Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Z punktu widzenia stanowiska - jeśli wyleci szef, to może się coś pozmienia. Reszty koniunkturalistów nie znam, klęska Napieralskiego jednak będzie dużo bardziej dotkliwa dla całego środowiska jego, niż klęska poszczególnych koniunkturalistów.

dobra - to może inaczej - czy widzisz w SLD jakieś środowisko, które przywróciłoby (sic!) tej partii dobre imię i spowodowało, że stałaby się faktycznie lewicowa (wiadomo, że nie marksistowska - a szkoda - ale taka niemiecka, czy skandynawska lewica społeczna choć)?

Odnośnik do komentarza

Ech wspominałem niedawno, że tak naprawdę poszczególne partie niewiele się różnią między sobą. Za pzreproszeniem to jeden wielki syf. Jedną mówią w mediach, drugie robią, a później wspólnie na wódkę idą.

No a co, zabijać się mają bo mają inne poglądy? Większość tych ludzi siedzi w sejmie i spotyka się codziennie od kilkunastu lat, więc chyba normalne, że mają między sobą jakieś przyjaźnie. :|

Odnośnik do komentarza
dobra - to może inaczej - czy widzisz w SLD jakieś środowisko, które przywróciłoby (sic!) tej partii dobre imię i spowodowało, że stałaby się faktycznie lewicowa (wiadomo, że nie marksistowska - a szkoda - ale taka niemiecka, czy skandynawska lewica społeczna choć)?

Nie znam wszystkich lewicy. Uważam, że za wcześnie na to, by w tym kraju, w którym wielu ciągle uważa wszystkich ludzi z PRL za zdrajców stanu za wcześnie na dobry wizerunek lewicy. Nie odpowiem Ci na to pytanie. Z mojej perspektywy jednak lepszym szefem był Olejniczak.

Odnośnik do komentarza

No Olejnik to przyznała bez specjalnego krycia się na antenie TVN. Że często tak było, że u niej w programie psy na sobie wieszali a potem jeden drugiego podwoził do sejmu ;)

 

Ja i moi znajomi wielorotnie byliśmy świadkami takiego miziania poza kamerami.

Od dawna nie interesuję się polityką. W zasadzie w ogóle mnie nie interesuje. Nie interesuje mnie takze to co dzieje się w kraju.

Odrobinkę uaktywniam się przy okazji wyborów. O ile pamiętam nie opuściłem żadnych wyborów.

Głos w wyborach prezydenckich chciałem oddać na Szmajdzińskiego, bo niezależnie od pprzynależności partyjnej facet był spokojny, inteligentny i całkiem dobrze prezentował się w mediach. Podobnie jest z Komorowskim. Jestem pzrekonany, że facet dobrze będzie reprezentował nas na arenie międzynarodowej.

 

Ech wspominałem niedawno, że tak naprawdę poszczególne partie niewiele się różnią między sobą. Za pzreproszeniem to jeden wielki syf. Jedną mówią w mediach, drugie robią, a później wspólnie na wódkę idą.

No a co, zabijać się mają bo mają inne poglądy? Większość tych ludzi siedzi w sejmie i spotyka się codziennie od kilkunastu lat, więc chyba normalne, że mają między sobą jakieś przyjaźnie. :|

 

Nie chodzi mi o zabijanie się, a o mydlenie oczu społeczeństwu.

 

dobra - to może inaczej - czy widzisz w SLD jakieś środowisko, które przywróciłoby (sic!) tej partii dobre imię i spowodowało, że stałaby się faktycznie lewicowa (wiadomo, że nie marksistowska - a szkoda - ale taka niemiecka, czy skandynawska lewica społeczna choć)?

Nie znam wszystkich lewicy. Uważam, że za wcześnie na to, by w tym kraju, w którym wielu ciągle uważa wszystkich ludzi z PRL za zdrajców stanu za wcześnie na dobry wizerunek lewicy. Nie odpowiem Ci na to pytanie. Z mojej perspektywy jednak lepszym szefem był Olejniczak.

 

Olejniczak nie był dobrym szefem. Zgubiło go kilka rzeczy o których piać nie mogę. Napieralski jest równie słaby.

Lewica zmieni wizerunek jak umrą wszyscy którzy pamiętają PRL. Zarówno politycy jak i wyborcy.

Odnośnik do komentarza

Tak czytam te a argumenty i trochę mnie one osłabiają:

 

- lewicująca młodzież nie ma prawa się wypowiadać w kwestii pochówku, bo jest lewicująca - dwie rzeczy bez związku ze sobą

- skoro pochowano tam Piłsudskiego i Korybuta, to można też Kaczyńskiego - też kuriozalne

 

No i odkrycie, że po za anteną nasi wybrańcy są ze sobą skumplowani i razem piją wódkę jest faktycznie dziejowe. Rzeczywiście nowość jak cholera.

 

Ale to jest dobre: "lewica zmieni wizerunek jak umrą wszyscy, którzy pamiętają PRL."

 

To kiedy będzie planowana eksterminacja tych niedobrych lewaków? Trzeba walczyć o czystość polskiej polityki, czyż nie? No i jak zdefiniować czy ktoś pamięta PRL? Będą jakieś testy, czy też na podstawie wieku zrobi się przesiew?

