Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

 

Na początku grudnia zakupiłem oryginalnego Football Managera 2009.

Niestety, gra miała dużo błędów więc postanowiłem poczekać aż wydadzą odpowiednie łatki itp

Wczoraj ściągnąłem najnowszy oficjalny patch (902).

 

Zacząłem grac karierę słowacką Nitrą. I co? Początek sezonu, zgłosiłem zawodników do 1 rundy Pucharu Lata (Intertoto) i pierwszy mecz wygrałem 2:0. Rewanż został przedłużony ze względu na ulewę więc został rozegrany z niewielkim opóźnieniem. I tu zaczyna się problem. Zdecydowana większość moich zawodników nie jest uprawniona do gry w tym meczu rewanżowym (tak jakbym ich nie zgłosił... a przy zgłaszaniu wyraźnie było napisane, że to zgłaszanie piłkarzy na 1,2 i chyba jeszcze 3 rundę!). W tym momencie moja kariera się kończy bo nie jestem w stanie wystawić do gry 11 zawodników... mogę podesłać screena jak to wygląda... zagrać może zaledwie kilku zawodników. Co teraz mogę zrobić? Znowu grać od nowa i liczyć na to, że tym razem nie napotkam błędu uniemożliwiającego dalszą grę? Karierę w Nitrze zaczynałem ze sporym zapałem, ustawienie treningu, taktyki oraz zmiany w sztabie szkoleniowym, scouting itp zajęły mi sporo czasu.... i teraz nagle okazuje się, że wszystko na marne...

 

Szczerze mówiąc nie polecam nikomu kupna oryginalnego Football Managera. Strata pieniędzy, strata czasu i niepotrzebne nerwy.

Jednocześnie zaznaczę, że nie zachęcam do ściagania pirackiej wersji. Gra ma tyle błędów, że nie warto w nią grać nawet za darmo... bo nie sprawia to żadnej przyjemności.

 

Pozdrawiam fanów starego, dobrego CM.

Odnośnik do komentarza
Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

 

Na początku grudnia zakupiłem oryginalnego Football Managera 2009.

Niestety, gra miała dużo błędów więc postanowiłem poczekać aż wydadzą odpowiednie łatki itp

Wczoraj ściągnąłem najnowszy oficjalny patch (902).

 

Zacząłem grac karierę słowacką Nitrą. I co? Początek sezonu, zgłosiłem zawodników do 1 rundy Pucharu Lata (Intertoto) i pierwszy mecz wygrałem 2:0. Rewanż został przedłużony ze względu na ulewę więc został rozegrany z niewielkim opóźnieniem. I tu zaczyna się problem. Zdecydowana większość moich zawodników nie jest uprawniona do gry w tym meczu rewanżowym (tak jakbym ich nie zgłosił... a przy zgłaszaniu wyraźnie było napisane, że to zgłaszanie piłkarzy na 1,2 i chyba jeszcze 3 rundę!). W tym momencie moja kariera się kończy bo nie jestem w stanie wystawić do gry 11 zawodników... mogę podesłać screena jak to wygląda... zagrać może zaledwie kilku zawodników. Co teraz mogę zrobić? Znowu grać od nowa i liczyć na to, że tym razem nie napotkam błędu uniemożliwiającego dalszą grę? Karierę w Nitrze zaczynałem ze sporym zapałem, ustawienie treningu, taktyki oraz zmiany w sztabie szkoleniowym, scouting itp zajęły mi sporo czasu.... i teraz nagle okazuje się, że wszystko na marne...

 

Szczerze mówiąc nie polecam nikomu kupna oryginalnego Football Managera. Strata pieniędzy, strata czasu i niepotrzebne nerwy.

Jednocześnie zaznaczę, że nie zachęcam do ściagania pirackiej wersji. Gra ma tyle błędów, że nie warto w nią grać nawet za darmo... bo nie sprawia to żadnej przyjemności.

 

Pozdrawiam fanów starego, dobrego CM.

 

spróbuj wziąć urlop i grać save&load a potem zobaczyc czy w nastepnej rundziem asz to samo

Odnośnik do komentarza

A stary dobry CM był bez bugów :co_jest:

Chcesz grać dłuższą karierę to poczekaj kilka dni do wyjścia ostatniej łaty. Ona powinna naprawić ostatnie błędy przeoczone na 9.0.2 .

Jeśli jesteś wymagającym graczem to zaczynanie gry przed wyjściem lutowej łatki jest poronionym pomysłem, zbyt dużo błędów przez co nie ma przyjemności z gry. Sam się kiedyś na to naciąłem i teraz nie zaczynam gry na serio przed wyjściem finalnej łaty (oszczędza sporo nerwów).

 

spróbuj pójść na urlop na 1 dzień, a meczem niech zajmie się asystent.

Odnośnik do komentarza
Wiesz, Eddie69, Ty to wiesz, ja to wiem, większość forumowiczów to wie - ale nie zmienia to faktu, że tak być nie powinno. A niestety bugi tegorocznej wersji pudełkowej miały wf (wkurw-factor) dorównujący niechlubnemu CM4.

