Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo wiem gdzie mialem zadac te pytanie bo nie moglem znalesc tematu, ale czy ktos moglby mi pomoc?

chodzi mi o to ze w poprzednim Fm-ie w zakladkach informacje o klubie bylo podane jaka dany klub ma baze trningowa i obiekty mlodziezowe. nigdzie teraz nie mgoe tego znalesc wie ktos gdzie to jest??

Odnośnik do komentarza

Z góry przepraszam, jeśli powtarzam opisany już problem, ale pomimo próby przejrzenia wszystkich postów zrezygnowałem po pewnym czasie.

Problem jest taki. W Lechii Gdańsk po bodajże drugim sezonie poprosiłem zarząd o rozbudowę obiektów młodzieżowych i bazy treningowej. Zarząd przychylił się do prośby. Było to jeszcze na łatce 9.1. W międzyczasie miałem przeniesienie na stadion Baltic Arena (nie ma chyba nic do rzeczy, ale wole napisać) i pograłem jeszcze dwa sezony na łatce 9.1. W ciągu tych dwóch pełnych sezonów (liczonych od złożenia prośby)nie ukończyła się żadna rozbudowa, a gdy ponownie poproszę zarząd o rozbudowę, to informują mnie, że już zajęli się rozbudową. Po tych dwóch sezonach zainstalowałem łatkę 9.2, ale już prawie pół kolejnego sezonu gram i dalej rozbudowa się nie kończy. W Genie Scout pokazuje mi training facilities (6), a youth facilities (4). Zważywszy na to, że już zdobyłem Mistrzostwo Polski i grałem w Pucharze Uefa, a teraz gram w Eliminacjach do LM, to te obiekty są na upokarzająco niskim poziomie. Nie chciałbym używać edytora, ale jeśli to ma się nie poprawić, to będę zmuszony.

Macie jakieś pomysły skąd taki problem? Jak go rozwiązać? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gram 4 sezon Legią i zauważyłem coś bardzo irytującego,Jagiellonia,drużyna która w moim sejwie walczy o utrzymanie i to niezawsze z powodzeniem,podpisała kontrakt z grajkiem wart 22.000 euro\tyg,to jest jakiś absurd i bug imo,ich napewno nie stać na taką gażę bo nic nie są w stanie wygrać,stadion mają przeciętny więc też z biletów nie mają dużych zysków,Europejskie puchary to dla nich rzecz niemożliwa i niesprzedali nikogo za duży hajs,więc to jest nieprawdopodobne,drugi pod wzgledem zarobków zarabia u nich już tylko 2.200/tyg a w lidze jest to Chinyama 12.750 tyg.Ja mam w kasie 14mln i MOŻE gdybym zmodyfikował budżet mógłbym ledwo co zaproponowac taki kontrakt,to jest irytujące ponieważ Jagiellonia chyba zbankrutuje zanim mu się skończy kontrakt,będą tracić masę kasy przez takie coś i troche to psuje grę,rujnuje tą drużynę odgórnie,zresztą ten piłkarz to jest zwykły kasztan,słaby strasznie oto screen Mega kontrakt.Czy ktoś się spotkał już z podobną rzeczą w fm ?

 

 

Druga rzecz to już powszechny problem,więc niebędę się rozpisywał,mianowicie doliczanie czasu gry,dzięki temu wygrałem ten mecz ale doliczyć 7 minut i a grać 9 i strzelić gola w 90+9 to już naprawdę przesada,że aż napisze,może wreszcie ktoś to naprawi.Screen 90+9

Odnośnik do komentarza

Czy nie wydaje Wam sie dziwne ze prowadzac Murcie Imperial (rezerwy Murcii) nie ma opcji "interakcja z pilkarzem"? Przezciez moge to robic nawet z zawodnikami innych druzyn a ze swoimi nie moge? Wydaje mi sie ze jest to dosc powazne niedopatrzenie, bo nie moge uczyc nowych zagran ani wplywac na samopoczucie zawodnikow.

Odnośnik do komentarza

Chcialem zalozyc nowy temat, ale wiadomo, nie udalo sie.

Wszyscy wiemy ze SI ma Polske daleko w dupie, ale nalezy chociaz podjac probe poprawy tej sytuacji, bo gra polskiej ligi JEST NIEMOZLIWA przez bugi.

 

http://community.sigames.com/showthread.php?t=102049 <- tutaj moj wątek na forum SI, gdyby ktos nie mial konta to wklejam:

 

Maybe you just hate Poland so much? Well. Lets leave transfers problem in Poland, looks polish betatester forgot to play the beta, lets leave league standard problem, lets accept that polish league is worse than slovak, bulgarian.. etc. But whats wrong with money received from TV? The first problem is, that every match in Poland is live transmitted by TV, you researcher forgot that of course.. The second problem is _money_. I played a season as Lech manager, alomost every match transmitted by TV (lets accept fact thats only 1-3 matches in TV per matchweek), I won the league and..