Odnośnik do komentarza

A czemu maja nie isc na wodke?

 

Toc to polityka, a nie wojna. I nikt tu nikomu oczu nie mydli - mydlenie to by bylo gdyby przed programem ustalali, ze dzis ja mam takie poglady, a Ty masz inne i odgrywamy swoje role.

 

Ale to jest dobre: "lewica zmieni wizerunek jak umrą wszyscy, którzy pamiętają PRL."

Zgadzam sie, ze to akurat gowno prawda, bo akurat najwiecej do powiedzenia w kwestii PRLu maja Ci ktorzy z tym PRLem nie mieli absolutnie zadnej stycznosci.

 

W szczegolnosci po stronie zacieklych przeciwnkow komunizmu.

Odnośnik do komentarza

Czepianie się o Korybuta Wiśniowieckiego jest o tyle nietrafne, że nie można mu odmówić jednego. Był królem Polski, a tych chowano w kryptach wawelskich. Kaczyński był prezydentem, a prezydent nie jest kontynuacją majestatu królewskiego, jest wręcz jego przeciwieństwem. Fakt, na Wawelu są pochowani również Kościuszko, Piłsudski i Sikorski. Ale ci trzej są bohaterami narodowymi, a Lechowi Kaczyńskiemu do tego tytułu sporo brakowało i nadal brakuje, bo śmierć wpłynęła tylko na jego postrzeganie, co zapewne i tak ulegnie zmianie, a nie na jego dokonania.

Odnośnik do komentarza

Kaczyński był prezydentem, a prezydent nie jest kontynuacją majestatu królewskiego, jest wręcz jego przeciwieństwem.

Ke?!

Fakt, na Wawelu są pochowani również Kościuszko, Piłsudski i Sikorski. Ale ci trzej są bohaterami narodowymi, a Lechowi Kaczyńskiemu do tego tytułu sporo brakowało i nadal brakuje, bo śmierć wpłynęła tylko na jego postrzeganie, co zapewne i tak ulegnie zmianie, a nie na jego dokonania.

Sikorski w momencie śmierci na pewno nie był bardziej ceniony niż Kaczyński. Piłsudski to przecież zamachowiec. Tylko do Kościuszki ciężko się przyczepić.

Sęk w tym, że nie ma argumentów, które by uniemożliwiały racjonalne uzasadnienie dlaczego Kaczyński nie może być pochowany na Wawelu. Można uargumentować dlaczego powinien być pochowany gdzie indziej, ale nie zmienia to faktu, że pochówek na Wawelu jest opcją racjonalną, tym bardziej przy zwolennictwie kardynała Dziwisza.

Odnośnik do komentarza

Kaczyński był prezydentem, a prezydent nie jest kontynuacją majestatu królewskiego, jest wręcz jego przeciwieństwem.

Ke?!

Prezydent jest głową państwa wybieraną przez cały naród, nie zaś władcą dynastycznym, który wie, że ma zostać królem od urodzenia lub wczesnej młodości, czy też wybranym tylko przez szlachtę szlachcicem. Dlatego nie rozumiem chowania prezydenta, który został nim z woli większości narodu, w krypcie królów, na wybór których naród (nie licząc szlachty) nie miał żadnego wpływu.

 

Natomiast Sikorski został przeniesiony na Wawel w 1993 roku.

Odnośnik do komentarza

Prezydent jest głową państwa wybieraną przez cały naród, nie zaś władcą dynastycznym, który wie, że ma zostać królem od urodzenia lub wczesnej młodości, czy też wybranym tylko przez szlachtę szlachcicem. Dlatego nie rozumiem chowania prezydenta, który został nim z woli większości narodu, w krypcie królów, na wybór których naród (nie licząc szlachty) nie miał żadnego wpływu.

Poczytaj sobie trochę o demokracji szlacheckiej, bo masz małe pojęcie o co chodziło w Wolnej Elekcji. Otóż wolna elekcja była praktycznie tym samym, co wybór prezydenta.

Odnośnik do komentarza
Rozmówca agencji potwierdził także wcześniejsze przypuszczenia, że piloci prawdopodobnie nie wzięli pod uwagę specyficznych zachowań Tu-154, które tracą wysokość znacznie szybciej, niż inne samoloty
ale tego

 

nie kupuję.

 

(...) kapitan Arkadiusz Protasiuk(...) Od 1997 roku służył w 36. specjalnym pułku lotnictwa transportowego, od 2009 r. jako dowódca załogi. Został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju. Wylatał 1939 godzin.
- link

 

a w pułku mamy:

Tu-154M

Jak-40

PZL M28B Bryza

Odnośnik do komentarza

Przepraszam bardzo panowie, ale mówiliśmy o zmianie wizerunku lewicy. Dla mnie zmiana ta nastąpi w momencie o którym wspomniałem.

Zmieni się skład osobowy w partii, zmienią się wyborcy, zmienią się priorytety, zmieni się lewica.

