Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz w Erywaniu miał odpowiedzieć mi na parę pytań co do pozycji poszczególnych zawodników w reprezentacyjnej hierarchii, jako że był to jedyny sprawdzian dla sbornej przed finałami ME 2008. Niestety znaczna większość reprezentantów nie rozpoczęła jeszcze sezonu w lidze rosyjskiej, co odbiło się na naszej grze. Koszmarnie nieskuteczny tym razem był Pawluczenko, Kierżakow nawet nie dochodził do sytuacji podbramkowych, a gol Pogriebniaka padł ze spalonego i słusznie nie został uznany przez sędziego. Ormianie mieli zaledwie dwie lub trzy okazje, ale Akinfiejew zachował czujność i spotkanie skończyło się nudnym, bezbramkowym remisem.

 

06.02.2008 Razdan, Erywań: 44.445 widzów
TOW Armenia [127.] — Rosja [11.] 0:0 (0:0)

84. P.Pogriebniak (R) n.g.

Rosja: I.Akinfiejew 6 — A.Bieriezucki 7, A.Bugajew 5 (46. A.Rogoczyj 7), D.Kołodin 7, A.Aniukow 6 (63. K.Orłow 6) — J.Żyrkow 7, I.Siemszow 6 (74. D.Biljaletdinow 6), A.Smiertin 6 (63. A.Ałdonin 7), A.Arszawin 7 (46. P.Pogriebniak 7), — A.Kierżakow 6, R.Pawluczenko 6 (46. A.Gierk 7)

MVP: Artawazd Karamian (WBL; Armenia) — 8

 

Polska w tym samym terminie zagrała mecz towarzyski w Kolumbii. Kibice biało-czerwonych nie mieli powodów do radości, gdyż nasza reprezentacja straciła trzy gole w dziesięć minut, a na otarcie łez pozostało im jedynie honorowe trafienie Olisadebe. W tym spotkaniu zadebiutował piłkarz włoskiego Cagliari, Krzysztof Łągiewka (25, DC/DM).

Odnośnik do komentarza
Dopiero w ostatniej minucie przed przerwą McGeough zaatakował prawym skrzydłem, po czym dośrodkował na długi słupek, a piłkę do bramki gospodarzy posłał niezawodny Diack.

 

Teraz to niezawodny Diack, a jeszcze pare postów wyżej pisałeś że jest duży i głupi ;P

Odnośnik do komentarza

Na wyjazdowe spotkanie z East Fife pojechaliśmy bez przeziębionego Thywissena, który wszakże odgrywał już tylko marginalną rolę w drużynie. Oczywiście liczyłem na trzy punkty dla The Shire, ale nic nie przygotowało mnie na horror, którego byłem świadkiem.

 

Zaczęliśmy nawet dobrze, bo w 4. minucie McGeough zagrał prostopadłą piłkę do Diacka, który przedryblował dwóch obrońców i po solowym rajdzie dał nam prowadzenie. Potem wszakże East Fife zepchnęło nas do głębokiej obrony — najpierw sędzia nie uznał gola, którego zdobył ze spalonego Rowe, potem Peat fenomenalnie wybronił główkę Rowe'a z najbliższej odległości, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z Millerem. Ale w 31. minucie był bezradny przy strzale tegoż Rowe'a po rzucie rożnym i gospodarze mogli cieszyć się z wyrównującego gola.

 

Remis nie utrzymał się długo. W 34. minucie Bryson popchnął w szesnastce McGeougha, a Diack tym razem nie pomylił się przy rzucie karnym. Ale gospdoarze odpowiedzieli już po dwóch minutach, gdy dośrodkowanie Millera na gola zamienił Japończyk Watanabe, i już do końca pierwszej połowy rozpaczliwie się broniliśmy.