 

http://img19.imageshack.us/my.php?image=dupasj2.jpg

 

I got.. 1.2 M euro...

 

If your ppl were a bit smart they would open a web and see that canal+ bought rights for 150M zł per year (starting from 08/09 season) -> = 35M euro. ( I know that, my dad knows and even my dog knows, but you ppl making a computer game about football - DONT)

Next, sharing the money. Half of they money is shared for 16 teams, 25% by the place and 25% by number of broadcasts.

So, If your people were able to use a calculator, they would count that I should have got about 4-4.5M euro, but.. I played also in UEFA Cup of course, where I finished in 1/8 of final. I played matches against german, english teams... I dont know how much money it should be (every match was broadcasted by TV, started from 1st qlifier round), but im sure at least 1.5, 2M euro(?), so lets add

4 + 1.5 = 5.5 million of EURO.

 

So my question is, where are my 4 millions!? Gdzie k***a jest moje 20 baniek?

 

Im playing 2nd season and all polish teams are on debt because of that, but who cares about poland?

 

//edit

 

if you want to say that i should post it on polish league topic I can now reply -> ITS NOT JUST ISSUE it a bug which makes game unplayable! It brokes sesne of live for young people. Just think about a small boy who wants to play a FM and doesnt know its possible to add sponsors by editor? (like I did to not be a bankrupt after 1 season). The boy loves a football but after loosing all money in first season, without any incomes(!) if he takes avarage team (400K euro TV income for avarage polish team...) he wont love football anymore and will start to drink a cheap wine! you ruin young ppl :>

 

Jak widzicie SI nie bylo na tyle sprytne aby uwzglednic nowa umowe z C+ przez co wszyskie kluby w Polsce po prostu bankrutuja, i tu pojawia sie problem z transferami, ktory udalo mi sie rozwiazac. Otoz - problem spowodowany jest nie przez kod gry, chociaz tu tez sporo watpliwosci jesli chodzi o nasza lige, ale przez wlasnie to ze kluby nie maja pieniedzy. Jak to rozwiazac?

Ja grajac Lechem, zdobywajac mistrza i dochodzac do 1/8 UEFA dostalem pokazne 1.2M euro za prawa do transmisji meczow. Wiadomo, powinno byc to conajmniej 6, dokladnie nie potrafie obliczyc. Tak wiec aby rozwiazac ten problem nalezy w edytorze, przed startem gry dodac sponsorow klubom aby zniwelowac ta roznize.. Nie pamietam jak to okienko sie nazywa bo jestem na innym kompie, ale w polu z finansami klubu, future income czy cos - na czas nieokreslony. Tak wiec aby to nadrobic najlepszym klubom nalezy dac po okolo 3-5 mln, tym slabszym 1-2. Nie liczylem dokladnie ile to powinno byc. Ja dodalem tylko 3 klubom, legii, wisle i lechowi i odrazu widac efekty, w kazdym okienku kupuja kogos zza granicy. (ps. 8mln za bilety to tez wynik edycji :P) po prostu inaczej sie nie dalo grac. Oczywiscie wszystkie inne druzyny, bez tej kasy nikogo nie kupuja i sobie powoli bankrutuja. Ja zmienilem tez poziom ligi na podobny to rumunskiej, bo taki w moim odczuciu jest, SI ustalajac to kierowalo sie widac tylko rankingiem uefa.

 

Takze, mam prosbe, patrz 9.3 niedlugo wiec prosilbym aby troche pospamowac w moim temacie na SI. w kupie sila, moze cos zmienia, ale watpie, bo przeciez co kogo Polak obchodzi...

Odnośnik do komentarza

To nie bug. Pewnie jest tak, że grasz zespołem z państwa leżącego w strefie czasowej Greenwich (GMT). Inna ewentualność jest taka, że dla wydarzeń, które toczą się w różnych strefach czasowych w tym samym czasie (LM), stosuje się czas uniwersalny (który jest tożsamy z GMT). Wystarczy trochę wiedzy o geografii...

Odnośnik do komentarza
To nie bug. Pewnie jest tak, że grasz zespołem z państwa leżącego w strefie czasowej Greenwich (GMT). Inna ewentualność jest taka, że dla wydarzeń, które toczą się w różnych strefach czasowych w tym samym czasie (LM), stosuje się czas uniwersalny (który jest tożsamy z GMT). Wystarczy trochę wiedzy o geografii...

