Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Nic ciekawego nie ma z wbudowanym 3G i takim ekranem, znalazłem takie cusie:

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/toshiba-portege-z10t-a-111-w8p.bhtml

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-elitebook-725-g2-a8-7150b-4gb-500gb-w7p-w8-1pro.bhtml

 

 

W HP za 3800 można mieć wyjebany laptop, a tu masz rozdziałkę tylko WXGA 1366 x 768 pikseli i ogólnie średniego laptopa (jak na tę cenę), nie znam możliwości tego procka, ale ja do HP nie mam zaufania.

 

W Toshibie masz już full hd i mniejszy dysk, ale ssd, procek i5, ale 2 rdzenie przy 4 w HP.

 

Są jeszcze Lenovo ThinkPady, ale to już 14 cali.

 

Ogólnie to nie polecam żadnego ;)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj ni stąd ni zowąd w moim laptopie Lenovo Y510p (kupiony rok temu) pojawił się nietypowy problem z baterią. Kiedy na wskaźniku było poniżej 15% to podłączyłem zasilacz, ale zauważyłem że wskaźnik się nie napełnia. No i faktycznie - pomimo komunikatu "podłączony, ładuje" stanęło na 16%. Wyłączyłem komputer - uruchomiłem go z wyjęta baterią i odpalił. Potem włożyłem baterię i po włączeniu ponownym wszystko było okej aż po minucie wskaźnik baterii (ten przy zegarze w prawym dolnym rogu) przestał się znowu "napełniać" Tyle, że tym razem bateria się ładuje. Nie mam pojęcia czy coś się stało i co powinienem z tym zrobić. Ktoś ma jakiś pomysł? Wrzucam screeny z BatteryInfoView ;)

 

http://s22.postimg.org/uitrh7tio/bateria.jpg

http://s30.postimg.org/srtqoteio/bateria2.jpg

Odnośnik do komentarza

Aaa bo ten program pokazuje na odwrót. Zazwyczaj im wyższy wskaźnik tym większe zużycie.

Pewnie jakieś humory Windowsa ewentualnie uszkodzenie kabla/zasilacza.

Pewnie faktycznie to były humory Winzgrozy. Uszkodzenie kabla, zasilacza wykluczyłem wyjmując baterię i pracując na nim :)

Odnośnik do komentarza

równie dobrze uszkodzony może być moduł odpowiedzialny za ładowanie(element na mobasie) i wtedy zostaje tylko serwis

Tyle, że bateria się teraz już ładuje. Jedynym "problemem" jest to, że wskaźnik stoi w miejscu. Po prostu zapełnia się stopniowo, zamiast cały czas :) Wiem, że po chińsku napisane, ale mam nadzieję że przekaz jasny.

 

Co dziwne. Cytując stronę Windowsa: "Ikona baterii przez krótki czas pulsuje po podłączeniu komputera do sieci elektrycznej. Gdy bateria jest ładowana, ikona baterii wypełnia się z przyrostem co 10 procent, począwszy od poziomu 10 procent." Dałbym głowę, że wcześniej przez cały czas ładowania pulsowała :)

Odnośnik do komentarza

 

równie dobrze uszkodzony może być moduł odpowiedzialny za ładowanie(element na mobasie) i wtedy zostaje tylko serwis

Tyle, że bateria się teraz już ładuje. Jedynym "problemem" jest to, że wskaźnik stoi w miejscu. Po prostu zapełnia się stopniowo, zamiast cały czas :) Wiem, że po chińsku napisane, ale mam nadzieję że przekaz jasny.

 

Co dziwne. Cytując stronę Windowsa: "Ikona baterii przez krótki czas pulsuje po podłączeniu komputera do sieci elektrycznej. Gdy bateria jest ładowana, ikona baterii wypełnia się z przyrostem co 10 procent, począwszy od poziomu 10 procent." Dałbym głowę, że wcześniej przez cały czas ładowania pulsowała :)

 

jedno drugiego nie wyklucza imho.

Odnośnik do komentarza

Dobra, urealnione wymagania:

- mimo wszystko jak najmniejsza matryca (12 albo 13 by przeszła)

- zadnych odczepianych ekranow

- spory dysk (mysle, ze 1T minimum, SSD w zawiazku z tym odpada, moze jakas hybryda?)

- komp nie do grania, wiec wypasna grafika nie jest potrzebna)

- RAM podejrzewam, ze 4GB minimum

- ma mieć wejście HDMI i wejscie na karty SD

- fajnie, jakby miał nagrywarke, ale nie jest to konieczne

- windows 7 (licencja na firme, jesi ma to znaczenie)

- cena mysle do 4k

- najlepiej jakby byl do odbioru osobistego w Poznaniu

 

Temat wbudowanego 3G na szczescie upadl ;) Ewentualnie poleccie jakis mały modem, na ktorym by poszedl net np z nju mobile.

Odnośnik do komentarza

Może Asus Zenbook? Różne ma konfiguracje dotyczące karty graficznej czy ilości ramu.

 

 

Najtańsza opcja:

www.komputronik.pl/product/259562/Elektronika/Komputery/ASUS_Zenbook_UX303LA_RO372D_8GB.html

 

Najdroższa bez Windowsa:

 

http://www.komputronik.pl/product/259841/Elektronika/Komputery/ASUS_Zenbook_UX303LN_R4338D_12GB.html

 

Mają co chciałeś poza dyskiem - tu "tylko" 750gb.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...