Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jebie.

 

Kupiłem rok i 3 tygodnie temu laptopa Lenovo, wszystko elegancko, tip top. Jakiś tydzień temu pokazał mi się komunikat o konieczności wymiany baterii. Oczywiście gwarancja na całego laptopa wynosi 2 lata, a na samą baterię rok :D więc o 2 tygodnie za późno mi się bateria zepsuła.Może ktoś wie, czy da się to obejść? Żeby jakoś go podciągnąć pod gwarancję jeszcze?

 

Bo z tego co czytam, to pół internetu ma problem z baterią w tym laptopie:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2966658.html

Odnośnik do komentarza

generalnie możesz udawać głupa i powiedzieć, że stało się to 3 tygodnie temu ale...

 

pewnie serwis sprawdzi datę, od kiedy jest komunikat

wersja inna w zapisach gwarancji może być, że wadę trzeba zgłosić w ciągu n dni(doczytaj).

 

generalnie szukaj zamiennika na allegro póki są, ojcu padła całkowicie bateria po 2óch latach od zakupu i na allegro przez momeny były same tandetne ścierwa i drogie zamienniki, teraz nie ma nic...

 

chińskie ścierwo kosztuje koło 100zł, dobry zamiennik strzelam 250zł

Odnośnik do komentarza

Pulek, mamy tego samego kompa i miałem dokładnie ten sam case, dokładnie po tym samym czasie :> Nawet pisałem o tym tutaj: http://forumcm.net/index.php/topic/241-komputery-przenosne/?view=findpost&p=1687361

 

Ja korzystałem w firmie z kompa prywatnego, bo mnie wkurwiał służbowy, więc udało mi się dogadać, że mi wymienili na koszt firmy. A trzy miesiące później byłem już w innej firmie :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Pulek, mamy tego samego kompa i miałem dokładnie ten sam case, dokładnie po tym samym czasie :> Nawet pisałem o tym tutaj: http://forumcm.net/index.php/topic/241-komputery-przenosne/?view=findpost&p=1687361

 

Ja korzystałem w firmie z kompa prywatnego, bo mnie wkurwiał służbowy, więc udało mi się dogadać, że mi wymienili na koszt firmy. A trzy miesiące później byłem już w innej firmie :kekeke:

 

Podobno tydzień temu jakieś oprogramowanie wyszło, które naprawia ten problem (nie pytaj mnie, o co tutaj chodzi :D)

 

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Lenovo-Ideapad-z510-Low-Battery-Warning-Problem/td-p/2103366/page/2

 

Po powrocie do domu sprawdzę co i jak :/ jeśli dalej lipa, to reklamuje w x-komie z tytułu rękojmi.

Odnośnik do komentarza

OK, panowie. Potrzebuję lapka dla rodziców. Używanego, poleasingowego (?) z matrycą 14-15 cali, wi-fi,. Głównie do przeglądania maili, trochę worda. Budżet ~700 zł.

 

Wolałbym, żeby dysk nie był jakiś mikro, ze 2gb ramu, CD może być, ale nie musi. Coś ktoś może polecić?

Odnośnik do komentarza

Chcę małżonce zakupić Macbooka Air. Raczej zdecyduje się na model 13 calowy z i5 (1,6ghz), 256gb dyskiem. To spokojnie wystarczy do codziennego użytkowania i pracy? Gry praktycznie odpadają, w grę wchodzi typowa praca biurowa, trochę roboty ze zdjęciami, a z "osobistego" użytku to wiadomo - czasem film i jakaś muzyka. Czy jest sens podbijac ram z 4gb do 8? I drugie pytanie, jak wygląda pamięciożerność systemu i oprogramowania na macu? Dysk 256 powinien spokojnie wystarczyć? Jest też ta opcja z dyskiem 128gb, ale nie wiem czy asekuracyjnie lepiej nie brać większego :-k

Odnośnik do komentarza

Ja pracuję na 128GB i jedyny problem do tej pory jaki miałem, to było przy edycji filmów z Tanzanii - nie mieściły mi się na dysku razem z całym moim prywatnym syfem ;) Więc musiałem mocno wyczyścić Dropboxa przy montażu. Więc jeśli chcecie trzymać na tym kompie jakieś zdjęcia, to na pewno trzeba inwestować w dysk zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza

Dzięki panowie za opinie :)

@@schizzm,
rozszerzenie ramu nie powinno wiele kosztować - ile musisz dopłacić ? to moim zdaniem opcja obowiązkowa patrząc w przyszłość
ile zaoszczędzisz przechodząc na 128 gb SSD ?

Ram właśnie chcę brać 8gb, koszt dołożenia to 100e. Co do dysku, to jest to 210e różnicy między 128 a 256 (czyli 1/5 ceny). Ale jak mówicie, że 128 wystarczy do normalnej pracy, to chyba skuszę się na tę tańszą opcję (zewnętrznymi dyskami i tak jesteśmy obwarowani). :-k

 

A nawiąże też do pytania Kuchara, bo też chciałem sprawdzić na tym polu teren ;). Te lapki będą dobre pod gry? Bo też zastanawiałem się pod jakiegoś bardziej "growego" lapa (dla mnie ;)) w budżecie do 3500-3700zł. Oczywiście pod w miarę nowe tytuły.

Odnośnik do komentarza

128 styknie spokojnie, ja mam pare gier i zajmowało mi to ... 60-70gb(mam dysk 250, w sumie nie wiem po co... z perspektywy czasu)

penrive 64gb jest tani dzisiaj jak barszcz...

100 euro sporo... no ale to jest lutowane w płytę główną i nic z tym potem nie zrobisz, dysk możesz ratować pendrive lub zew hdd

 

jak masz 3700, no to bedziesz mogl sobie pozwolic na lepsze gpu

http://www.x-kom.pl/p/261292-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-1000-gtx960m.html

 

na najwyzsze detale raczej bym nie liczył w żadnej z tych konfiguracji, ale na medium wszystko powinno elegancko smiagac(FM na i7 powinien wresz zapierdalać :) )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...