Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie widzialem zeby ktos przesadzil z alko.

Ja widzialem - szedlem od strony kanalku i widzialem kompletnie nawalonego kibica Gornika z metnym wzrokiem, siedzacego juz w radiowozie.

ok, zdarzyl sie jeden, dwoch - wyjatki. Gadalem teraz z kumplem, ktory wszedl na stadion i mowil, ze ochrona przy -8 stopniach kazala sie rozbierac i sciagac buty. Chore.
Odnośnik do komentarza

Ale przeciez to wszystko jest efekt tego, ze kibice od zawsze probowali byc sprytni - wniesc race, flage z pozdrowieniami do wiezienia, wprowadzic kolege z zakazem etc. Nic wiec dziwnego, ze zaowocowalo to dokladniejszymi kontrolami, bo - jak pokazuje praktyka i historia - nie ma sensu kibicom wierzyc na slowo czy sie na cokolwiek z nimi umawiac, wiec trzeba sprawdzac. To w sumie calkiem dobra nauczka zyciowa dla srodowisk kibicowskich, ze mentalnosc psotnego szczeniaka donikad w efekcie nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Nic wiec dziwnego, ze zaowocowalo to dokladniejszymi kontrolami, bo - jak pokazuje praktyka i historia - nie ma sensu kibicom wierzyc na slowo czy sie na cokolwiek z nimi umawiac, wiec trzeba sprawdzac. To w sumie calkiem dobra nauczka zyciowa dla srodowisk kibicowskich, ze mentalnosc psotnego szczeniaka donikad w efekcie nie prowadzi.

 

Zabrzmiało tak jakby kibiców wreszcie spotkało to na co zasłużyli i takie działania ochrony/policji są jedynie właściwym następstwem wcześniejszych zachowań kibiców i nie widzisz w nich nic złego. Chyba, że źle odczytałem intencje.

Odnośnik do komentarza

No ostatnio przekonal sie o tym Tomasz Lis :)

Lis uwierzył w swą własna propagandę, ze wszędzie poza polskim ciemnogrodem jest Prawdziwa Europa...

 

"Tak, żyjemy w XXI wieku, niektórzy domagają się praw dla cudzoziemców, różnych orientacji i tak dalej, a tymczasem swoich rodaków traktują gorzej jak bydło."

 

A w czym Polak jest lepszy od niepolaka? I czy osoby "różnych orientacji" to już nie Twoi rodacy?

 

Poza tym zawsze powtarzam: wolę, żeby mną rządził mądry Niemiec niż głupi Polak. Polacy rządzą nami (tak, wiem - naprawdę to ruscy i żydzi) od lat i jakoś nic dobrego z tego nie wynika.

Niemcy już nami rządzili i szału nie było. Ja wolę, żeby Polską rządzili dbający o Polskę mądrzy Polacy (tak, wiem - naprawdę to naziole lub faszyści), a nie Polacy głupi (lub złodzieje - czasami trudno odróżnić).

Odnośnik do komentarza

http://sport.wp.pl/kat,32296,title,Komunikat-Gornika-w-sprawie-meczu-z-Legia,wid,15423109,wiadomosc.html?ticaid=110408

 

Prezes Górnika staje murem za kibicami, brawo! Z tego co widzę nie ma innej opcji jak próby nagłaśniania spraw, kiedy widać ewidentną złą wolę policji. Ktoś tu pisał o prawnym domaganiu się swoich racji... Po słynnej strzelanie policji w Swinoujściu złożyliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez policję, o przekroczeniu swoich uprawnień, zeznawali niemal wszyscy kibice, którzy brali udział w represji na dworcu i co... sprawa umorzona.

Teraz w Szczecinie mamy nową sprawę - policja zatrzymała kibiców w celu wylegitymowania, niby okej, mają prawo, ale każdy dowód był nagrywany na kamerę + twarz kibica. Sam nagrałem na telefon zachowanie policji i przesłałem jako dowód. Sprawa trafi do prokuratury oraz do GIODO.

 

Tymczasem zwiastuny do obejrzenia:

 

Odnośnik do komentarza

@jmk, ja nie widzę żadnego problemu z tym, że ktoś nagrywa twarz kibica i jego dowód. Najwyraźniej wcześniej ktoś się posługiwał nieswoim dowodem (taki jeden w Warszawie lubi je kolekcjonować ;))w takiej okoliczności i Policja che mieć pewność, że w razie czego dojdzie kto był na miejscu spisywania.