 

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie, gdyż East Fife zgniotło nas całkowicie, a nasi obrońcy mieli poważne problemy z powstrzymywanie rywali. Zawodził zwłaszcza Thomson i to on zawinił w 57. minucie, przepuszczając prawym skrzydłem Millera, który zaliczył asystę przy bramce Husbandsa na 3:2 dla gospodarzy. Zmusiło mnie to do przesunięcia Vaughana na środek obrony, a na prawej flance dać szansę debiutu Rossowi. Walka trwała dalej i w 68. minucie Creaney podał w uliczkę do Diacka, który nie zdołał pokonać Ballantyne'a, ale bezpańską piłkę do bramki skierował McGeough, wyrównując stan rywalizacji. Oba zespoły zapomniały o obronie, wymieniając ciosy niczym bokserzy wagi ciężkiej w dziesiątej rundzie. W 82. minucie padł wreszcie nokautujący cios — Ross podał między obrońców do Diacka, który zwodem na pełnej szybkości minął Daviesa i plasowanym strzałem zapewnił nam zwycięstwo po meczu, który nie jeden szkocki kibic przypłacił zawałem.

 

09.02.2008 New Bayview, Methil: 421 widzów
D3 (25/36) East Fife [8.] — East Stirlingshire [2.] 3:4 (2:2)

4. I.Diack 0:1
8. G.Rowe (EF) n.g.
31. G.Rowe 1:1
34. I.Diack 1:2 rz.k.
36. T.Watanabe 2:2
57. M.Husbands 3:2
68. J.McGeough 3:3
82. I.Diack 3:4

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi, M.Wells, G.McWilliam, S.Thomson (58. G.Ross), J.Vaughan — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone (58. A.Lindsay) — I.Diack, J.McGeough (69. D.Graham)

MVP: Iain Diack (ST; East Stirlingshire) — 9

Odnośnik do komentarza

Mecz z Ayr miał być łatwiejszym od poprzednich, przynajmniej w teorii. W praktyce zaś męczyliśmy się z nimi długo i boleśnie, aż w końcu pomógł nam Livesey, wycinając w polu karnym Diacka, dzięki czemu Graham mógł pokazać Iainowi, jak wykonuje się jedenastki. Zaledwie pięć minut później Bagdagi posłał ostrą centrę w pole bramkowe, piłka po główce Grahama odbiła się od poprzeczki, a czekający we właściwym miejscu Creaney umieścił ją w bramce. Wkrótce potem Livesey ukoronował swój beznadziejny występ czerwoną kartką. Gra w przewadze uśpiła moich piłkarzy, którzy pozwolili Ayr na zdobycie kontaktowego gola, ale na wyrównanie gościom zabrakło sił. Po tym zwycięstwie objęliśmy samodzielne przewodnictwo w tabeli Division Three.

 

16.02.2008 Firs Park, Falkirk: 731 widzów
D3 (26/36) East Stirlingshire [1.] — Ayr [5.] 2:1 (0:0)

56. D.Graham 1:0 rz.k
61. Ph.Creaney 2:0
67. D.Livesey (A) cz.k.
89. R.Norris 2:1

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi, M.Wells, G.McWilliam, Ch.Carr, J.Vaughan (79. G.Ross) — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone (22. A.Lindsay) — I.Diack, J.McGeough (46. D.Graham)

MVP: Chris Carr (DC; East Stirlingshire) — 8

Odnośnik do komentarza

W 1. rundzie zasadniczej Ligi Mistrzów Wisła Kraków trafiła najgorzej, jak tylko mogła, bo na Real Madryt, z którym przegrała mecz na własnym terenie aż 2:5, a honoru mistrzów Polski bronił tylko samotny Ireneusz Jeleń.

 

Trzecią rundę zamykał wyjazdowy mecz w Dumbarton. Pierwszą połowę zagraliśmy w nim po prostu koszmarnie, gola numer jeden tracąc już w 30. sekundzie gry. Przed przerwą nie stworzyliśmy ani jednej sytuacji podbramkowej, dając się ogrywać niczym arcyamatorzy, a w 29. minucie Wells pięknie wystawił piłkę Russellowi, który podwyższył na 2:0. Nasze prowadzenie w lidze wyglądało na bardzo krótkotrwałe.

