagrał świetną piłkę obok naszych obrońców do Webera, ale jego strzał efektownie obronił dobrze dysponowany Akinfiejew. Pięć minut później Stiepanian przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował do Pawluczenki, ale główkę Romana zatrzymał Stahl.

 

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale coraz bardziej niepokoiła mnie bardzo agresywna gra Dżijojewa. W 60. minucie Chochłow stał już gotowy do zmiany, gdy Jewgienij po raz kolejny naruszył przepisy i otrzymał drugą żółtą kartkę. Teraz czekało nas pół godziny bardzo uważnej gry w defensywie i musiałem przyznać, że wywiązaliśmy się z tego nienagannie. Poza strzałem Wellera z dystansu Niemcy nie zagrozili poważniej bramce Akinfiejewa, a gdyby Chochłow miał odrobinę więcej szczęścia, moglibyśmy nieprzyjemnie ich zaskoczyć. Tak zaś mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który całkowicie nas usatysfakcjonował.

 

03.10.2015 Olympiastadion, Berlin: 73.179 widzów

EME Gr (7/8) Niemcy [8.] — Rosja [3.] 0:0 (0:0)

 

12. L.Krause (N) knt.

60. J.Dżijojew [R] cz.k.

 

Rosja: I.Akinfiejew 7 — I.Ponomariew 7, S.Panow 8, W.Zangiew 7, R.Kuzniecow 6 — K.Kombarow 6 (74. A.Bieriezucki 6), D.Biljaletdinow 7, D.Wysocki 7, J.Dżijojew 2Ż/CzK 6 — A.Stiepanian 6 (60. W.Chochłow 7), R.Pawluczenko 7 (63. R.Pawłow 7)

 

MVP: Siergiej Panow (DC; Rosja) — 8

 

W drugim meczu naszej grupy Albania wygrała 2:1 z Liechtensteinem.

 

1. Rosja 19 pkt 16:1 B

2. Niemcy 16 pkt 12:3 B

3. Austria 12 pkt 10:7

4. Albania 6 pkt 6:17

5. Liechtenstein 0 pkt 1:17

 

W grupie 2. Anglia sensacyjnie przegrała 0:1 z Bułgarią, a Polska po dwóch golach Wróblewskiego i jednym Janczyka wygrała 3:0 z Mołdawią.

 

1. Anglia 15 pkt 13:4

2. Białoruś 14 pkt 9:6

3. Polska 12 pkt 12:8

4. Bułgaria 10 pkt 5:8

5. Mołdawia 1 pkt 2:15

 

Niestety w zwycięskim meczu Chorwacji z Andorą urazu pachwiny doznał Bošnjak i nasz środkowy obrońca miał wznowić treningi nie wcześniej niż za miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Musiałeś pokrzywdzić Polaków z tym młodzieżowcem?

 

Que? :-k

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Bułgaria U-21 — 0:2 — Polska U-21 [A.Maściuch 8; W.Król 8; Ł.Lewandowski 6]

— San Marino U-21 — 1:0 — Ukraina U-21 [D.Kowal 7]

— Niemcy U-21 — 4:0 — Austria U-21 [u.Müller 8; 1 gol; 1 asysta]

— Węgry U-21 — 1:2 — Turcja U-21 [L.Bodnár 7]

— Chorwacja U-21 — 4:0 — Malta U-21 [T.Šimić 10; 3 gole; MVP]

— Chorwacja — 8:0 — Malta [G.Petrović 10; 3 gole; MVP]

 

Ciężką pracę w eliminacjach chciałem ukoronować pogromem Liechtensteinu i efektownym awansem do turnieju finałowego ME 2016 z pierwszego miejsca. Srodze się zawiodłem — zapewne sporą rolę odegrał wyczerpujący mecz w Berlinie, ale nie było to w moich oczach usprawiedliwieniem dla naszej kiepskiej gry. W pierwszej połowie poza strzałem Stiepaniana w słupek nie stworzyliśmy ani jednej czystej sytuacji podbramkowej i dopiero w ostatniej akcji przed przerwą napastnik Milanu wrzucił precyzyjną piłkę na długi słupek, a Chochłow wepchnął ją do bramki, zdobywając zarazem swojego pierwszego gola w reprezentacji. W drugiej połowie nie było wiele lepiej i choć Pawłow w końcówce spotkania podwyższył na 2:0, fakt, że goście przez godzinę grali w osłabieniu, czynił ten wynik kompromitująco słabym.

