Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Kibole wygrywają znowu :)

 

W Bydgoszczy ost na meczu garstka ludzi okol 1,5k, w Wisle sie ugięli i odwolali Bednarza :)

 

Podobno zrezygnowano tez w tej nowelizacji z zakazów od ekstraklasy i z zakazów za podróż na mecz.

 

Pilka nozna dla kibiców!!

No i dzisiaj kolejna odsłona, będą podwyżki na Wiśle, przecież trzeba odrobić straty za bojkot. Bojkotujący sami zaproponowali, tylko czemu wszyscy muszą płacić a nie tylko sektor "C".

 

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/komunikat_zarzadu_wisly_krakow_sa/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przecież to panowie kibole decydują kiedy chodzić na mecze, kiedy nie, kto może być prezesem, kiedy podwyżka cen biletów. :>

 

Czytam sobie forum Wiary Lecha i bawi mnie bardziej z każdym dniem. Radykałowie również wspominają o bojkocie.

Na Zawiszy dalej bojkotują największe sukcesy w historii (abstrahując od aktualnej pozycji w lidze co akurat jest winą Osucha, który uwierzył, że wypali każdy kogo kupi). Wiem, że to trudna decyzja, ale na miejscu Osucha przeniósłbym drużyne do Torunia (if you want blood you've got it) - mają tam jakiś sensowny stadion? Może ten żuzlowy...

Odnośnik do komentarza

Przecież to panowie kibole decydują kiedy chodzić na mecze, kiedy nie, kto może być prezesem, kiedy podwyżka cen biletów. :>

 

Czytam sobie forum Wiary Lecha i bawi mnie bardziej z każdym dniem. Radykałowie również wspominają o bojkocie.

Na Zawiszy dalej bojkotują największe sukcesy w historii (abstrahując od aktualnej pozycji w lidze co akurat jest winą Osucha, który uwierzył, że wypali każdy kogo kupi). Wiem, że to trudna decyzja, ale na miejscu Osucha przeniósłbym drużyne do Torunia (if you want blood you've got it) - mają tam jakiś sensowny stadion? Może ten żuzlowy...

na MotoArenie nie możliwe jest obecnie rozgrywanie meczów. A Karokosik (prezes Unibaxu, jeden z bogatszych ludzi w Polsce), raczej by nie dopuścił do przebudowy stadionu. Za to jest to http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Miejski_w_Toruniu, można lekko rozbudowac i by sie nadawał.

Swoją drogą kibole w Zawiszy raczej ucieszyliby się z takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Torunianie również. Dziwi mnie, że takie duże i ładne miasto nie ma klubu piłkarskiego przynajmniej na poziomie 1. ligii.

Ja akurat bardzo lubię Zawiszę i Bydgoszcz, ale Toruń rownież - konflikty regionalne zostawiam fanatykom. Jednak przeniesienie drużyny do Torunia dałoby prztyczka w nos teskniącym za dobrymi, starymi czasami czwartoligowego Zawiszy.

 

Ech ten stadion lekkoatletyczny - chyba lepiej zbudować nowy jeśli jest zapotrzebowanie na futbol w Toruniu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przed derbami Krakowa policjanci doszli do wniosku, ze kibice moga wnosi srodki pirotechniczne w... Telefonach! Dlatego przed wejściem na sektor gosci zostaną im one odebrane.

Wpadli na to chyba policjanci z sekcji narkotykowej ;)

Koniec z selfie z plotu ;) A serio to ladna wymówka, żeby zamontować podsłuch. Co to za kraj?

Odnośnik do komentarza

No właśnie kilka godzin temu zadzwonił mi koleżka z Krakowa i sprzedał tego newsa.

 

Śmiech na sali. Jestem ciekawy czy jako "wolny obywatel tego kraju" miałbym prawo nie oddawać mojego prywatnego telefonu, czy zostałbym powinięty na dołek za napaść na funkcjonariusza na przykład ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...

Haha, jedne z "bezpieczniejszych" derbów Krakowa, jedynie piro po stronie Cracovii, a tu proszę:

 

Wisła, Cracovia, Lech i Legia ukarane przez Komisję Ligi

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Ligi podjęto decyzje o ukaraniu Wisły Kraków, Cracovii, Lecha Poznań i Legii Warszawa za zachowanie kibiców podczas meczów 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Kraków - Cracovia na Wisłę nałożono karę zakazu wstępu dla kibiców z trybuny ultras na kolejny mecz z Cracovią oraz 50 000 złotych kary w zawieszeniu na 18 miesięcy. W związku z zachowaniem kibiców gości podczas tego samego meczu na Cracovię nałożono karę zakazu wyjazdowego na kolejny mecz z Wisłą.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (wniesienie i użycie materiałów pirotechnicznych) podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa na Lecha nałożono karę 10 000 złotych. W związku z zachowaniem kibiców gości podczas tego samego meczu (spalenie szalików) na Legię nałożono karę 5 000 złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (spalenie szalika) podczas meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków na Legię nałożono karę finansową w wysokości 1000 złotych.

 

 

Chodzi o karę dla Wisły za sektorówkę nawiązującą do nienawiści i przemocy, śmiech na sali.