 

W szatni zastosowałem dawno niewidzianą terapię suszarką i na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół, żądny krwi i bebechów rywala. W 64. minucie Diack dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, a piłkę do bramki skierował zamykający akcję Graham. Trzy minuty później Vaughan zacentrował spod linii bocznej boiska, a precyzyjnym strzałem z woleja popisał się Creaney. A w 81. minucie tenże Creaney morderczo precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego zapewnił nam zwycięstwo, strącając kibiców gospodarzy w otchłań rozpaczy.

 

23.02.2008 Strathclyde Homes Stadium, Dumbarton: 733 widzów
D3 (27/36) Dumbarton [4.] — East Stirlingshire [1.] 2:3 (2:0)

1. R.Arthur 1:0
29. I.Russell 2:0
64. D.Graham 2:1
67. Ph.Creaney 2:2
81. Ph.Creaney 2:3

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi, M.Wells, G.McWilliam, Ch.Carr ŻK, J.Vaughan ŻK (78. G.Ross) — G.Smith (46. S.Friel), Ph.Creaney, S.Johnstone — I.Diack, J.McGeough (58. D.Graham)

MVP: Phil Creaney (AMC; East Stirlingshire) — 9

 

 Pos   | Team			   | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   
1st   | East Stirlingshire | 27	| 17	| 6	 | 4	 | 60	| 28	| +32   | 57	
2nd   | Berwick			| 27	| 16	| 7	 | 4	 | 39	| 22	| +17   | 55	
3rd   | Stenhousemuir	  | 27	| 12	| 8	 | 7	 | 50	| 42	| +8	| 44	
4th   | Dumbarton		  | 27	| 10	| 10	| 7	 | 42	| 30	| +12   | 40	
5th   | Arbroath		   | 27	| 11	| 4	 | 12	| 36	| 38	| -2	| 37	
6th   | Ayr				| 27	| 9	 | 6	 | 12	| 30	| 45	| -15   | 33	
7th   | Queen's Park	   | 27	| 9	 | 4	 | 14	| 39	| 49	| -10   | 31	
8th   | East Fife		  | 27	| 7	 | 8	 | 12	| 33	| 41	| -8	| 29	
9th   | Elgin			  | 27	| 6	 | 5	 | 16	| 27	| 43	| -16   | 23	
10th  | Forfar			 | 27	| 5	 | 8	 | 14	| 26	| 44	| -18   | 23

Odnośnik do komentarza

W końcówce miesiąca z klubu odszedł wystawiony na listę transferową Brian Gordon (22, DC; Szkocja) [25-1-0-2, 6.80; 3s], którego oddałem za darmo do amatorskiego angielskiego klubu Barrow. Zaklepałem za to lipcowy transfer zawodnika Inverness CT, Alexandra Sutherlanda (20, MR; Szkocja), którego zamierzałem przekwalifikować na środkowego pomocnika, oraz gracza Partick Thistle, Davida Hicksa (22, MC; Anglia).

 

Chris Miller coraz głośniej narzekał na brak występów w pierwszym zespole, ale gdy poinformowałem go, że jest jedynie rezerwowym, ucichł przynajmniej na jakiś czas. A 28 lutego Scott Johnstone naciągnął sobie na treningu achillesa i na miesiąc wypadł ze składu, poważnie osłabiając drużynę przed decydującą rundą spotkań.

 

Luty 2008

 

Bilans (East Stirlingshire): 4-0-0, 11:7

Division Three: 1. [+1], 57 pkt, 60:28 (przewaga: 2 pkt)

Tennent's Scottish Cup: 1. runda (1:3 ze Stirling)

CIS Cup: 3. runda (0:3 z Celtikiem)

Challenge Cup: 2. runda (1:2 z Partick)

Finanse: +221.850€ (w ostatnim miesiącu -10.002€)

Budżet transferowy: 16.777€ (80% z transferów)

Budżet płac: 4.600€ (wykorzystane 3.907€)

Bilans (Rosja): —

ME 2008 (grupa 3): —

EMŚ 2010 (grupa 3): —

Nagrody: Iain Diack (jedenastka tygodnia — 1.), James Vaughan (jedenastka tygodnia — 1.), Cabbar Bagdagi (jedenastka tygodnia — 2., młody piłkarz lutego — 1.), Phil Creaney (jedenastka tygodnia — 1., piłkarz lutego — 1.), moi (menedżer lutego — 1.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Michał Chałbiński (31, ST; Polska) z Zagłębia do Odry Wodzisław za 775.000€

