Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

SONY Vaio VPCM12M1E.

System operacyjny: Windows 7 starter

Brak napędu CD/DVD

 

Chciałbym to przerobić na Windowsa XP, którego za pomocą programu WinToFlash zgrałem na pendrive i sformatować wszystko co się na tym kompie znajduje. Problem polega na tym, że nie mogę włączyć bootowania z pendriva. Klikam F2, wlącza się BIOS i przy first device mogę wybrać tylko hard drive albo ethernal device. Kiedy wybiorę to drugie, zapisze i wyjdę z Biosa, mam białą migająca kreskę na czarnym tle i żadnej reakcji.

 

Moze masz jakis sposob, zeby zainstalowac XPka na tym jakos na skroty? Ten komputerek jest za slaby po prostu na Windowsa 7 i strasznie scina wszystko ;)

Odnośnik do komentarza

napęd optyczny na USB powinien rozwiązać problem

Ok. Wgralem wczesniej na pendrive, ale komputer go nie czytal. Wgralem go na inny pendrive i przy bootowaniu z ethernal devices wszystko poszlo.

 

 

Problem pojawia się ze sterownikami, bo chyba nie ma calego pakietu pod XP. Szukalem po podzespolach i znalazlem karte graficzna, ale nie moge laczyc sie z netem, bez narzedzia do wyszukiwania sieci. Tutaj specyfikacja tego kompa, moze ktos ma jakas rade?

 

http://www.sony.pl/support/pl/product/VPCM12M1E_W/updates

Odnośnik do komentarza
Smetek, teraz znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/hi...3064589298.html I zastanawiam sie nad tym, jaki sens maja te kompy sprowadzane, bo to pewnie jakis dell outlet albo inny refurbish...

3Y NBD to raczej nierefurb, przymierzałem się w wakacje do zakupu u nich, poza wyraźnie wyższą ceną od "mrówek" nie miałem do nich zastrzeżeń(finalnie nie kupiłem lapka), pocztaj komentarze to zdaje sie byc w miare wiarygodny kontrahent

 

zapolowałbym na coś z i5/i3 3xxx a nie 2xxx, da to dluzsza prace na baterii i znacznie wydajniejszy uklad graficzny

 

napęd optyczny na USB powinien rozwiązać problem
ale nie moge laczyc sie z netem, bez narzedzia do wyszukiwania sieci. Tutaj specyfikacja tego kompa, moze ktos ma jakas rade? http://www.sony.pl/s...12M1E_W/updates

to mozesz laczyc sie czy nie ? sciagnij ze strony producenta układu(sprawdz everestem model) wifi sterowniki i zainstul je bez zadnych dodatkowych narzedzi, xp ma wbudowana obsluge sieci wi-fi, pod warunkiem dogrania mu sterownikow

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale w praktyce bylem zdecydowany na tego Soniaka, ale teraz mam dylemat. DELL ma lepsza gwarancje, ale gorsza baterie. Zeby to dzialalo jak Sony to musialbym wymienic baterie na 65 Wh. Plus Soniaka jest tez taki, ze jest lzejszy (E6330 z 65 Wh to 2,1 kg) i do Sony taniej mozna dostac aku slice (500 zl) niz w Dellu (800).

Odnośnik do komentarza

Pobieralem ze strony oficjalnej storny SONY Vaio. Najwidoczniej, nie bylo mi dane pracowac na XP.

A teraz z innej beczki, od dluzszego czasu kierowalem sie w strone zakupu laptopa, ale mialem teraz okazje popracowac na tym Vaio i taki netbook (?) z przekatna ekranu miedzy 10 a 12 cali wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem. Jezeli bede chcial zagrac w FIFE czy Wiedzmina to i tak bede uzywal komputera stacjonarnego, ktory na troche mi jeszcze wystarczy. Czy na takim netbooku da rade pograc w najnowsze FMy? Jak rozumiem najwazniejszymi parametrami sa procesor i pamiec ram. Dysk wcale nie musi byc taki wielki, bo mam przenosny 1TB, gdzie trzymam wiekszosc multimediow. Jakie marki wioda prym w dziedzinie netbookow? Mile widziane odsylacze do jakichs poradnikow. Przygladalem sie rankingom na chip.pl, ale niewiele mozna z nich wyniesc :)

Odnośnik do komentarza

sterowniki są do wygarnięcia ze strony dostawcy modułu sieci bezprzewodowej, słony nie udostępnia ich ze względu na grzecznościową umowę z M$

 

generalnie jeżeli chodzi o najnowszy FM to należy liczyć się z bardzo powolną rozgrywką bądź zdecydowaniu się na jedną ligę jeżeli mówimy o procesorach intel atom

do tego dochodzi karta graficzna, w netb-k jest mówiąc delikatnie... w zasadzie to jej nie ma, może to być problem dla 3d jak i dla samego odpalenia gry(na stacjonarce spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie FM nie wstał na starszej/słabszej karcie graficznej)

 

zawsze punktem odniesieniu do zakupu jest budżet, polecam poszukać ultrabooka z proceseorem i3/i5 z serii ULV

Odnośnik do komentarza

minimum wydatków

http://www.x-kom.pl/p/81074-ultrabook-13,3-lenovo-ibm-u310-i5-3317u-4gb-50032-7hp64-niebieski.html (warto byłoby dolozyc do 8gb ram z mysla o przyszloci)

 

potem pojawia sie 3 z przodu

 

jeżeli chodzi o netbook to ... biorad na tapete: http://www.x-kom.pl/p/119021-netbook-11,6-sony-vaio-e-e2-1800m-8gb-500-win8-bialy.html

 

wydajnosc procka od 3 do 4,5 razy mniejsza, wydajność układu graficznego 2-2,5 razy mniejsza, stosunek ceny do wydajnosci mozesz sobie sam przeliczyć

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zgłaszam się z prośbą o wytypowanie jakichś propozycji zakupowych ;).

 

Byłbym zainteresowany zakupem jakiegoś laptopa względnie netbooka. Generalnie coś niedrogiego raczej. Sprzęt przeznacozny byłby jako prezent dla 18-latki, więc większych wymagań sprzętowych co do niego nie ma. Jego użytkowniczka nie wybijałaby się raczej z utartego schematu "dziewczyńskiego korzystania z komputera" (cokolwiek to znaczy) ;) - czyli standard - sprzęt pod net, film, muzykę bez większych fajerwerków :). Znalazłyby się jakieś ciekawe propzycje do np. 1500zł? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...