Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobił się raban na necie co do licencji :D i od razu ...

info od google.

Nastąpiła pomyłka w licencji i zostanie to poprawione. Tłumaczą się tym, że wszystkie ich usługi mają taką samą licencje i w trosce o prostotę jest 1 licencja na wszystkie produkty. Zmienią to za jakiś czas. Piszą też, żeby użytkownicy się nie martwili i nowa licencja będzie działać prawnie wstecz

Odnośnik do komentarza

Czasem warto być software'owym konserwatystą, nawet jeśli ta afera z Google Chrome została sztucznie rozdmuchana.

 

Mam natomiast pytanie z innej paki. W pracy siedzę na Firefoxie. Ostatnio zaktualizowałem go do trójki. Mam problem z listą wyszukiwarek w prawym górnym rogu. Nie wiem jak zmienić identyfikację Googli. Wpisując hasło w odnośniku pojawia się google.com a nie google.pl tak jak mam w domu. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak zmienić je na google.pl.

Odnośnik do komentarza

to juz jest szukanie sensacji na sile - taki z tego backdoor, jak z kazdej inne uslugi automatycznie aktualizujacej oprogramowanie...

 

Moment - po pierwsze przy instalacji Chrome powinien się użytkownika zapytać o zgodę na zainstalowanie GU. Po drugie, powinien zapytać, czy użytkownik zgadza się, by GU aktualizowało system automatycznie.

 

Taka ciekawostka - odpaliłem instalator Chrome, ale przerwałem instalację, zanim doszło nawet do wyboru miejsca instalacji etc. Instalator się zamknął, po czym mój wierny firewall poinformował mnie, że GU próbuje wpisać się do autostartu. Możesz powiedzieć, po jakiego grzyba, skoro nie mam w systemie żadnej aplikacji Google'a?

 

Chrome jest usługą Google'a.

Jest aplikacją.

 

Nie, jest usługą.

 

1. Relacje Użytkownika z Google

1.1 Korzystanie przez Użytkownika z produktów, oprogramowania, usług i witryn internetowych Google (zwanych zbiorczo w tym dokumencie „Usługami

Odnośnik do komentarza
Moment - po pierwsze przy instalacji Chrome powinien się użytkownika zapytać o zgodę na zainstalowanie GU. Po drugie, powinien zapytać, czy użytkownik zgadza się, by GU aktualizowało system automatycznie.

 

Taka ciekawostka - odpaliłem instalator Chrome, ale przerwałem instalację, zanim doszło nawet do wyboru miejsca instalacji etc. Instalator się zamknął, po czym mój wierny firewall poinformował mnie, że GU próbuje wpisać się do autostartu. Możesz powiedzieć, po jakiego grzyba, skoro nie mam w systemie żadnej aplikacji Google'a?

Profie ja nie twierdze, ze to jest fair.

 

Twierdze natomiast, ze takich progsow w typie GU kazdy z nas ma na kompie dziesiatki i nikt jakos nie nazywa tego backdorem, bo po prawdzie backdoor z tego pewnie taki, jak z koziej dupy traba. Natomiast wielkie slowa padaja pod adresem Google, ktore faktycznie dalo dupy tak z licencja, jak i z GU, ale nie jest tak, ze wszyscy inni sa czysci, a Google nagle wyrasta na firmie z dziewiatego kregu piekiel ;)

 

Sam sie mocno zdziwilem, jak nagle firewall zaczal mi raportowac, ze cos usilnie chce sie polaczyc z serwerami Google.

Odnośnik do komentarza

No i co dali złą licencję, wycofali się z tego. Podobny przykład miało kiedyś apple gdy do aktualizacji iTunes dołożyli Safari. Licencja jej zabraniała wtedy na instalacje na innym systemie niż MacOS. No ale poprawili licencje i po sprawie. Dyskusja czy Chrome jest usługa czy aplikacją jest w tym momencie bezpodstawna gdyż nie ma nowej licencji a aktualną w punkcie dotyczącym usługi można na podstawie deklaracji Google uznać za nie byłą.

Odnośnik do komentarza
No i co dali złą licencję, wycofali się z tego. Podobny przykład miało kiedyś apple gdy do aktualizacji iTunes dołożyli Safari. Licencja jej zabraniała wtedy na instalacje na innym systemie niż MacOS. No ale poprawili licencje i po sprawie. Dyskusja czy Chrome jest usługa czy aplikacją jest w tym momencie bezpodstawna gdyż nie ma nowej licencji a aktualną w punkcie dotyczącym usługi można na podstawie deklaracji Google uznać za nie byłą.

 

Nieprawda.

 

Najnowsze EULA:

 

1.1 Your use of Google’s products, software, services and web sites (referred to collectively as the “Services” in this document and excluding any services provided to you by Google under a separate written agreement) is subject to the terms of a legal agreement between you and Google.

 

http://www.google.com/chrome/eula.html?hl=en

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio, pod moją nieobecność, z mojego komputera korzystał 7-letni kuzyn. Nie wiem jak, ale zmienił w Mozilli rozmiar czcionki na mniejszą, co ciekawe tylko na stronie Google. Na pewno zrobił to przypadkowo, zapewne jakimś skrótem. Różnica nie jest duża, ale jednak zauważalna. Stąd moje pytanie: jak przywrócić poprzedni, standardowy rozmiar czcionki?

 

Tak to wygląda: http://images23.fotosik.pl/278/5e0ed52ec5a6586b.png

Odnośnik do komentarza

Proste pytanie: Czy możliwe jest "ciche" blokowanie wybranych witryn w IE7? Próbowałem poprzez klasyfikator treści, ale przy próbie wejścia na witryne wyskakuje okienko z inf że wiryna jest zablkowana. Nie chcę tego okienka. Da się? (po prostu strona sie nie rozwiera i już - bez info)

 

Edyta: Nieaktualne - poradziłem sobie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...