2. Marek Wasiluk (20, DC; Polska U-21: 13/0) z CSKA Sofia do Lewskiego Sofia za 625.000€

3. Wojciech Kobeszko (28, ST; Polska) z Jagiellonii do FK Moskwa za 525.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Rafael Sóbis (22, FC; Brazylia: 3/0) z Internacionalu do São Paulo za 10.000.000€

2. Issah Eliakwu (22, FC; Nigeria U-21: 5/2) z Udinese do Al-Gharrafy za 3.900.000€

3. Biagio Pagano (25, AMRLC; Włochy U-21: 6/1) z Sampdorii do Al-Ittihad (SAU) za 3.700.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+1]

Francja: Paris-SG [+0]

Hiszpania: Real Madryt [+3]

Niemcy: Bayern [+1]

Polska: Groclin [+0]

Rosja: —

Szkocja: Rangers [+3]

Włochy: Palermo [+1]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1306), 2. Hiszpania (1176), 3. Argentyna (1083), 12. Rosja (788), 22. Polska (730)

Odnośnik do komentarza

Naszym pierwszym rywalem w marcu było Forfar, a w składzie na ten mecz od pierwszej minuty pojawili się Graham i Lindsay. Było to bardzo ciężkie spotkanie, w którym niegroźnego na szczęście urazu doznał McGeough, a różnica wynikająca z ligowej tabeli wcale nie była widoczna na boisku. O końcowym zwycięstwie The Shire zadecydował Creaney firmowym strzałem z rzutu wolnego, ale o te punkty przyszło nam naprawdę bardzo ciężko zawalczyć.

 

01.03.2008 Station Park, Forfar: 302 widzów
D3 (28/36) Forfar [10.] — East Stirlingshire [1.] 0:1 (0:1)

15. Ph.Creaney 0:1

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi ŻK, M.Wells, G.McWilliam, Ch.Carr, J.Vaughan — G.Smith, Ph.Creaney, A.Lindsay (75. S.Friel) — D.Graham (65. S.Potter), J.McGeough (28. I.Diack)

MVP: Phil Creaney (AMC; East Stirlingshire) — 8

 

W rewanżowym meczu 1. rundy zasadniczej Wisła przegrała w Madrycie 0:1 z Realem i pożegnała się z europejskimi pucharami na ten sezon.

 

Przed arcyważnym spotkaniem ze Stenhousemuir urazu na siłowni doznał Smith, którego zastąpić musiał Thywissen. Tym samym nasza druga linia straciła co najmniej 50% swojej wartości i niestety było to widać na boisku. W pierwszej połowie daliśmy się zepchnąć do głębokiej defensywy i po pół godzinie gry Coyne przepchnął Wellsa i po solowym rajdzie pokonał Peata. W drugiej połowie zagraliśmy trochę odważniej, strzeliliśmy nawet bramkę, tyle że nie uznaną przez sędziego, ale tego dnia byliśmy po prostu za słabi na dobrze dysponowanego rywala. Porażka 0:1 zepchnęła nas na drugie miejsce w tabeli.

 

08.03.2008 Firs Park, Falkirk: 755 widzów (R)
D3 (29/36) East Stirlingshire [1.] — Stenhousemuir [3.] 0:1 (0:1)

29. T.Coyne 0:1
80. D.Graham (ES) n.g.

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi, M.Wells, G.McWilliam, Ch.Carr, J.Vaughan — C.Thywissen, Ph.Creaney (71. T.J.McClory-Cuthbertson), A.Lindsay (71. P.Ross) — I.Diack, J.McGeough (71. D.Graham)

MVP: Chris McLeod (DC; Stenhousemuir) — 8

Odnośnik do komentarza

Sorry, panowie, ale na coś takiego to mam tylko jeden komentarz - spierdalajta z takimi tekstami :>

 

Sytuacja kadrowa nie przedstawiała się najlepiej, a teraz czekał nas najważniejszy mecz rundy z liderem z Berwick-upon-Tweed, którego menedżer trąbił w mediach, jak to wybije nam z głów marzenia o awansie. Poważnie obawiałem się tego spotkania, kibice zapewne sądzili podobnie, bo wypełnili Firs Park jedynie w dwóch trzecich.