 

07.10.2015 Lokomotiw, Moskwa: 28.629 widzów

EME Gr6 (8/8) Rosja [3.] — Liechtenstein [140.] 2:0 (1:0)

 

32. J.Merling (L) cz.k.

45+1. W.Chochłow 1:0

88. R.Pawłow 2:0

 

Rosja: I.Akinfiejew 7 — I.Ponomariew 8, S.Panow 7, W.Zangiew 7, W.Bieriezucki 7 — J.Żyrkow ŻK 7 (55. I.Łobanow 7), D.Biljaletdinow 8, D.Wysocki ŻK 7 (75. D.Sołowiow 7), W.Chochłow 8 — A.Stiepanian ŻK 8, R.Pawluczenko ŻK 6 (64. R.Pawłow 8)

 

MVP: Aleksandr Stiepanian (ST; Rosja) — 8

 

W drugim meczu naszej grupy Niemcy pokonały Austrię 2:0.

 

1. Rosja 22 pkt 18:1 A

2. Niemcy 19 pkt 14:3 B

3. Austria 12 pkt 10:9

4. Albania 6 pkt 6:17

5. Liechtenstein 0 pkt 1:19

 

W grupie 2. Białoruś zremisowała bezbramkowo ze słabnącą w oczach Anglią, a Bułgaria pokonała Polskę 3:1; honorowego gola dla biało-czerwonych zdobył Janczyk. Ten wynik sprawił, że na finiszu eliminacji Polska zajęła przedostatnie miejsce w grupie.

 

1. Anglia 16 pkt 13:4 A

2. Białoruś 15 pkt 9:6 B

3. Bułgaria 13 pkt 8:9

4. Polska 12 pkt 13:11

5. Mołdawia 1 pkt 2:15

Odnośnik do komentarza

Jak miesiąc temu, po meczach o punkty zaplanowaliśmy sobie jeszcze sparing, a naszym przeciwnikiem miała być reprezentacja Paragwaju. Wystawiłem przeciwko niej zmienników, gdyż paru piłkarzom przyglądałem się uważnie w kontekście przyszłorocznych finałów ME 2016. Goście rozczarowali, poza jednym uderzeniem Nelsona Valdeza, świetnie obronionym przez Afanasiewa, nie pokazali praktycznie nic i zasłużenie przegrali. W 39. minucie po rzucie rożnym bitym przez Chochłowa wynik otworzył Sołowiow efektownym szczupakiem, a po godzinie gry szybką kontrę sbornej wykończył niezawodny Pawluczenko. Aleksiej Bieriezucki rozegrał świetny mecz, przedłużając nim swoją karierę reprezentacyjną, natomiast po tym występie poważnie podpadł mi Bojko, który od roku grał już poniżej swych możliwości, a w drugiej połowie meczu z Paragwajem bardzo dobrze zastąpił go Wysocki.

 

10.10.2015 Lokomotiw, Moskwa: 21.273 widzów

TOW Rosja [3.] — Paragwaj [63.] 2:0 (1:0)

 

39. D.Sołowiow 1:0

58. R.Pawluczenko 2:0

 

Rosja: N.Jermakow 7 (46. A.Afanasiew 7) — A.Bieriezucki 8, S.Panow 8, A.Bugajew 8, W.Bieriezucki 6 (46. W.Panow 7) — I.Łobanow 9 (71. J.Żyrkow 7), A.Bojko 7 (55. D.Wysocki 7), D.Sołowiow 8, W.Chochłow 8 — E.Pachomow 7 (55. A.Kierżakow 7), R.Pawluczenko 7 (71. W.Trietiakow 6)

 

MVP: Igor Łobanow (ML; Rosja) — 9

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Szwajcaria U-19 — 1:3 — Ukraina U-19 [D.Kowal 7]

— Słowenia U-19 — 0:4 — Niemcy U-19 [u.Müller 9, 3 gole]

— Polska U-19 — 1:1 — Cypr U-19 [A.Maściuch 7; P.Majewski 7; W.Król 6]

— Niemcy U-19 — 2:1 — Armenia U-19 [u.Müller 7]

— Ukraina U-19 — 1:0 — Azerbejdżan U-19 [D.Kowal 7]

— Polska U-19 — 2:3 — Anglia U-19 [W.Król 6; A.Maściuch 8]

