Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Głosując na "tak" było się za pozostawieniem obecnych reguł czyli finansowania partii z budżetu.

 

7.48% - po takiej frekwencji raczej w tym kraju dłuuuuuugo nie będzie żadnego referendum.

No i bardzo dobrze, jeśli mają to być referenda prowadzone bez jakiejkolwiek kampanii informacyjnej, edukacyjnej to lepiej ich wcale nie robić. Ta żenująca szopka z tym referendum była szczytem bezczelnego populizmu. I całe szczęście, że społeczeństwo pokazało środkowy palec takiej "demokracji".

Dobra, moze jestem idiota, ale wytlumaczcie mi to łopatologicznie.

Glosujac na "tak" jestes za pozostaniem status quo.

Glosujac na "nie" jestes za zmianami. Ale zmianami w ktorym kierunku? Bo ja nie potrafie tego zinterpretowac, czy chodzi o obnizenie poziomu dotacji czy podwyzszenie? Bo to dosc znaczaco wplywa na to, co potencjalny glosujacy chcialby zaznaczyc.

No właśnie dlatego to referendum było do dupy. Każde z pytań było nieprecyzyjne i mylące. Oby to był gwóźdź do trumny Platformy.

Odnośnik do komentarza

 

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że to, o czym mówił w kampanii prezydenckiej, to nie były obietnice wyborcze, tylko "umowa" z polskim społeczeństwem, którą będzie się starał zrealizować.

 

No to cienko. Było pojechać na bogato i powiedzieć, że np. wiek emerytalny zjedzie do 55. Jakby co też można by powiedzieć, że to nie obietnica, a "umowa", którą będzie się starał zrealizować. Nie wyjdzie? Luzik, przecież się starał.

Odnośnik do komentarza

A co ma nagle zaczarować różdżką i hop będzie? To, że ludzie są debilami i nie wiedzą jakie możliwości ma prezydent w naszym kraju to ich sprawa... jeśli zrobi TO CO może, chociażby za pomocą inicjatywy ustawodawczej, tego referendum co ma być i tak dalej, co jest w jego kompetencji to wyborcy raczej nie powinni mieć pretensji.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, ja się oszukany nie czuję, bo w jego bajeczki nie wierzyłem i na niego nie głosowałem. Po prostu wydaje mi się, że mości Duda podczas kampanii nie korzystał z terminu "będę się starał" i żenujące jest to, że nie minęło nawet 50 dni prezydentury, a ten już chce się wymiksować.

Odnośnik do komentarza

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3768571,10-zobowiazan-andrzeja-dudy-kandydat-pis-na-prezydenta-podpisal-umowe-programowa-zdjecia-video,id,t.html?cookie=1

 

[ANDRZEJ DUDA OBIETNICE] - Do tej pory mieliśmy do czynienia z niespełnionymi obietnicami - powiedział Andrzej Duda podczas sobotniej prezentacji umowy programowej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP chce to zmienić i podpisał umowę, zawierającą 10 zobowiązań, które Andrzej Duda wypełni, gdy zostanie prezydentem.

Krzysztof Marczyk (AIP) 28 lutego 2015 Aktualizacja: 27 marca 2015 11:41
Zaorane, dziękuję.
Odnośnik do komentarza

Wiesz, ja się oszukany nie czuję, bo w jego bajeczki nie wierzyłem i na niego nie głosowałem. Po prostu wydaje mi się, że mości Duda podczas kampanii nie korzystał z terminu "będę się starał" i żenujące jest to, że nie minęło nawet 50 dni prezydentury, a ten już chce się wymiksować.

To w czyje bajeczki uwierzyłeś i na kogo głosowałeś? Ja w niczyje bajeczki nie wierzyłem, a głosowałem na Korwina w I turze i przeciw Komorowi w II. I również oszukany się nie czuję, choć Duda szybko dowiódł, że jest kolejnym systemowym Strażnikiem Żyrandola, bo klepnął rozszerzenie obowiązku szczepień.

Odnośnik do komentarza

FYM naprawdę sądzisz, że Duda zdobył tyle głosów, bo ktoś wierzył w te jego zmiany? To były głosy przede wszystkim przeciwko Komorowskiemu. Ja tam fanem PiSu czy Dudy nie jestem, ale zdecydowanie wolę na stanowisku Prezydenta (który i tak za wiele nie może) Dudę od Bronka, myślę że wiele ludzi głosowało na niego, bo ten drugi kandydat był jeszcze gorszy.