Odnośnik do komentarza

@jmk, ja nie widzę żadnego problemu z tym, że ktoś nagrywa twarz kibica i jego dowód. Najwyraźniej wcześniej ktoś się posługiwał nieswoim dowodem (taki jeden w Warszawie lubi je kolekcjonować ;))w takiej okoliczności i Policja che mieć pewność, że w razie czego dojdzie kto był na miejscu spisywania.

Odnoszę wrażenie, iż co poniektórzy w niczym nie widzą problemów. Ale do czasu. Do czasu aż ktoś im spałuje dupę za darmo, w majestacie prawa.
Odnośnik do komentarza

@jmk, ja nie widzę żadnego problemu z tym, że ktoś nagrywa twarz kibica i jego dowód. Najwyraźniej wcześniej ktoś się posługiwał nieswoim dowodem (taki jeden w Warszawie lubi je kolekcjonować ;))w takiej okoliczności i Policja che mieć pewność, że w razie czego dojdzie kto był na miejscu spisywania.

 

Przecież ma mnie przed sobą i mój dowód. Udajesz? Nagrywanie danych osobowych nie jest zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza

Spisywany byłem wielokrotnie. Nikt mnie pałą w dupę nie bił.

 

@jmk, ja nie widzę żadnego problemu z tym, że ktoś nagrywa twarz kibica i jego dowód. Najwyraźniej wcześniej ktoś się posługiwał nieswoim dowodem (taki jeden w Warszawie lubi je kolekcjonować ;))w takiej okoliczności i Policja che mieć pewność, że w razie czego dojdzie kto był na miejscu spisywania.

 

Przecież ma mnie przed sobą i mój dowód. Udajesz? Nagrywanie danych osobowych nie jest zgodne z prawem.

Spisywanie jest nielegalne? Przecież notując sobie w notatniku utrwala Twoje dane osobowe. Może też tam wpisać Twój rysopis! Jaka jest różnica w tym, że zapisze te dane w formie cyfrowej?

A, Twój dowód nie jest przyspawany do Ciebie i może wpaść w niepowołane ręce i być użyty niezgodnie z Twoim interesem. Na przykład podczas spisywania.

Odnośnik do komentarza

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Tyle, że w naszym konkretnym przypadku mieli kominiarki i jak sami uzasadnili "z powodów higienicznych".

 

PS. Pewnie chodzi o gromadzenie i przetwarzanie danych, które tworzy policja podczas takich akcji, a nie jest to legalne przy okazji zwykłej akcji wylegitymowania bez uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa. Kibic nagrywający policjanta nie tworzy bazy i nie przetwarza jego danych, co najwyżej obraz, bo dowodu tożsamości policjanta nie ma.

 

Zresztą samo nagrywanie kibiców i policjantów chyba nie jest nielegalny, chodzi o dowody osobiste.

Odnośnik do komentarza

Podczas spisywania Policja gromadzi i później przetwarza Twoje dane osobowe. Nie ulega to żadnej wątpliwości. I nie musi być żadnego podejrzenia przestępstwa, przecież podczas wykroczenia i wlepiania mandatu Policja również spisuje dane osobowe.

A, wydaje mi się, że Twoja twarz również należy do danych osobowych, które podlegają ochronie. Dlaczego Google na swoich mapach zamazuje twarze?

Odnośnik do komentarza

W tej dyskusji problem jest taki, że żadna ze stron nie potrafi wyściubić nosa poza swoje dość skrajne poglądy. Z jednej strony jmk, który chyba zapomniał, że to najpierw kibice latami i setkami odpałów zapracowali na złą opinię i teraz ciężko ją zmienić, za to z drugiej Kinas czy inni, którzy jak zauważył Hidlago w niczym nie widzą problemów. Sory, ale jakbym musiał przed wejściem na stadion postać 3 godziny na mrozie do tego rozbierając się, bo ktoś z premedytacją robi mi wszystko na złość to przyszedłbym tam ostatni raz. Jakoś pozostałe kilkanaście tysięcy osób weszło sobie na trybuny w dużo krótszym czasie i a wśród nich też mogły kryć się setki zadymiarzy... Do tego jeszcze bezczelne tlumaczenie kogoś z Legii, że kibice się spóźnili, gdy byli bodaj ponad godzinę przed meczem to już w ogóle jest tragikomedia.

 

Jeśli teraz ktoś chce pojechać na mecz do innego miasta to jest z góry traktowany jak nie dość, że przestępca to jeszcze ścierwo, a Wy swoją postawą czasem pokazujecie, że to w ogóle wszystko jest normalne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...