 

Ale tym razem to gości czekał zimny prysznic i lewatywa. Zagraliśmy po prostu świetne spotkanie, mając przewagę od pierwszej do ostatniej minuty meczu. W 36. minucie McGeough zagrał piłkę na but do Diacka, który obrócił się z Coplandem na plecach, popędził na bramkę gości i pokonał Coyle'a mocnym strzałem, rehabilitując się za dwie zmarnowane wcześniej okazje. Berwick ruszyło do ataku i dostało kontrę między oczy, Diack zabrał piłkę Muriemu i podał do McGeougha, który wymanewrował bramkarza i podwyższył na 2:0.

 

Po przerwie Berwick nadal szukało kontaktowej bramki, ale nasza defensywa spisywała się wręcz wyśmienicie. W 79. minucie Wells odebrał piłkę Andersonowi i długim podaniem uruchomił Diacka, który wykazał się samolubstwem i zamiast podawać strzelił wprost w Coyle'a. Zaraz na szczęście odzyskał piłkę i wrzucił ją w pole bramkowe, Coyle niepotrzebnie wyszedł z bramki, więc Graham bez trudu dorzucił gola numer trzy dla The Shire. To załamało gości, którzy po prostu stanęli, odpuścili walkę o piłkę i przestali nawet grać pressingiem. A to skończyło się tak, jak skończyć się musiało — Vaughan dośrodkował w pole karne, Creaney przedłużył głową jego podanie, a najlepszy na boisku Diack uderzeniem z czuba posłał Berwick na deski.

 

Nie muszę chyba dodawać, co powiedziałem na pomeczowej konferencji na temat taktyki menedżera rywali?

 

15.03.2008 Firs Park, Falkirk: 570 widzów
D3 (30/36) East Stirlingshire [2.] — Berwick [1.] 4:0 (2:0)

33. G.McLaughlin (B) knt.
36. I.Diack 1:0
39. J.McGeough 2:0
79. D.Graham 3:0
89. I.Diack 4:0

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi, M.Wells, G.McWilliam, Ch.Carr, J.Vaughan — C.Thywissen (80. S.Friel), Ph.Creaney, A.Lindsay (54. P.Ross) — I.Diack ŻK, J.McGeough ŻK (70. D.Graham)

MVP: Iain Diack (ST; East Stirlingshire) — 10

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym rywalem było East Fife, zespół, który zajmował niskie miejsce w tabeli, ale zawsze sprawiał nam sporo kłopotu. Tym razem znaleźliśmy na nich sposób — szybko zdobytą bramkę, której autorem był McGeough. Okazało się wtedy, że goście zupełnie nie wiedzą, jak zareagować, i już niemalże do końca spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg. Po godzinie gry Diack wykorzystał podanie od Carra, by podwyższyć na 2:0, i całe szczęście, gdyż w doliczonym czasie gry tenże Carr sprezentował rywalom rzut karny, pewnie wykorzystany przez Skinnera. Na całe szczęście East Fife miało za mało czasu, by na poważnie pokusić się o wyrównującą bramkę, dzięki czemu utrzymaliśmy dwupunktową przewagę nad Berwick.

 

22.03.2008 Firs Park, Falkirk: 635 widzów
D3 (31/36) East Stirlingshire [1.] — East Fife [8.] 2:1 (1:0)

2. J.McGeough 1:0
12. J.McGeough (ES) n.g.
62. I.Diack 2:0
90+2. N.Skinner 2:1 rz.k.

East Stirlingshire: M.Peat — C.Bagdagi, M.Wells, G.McWilliam, Ch.Carr, J.Vaughan — C.Thywissen (73. S.Friel), Ph.Creaney, A.Lindsay (73. P.Ross) — I.Diack, J.McGeough (73. D.Graham)

MVP: John McGeough (ST; East Stirlingshire) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...