Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dokładnie. Niektóre strony (przykład: www.topware.pl i naciśnij na flagę Polski) mają ustawione, że kliknięcie otwiera się w nowym oknie (about:blank). W IE tak się otworzy i basta. W FF2 można było ustawić, by każdy taki link otwierał się w tej samej, aktywnej karcie. Teraz można tylko w nowej karcie, albo mnie się tak wydaje...

 

Kape? :>

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Opisywałem już w innym topiku, że mam problemy z internetem. Teraz bo dalszym wgłębianiu się w problem chyba już wiem co sprawia ten problem, jednak nadal nie jestem w stanie tego naprawić.

 

Chodzi o to, że od czasu do czasu przy odświeżaniu strony www.facebook.com strony interenetowe przestają mi działać na wszystkich przeglądarkach. Dzieje się to jednak tylko przy używaniu Firefoxa 3.0.1, gdyż od trzech dni siedzę na starym IE 6.0 i używam cały czas facebooka, jednak takowy problem się nie pojawił. Więc wina musi leżeć po stronie Firefoxa, któremu coś na facebooku od czaus do czasu się nie spodoba i blokuje możliwość otwierania stron internetowych na routerze (gdyż na drugim komputerze też wtedy nie działają strony). Czy wiecie gdzie w ustawieniach Firefoxa mógłbym zmienić coś, żeby takie cuda się nie działy?

Odnośnik do komentarza

Z dość ciekawymi zapisami w umowie licencyjnej. Dla nieanglistycznych - instalując Chrome zgadzasz się na przejęcie przez google praw do wszystkiego, co wysyłasz do netu - swoich zdjęć wstawianych na naszą klasę itede itepe. Rzadkie sk*.*ństwo (podobny zapis ma/miało grono.net, ale to zupełnie inny zasięg oddziaływania), które - mimo fantastycznej szybkości działania Chrome - szybko zniechęciło mnie do korzystania z tego tworu.

Odnośnik do komentarza

Można to rouzmiec w różny sposób. Załóżmy jak ja bym przejął twoje konto na CMF to czy nadal miałbyś do niego prawo? Według mnie nie. A nawet jeśli Google nie odbiera nam praw do danych treści to i tak nabywa je w sposób automatyczny i może z tym potem robic na co tylko ma ochotę.

Odnośnik do komentarza

Poza tym jak ktoś słusznie zauważył co z ludźmi, który wykorzystują przeglądarkę do pracy - programiści, graficy, etc.? Google uzyskuje prawo do korzystania i modyfikowania ich pracy - a przecież wyłączne prawa ma ich pracodawca. Do tego w EULA jest Twoje oświadczenie, że masz pełne prawa majątkowe do stuffu, który uploadujesz - więc w razie czego Google jest kryte, a Ty masz poważne problemy. No, thanx.

Odnośnik do komentarza
Można to rouzmiec w różny sposób. Załóżmy jak ja bym przejął twoje konto na CMF to czy nadal miałbyś do niego prawo? Według mnie nie

 

Zły przykład. Nie odbiera, ale jakby "Kopiuje" - czyli ty możesz z tego nadal korzystać - i google też - ale za darmo

 

Podam przykład

 

Wgrałem na serwis stockowski (serwis sprzedaje zdjęcia użytkowników a użytkownicy w zamian dostają ileś tam % do sprzedaży)swoje zdjęcia. Przez przeglądarkę google nie będę mógł na tym stocku sprzedawać zdjęć na licencji wyłączności (kupujący na stocku nasze zdjęcia chce je mieć na wyłączność), ponieważ google może z nich korzystać

 

Na licencji nie na wyłączność - możesz sobie sprzedawać zdjęcia wszędzie

Odnośnik do komentarza
jak juz mozna było wyczytac na WYKOPie google ma prawa własnosci do wszystkiego co opublikujesz w ICH usługach...

Jesli wysle własna MP3 na WRZUTE przy pomocy CHROME to google nie staje sie tego włascicielem...

Jak wrzucasz FILM na GOOGLE VIDEOS to wtedy GOOGLE staje sie jego wspolwlascicielem...

Takie coś mi wkleił kumpel na gg, ale on już nie pamięta źródła.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...