Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

http://wyborcza.pl/1,75398,20695135,wladze-legii-kibice-nie-krzyczeli-borussia-zyd-krzyczeli.html

 

Ja pierdziu, co trzeba miec w glowach, zeby tak sie zachowywac na meczach Ligi Mistrzow. Zamiast za Legie i jej poziom sportowy, powinnismy sie wstydzic za tych baranow.

Wbrew tezom GW, to nie jest kuriozalne oświadczenie. Zarzut antysemityzmu to poważna groźba, nazywanie rywali kurwami na nikim nie robi wrażenia.

 

Jednego złapali zaraz po rozrubie, gdyż złamał nogę jak uciekał.

 

Ha ha - Gang Olsena.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://ono24.info/wtargneli-na-stadion-podczas-meczu-pogoni-teraz-slono-zaplaca,a1501

 

Kiedyś za małolata przeciskali przez płot, żeby zarazić zajawką i jakoś to szło, dzisiaj 2 tysiące złotych grzywny za przeskoczenie przez płot i dwa lata zakazu. Kary niczym za awantury na stadionie.

beznadziejne porównanie. chyba nie sądzisz, że jakby dzisiaj złapali jakichś młodzików to dostaliby oni taką samą karę? mówimy o dorosłych ludziach, nie stać ich dać 20 zł za bilet i mieć spokój? z dostępnością biletów raczej problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś można było zwołać sąsiadów, wskoczyć w dłubankę i popłynąć grabić i gwałcić Pomorzan, a teraz człowiek śniadego uderzy i już ma sprawę. Kary niczym za pobicie człowieka.

 

Przypomnę Ci to jak będziesz psioczył na nowe przepisy PIS :D.

 

A jakby ci ludzie na przykład wysadzili stadion, to byłoby narzekanie jak to zła policja nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa.

 

Rotfl, to może jeszcze godzina policyjna i obowiązkowe sprawdzanie przed wyjściem z klatki? W imię walki z terroryzmem oddajmy wolność całkowicie?

 

 

 

Już nawet nie chodzi o to, że przeskoczyli płot i zostali ukarani, kiedy Wy to zrozumiecie... chodzi o sam wymiar kary. Przejazd na czerwonym świetle samochodem myślę, że jest o wiele bardziej groźny i MOŻE powodować gorsze skutki, a mandat to 500zł. Tutaj za samo wejście nieuprawnione na teren dostajesz grzywnę 2 koła i 2 lata zakazu (nie wiem czy ze stawiennictwem, bo często jest też wymagane na czas meczu(!) klubu i kadry).

 

A z dostępnością biletów bym się tak nie zagalopował, gdyż akurat tego dnia od x godzin nie działała internetowa sprzedaż, a kolejki nawet tu przed meczem były mega, bo klub otworzył tylko dwie kasy. Co ich nie usprawiedliwia, ale pewnie byli zdeterminowani, aby wejść na ten mecz. Tak jak pisałem, mnie chodzi tylko o wysokość kary jaką ponieśli, nie współmierną do czynów, a tu jeszcze dodatkowo za "bo mogli coś zrobić" - zbrodnia myślenia?

Odnośnik do komentarza

 

 

a kolejki nawet tu przed meczem były mega, bo klub otworzył tylko dwie kasy.

można było kupić bilet w przed sprzedaży albo po prostu wcześniej...

 

czasy wchodzenia przez płot albo po wbiciu kasy za jeden bilet ochronie w łapę a wchodziło 5ciu typa bezpowrotnie mineły. kolejki do kas, awaria sprzedaży online nie jest żadnym usprawiedliwieniem. cała polska kibicowska sumiennie pracowała latami na taryfikator kar, mecz ma dodatkowo charakter imprezy masowej, jeżeli wbijasz się na krzywy ryj i robisz to świadomie, to musisz liczyć się z konsekwencjami. wysokość grzywny jak najbardziej uzasadniona, co do zakazu stadionowego? taki mamy klimat :) coz zrobic

Odnośnik do komentarza

Za USTAWA z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych

Art. 60. 1. Kto w czasie trwania masowej imprezy sportowej, w tym meczu piłki nożnej, wdziera się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe, albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza,
podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

 

oraz za USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny

Art. 33.
§ 3. Ustalając stawkę dzienną, sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od 10 złotych, ani też przekraczać 2 000 złotych

 

Reasumując, najniższy wymiar grzywny jaki mogli dostać to 1.800 zł, najwyższy 360.000. Także ewentualny argument o surowości wyroku byłby trochę z przysłowiowej dupy.

 

Na marginesie, ku przestrodze ;)

 

Art. 56. Kto wbrew przepisom ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 zł.

 

;)

Odnośnik do komentarza

Super, czyli jak już sprawa trafiła na wokande, to niby co miał sąd zastosować? No mieli do wyboru grzywne albo karę więzienia. Wybrali grzywne z najniższego ratyfikatora. Jeśli to było "z kosmosu" to ja nie wiem jakiego wyroku można oczekiwać. Jakbyśmy mieli w Polsce prawo precedensowe, to może jeszcze na bohaterów basenu narodowego by się można powołać, bo oni dostali warunkowe umorzenie bodajże

Odnośnik do komentarza

Przecież sytuacja jest ta sama co w Anglii. Nowotwór kibolstwa tam rozrosl się do tych rozmiarów, że trzeba było ogniem i żelazem go wypalac, a nie bawić się w łaskotanie. W Polsce jest ta sama sytuacja. Dziwię się zatem argumentom o surowości kary - po spojrzeniu na kontekst wprowadzenia tych kar (pomijam terroryzm, choć on równie dobrze uzasadnia te stawki) nie są one zbyt surowe.

Nawiasem mówiąc jeszcze najwyraźniej nie dojrzelismy do tego, by te kary zredukować do normalnego poziomu.

Odnośnik do komentarza

ROTFL< LOL i nie wiem co jeszcze. Nie, nie jest ta sama sytuacja, chociaż nowotwór sądowniczy zdaje się PIS powoli ucinać, ale to swoją drogą...

 

W Polsce ustawa nie została zaostrzona ze względu na zwiększoną ilość zamieszek czy awantur na trybunach tylko W OBAWIE przed Euro, że może coś się stać, więc wcześniej za niewielkie przewinienia dawano właśnie takie srogie kary i zakazy, aby wyeliminować MOŻLIWOŚĆ awantur. Tylko Euro minęło, a ustawa dalej obowiązuje...

 

Porównanie z terroryzmem miało pokazać tylko mechanizm działania, a nie faktycznego zagrożenia z tego i tego zjawiska (LOL). Damy Wam bezpieczeństwo na stadionach/przed terroryzmem, ale w zamian potrzeba zabrać nam trochę Waszej swobody obywatelskiej - ściąganie butów, stanie na jednej nodze, zaglądanie do kanapek to nie mity, sam na własnej skórze doświadczyłem.

 

Każdy raport dot. bezpieczeństwa na stadionach w Ekstraklasie i I lidze zawiera coraz mniejszą liczbę "występów", a głównie chodzi o wulgaryzmy i race.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...