 

http://d.polskatimes.pl/k/r/1/8f/ea/550dad27359ce_p.jpg?1427025694

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Stowarzyszenie kibiców Jagiellonii Dzieci Białegostoku musi zapłacić ponad 130 tysięcy złotych zaległych podatków. Tak zdecydował w piątek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

 

Sprawa trafiła na wokandę po tym, jak stowarzyszenie Dzieci Białegostoku zaskarżyło decyzję izby skarbowej, która domagała się zwrotu pieniędzy. Zakwestionowała część wydatków stowarzyszenia jako niezgodne ze jego statutem. Chodziło m.in. o bilety i wyjazdy na mecze piłkarskie, karnety na siłownię. Dzieci Białegostoku się z tym nie zgodziły, podtrzymując, że takie działania to główny cel działalności stowarzyszenia.

 

Sędzia Urszula Barbara Rymarska oddaliła w piątek skargę stowarzyszenia.

- Organ podatkowy miał rację, że nie wszystkie te wydatki stanowią wydatki na cele statutowe - stwierdziła w krótkim uzasadnieniu wyroku.

 

Na ogłoszeniu postanowienia obecny był w piątek m.in. Adam Tołoczko, jeden z członków Dzieci Białegostoku. Wyrok sądu nazwał "zamachem na stowarzyszenia".

- Powinniśmy teraz założyć biuro podróży, które będzie organizowało wyjazdy na mecze piłki nożnej, bo stowarzyszenie tego robić nie może. Mimo, że stowarzyszenie powstało po to, żeby organizować wyjazdy, móc zamówić pociąg, autokar, opłacić przejazd, kupić bilety. Według tego sądu, powinniśmy założyć firmę przewozowo-turystyczą - powiedział oburzony Adam Tołoczko.

 

Jednocześnie zapowiedział odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ponieważ piątkowy wyrok nie jest prawomocny. ​

Jak nie masz za co się przywalić... przywal się za podatki.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wydawali, ich księgowym nie jestem. Trudno mi sobie jednak wyobrazić, że wydali aż tyle poza statutem, żeby uzbierała aż taka kwota do odprowadzenia. Jeżeli tak jak twierdzi członek stowarzyszenia sąd zakwestionował wydatki związane z wyjazdami, to to jest cyrk.

Odnośnik do komentarza

Mnie ciekawi jak oni teraz ogarną finał na Narodowym. Kto te drużyny wybierał?

 

Lech pojedzie w 9-10 tysięcy. Legia wiadomo, będzie u siebie, więc prawie cały stadion będzie ich, ile będzie buforów, nowych klatek? Pomijając, że to czas kampanii prezydenckiej, okres majówki, gdzie Bronek będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, a do tego chyba tydzień później finał LE.

Odnośnik do komentarza

 

Stowarzyszenie kibiców Jagiellonii Dzieci Białegostoku musi zapłacić ponad 130 tysięcy złotych zaległych podatków. Tak zdecydował w piątek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

 

Sprawa trafiła na wokandę po tym, jak stowarzyszenie Dzieci Białegostoku zaskarżyło decyzję izby skarbowej, która domagała się zwrotu pieniędzy. Zakwestionowała część wydatków stowarzyszenia jako niezgodne ze jego statutem. Chodziło m.in. o bilety i wyjazdy na mecze piłkarskie, karnety na siłownię. Dzieci Białegostoku się z tym nie zgodziły, podtrzymując, że takie działania to główny cel działalności stowarzyszenia.

 

Sędzia Urszula Barbara Rymarska oddaliła w piątek skargę stowarzyszenia.

- Organ podatkowy miał rację, że nie wszystkie te wydatki stanowią wydatki na cele statutowe - stwierdziła w krótkim uzasadnieniu wyroku.

 

Na ogłoszeniu postanowienia obecny był w piątek m.in. Adam Tołoczko, jeden z członków Dzieci Białegostoku. Wyrok sądu nazwał "zamachem na stowarzyszenia".

- Powinniśmy teraz założyć biuro podróży, które będzie organizowało wyjazdy na mecze piłki nożnej, bo stowarzyszenie tego robić nie może. Mimo, że stowarzyszenie powstało po to, żeby organizować wyjazdy, móc zamówić pociąg, autokar, opłacić przejazd, kupić bilety. Według tego sądu, powinniśmy założyć firmę przewozowo-turystyczą - powiedział oburzony Adam Tołoczko.

 

Jednocześnie zapowiedział odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ponieważ piątkowy wyrok nie jest prawomocny. ​

Jak nie masz za co się przywalić... przywal się za podatki.

 

Uwielbiam taką retorykę "Powinniśmy teraz założyć biuro podróży, które będzie organizowało wyjazdy na mecze piłki nożnej, bo stowarzyszenie tego robić nie może". Wyjazdy możecie sobie organizować tylko płaćcie od tego podatki bo to nie jest cel statutowy, który jest wolny od podatku. A skoro wyszła taka kwota podatku to oznacza, że stowarzyszenie kroi kibiców i ze zbiórki na wyjazd zostaje spora "górka".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...