W tej chwili cały czas kojarzona jest z PRL i będzie tak dopóki żyją osoby, które jak choć trochę pamiętają czasu sprzed 1989 roku.

 

@ Henkel obstaję przy tym, że politycy mydlą nam oczy, bo w mediach pierniczą swoje, a ich późniejsze działania nijak mają się do tego co mówią. Nic w tym odkrywczego, ale tak naprawdę lewica kontynuuję politykę prawicy, prawica lewicy itd.

 

@ Paj to nie musi być odkrywcze. Neistety czytajac niektóre wypowiedzi mam wrażenie, ze o tym zapominamy. Kłócimy się o jakieś totalne bzdury, a polityków naprawdę gówno obchodzi co i nich myślimy.

Żle ziterpretowałeś moja wypowiedż. Staram sie mieć zrównoważone poglądy. Biorę to co mi się podoba z prawicy, lewicy i od liberałów. Nie czuję się związany z żadną opcją polityczną, chociaż bliżej jest mi do lewej strony. Powtórze raz jeszcze. Ludzie przestaną kojarzyć lewicę z PRL-em w momencie kiedy umrą osoby pamiętający PRL. I nie chodzi mi tu o eksterminację. Nasza lewica już zmienia wizerunek. Do władzy dochodzą osoby pokroju Olejniczkaa i Napieralskiego. Nie kojarzą się oni ludziom tak negatywnie jak Miller czy Oleksy.

Odnośnik do komentarza
Rozmówca agencji potwierdził także wcześniejsze przypuszczenia, że piloci prawdopodobnie nie wzięli pod uwagę specyficznych zachowań Tu-154, które tracą wysokość znacznie szybciej, niż inne samoloty
ale tego

 

nie kupuję.

 

(...) kapitan Arkadiusz Protasiuk(...) Od 1997 roku służył w 36. specjalnym pułku lotnictwa transportowego, od 2009 r. jako dowódca załogi. Został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju. Wylatał 1939 godzin.

 

a w pułku mamy:

Tu-154M

Jak-40

PZL M28B Bryza

Dokladne dane sa nastepujace:

 

Nalot pilotów załogi Tu-154 za stroną 36 splt:

 

- kpt. pil. Arkadiusz PROTASIUK - nalot ogólny: 3528 godz. (na Tu-154M 2937 godz.)

 

Faktycznie ciezko to kupic, szczegolnie, ze ta ilosc godzin nijak sie ma do 1939...

Odnośnik do komentarza

Faktycznie ciezko to kupic, szczegolnie, ze ta ilosc godzin nijak sie ma do 1939...

 

Te 1939 godzin to:

mjr pil. Robert GRZYWNA - Urodził się 8 lutego 1974 w Jeleniej Górze.

Od 1 lipca 2007 r. do 30 czerwca 2008 roku zajmował stanowisko oficera sekcji pionu szkolenia. Od 1 lipca 2008 do 30 września 2009 roku pełnił obowiązki dowódcy klucza lotniczego. Obecnie zajmował stanowisko dowódcy załogi. Jest pilotem pierwszej klasy. Ogólny nalot 1939 godzin w tym na Tu 154 M 506 godzin. Poziom wyszkolenia na JAK-40 - dowódca załogi NIMC a na Tu 154 M - II pilot NIMC. Odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju (2003 r.).

 

A tak w ogóle czy 1900 godzin to dużo dla pilota?? Kompletnie się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza

jako człowiek związany z wyboru z Warszawą wolałbym aby Kaczyński jako warszawiak, syn uczestnika powstania warszawskiego, główny architekt muzeum powstania i były prezydent Warszawy leżał w alei zasłużonych na Powązkach. patrząc jednak na tą wydumaną argumentacje jak to Kaczor niegodny nie mogę się pozbyć wrażenia, że ci sami ludzie którzy lali się z kaczki i od najgorszych go wyzywali stracili lekko koncepcje po katastrofie i z tego poczucia zagubienia wyrwała ich dopiero myśl wawelskiego pogrzebu. więc teraz zamiast "spieprzaj dziadu" skandują "tylko prezydent".

na podpórkę szermują hasłami o świętości miejsca i o wielkich królach bajają (którymi nie tak dawno - przy okazji sporu o godność pochówku Miłosza w tym samy miejscu posługiwała się narodowo katolicka prawica).

 

nie sądzę aby Wawel stracił na swojej świętości kiedy obok architekta zamachu majowego i obozu w Berezie, wymienionych już tutaj wielokrotnie "najgorszych w historii królów Polski" itd położy się tragicznie zmarły prezydent Polski.

 

Lech Kaczyński był jednym z najważniejszych "uczestników" jednej z największych tragedii w historii Polski, która na 110 % wejdzie do podręczników. stwierdzenie, że Kaczyński nie zasługuję na pochówek na Wawelu jest tak samo uprawnione (bądź nie) jak stwierdzenie, że Wawel jako miejsce symboliczne i świadectwo kolejnych etapów historii Polski jest miejscem dla Kaczyńskiego jak najbardziej wskazanym.

 

i dla mnie to już EOT.

Cholera, stuprocentowo zgadzam się z reprezentantem skrajnej lewicy :o

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...