Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj moja wolność jest zupełnie ograniczona - mogę albo śmierdzieć, albo siedzieć w domu. Nie ma trzeciej drogi.

 

Taaaak, Twoja "wolność do" narzucania właścicielowi knajpy reguł, które ma stosować, bo ty nie chcesz śmierdzieć :roll:.

 

 

Jakbyś np. szaleńczo nienawidził koloru czerwonego, to też byś pewnie krzyczał za ustawowym zakazem malowania wnętrz lokalów tym kolorem? :roll:

 

 

EDIT: O rany, no nieźle :lol:

 

Jak ci się nie podobają drogi to zbuduj swoją?

Drogi są państwowe, nie prywatne.

Jak nie chcesz się leczyć w szpitalu to załóż swój?

Jw. Ale jak nie chcesz się leczyć w szpitalu to co, mamy Ci odszkodowanie zapłacić?

Jak chcesz się napić piwa to kup browar?

Skoro ci żadne nie smakuje, to może jest to rozwiązanie.

A jak mleka to kup krowę?

Jw.

Odnośnik do komentarza

A jak takiej nie znajdę to mam założyć swoją, tak? Nawet jak nie mam pojęcia o gastronomii?

 

W Poznaniu nie ma promów kosmicznych, a bardzo chciałbym polecieć na Księżyc.

To zbuduj swój.

 

Widze argumenty macie coraz bardziej absurdalne, tak jak absurdalny jest dziki opór przed zakazem palenia. Czy palacze czują się dyskryminowani, że nie moga palić w kinach, teatrach, samolotach? To taki koszmarny zamach na ich wolność? To jest taki cios w podstawy społeczeństwa, że w antrakcie ida do palarni i sobie kopca we własnym towarzystwie az im dym uszami idzie (wiem jak to jest bo sam paliłem z ~15 lat). Jakos nigdy się nie czułem pokrzywdzony, ze w czasie seansu nie mogłem sobie zapalić papierocha, tak samo by mi korona z głowy nie spadła, jakbym podczas uczty piwnej wyszedł na dwór/do palarni.

I wszyscy by byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Czy palacze czują się dyskryminowani, że nie moga palić w kinach, teatrach, samolotach? To taki koszmarny zamach na ich wolność? To jest taki cios w podstawy społeczeństwa, że w antrakcie ida do palarni i sobie kopca we własnym towarzystwie az im dym uszami idzie (wiem jak to jest bo sam paliłem z ~15 lat). Jakos nigdy się nie czułem pokrzywdzony, ze w czasie seansu nie mogłem sobie zapalić papierocha, tak samo by mi korona z głowy nie spadła, jakbym podczas uczty piwnej wyszedł na dwór/do palarni.

 

A może komuś korona jednak spada z głowy? Jesteście przerażający, potraficie myśleć wyłącznie swoimi kategoriami. "Mnie to nie przeszkadza - więc to musi być OK". Ja też nie palę i jest mi na rękę, że nie będę musiał wdychać dymu w każdym barze. Ale ja uznaję własność, uznaję prawo właściciela do ustalenia, jak ma wyglądać JEGO knajpa. Wszystko jest OK, kiedy zakaz palenia wychodzi od prywatnego właściciela danego miejsca - ale kiedy państwo przymusem narzuca wszystkim i wszędzie zakaz palenia - to jest to po prostu faszyzm. Ale nie macie się czym przejmować - obserwując internet można łatwo zauważyć, że poglądy faszystowskie ma jakieś 90% społeczeństwa (z czego oczywiście gdzieś 1% jest tego świadom).

Odnośnik do komentarza
Wg Tadeusza Cymańskiego 82% społeczeństwa jest za bezwzględnym zakazem palenia w miejscu publicznym

 

 

A czym jest "miejsce publiczne"? Bo chciałbym jednak zaznaczyć, że w miejscach należących do państwa, państwo, jako właściciel, ma również święte prawo ustanowienia zakazu palenia ;)

Odnośnik do komentarza

Z tego samego powodu, co nie mogę sprzedawać bomb atomowych albo czołgów.

No to uwolnijmy handel bronią :) To ponoć dochodowy biznes :) Po co zakazy?

 

A może komuś korona jednak spada z głowy?

No oczywiście, takim "wolnościowcom" jak wy na pewno. Bo przecież moja wolność ważniejsza niż czyjeś zdrowie. Skoro mogę palić, to dlaczego mam się powstrzymywać? Nie widziałeś nigdy jak palacze "powstrzymują" się przed dymkiem w pociągu? Czy pasażerowie niepalący mają wtedy wysiąść? :)

 

Ale ja uznaję własność, uznaję prawo właściciela do ustalenia, jak ma wyglądać JEGO knajpa. Wszystko jest OK, kiedy zakaz palenia wychodzi od prywatnego właściciela danego miejsca - ale kiedy państwo przymusem narzuca wszystkim i wszędzie zakaz palenia - to jest to po prostu faszyzm

Właścicielowi wisi, czy będą przychodzić palacze czy niepalący, byle kasa płynęła. Sam z siebie zakazu nie wprowadzą, bo przecież niepalący wiecznie w domu siedzieć nie mogą, a i towarzystwa są mieszane, więc zostawiając tak jak jest wyjdzie na swoje. I gorzej wychodza na tym osoby, które nie chcą wdychać dymu.

Po tym zakazie, to palący znajda się w sytuacji w jakiej obecnie są niepalący. Czyli jak będą chcieli wyjść, to zawsze trafią na knajpę dla niepalących - tak jak niepalący zawsze trafiają obecnie na lokale dla palących. Wierz, mi widziałem jak to funkcjonuje w Bawarii i to jest doskonały patent i żaden palący nie czuł się sfaszyzowany, osaczony ani gotowy na zaczipowanie.

Odnośnik do komentarza

Wg Tadeusza Cymańskiego 82% społeczeństwa jest za bezwzględnym zakazem palenia w miejscu publicznym = faszystowskim ograniczeniem świętego prawa własności. 82% tego kraju to faszyści. To jest dowód.

Uważasz zatem, że jestem faszystą?

 

Każdy, kto popiera faszystowskie prawo, jest faszystą. Kwestię oceny pozostawiam Tobie. Nie sprowokujesz mnie do obsypania Cię epitetami :*

Odnośnik do komentarza

Wg Tadeusza Cymańskiego 82% społeczeństwa jest za bezwzględnym zakazem palenia w miejscu publicznym = faszystowskim ograniczeniem świętego prawa własności. 82% tego kraju to faszyści. To jest dowód.

Uważasz zatem, że jestem faszystą?

 

Każdy, kto popiera faszystowskie prawo, jest faszystą. Kwestię oceny pozostawiam Tobie. Nie sprowokujesz mnie do obsypania Cię epitetami :*

Znaczy się chowasz głowę w piasek. Typowe.

Odnośnik do komentarza

Wg Tadeusza Cymańskiego 82% społeczeństwa jest za bezwzględnym zakazem palenia w miejscu publicznym = faszystowskim ograniczeniem świętego prawa własności. 82% tego kraju to faszyści. To jest dowód.

Uważasz zatem, że jestem faszystą?

 

Każdy, kto popiera faszystowskie prawo, jest faszystą. Kwestię oceny pozostawiam Tobie. Nie sprowokujesz mnie do obsypania Cię epitetami :*

Znaczy się chowasz głowę w piasek. Typowe.

 

Nie, po prostu nie karmię trolla :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...