Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Błoto w głowach już zostało.

Zupełnie, jak z tym rzekomym wchodzeniem na krzesło w Japonii.

Odnośnik do komentarza

i jak z tym rzekomym wołaniem szoguna?

Odniesiesz się do tego, co napisałem, czy standardowo stwierdzisz "no ale w innej sytuacji była żenada"? Bo tu chodzi o to, jak łatwo rzuca się oskarżenia po to tylko, by zohydzić przeciwnika. I robi to ta szlachetna, misyjna, dobrozmianowa falanga Jarosława. To jak z radiostacją gliwicką: bzdura, "ale przecież Polacy faktycznie myśleli o wojnie prewencyjnej".
Odnośnik do komentarza

No i masz Michu swe lewackie autorytety od Pulitzera. Chris Hedges - nie dosyć, że kłamca i imbecyl (ślepo wierzyć tak znanym antypolonitom jak Stasinski czy Jaro Kurski z antypolskiej Gazety Sorosa...), to jeszcze złodziej.

 

https://newrepublic.com/article/118114/chris-hedges-pulitzer-winner-lefty-hero-plagiarist

 

http://www.zelaznalogika.net/nowi-faszysci-europy-festiwal-bluzgow-wyborczej/

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem pobieżnie ten wpis na "niezależnej" stronie i chętnie bym przeczytał oryginał, bo jak na tak oszczędne cytowanie, to wychwyciłem wiele, nazwijmy to, dowolności w tłumaczeniu (jak choćby z tą armia, gdzie tłumacz pisze, ze jest, a w oryginale jest, że będzie, bo fragment o Żydach jest imo ewidentne przeinaczony). Ale wiele tez jest prawdziwych i nie wiem jaki tumult środowisk PiS i oskarżeń o antypolonizm tego nie zagłuszy. Ten wieczny skowyt o antypoloniźmie jest też o tyle dziwny, bo nie tak dawno podobne tezy o funkcjonowaniu państwa na miedzynarodowych wojażach prezentowały takie tuzy jak Macietewicz, Fotyga i Ziobro, którzy opowiadali jak to strasznie niedemokratyczny jest rząd w Polsce, jak to niszczy się opozycję i jak fałszowane są wybory. I nikt z prawej strony nawet się nie zająknął, że to szkodliwe działanie, a "niezależne" media wręcz chwaliły za odwagę.

A rozliczenie z własną historią, choćby niewiem jak bolesną, to nie jest antypolonizm. Bo skoro my się nie możemy uporać z własna historią, albo jej się wypieramy, to nie liczmy na to, że inni uporają się z działaniami wrażliwymi dla nas - takimi jak Katyń czy Wołyń.

Odnośnik do komentarza

Autorom linku wrzuconego przez Gyzzburna polecam ich własną radę: "wdech, wydech" i niech się odważą i wyjdą z piwnicy.

Jeśli nie widzą rosnącego w potęgę nacjonalizmu, ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu, pogardy dla uchodźców i tak dalej - to albo siedzą w piwnicy, albo na parterze ze szczelnie zasłoniętymi oknami, a ich związki z Polską ograniczają się do paszportu, bo o samym kraju nic nie wiedzą.

 

Cieszy mnie, bardzo cieszy, że ktoś poważny w popularnym medium zachodnim otwarcie punktuje Polskę za rosnący w siłę faszyzm i nacjonalistyczne zapędy. Im bardziej takie portale jak ta śmieszna żelazna żałosna logika się dławią słowami prawdy, tym dobitniejszy dają dowód nie tylko własnej ignorancji, ale i prawdziwości tych słów.

Odnośnik do komentarza

 

 

Jeśli nie widzą rosnącego w potęgę nacjonalizmu, ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu, pogardy dla uchodźców i tak dalej

 

To już jest przegięcie. Jeżeli ktoś chce iść drogą Francji, Niemiec, czy Szwecji, to znaczy, że jest upośledzony. Cytując Trumpa faktycznie, większość uchodźców (choć to słowo, to nadużycie), to młodzi mężczyźni, nie kobiety z dziećmi i starcy. Niemcy i Francuzi niebawem zaczną stanowić mniejszość w swoim własnym kraju. Pod tym względem cieszę się, że u władzy jest ktoś, kto nie chce czegoś podobnego w Polsce. Nie mam nic przeciwko emigrantom z Europy, którzy chcą się dostosowywać do warunków panujących w danym kraju, ale Muzułmanie tego nie robią i nie zrobią nigdy. Oni chcą budować swój własny porządek w imię panującej w Europie "wolności i równości". Nie popieram PIS-u, nigdy nie popierałem, ale nie popadajmy w obłęd.