 

Jakoś przy El. MŚ w Ameryce Płd. nie pokazuje się godzina 4:00 w nocy :P

Odnośnik do komentarza
To nie bug. Pewnie jest tak, że grasz zespołem z państwa leżącego w strefie czasowej Greenwich (GMT). Inna ewentualność jest taka, że dla wydarzeń, które toczą się w różnych strefach czasowych w tym samym czasie (LM), stosuje się czas uniwersalny (który jest tożsamy z GMT). Wystarczy trochę wiedzy o geografii...

Gram Bayernem, więc wybacz kolego ale nie wiem co ma do tego moja wiedza geograficzna:)

 

 

Mecze w lidze niemieckiej mają normalne godziny, tylko LM coś nie tak... Jak grałem Lazio było to samo.

Odnośnik do komentarza
To nie bug. Pewnie jest tak, że grasz zespołem z państwa leżącego w strefie czasowej Greenwich (GMT). Inna ewentualność jest taka, że dla wydarzeń, które toczą się w różnych strefach czasowych w tym samym czasie (LM), stosuje się czas uniwersalny (który jest tożsamy z GMT). Wystarczy trochę wiedzy o geografii...

Gram Bayernem, więc wybacz kolego ale nie wiem co ma do tego moja wiedza geograficzna:)

 

 

Mecze w lidze niemieckiej mają normalne godziny, tylko LM coś nie tak... Jak grałem Lazio było to samo.

Czas pewnie był o 1h cofnięty :> na 19:45 :>

Pewnie stosowany w tym wypadku jest czas uniwersalny. Jeśli nie wiesz o czym mówię poczytaj sobie o strefach czasowych (bo nie mam ochoty tego tłumaczyć).

 

Jakoś przy El. MŚ w Ameryce Płd. nie pokazuje się godzina 4:00 w nocy razz.gif

A tu pewnie zastosowali czas z odpowiedniej strefy czasowej dla miejsca w jakim mecz się odbywał.

Odnośnik do komentarza

Mam do Was takie pytanie, nie wiem dlaczego podczas meczu w ekranie gdzie jest taktyka, rozmowy motywacyjne itp, "poprzestawiala" mi sie kolejnosc pilkarzy i np moj bramkarz jest teraz 4 od gory, pierwszy jest pomocnik, drugi obronca ito. Jak z powrotem ustawic ich kolejnosc, zeby bramkarz byl 1, potem 4 obronców, 4 pomocnikow , 2 napastnikow? W ekranie taktycznym przed meczem kolejnosc jest prawidlowa. Z gory dziekuje za odpowiedz. Nie jest to moze typowy bug, w 2008 mialem to samo (wylaczajac bramkarza), na pewno jest jakas opcja, ktora mozna to sterowac. Niestety nie moge jej znalezc, w ksiazeczce dolaczanej do gry rowniez nic na ten temat nie ma, dlatego prosze o pomoc. Utrudnia mi to gre...

Odnośnik do komentarza

Ja do tej pory jechalem na pierwszym patchu i dzisiaj mam zamiar przesiasc sie na starego + nowa baza danych.Powiem tak,ja nie dostrzegam albo moze po prostu nie postrzegam tak jak wy owych bugow.Np blad z wykopami bramkarzy - ojej ile sie na to naklnalem,ustawiam zeby gral krotko a on wykopuje i wiecie co ? w polowie sezonu ten problem zniknal a jesli juz sie taki wykop pojawial to bardzo sporadycznie,przeciez taktyka i trening i umiejtnosci itd nie sa ot tak sobie zeby byly,wystepuja jakies zaleznosci.Sprawa kontuzji > tez tego nie odczuwam a przynajmniej nie odbieram jako bug,trzeba kontrolowac po prostu swoich grajkow,po to jest trening,po to jest kondycja,po to ustawiasz agresywnosc grajkow i w koncu po to masz prognozy pogodowe i juz totalnie po wystepuje pewna losowosc a nie schemat......takie rzeczy jak strzaly z dystansu > nie odczuwam w ogole,jak raz na 3 mecze ktos kto nie powinien strzelac z daleka strzeli to i tak jest to sytuacja w ktorej po prostu mial okazje oddac strzal nic wiecej.I tak moglbym pisac pisac ale podsumuje to tak : FM od zawsze dazy do doskonalosci,z kazda odslona dostajemy cos nowego,mase info ktore maja pomagac w rozgrywce,mase dodatkow i mase roznorodnych opcji tylko coraz mniej osob przestaje rozumiec po co one sa dodawane.To nie jest sensible soccer ! Czytam o tych bugach o ktorych piszecie i powtorze raz kolejny nie dostrzegam ich w ogole....teraz mi jeden przyszedl do glowy,wlasciwie to za latwo sie kupuje dobrych graczy.

Pozdrawiam.

 

Ps Dodam tylko ze nigdy sie nie dotykam edytora,byc moze tutaj lezy przyczyna,sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...