Odnośnik do komentarza

To chyba dyskusja o dotrzymywaniu obietnic wyborczych? Dudę bedzie mozna rozliczyc jesli PiS dojdzie do władzy i utworzy rząd. Uważam, że to niemożliwe. Pełnie władzy miała natomiast PO i warto ich rozliczyć z obietnic i kłamstw wyborczych. Tych typu: zmniejszymy biurokrację, wyrzuce z rządu każdego kto zaproponuje podwyzszenie podatków, tylko człowiek nie mający prawa jazdy może zwiększać bezpieczeństwo na drogach przez rozstawianie radarów, abonament to haracz, Polacy będą wracać z zagranicy na Zieloną Wyspę i reszta tego szajsu dla frajerów. :)

 

To prawda Lucas - ani na Dude nie głosowali tylko ci, którzy uwierzyli w jego kiełbasę wyborczą, ani na Kukiza sami zwolennicy JOWów - to tylko bełkotliwa nadinterpretacja merdiów.


Porozmawiajmy lepiej o imigrantach. Już lewak i potomek nazistów Martin Schulz straszy użyciem siły wobec takich krajów jak Polska, jeśli nie podporządkujemy się "duchowi wspólnoty" ws. imigrantów. Przypominam, że Sejm i Komor uchwalili mozliwośc obcej interwencji w Polsce. Wszystko zaczyna się układać. Pozostaje pytanie jak rozwiązać układ równań: 1. Polska musi przyjąć imigrantów i 2. imigranci nie chcą być w Polsce i będą próbowali zwiewać przed dobrobytem Zielonej Wyspy. Oczywistym pomysłem wydaje się ponowne uruchomienie obozów koncentracyjnych... tym razem faktycznie polskich.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Kukiza i JOW-y to śmieszne referendum zrobione przez Komorowskiego pokazało jak ludziom zależało na ich wprowadzeniu. Na całe szczęście Ciastek do Sejmu nawet nie wejdzie (pierwsze sondaże partyjne to było ponad 20%, ile zdobył w prezydenckich dobrze wiemy, a aktualnie na granicy progu) i sporo głosów trafi do Korwina. Moim zdaniem Janusz wreszcie wróci do Sejmu, spora w tym zasługa tematu imigrantów, bo większość partii boi się powiedzieć to co Wipler czy Janusz, a z tymi poglądami wielu Polaków się zgadza.

 

Bardzo zaskoczył mnie dziś Ryfiński, do którego delikatnie mówiąc mi nie po drodze, a tu można się z nim zgodzić: https://www.youtube.com/watch?v=yY1hnE_Q-jw

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Kukiza i JOW-y to śmieszne referendum zrobione przez Komorowskiego pokazało jak ludziom zależało na ich wprowadzeniu. Na całe szczęście Ciastek do Sejmu nawet nie wejdzie (pierwsze sondaże partyjne to było ponad 20%, ile zdobył w prezydenckich dobrze wiemy, a aktualnie na granicy progu) i sporo głosów trafi do Korwina. Moim zdaniem Janusz wreszcie wróci do Sejmu, spora w tym zasługa tematu imigrantów, bo większość partii boi się powiedzieć to co Wipler czy Janusz, a z tymi poglądami wielu Polaków się zgadza.

 

Bardzo zaskoczył mnie dziś Ryfiński, do którego delikatnie mówiąc mi nie po drodze, a tu można się z nim zgodzić: https://www.youtube.com/watch?v=yY1hnE_Q-jw

 

Za cholerę nie wierzę by frekwencja na referendum nt. uchodźców miałaby większą frekwencję. Podanie przykładu Szwecji dalej mnie bawi, od ekstremum do ekstremum :D Dalej toczy lepszą beczkę - nie zna imigrantów znających chociażby słowo w języku kraju do jakiego uciekli.No spoko - a ja znam paru co mówią piękną polszczyzną. I tak daleeej.

 

Porównania do USA i Arabii dalej bawią.

 

Cieszę się, że dalej oglądam - tekst o doprowadzeniu do wojny zrobił mi dzień :D

 

Odnośnik do komentarza

Przecież ten idiota wcześniej pisał, że bliski kulturowo jest im Izrael.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-Polska-ma-twarz-Korwina,wid,17837633,martykul.html- ciekawy tekst na temat imigracji napisał Żakowski. O ile można być daleko od niego poglądowo tak szczególnie ciekawa jest konkluzja, że debata na ten temat w Polsce jest o tyle jałowa, iż Polska i tak tych imigrantów przyjmie i w takiej ilości jaka zostanie wymuszona. I byłoby tak niezależnie od tego kto by rządził, bo wyjście z UE w takich warunkach to zrobienie sobie gigantycznego kuku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...