— Albania U-19 — 1:2 — Polska U-19 [A.Maściuch 6; P.Majewski 7; Ł.Lewandowski 7]

— Białoruś U-19 — 1:2 — Ukraina U-19 [D.Kowal 8, 1 asysta]

— Islandia U-19 — 0:1 — Niemcy U-19 [u.Müller 7]

 

Dla Alemannii przerwa w rozgrywkach trwała aż trzy tygodnie, gdyż DFB bez proszenia poprzekładał nam parę meczów. Ostatecznie 21 października na Tivoli pojawiła się ekipa Wolfsburga. Wystawiłem przeciwko niej najmocniejszy skład, już z Herrerą na bramce, ale wciąż bez Bošnjaka, którego zastąpił młody Król.

 

Wszystko, co ciekawe w tym meczu, działo się w pierwszej połowie. Po kwadransie wzajemnego obwąchiwania się pierwsza cios wyprowadziła Alemannia; Martínez zszedł z piłką na osiemnasty metr i oddał potężny strzał, Walke nie utrzymał piłki, a Eero Peltonen skierował ją do bramki gości. Z prowadzenia cieszyliśmy się raptem przez trzy minuty, a winę za to ponosił Huijbregts, który nie cofnął się w porę do linii, przez co Casini miał mnóstwo czasu, by przyjąć centrę Baiera, przymierzyć i pokonać Herrerę. Ale ostatnie słowo należało do nas, na co pozwoliła nam ciężka praca Barone i Petrovicia w środku pola. W 38. minucie wyprowadziliśmy szybką kontrę, którą zainicjował Huijbregts, Gatto pięknie podał między obrońcami do Peltonena, a Fin uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił nam zwycięstwo i powrót na fotel lidera.

 

21.10.2015 Tivoli, Akwizgran: 23.998 widzów

2BL (7/34) Alemannia Aachen [4.] — VfL Wolfsburg [7.] 2:1 (2:1)

 

13. E.Peltonen 1:0

16. G.Casini 1:1

38. E.Peltonen 2:1

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, W.Król — B.Matuidi — D.Martínez ŻK (80. C.Bruno), G.Petrović, R.Barone ŻK (69. A.Haas), A.Franco — E.Peltonen (80. U.Müller), R.Gatto

 

MVP: Alejandro Franco (MR; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

W pierwszym meczu grupowym Pucharu UEFA Wisła zremisowała z Genkiem 1:1 po golu Siergiejewa.

 

Wyjazd do Monachium na mecz z TSV teoretycznie zapowiadał się nieźle, gospodarze póki co bronili się przed spadkiem, ale z drugiej strony z zespołami stosującymi taktykę z dwoma defensywnymi pomocnikami zawsze źle się nam grało. Niestety i tym razem to się potwierdziło, a duża w tym była zasługa argentyńskiego bramkarza rywali, Roberto Vázqueza. Podczas gdy my biliśmy głową w mur, gospodarzom wystarczyła jedna akcja — w 88. minucie Thomik dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, Król wybił piłkę na przedpole, a Rożok strzałem z 30 jardów przelobował źle ustawionego Herrerę. Nasza półtoraroczna passa ligowych meczów bez porażki dobiegła końca.

 

25.10.2015 Allianz-Arena, Monachium: 33.988 widzów

2BL (8/34) TSV 1860 Monachium [18.] — Alemannia Aachen [1.] 1:0 (0:0)

 

88. S.Rożok 1:0

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, W.Król — B.Matuidi — D.Martínez, G.Petrović, R.Barone, A.Franco (80. L.Bodnár) — E.Peltonen (58. N.Adler), R.Gatto (73. U.Müller)

 

MVP: Anderson (DL; TSV 1860 Monachium) — 8

Odnośnik do komentarza

Po trzech dniach zagraliśmy kolejny zaległy mecz, w którym zmierzyliśmy się z Eschborn, jednym ze słabszych zespołów 2. Bundesligi. Do wyjściowego składu Alemannii powrócił Bošnjak, co było doskonałą wiadomością, gdyż umiejętnościami Chorwat bił młodego Króla na głowę. Fenomenalny mecz rozegrał bramkarz gości, Jasmin Fejzić, dzięki któremu Eschborn wielokrotnie doprowadzało na skraj frustracji naszych napastników. Nawet i on wszakże nie miał nic do powiedzenia w 25. minucie, gdy Franco precyzyjnym podaniem rozciął defensywę gości, a Gatto kąśliwym wolejem posłał piłkę do bramki. Trochę się denerwowałem, abyśmy nie stracili głupiej bramki i dwóch punktów, i uspokoił mnie dopiero rezerwowy Müller, który na dziesięć minut przed końcem spotkania zdobył magicznego gola, obracając się z piłką w polu karnym z Seifertem na plecach i wkręcając piłkę w samo okienko bramki Fejzicia.