Odnośnik do komentarza

 

Jeśli nie widzą rosnącego w potęgę nacjonalizmu, ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu, pogardy dla uchodźców i tak dalej

 

To już jest przegięcie. Jeżeli ktoś chce iść drogą Francji, Niemiec, czy Szwecji, to znaczy, że jest upośledzony. Cytując Trumpa faktycznie, większość uchodźców (choć to słowo, to nadużycie), to młodzi mężczyźni, nie kobiety z dziećmi i starcy. Niemcy i Francuzi niebawem zaczną stanowić mniejszość w swoim własnym kraju. Pod tym względem cieszę się, że u władzy jest ktoś, kto nie chce czegoś podobnego w Polsce. Nie mam nic przeciwko emigrantom z Europy, którzy chcą się dostosowywać do warunków panujących w danym kraju, ale Muzułmanie tego nie robią i nie zrobią nigdy. Oni chcą budować swój własny porządek w imię panującej w Europie "wolności i równości". Nie popieram PIS-u, nigdy nie popierałem, ale nie popadajmy w obłęd.

 

bullshit, jakasą badania na potwierdzenie swej tezy, bo tak sie składa, że widziałem takowe, ktore twierdziły, że w Szwacjarii to muzulmanie (Turcy i Albańczycy głównie) się szybciej asymilowali niż np. Słowianie, czy Latynosi.

Odnośnik do komentarza

 

Jeśli nie widzą rosnącego w potęgę nacjonalizmu, ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu, pogardy dla uchodźców i tak dalej

 

To już jest przegięcie. Jeżeli ktoś chce iść drogą Francji, Niemiec, czy Szwecji, to znaczy, że jest upośledzony.

 

Nie dziwią mnie takie wypowiedzi w ustach ludzi, którzy wiedzę o szwedzkim multi-kulti czerpią jedynie ze słów Kaczyńskiego, który sobie wymyślił strefy szariatu zamknięte dla władzy. Nie wiem, czy taki jesteś, ale zrównywanie Szwecji z Francją (pożądany przeze mnie model laickiego państwa tolerującego inne kultury) czy Niemcami na to mocno wskazuje.

Natomiast upośledzeniem bym nazwał nazywanie wszystkiego, co nie jest multi-kulti, nacjonalizmem, ksenofobią czy rasizmem.

 

Zacznijmy od tego, że multi-kulti to wymysł prawackiego internetu, który upraszcza różne poważne problemy do takiego poziomu, który dla przeciętnego prawaka jest akceptowalny - a przez to uproszczenie często zafałszowują te kwestie. We Francji nagle nie mamy wielu kultur - mamy kulturę francuską z akceptacją obywateli wychowanych w innych kulturach.

 

Gigantycznym uproszczeniem, mocno zbliżającym się do upośledzenia, jest zrównywanie celów muzułmanów do celów garstki z nich, która po prostu głośno krzyczy (i eksploduje). To tak, jakbyśmy o polityce polskiej mówili przez pryzmat tego, że są na niej takie ogórki jak Marian Kowalski.

Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy takim Marianem Kowalskim zaczyna mówić partia rządząca. I stąd zarzuty o antysemityzm, nacjonalizm itepe są jak najbardziej słuszne.

 

Tym słuszniejsze, że gdy przychodzi co do czego, to taka żałosna logika potrafi w kontrze przedstawić jedynie oburzenie (a nie argumenty), a taki Morpheus podaje na poparcie tego jednostkowe przypadki, a nie wnioski wynikające z całego obrazu.

Mam kolegę Polaka-lewaka i geja. Podążając logiką Morpheusa wyciągającego wnioski o miliardzie muzułmanów z postępowania paru z nich musiałbym stwierdzić, że ów Morpheus jest lewakiem i gejem, bo też jest Polakiem.

Odnośnik do komentarza

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję, etc.

To ja bym wyrzucił Polaków z Polski, bo jeśli nie słyszałeś, to Polacy też gwałcą kobiety.

Ba, mordują innych też od czasu do czasu (jak jeden zamordował, to pewnie wszyscy mordują i to taka cywilizacja oparta na mordzie, podążając za Twoim tokiem rozumowania)!

Francję też zdemolowali raz czy drugi, ostatni raz w trakcie euro. ;)

Odnośnik do komentarza

 

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję, etc.

To ja bym wyrzucił Polaków z Polski, bo jeśli nie słyszałeś, to Polacy też gwałcą kobiety.

Ba, mordują innych też od czasu do czasu (jak jeden zamordował, to pewnie wszyscy mordują i to taka cywilizacja oparta na mordzie, podążając za Twoim tokiem rozumowania)!

Francję też zdemolowali raz czy drugi, ostatni raz w trakcie euro. ;)

 

A Polacy robią to wszystko z powodów religijnych, czy własnych (jednostkowych) odchyleń psychicznych?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...