Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Na ile lat chcesz ten laptop?

Jak chcesz grać w W3 i GTA to dobrze by było, żeby ten laptop miał gtx860m albo gtx960m. Im więcej RAM tym lepiej i 16 GB nie powinno być przesadą. W PC mówił, żebyś brał i5, ale tutaj trzeba i7 i to nie serii u, najlepiej hq. Z tego co na szybko patrzyłem to takiego nowego laptopa, poniżej 3,5k się nie znajdzie. Jakiejś życzenia co do dysku?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

3,5-4 to ten przedzial.

Jak chce się mieć SSD i 16 GB RAM to albo kupuje się na Amazonie, albo dokłada jakiś 1-1,5k

http://m.morele.net/product/details/740710/1

Na szybko na morele takie coś znalazłem. Osobiście bym szukał czegoś z serii ASUS RoG albo msi G, ale one są droższe i musiałbyś dać jakieś 4,5-5,5k. Ja za swojego na Amazonie dałem kolo 4k

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Planuje wymianę laptopa. Musi być nowy. Będzie używany do gier FIFA 16, może Wiedźmin 3, GTA V. Ale W3 czy GTA 5 nie musi być oczywiście na max detalach. do tego filmy i internet. Wielkość 15,6 powinien wystarczyć w zupełności. Musi być z systemem. To tyle jeżeli chodzi o wymagania. Jeżeli chodzi o kwotę to bardziej chciałbym się tutaj dowiedzieć ile muszę przeznaczyć na laptopa, który spełni te wymagania. Oczywiście czym taniej tym lepiej, żeby nie przepłacać jak są laptopy które uciągnął to za 2 tys to nie pchać się w laptopa za 4 tys.

1. musi być laptop ?

2. patrząc na przekrój gier, to za 2,5-3k dostaniesz sprzęt na którym wiekszosc rzeczy ruszy, ale będą to raczej minimalne ustawienia - jest Ci to kompletnie obojętne ? Moim zdaniem gra w W3 czy Gta 5 na innych detalach niż średnio-wysokie zabiera radość z gry.

za około 2,5 masz sprzęt:

http://allegro.pl/lenovo-z510-i7-4702mq-8gb-ram-1tb-gt-740-w8-i5601401857.html

 

lepiej wyglada coś tego pokroju

http://allegro.pl/lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-sli-gf-gt755-w8-2599zl-i5609790120.html

to pozwoli moim zdaniem na srednie detale, nie wiem jak sprzedawca- musisz sam zweryfikować

tutaj z pewnego źródła:

http://allegro.pl/outlet-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1tb-gt755m-win7-i5610487303.html

 

 

tutaj ciekawa pozycja:

http://allegro.pl/hp-envy-15-intel-i7-4700mq-8gb-1tb-nvidia-840m-w8-i5597930544.html

detale low-med

Odnośnik do komentarza

@Smetek

Musi być laptop. Bo mam już stacjonarnego i laptop ma służyć, żeby obejrzeć sobie film/serial jako dobranockę w łóżku i sobie wieczorkiem zagrać.

W minimalne wymagania pchać się nie będę. średnio-wysokie to ta półka, którą chciałbym mierzyć.

 

@Draken

Laptop ma służyć długi czas, ale rozumiem, że nowych gier długo nie pociągnie. Będzie potem służył tylko do filmów/internetu.

Dysk fajnie jakby było ssd, ale nie jest to coś bez czego nie potrafiłbym się obyć. ewentualnie z czasem na filmy dokupiłbym jakiś zewnętrzny.

 

Chciałbym brać go na firmę i sobie odpisać, ale widzę, że często skraca gwarancję do 12 miesięcy. Trochę mało. Jakby się dało też na 24 miesiące byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Ja mam taką samą konfigurację tyle, ze w Asusie i działa bardzo dobrze, ale jak procesor przyspiesza i pracuje na 90-100% mocy to się nagrzewa i to ciepło czasami wkurza.

Jest sens wyciągać baterię z laptopa jak mam go podłączonego do prądu?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edit:

Najlepszy jest serwis ASUS, dla których nie ma znaczenia gdzie się kupiło produkt, czy w USA, czy w Polsce, czy na Grenlandii.

Odnośnik do komentarza

 

Dlaczego nie przepadasz?

chujowy serwis, niska jakosc wykonania, zle doswiadczenia co do trwalosci produktu.

 

 

-1. Oprócz serwisu, bo z tego nie korzystałem, ale reszta akurat tip top. Dużo lepsza niż choćby Asusa, który ma całą obudowe popękaną, chociaż był mocno stacjonarny.

 

Edit:

Najlepszy jest serwis ASUS, dla których nie ma znaczenia gdzie się kupiło produkt, czy w USA, czy w Polsce, czy na Grenlandii.

 

 

Nie tylko Asus tak ma :)

Odnośnik do komentarza

Smetek +1. Używałem Acera od 2010 roku. Grzał się jak cholera, strach było rękę położyć czasami. Trzeszczał w różnych miejscach obudowy. Obłamały się plastiki przy wylocie powietrza.

 

W 2012 kumpel kupił Acera i 2 lata działał bardzo dobrze, ale od roku już jeździ po serwisach (przedłużana gwarancja). Najpierw przez temperaturę, potem dysk padł.

 

Z innej beczki kuzyn kupił Lenovo w 2012 i od tego czasu na gwarancji było już z 3 razy :D Nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza

nic nie było jedzone, pite nad sprzętem ? próbowałeś zdjąć te klawisze i zobaczyć czy coś pod nimi się nie ukryło ?

 

ew. odpal jakiegoś linucha z pendrive i zobacz czy tam działają te klawisze to nam wykluczy jakiegoś wirusa pod windą

 

jak podłaczasz zewnetrzna klawiature to działają ?

 

Update: linuxa ani z CD ani z Pena nie moge odpalić, bo musiałbym zmienić kolejność czytania napędów, bo jest "HD by default", a z klawiatury nie jestem w stanie tego zrobić, bo klawisz strzałki w dół nie działa :keke: także zdaje się, że to jakieś mechaniczne uszkodzenie, bo nie sądzę, żeby w biosie nie dało się korzystać ze strzałek, gdyby to system był zainfekowany :)

 

Czyli wychodzi, że jakiś serwis i niech sprawdzą klawiaturę :|

 

 

Nie, nie jadam i nie piję w okoliach NB. Sprawdzę z zewnętrzną klawiaturą, jak dojadę do domu. Wszystkie trzy klawisze mają dźwięk i odskok taki sam, jak reszta :-k

 

Poszukam któregoś ubuntu w domu i go odpalę - zobaczę, co się wtedy dzieje ;)

Nawet jak się nie je w pobliżu klawiatury to szokująca ilość okruchów, włosów, kurzu, jak masz zwierzęta to sierści potrafi wylądować pod klawiszami.

 

 

Nie mam w domu zwierząt, nie ma tam też włosów, okruchów, etc. Nie jem, nie piję nad netbookiem. 1-2 razy w miesiący czyszczę sprężonym powietrzem wszystko, co mogło nalecięć ewentualnie pod klawisze.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...