 

28.10.2015 Tivoli, Akwizgran: 23.593 widzów

2BL (9/34) Alemannia Aachen [1.] — 1. FC Eschborn [13.] 2:0 (1:0)

 

25. R.Gatto 1:0

79. U.Müller 2:0

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez (80. C.Bruno), G.Petrović, R.Barone (75. A.Haas), A.Franco — E.Peltonen, R.Gatto (53. U.Müller)

 

MVP: Alejandro Franco (MR; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Październik 2015

 

Bilans (Alemannia Aachen): 2-0-1, 4:2

2. Bundesliga: 1. [—]; 20 pkt, 18:6

DFB-Pokal: 1. runda (3:4 z Freiburgiem)

Finanse: +11.049.544€ (w ostatnim miesiącu +6.646€)

Budżet transferowy: 9.123.812€ (100% z transferów)

Budżet płac: 150.000€ (wykorzystane 104.600€)

Bilans (Rosja): 1-1-0, 2:0

eME 2016: 1. [—], 22 pkt, 18:1; awans z 1. miejsca

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: T.Bošnjak (1), K.Schöneberg (1), A.Franco (1), G.Petrović (1), W.Lorenz (1), R.Gatto (1), E.Peltonen (1)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Edmilson (23, MC; Brazylia U-21: 3/1) z São Paulo do Al-Ittihad (KSA) za 200.000€

2. Wardan Ochandżanian (22, D/AMR; Armenia U-21: 5/1) z Salamanki do Ekranasu za 110.000€

3. Rusłan Gusejnow (24, ST; Azerbejdżan U-21: 1/0) z Karwana do CS Sfaxien za 70.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+2]

Francja: Auxerre [+1]

Hiszpania: Real Madryt [+1]

Niemcy: Schalke [+5]

Polska: Wisła [+0]

Rosja: CSKA Moskwa [+3]

Szkocja: Celtic [+3]

Włochy: Juventus [+2]

 

East Stirlingshire: 9. [—]; 10 pkt, 11:15; Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: 5. [+2]; 44 pkt, 46:39; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 6. [—]; 19 pkt, 17:15; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1395), 2. Hiszpania (1200), 3. Rosja (1147), 38. Polska (625)

Odnośnik do komentarza

Nadziwić się nie mogę. Ale krótka ławka może nas zgubić.

 

Nie wiem, czemu w lidze nastąpiło takie nagromadzenie spotkań, ale po zaledwie trzech dniach podejmowaliśmy upadłych gigantów z Kaiserslautern. Do składu powrócił po kontuzji Lorenz, tak więc mogliśmy zagrać najmocniejszą jedenastką, jaką w tej chwili dysponowałem. Znów trafiliśmy na doskonale usposobionego bramkarza gości — Kolumbijczyk Wadi Sevillano dwukrotnie zatrzymał Peltonena, wygrał też pojedynek z Gatto, ale limit szczęścia wyczerpał już w 19. minucie, wypuszczając piłkę z rąk po główce Franco, zaś bramka zapisana została na konto jego koledze z zespołu, Giannoniemu. To pozwoliło nam na spokojne kontrolowanie spotkania, a zaraz po przerwie Franco popisał się fenomenalnym wolejem, który pokrzyżował rywalom wszelkie plany, jakie ich menedżer zapewne opracował w szatni. Do pełni szczęścia brakowało mi jedynie większej skuteczności przy stałych fragmentach gry, a zwłaszcza rzutach rożnych.

 

04.11.2015 Tivoli, Akwizgran: 24.777 widzów

2BL (10/34) Alemannia Aachen [1.] — 1. FC Kaiserslautern [13.] 2:0 (1:0)

 

19. V.Giannoni 1:0 sam.

46. A.Franco 2:0

 

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, Th.Huijbregts, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez ŻK, G.Petrović (75. R.Barone), W.Lorenz (75. A.Haas), A.Franco — E.Peltonen (65. U.Müller), R.Gatto

 

MVP: Alejandro Franco (MR; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...