Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Smetek, zainspirowany jakąś dyskusją na forum, zacząłem się zastanawiać czy dokupienie dysku SSD do mojego laptopa jest:

a) mozliwe

b) sensowne

c) czy znacznie usprawni jego działanie?

 

Model to Lenovo G580, specyfikacja:

  • Intel® Core™ i5-3210M 3-ciej generacji
  • Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GT630 (dedykowana)
  • Karta graficzna Intel® HD 4000 (zintegrowana)
  • 8 GB (DDR3)
Dodam, że pracuję na Windows 7.

 

moim zdaniem możliwe

bardzo sensowne

czas dostepu do plikow ulegnie znacznemu przyspieszeniu

 

http://www.ceneo.pl/Dyski_SSD/p:SanDisk/Pojemnosc:120GB.htm

np taka kieszeń: http://allegro.pl/kieszen-2-dysk-lenovo-ideapad-g570-g580-g585-g770-i4901643120.html

 

Thank you my friend. Będę kupował pod koniec stycznia, odezwę się jeszcze wtedy najwyzej, może się pozmieniają ceny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Poniżej specyfikacja mojego laptopa. Już trochę wiekowy.


Da się do niego wsadzić więcej Ramu? Ogólnie mam zamontowane teraz 2gb, ale w sieci znalazłem sprzeczne info, raz piszą, że max to 2gb, raz 4gb.

Jeśli da radę 4gb, to proszę o jakieś przykłady, które mógłbym kupić.

Ewentualnie wywalenie napędu CD i wsadzenie dysku SSD pomoże przy przyspieszeniu działania? Czy w takim wiekowym laptopie już SSD nie pójdzie?

Z góry dzięki,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

wsadzanie ssd do sata 1 moim zdaniem mija sie z celem

 

co do ram do oficjalnie 2gb, mozna spotkac sporo źródeł ze 2x2gb ruszy, to powinno trybic(asus nie udostepnia info co wspiera ten lapek, wiec bierzesz na wlasna odpowiedzialnosc)

http://allegro.pl/2gb-ddr2-2x1gb-667mhz-dual-kingston-i5910388256.html

mozna tez szukac goodram 2x1gb 667 - z tym nigdy nie mialem problemu zadnego problemu

 

prawde mowiac kase zaczalbym odkladac na nowe pudlo, to przedluzanie agonii tego sprzetu, chyba ze korzystasz do prostych www.

Odnośnik do komentarza

wsadzanie ssd do sata 1 moim zdaniem mija sie z celem

 

co do ram do oficjalnie 2gb, mozna spotkac sporo źródeł ze 2x2gb ruszy, to powinno trybic(asus nie udostepnia info co wspiera ten lapek, wiec bierzesz na wlasna odpowiedzialnosc)

http://allegro.pl/2gb-ddr2-2x1gb-667mhz-dual-kingston-i5910388256.html

mozna tez szukac goodram 2x1gb 667 - z tym nigdy nie mialem problemu zadnego problemu

 

prawde mowiac kase zaczalbym odkladac na nowe pudlo, to przedluzanie agonii tego sprzetu, chyba ze korzystasz do prostych www.

Na innym forum poradzili, że 4gb pójdzie, ale konieczna będzie wymiana procesora na T5600 lub T7200. Nie wiem, nie znam się aż tak.

SSD odradzili.

Co do płyty głównej:

 

Chipset obsłuży do 4GB pamięci RAM 533/667MHz. Pytanie czy system BIOS w tym laptopie pozwoli na taką ilość. Zalecana aktualizacja BIOS do najnowszej wersji.

Rozejrze się jednak za nowym pudłem.

Odnośnik do komentarza

Żona ma podobne pudło - Maxdata i szukam czegoś do netu, musi być w Windą (sprzęt nowy i od 1,5 tysia, najlepiej z ssd)

zakładam, że do 1500

 

sprzet poleasingowy(pancerny w mojej ocenie) do 1500

 

http://allegro.pl/dell-latitude-e6430-14-i5-128-ssd-4gb-win7)gw12-i5624258858.html

 

jak sie uprzez do zastosowan żony, zjedziesz z cena do 900 zł i bedzie z ssd(z tego co przejrzalem kilka aukcji, to SSD daja nowe)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję małego rozeznania. Beacie padł laptop (sześcioletni), najprawdopodobniej matryca. Koszt wymiany i zakupu nowej przekracza wartość sprzętu, stąd pytanie o nowy egzemplarz laptopa. Użytek głównie do internetu, czasem wykorzystanie do pracy biurowej (Word, Excel, PowerPoint w podstawowym zakresie). Budżet w przypadku nowego 1200 zł, używka 800 zł, z wymagań ogólnych to te 14'' minimum, mile widziany napęd optyczny.

Odnośnik do komentarza

Mam maly problem z roboczym lapkiem. Otoz od wczoraj przy wlaczonym IE, kliencie poczty, Adobe Readerze wentylator kreci sie jak szalony.. powietrze wychodzace z laptopa jest chlodne, wiec wnioskuje, ze robi to calkowicie bez powodu. Macie jakis pomysl co z tym zrobic?

 

HP ZBook15, Win7 Enterprise.

 

Moglbym napisac do IT Supportu, ale pierwsze co zrobia to sprawdza mi dyski, a mam troche softu na prywatnych licencjach i nie chce pogadanki sluchac o tym :]

Odnośnik do komentarza

Ucichl 30 sek. po tym jak wyjalem go ze stacji dokujacej.. w porownaniu z wczoraj mam podlaczony do niej monitor... szt. 1...

 

Zmianialem wczoraj na wysoka wydajnosc, ale na godzinke, potem z powrotem przelaczylem na oszczedzanie energii.

 

Aktualizacja systemu poszlaby na wszystkich lapkach, a tylko ja mam problem z wentylatorem.

 

Update BIOSu cos pomoze?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...