Zgadza się, nie powinno, ale jak na forum zjedziesz fachowców z SI lub ich dzieło to po dupie ty oberwiesz od znawców. Jak powiesz, że gry porządnie zrobić nie umieją to Ci niektórzy będą wmawiać, że gówno się znasz i gra jest super (patrz na sytuację ze mną w tamtym roku). Albo jak dana liga była totalnie spitolona to mówili, że jest tyle grywalnych, ja jako klient mam to w grocie nestle, powinienem dostawać dobry produkt, a nie niedoróbkę. Niestety co roku dzieje się tak, że błędów jest coraz więcej, a nam nie pozostaje nic innego jak czekać, a komu nie pasuje ten nie musi grać. A że ja chcę grać to czekam i nie gram. I obawiam się, że dopóki nie pojawi się na rynku poważna konkurencja sytuacja się nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Wiesz, Eddie69, Ty to wiesz, ja to wiem, większość forumowiczów to wie - ale nie zmienia to faktu, że tak być nie powinno. A niestety bugi tegorocznej wersji pudełkowej miały wf (wkurw-factor) dorównujący niechlubnemu CM4.

 

Kurcze, identyczne opinie były przy wyjściu 2008 - ostatnio przeglądałem sobie różne tematy o tej właśnie edycji i całkiem sporo osób zarzekało się, że nigdy w niego nie zagra - a teraz grają...:)

Uogólniając - całkiem przyjemnie gra się w 2009, ale sam wróciłem sobie do 2007 i jest naprawdę fajnie. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. :>

A co do czekania na łatkę, to to jest dopiero WF - niedługo dojdzie do tego, że finalna jej wersja będzie wychodzić miesiąc przed premierą nowego FM :>

I kto powiedział, że 9.3.0 będzie ostatnia? A nawet jak będzie, to wcale nie musi usunąć wszystkich błędów - ew. usunąć stare, a dodać nowe - przez co część graczy dojdzie do wniosku, że wielu sezonów i tak nie zagrają, więc wrócą sobie do wcześniejszych wersji. I bardzo dobrze.

 

Co do starego CM - w 01/02 zagrałem kilka gier po ponad 30 sezonów i zero(!) błędów, podobnie było z 03/04. Bo do CM4(02/03) (po tym, jak zmieniał mi sam wyniki na inne niż były w meczu i wywalał grę po roku w przypadku aktywnej Turcji) się nie dotknąłem...:)

Odnośnik do komentarza
EA nie, bo Fifa M., przy ogromie opcji potrzebnych bardziej lub mnie, również jest pełna błędów. Ale ciekawie zapowiada się NOWY CM.

 

CM cierpi na tę samą chorobę co FM. Zapowiada się fantastycznie, a w akcji okazuje się WF=100%. Wspomnisz moje słowa.

 

 

Sytuację może uratować tylko poważna konkurencja dla SI. Kto może im zagrozić?

Nowy CM - nie sadzę, są dwie możliwości:

- EA zacznie poważnie pracę nad nowym FIFA MANAGER, mają ogromny, niewykorzystany potencjał

 

- wejdzie na rynek nowa firma, może to będzie przejęcie.

 

To co wyprawia SI to kpina z swoich klientów. Sabotaż w czystej postaci, nie można dziwić się, że liczba sprzedanych egzemplarzy gry będzie topnieć jak śnieg za oknem z powodu w/w bugów ale nie tylko - mamy przecież kryzys finansowy, który negatywnie wpłynie na sprzedaż markowego lecz niedopracowanego produktu.

I tu rysuje się dla nas szansa, że Brytyjczycy zaczną w końcu myśleć. Dedykuję im krótką lekcję z historii: nawet wielkie cesarstwo rzymskie rozpadło się, choć wszystkie drogi prowadziły do Rzymu (a w naszym wypadku do FM).

Odnośnik do komentarza

Gram drugi sezon RC Strasbourg i w czasie rundy jesiennej chciałem zatrudnić zawodników z wolnego transferu. Jednak jak się okazało wystąpiło takie cudo http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd01aaace44ba523.html. Nie ma znaczenia narodowość, bo rodowity Francuz czy Holender też nie przyjdą. Nie dokonałem żadnego dżokerowego transferu. Udało mi się tylko zatrudnić jednego Słoweńca z wolnego transferu.

Odnośnik do komentarza

Final LM, dogrywka. Strzelam bramke na 1-0: http://img4.imageshack.us/img4/2617/arsenalvjuventus.png

Dogrywam mecz do koncza wygrywajac LM, a tu sie okazuje, ze wygralem na karne, ktorych nie bylo :lol:http://img513.imageshack.us/img513/1034/ar...lvjuventus4.png

A w raporcie widnieje wynik 0-0, mimo tego, ze bramka zostala uznana. n/c :| http://img513.imageshack.us/img513/889/arsenalvjuventus5.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...