Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.

Mam pewien problem z moim lapciem.

Na początek pod konfigurację:

Laptop Compaq, procesor Intel Celenor 900 (2,20 GHz), 4 GB Ram, Karta graficzna: Mobile Intel 4 series, Win 7 (64bit).

Mój problem polega na tym, że ostatnio nie mogę posłuchac muzyki czy obejrzeć nawet filmiki na YT w przegladarce Moziila Firefox.

Gdy słucham muzyki np. na zippyshare czy nawet na YT, to gdy rusze myszką, czy chcę coś zrobić na drugiej karcie, dźwięk się "rwie", przerywa. Z filmikami jest podobnie tj. dźwięk rwie, obraz się zacina :/

Przeinstalowałem sterowniki Realtek, zainstalowałem Kodeki odinstalowując stare, zakutalizowałem Flash'a, wyczyściłem kompa za pomocą CCleaner.

Nie mam już pomysłu, może któs z was mi pomoże ;)

BTW system mam już od 2 lat nie ruszany, jak go zakupiłem tak jest.

Odnośnik do komentarza

sprawdzales zajetosc procesura w menedżerze ? sprawdzałeś temperaturę procesora w chwili, lub tuż po wystąpieniu objawów, o ktorych piszesz ? masz najnowsza wersje flasha ?

Najnowsza wersja Flasha jest, bo ściągałem dwa dni temu.

Podczas słuchania na zippy;

Mozilla - 44%

FlashPlayerPlugin_11_5_502_110.exe 32 - 52% (po chwili zmniejsza sie do 11/20% ale w tym czasie zwiększa się procesr Mozilly do ponad 50%)

 

Temperatura procka: 55 stopnie (Everest)

Odnośnik do komentarza

masz syf w systemie, na to lekarstwo jest jedno - reinstalacja systemu

 

żadne cc clenery, etc. nie beda tak skuteczne

 

tymbardziej, ze wspomniales, ze nie robiles tego dwa lata...

 

edit

zacznij od gruntownej reinstalacji przegladarki, nie instaluj zadnych dodatkowych wtyczek poza flash i daj znac czy pomogło...

 

odinstaluj kolejno:

przegladarke

flash

dane aplikacji (ukryte w documents & settings )

reboot kompa

 

instalacja

firefox

flash

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mój notebook niedawno wrócił z naprawy (naprawa gniazdka od zasilania, które powodowało zwarcie, oraz na nowo stawiany system). Pewnego dnia odpaliłem go normalnie jak zawsze i od tamtej pory, gdy włączam, lapek niby jest włączony (lampki od zasilacza, wifi się święcą, również lampka na przycisku odpalania, która świeci się zawsze po włączeniu), ale nic nie rusza (tzn. matryca jest taka jak przy wyłączonym lapku - nic się z nia nie dzieje).

 

Mam rozumieć, że notebook wyemigrował do krainy wiecznych łowów?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Mam pytanie do Ciebie Smetek, bo widzę że orientujesz się w temacie komputerów. Co prawda nie dotyczy to składania komputerów a gotowego, przenośnego dziada;)

 

Szukam lapka dla siostry w cenie do 1700 zł. Znalazłem taki model Lenovo:

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-g580gh-b960-6gb-500gb-w7hp.bhtml

 

Warto się nim zainteresować? Lapek będzie używany przede wszystkim do korzystania z pakietu Office, przeglądana stron internetowych, oglądanie filmów i prostych gier.

 

Parametry wydają się ok.

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza

prośba o opinię - zastanawiam się nad zakupem jakiejś zabawki do zabijania czasu w pociągu/samolocie (generalnie dłuższe podróże) ewentualnie czasami odpalenia jakiejś aplikacji MS Office (okazjonalnie nawet Accessa) w ramach zadania domowego ze szkoły.

 

i dotychczas myślałem o jakimś netbooku, ale teraz coraz częściej zaczynam się zastanawiać na tabletem. wydaje się, że trend na rynku jest taki, że tablety są mocniej promowane i roziwjane niż netbooki. poza tym są lżejsze, miewają porównywalne procki i ilość RAM, czy grafikę, baterie też jakby dłużej trzymały.

 

no ale na netbokku od biedy odpalę FMa z jakąś niedużą bazą i niewielką ilością lig, a nie wiem czy to w ogóle możliwe tabecie...

Odnośnik do komentarza

Tablety w 99% mają system Android a z tego co wiem to Offica na nim nie odpalisz. Poza tym nie pograsz sobie w FM na systemie od google.

 

Z tego co słyszałem to Microsoft planuje Offica na Androida ale za głośno o tym nie mówi. Ja to traktuję jako plotkę, tym bardziej że niedawno miał premierę Windows 8 przewidziany również na tablety. Microsoft będzie chciał promować nowy system i w tym kierunku będą szły projekty wujka Bila;) Nie wydaje mi się żeby chcieli podnosić atrakcyjność inny systemów przez dostępność na nich pakietu Office.

 

Ale jak to w życiu bywa, nigdy nic nie wiadomo...

 

EDIT W ogóle nie wiem czy uda Ci się odpalić FM na jakimkolwiek tablecie. Tu nawet nie chodzi o procek czy pamięć ale o system. Co prawda widziałem tablety rodem z USA, z wgranym Windowsem XP ale takich wynalazków nie liczę.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Mam pytanie do Ciebie Smetek, bo widzę że orientujesz się w temacie komputerów. Co prawda nie dotyczy to składania komputerów a gotowego, przenośnego dziada;)

 

Szukam lapka dla siostry w cenie do 1700 zł.

http://allegro.pl/lenovo-ideapad-g580-i3-2350m-4gb-500gb-hdmi-usb3-0-i2798092958.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580-b970-6gb-750gb-hdmi-windows-7-i2816830470.html

http://allegro.pl/lenovo-b580-i3-2x2-2ghz-6gb-500gb-inthd-3-lata-gw-i2826937704.html

rozważył bym jeszcze te trzy sztuki

 

 

prośba o opinię - zastanawiam się nad zakupem jakiejś zabawki do zabijania czasu w pociągu/samolocie (generalnie dłuższe podróże) ewentualnie czasami odpalenia jakiejś aplikacji MS Office (okazjonalnie nawet Accessa) w ramach zadania domowego ze szkoły.

 

i dotychczas myślałem o jakimś netbooku, ale teraz coraz częściej zaczynam się zastanawiać na tabletem. wydaje się, że trend na rynku jest taki, że tablety są mocniej promowane i roziwjane niż netbooki. poza tym są lżejsze, miewają porównywalne procki i ilość RAM, czy grafikę, baterie też jakby dłużej trzymały.

 

no ale na netbokku od biedy odpalę FMa z jakąś niedużą bazą i niewielką ilością lig, a nie wiem czy to w ogóle możliwe tabecie...

podaj budżet

 

na tablecie dziś nie uruchomisz FM, nie ma wersji ani na Androida ani na iOS

podobnie sprawa tyczy się Office. Ani Google, anie Apple nie dostarczyły takiego rozwiązania jeszcze. Nie wiadomo czy takie rozwiązanie zostanie uprodukcyjnione.

Do opisanych przez Ciebie zastosowań pozostaje laptop/netbook. Podaj budżet jaki chcesz przeznaczyć na sprzęt, poda informacje czy sprzęt ma być nowy czy również może być z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...