Jump to content

Sprzęt audio

Recommended Posts

28 minut temu, Ingenting napisał:

Chciałem podłączyć Xboxa do Soundbara, ale Soundbar ma już zajęty slot na kabel optyczny przez dekoder, więc kupiłem kabel optyczny - jack. Podpiąłem Xboxa i nie działa, spróbowałem też podpiąć w ten sposób dekoder i też nie działa. Czy do takiego kabla potrzebny jest jeszcze konwerter? Albo ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

A nie powinieneś czasem soundbara podłączyć do TV i wtedy TV będzie dźwięk puszczał dalej? Masz w tv optyka?

• Like 2
  • 8 months later...
  • 5 months later...
8 hours ago, kuab said:

Jakie są najlepsze słuchawki wygłuszające na rynku? Zależy mi na jak najlepszym wygłuszaniu nawet przy bliskiej odległości/dużej głośności. Cena ma drugorzędne znaczenie.

Niestety, ale nie wiem czy jest w tej chwili jakiś konsensus odnośnie najmocniejszego ANC. Wcześniej królem podwórka było Bose, które za to przegrywało jakością dźwięku. Poszukaj sobie na YT porównań między Bose Noise Canceling 700, Sony WH-1000XM4 ewentualnie AirPods Max też ma dobre ANC. Overall najlepszymi słuchawkami BT z ANC jest propozycja Sony ;)

Pamiętam, że w jednym rankingu widziałem wyróżnione Montblanc MB 01 jako słuchawki z najlepszym ANC ever, ale to więcej nic o nich nie wiem.

• Like 1
1 hour ago, kolek23 said:

Niestety, ale nie wiem czy jest w tej chwili jakiś konsensus odnośnie najmocniejszego ANC. Wcześniej królem podwórka było Bose, które za to przegrywało jakością dźwięku. Poszukaj sobie na YT porównań między Bose Noise Canceling 700, Sony WH-1000XM4 ewentualnie AirPods Max też ma dobre ANC. Overall najlepszymi słuchawkami BT z ANC jest propozycja Sony ;)

Pamiętam, że w jednym rankingu widziałem wyróżnione Montblanc MB 01 jako słuchawki z najlepszym ANC ever, ale to więcej nic o nich nie wiem.

Dzięki! Nie zależy mi na jakości dźwięku, najbardziej zależy mi na ANC właśnie.

3 hours ago, kuab said:

Dzięki! Nie zależy mi na jakości dźwięku, najbardziej zależy mi na ANC właśnie.

Spoko.  Imo Bose z mainstreamu, albo te Montblanc, jeśli uda się dorwać sprawdzone informacje o nich :)  Daj znać jak już coś wybierzesz i czy spełniają oczekiwania.

• 2 months later...

Kupię jakieś głośniki/zestaw/kolumny, żeby lepiej obejrzeć euro niż z tv/projektora/laptopa do 100 zł? Mogą być używki.

11 hours ago, jmk said:

Kupię jakieś głośniki/zestaw/kolumny, żeby lepiej obejrzeć euro niż z tv/projektora/laptopa do 100 zł? Mogą być używki.

Ja miałem takie przez 15 lat, przeżyły naprawdę dużo i dalej działały :D Chyba ostatecznie je wywaliłem do śmieci, bo nie potrzebowałem w ogóle, ale za 70 zł na pewno dadzą Ci więcej niż laptop, w kontekście mocy i głośności, bez strasznego rzężenia: https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-glosniki-komputerowe-logitech-x-230-2-1-CID99-IDJtC7g.html#d7996a4066

Albo chyba mam je gdzieś u teściów, to mógłbym Ci podesłać kurierem, ale to pewnie dopiero w przyszłym tygodniu.

Godzinę temu, Reaper napisał:

Ja miałem takie przez 15 lat, przeżyły naprawdę dużo i dalej działały :D Chyba ostatecznie je wywaliłem do śmieci, bo nie potrzebowałem w ogóle, ale za 70 zł na pewno dadzą Ci więcej niż laptop, w kontekście mocy i głośności, bez strasznego rzężenia: https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-glosniki-komputerowe-logitech-x-230-2-1-CID99-IDJtC7g.html#d7996a4066

Albo chyba mam je gdzieś u teściów, to mógłbym Ci podesłać kurierem, ale to pewnie dopiero w przyszłym tygodniu.

Bardzo chętnie bym je odkupił ze sprawdzonego źródła :) może być przyszły tydzień.

edit: kupiłbym od tego ziomka co dałeś link, ale na olx płatność z góry? coś się zmieniło, że można bez obaw?

1 hour ago, jmk said:

edit: kupiłbym od tego ziomka co dałeś link, ale na olx płatność z góry? coś się zmieniło, że można bez obaw?

Cośtam mają, to są ich własne płatności, więc pewnie działa jak aliexpress, że dopiero przekazują hajs jak dostaniesz przesyłkę, ale to moje domysły, bo nie korzystałem z tego jeszcze.

Ale ofert tych głośników jest sporo, poszukaj czy czegoś bliżej nie ma jeśli zależy Ci na czasie ;) Ja może i jestem sprawdzonym źródłem, ale moje głośniki są w bardzo złym stanie, choć działają :D 

6 godzin temu, jmk napisał:

Oidp wpłacasz tak naprawdę na OLX, a oni odblokowują środki sprzedającemu jak kupujący odbierze paczkę.