Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Czy was też prowadzenie armii kilku lordów na kampanię, będąc marszałkiem, doprowadza do białej gorączki? ;/ Co jakiś czas muszę się wracać, bo któryś debil uzna sobie, że nie jest mi już potrzebny i odjeżdża w siną dal ;/. A już obleganie zamku, do którego trzeba wieży oblężniczej to prawdziwa katorga. W ciągu tych 48 godzin, których trzeba na wybudowanie wieży, połowa armii najzwyczajniej sobie spie*dala ;/

Odnośnik do komentarza

u mnie dziady gonia sobie podczas kampanii a to bandytów, a to wiesniakow czy tez karawany :D choc ja z reguly wybieralem takich lordow ktory maja armie ponizej 100 ( szybkosc poruszania ) i max 2/3 :)

 

Bez miasta cieniutko u mnie z funduszami :/ Nordowie juz nic nie maja, u mnie w zamku siedzi ich 15 lordow i krol :keke: ( ustawione mam 35% szansy na ucieczke drani :D ) musze jednak ciezko na kase pracowac bo mimo ze utrzymanie armii nie ciagnie za duzo ( 1500 ) to zeby cos kupic fajnego to juz szansy nie mama :/ ot chce kupic Twardy Łuk Bojowy i dupa 8 000 a ja trzymam kase caly czas w okolicy wlasnie 7000 - 8000 :/ miasta nie mam i dupa, wiochy maja juz mlyny itp ale nic nie daje :/ sprzedaz z łupów to ciul nie zarobek :/

Odnośnik do komentarza

A ja się Was zapytam o rozwój postaci? W co Waszym zdaniem warto inwestować, a co można sobie podarować.

 

1. Siła. Wiadomo im większa tym więcej życia ma nasz niziołek, wali mocniej, choć od pewnego lvl-u nie robi to już różnicy.

2. Zręczność. Moim zdaniem na długo wystarczy lvl-12 co by móc dosiadać konia w zbroi.

3. Inteligencja, Tu w zupełności wystarczy lvl-12 (przeczytasz wszystkie książki), bo przecież po to masz NPC-ów, żeby oni odwalali czarną robotę (można co najwyżej uzupełnić tę zdolność czytaniem).

4. Charyzma. Z pozoru mniej istotna cecha, ale zwiększa liczebność drużyny, zwiększa morale i redukuje koszty żołdu. Dla mnie poziom 15-18 to minimum.

Odnośnik do komentarza

a jak myslicie jest jakakolwiek szansa poradzic sobie bez krola? zrobic rebelianckie panstwo i byc samemu sobie panem ? wtedy oczywiscie nikt z nami pokoju nie podpisze i wszyscy beda nas atakowac ale chyba wlasnie sie do tego przymierzam .. poki co zbunkrowalem 300 zolnierzy swadyjskich u siebie w miescie i wlasnie sie zastanawiam czy by tak nie sprobowac w pojedynke swoich sil

Odnośnik do komentarza

bardzo ciezka sprawa :) Próbowalem tak jak nie dalem rady rebelii zrobic z Kastorem z Veluki :) zerwałem z nim przysiege i cham zostawil mi w "spadku" zamek z wiocha :) zdobylem szybko jakies miasto ale jak zwalili mi sie na leb Rhodokowie i Vaegirowie i kolejno raz ponad 500 tych, raz tych to dlugo nie poprowadzilem rebelii :D ale fajna sprawa jak dobrze sie przygotujesz :)

 

EDYTA:

 

Ale fajowa misje mialem :keke: trafilem na jakiegos Lorda od Nordów :) juz zamierzałem wystrzelac jego armie a tu dziad do mnie z tekstem ze moze nie zawsze miedzy nami bylo dobrze ale prosi mnie o przysluge :) zebym mu wyleczyl za pomoca Jeremusa go wyleczyl :keke: nie ma problema najpierw go wyleczylem a pozniej roznioslem w pyl :D ( typ najpierw uwolnilem za kase a za 3 dni mi wioche spladrowal :[ )

Odnośnik do komentarza

Tzn Dacek ja nie mowie o rebelii ktorym mozna przeprowadzic za pomoca pretendenta do tronu jakiegos. Ja mowie o graniu tylko i wylacznie pod siebie bo tak tez mozna :) minus jest taki ze zaden lord do mnie nie dolaczy na pewno jak w przypadku rebelii tej zorganizowanej i caly czas bede zdany tylko na siebie... ale jaka frajda jakby tak podbic samemu wszystko ? ;) tak wiem, nierealne ;]

Odnośnik do komentarza

No to ja pisalem przeca ze zerwałem z Lordem pretendentem przysiege i zostalem sam ;) raz ze wojna z kazdym ( a za pokój zyczyli sobie od 30 000 w góre ) dwa ze z dwoma wiochami ciezko o rekrutów ;) ale fakt ze jakby sie dobrze przygotowac to mogloby byc ciekawie :D

Odnośnik do komentarza

U mnie komp (?) nie wytrzymał morza krwi podczas szturmu na ostatni przytułek Nordów - Thir. Właśnie wycinałem kosą ostatnie chwasty na murach, gdy wyskoczył mi jakiś błąd "vertex etc." A co do lordów i kampanii z nimi to właśnie jestem marszałkiem i zwracają się do mnie per "mistrzu" więc nie mam większych problemów z posłuszeństwem :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...