Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Prowadzę drużynę Manchesteru United już któryś sezon z rzędu. Jak na razie moja taktyka sprawdzała się dobrze (4-4-2 attacking), ale od jakiegoś czasu moja drużyna nie radzi sobie. Co prawda wygrywam, ale ciągle w końcówce, a sytuacji podbramkowych mam jak na lekarstwo. Chciałbym spróbować z nowym ustawieniem, ale nie mam pomysłu na bardziej ofensywną formację.

 

Moja podstawowa jedenastka:

Bramkarz - Edvin van der Sar

Prawy obrońca - John O'Shea

Środkowi obrońcy - Nemanja Vidić, Rio Ferdinand

Lewy obrońca - Patrice Evra

Prawy pomocnik - Cristiano Ronaldo

Środkowi pomocnicy - Franck Ribery, Michael Carrick

Lewy pomocnik - Ryan Giggs

Napastnicy - Wayne Rooney, Carlos Tevez

 

Czy ma ktoś pomysł na ofensywne ustawienie z tymi zawodnikami?

Odnośnik do komentarza

Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak. Ryana Giggsa bym przesunął na środek pomocy natomiast Riberego ustawiłbym na skrzydle. Oczywiście polecenia indywiduane dla środkowych pomocników ofensywne, ale będzie to się wiązało z lukami w defensywie. Manchester Utd. to dość bogaty zespół więc możesz zrobić kilka znaczących transferów.

Odnośnik do komentarza

Bramkarz - Edvin van der Sar

Prawy obrońca - John O'Shea

Środkowi obrońcy - Nemanja Vidić, Rio Ferdinand

Lewy obrońca - Patrice Evra

Prawy pomocnik - Cristiano Ronaldo

Środkowi pomocnicy - Franck Ribery, Michael Carrick

Lewy pomocnik - Ryan Giggs

Napastnicy - Wayne Rooney, Carlos Tevez

 

Van Der Sar

Vidic - O'Shea - Ferdinand - OŚ

Giggs - Carrick - Ribery - DPB L, DPB P, DP Ś

Ronaldo - OP Ś

Rooney, Tevez , Kup - NŚ

 

Graj szybką piłką po ziemi, bez dośrodkowań i sporo rajdów bocznych pomocników defensywnych, będą strzelali sporo bramek i mieli asyst. Carrick typowy destruktor, a Ronaldo ma rozdzielać prostopadłe piłki oraz strzelać z dystansu.

Rooney Tevez i inny NŚ zamienna rotacja pozycji.

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam moję wypociny:).Dość ofensywna taktyka, która pozwoliła mi zakończyć sezon Pescarą z zapewnionym awansem do Serie B już w 26 kolejce... Do tej pory porażek...zero...(poza jedną pucharową), jedynie dwa remisy, bramki: 74-17. Grałem bez znaczących wzmocnień (brak kasy), (za darmo: Fiore, Plamiteri, Renella, Hochmeister za parę euro...). Jest to taktyka pod raczej słabe zespoły (nie próbowałem w innych, gdyż nie mam czasu) z ograniczoną możliwością swobody taktycznej. Jedynie środkowy pomocnik ma możliwość trochę poszaleć i wychodzi mu to świetnie, gdyż pięknie prowadzi grę zespołu rozrzucając piłkę do skrzydłowych, bądź bocznych obrońców (ci mają też mnóstwo asyst). Sam również nie stroni od podań kończących, a i z dystansu coś rypnie:). Jest on najważniejszą postacią w drużynie. Ważny jest też wysoki, dobrze grający głową defensywny pomocnik. U mnie za takiego z konieczności robi Hochmeister...Tak więc, przydałby się lepszy DMC i jakiś bramkarz (co prawda niewiele bramek w plecy, ale nie wykazał się ani razu mój GK. Jest po prostu mocno średni...). Taksę podaję teraz, gdyż po zapewnieniu awansu pogram młodzieżą i zapewne parę wpadek zaliczę :D ...Taktyka polecenia drużynowe Najlepszy strzelec Tabela po awansie statystyki drużyny Wyniki cz.1 wyniki cz.2 No i link do taksyChciałbym zapewnić, że ABSOLUTNIE ani razu nie oszukałem, grając S/L... Proszę o testy i wnioski:). Pozdrawiam.

Muszę dodać jeszcze, że w moim zespole DMC przy rzutach rożnych walił dość dużo bramek - duży, dobrze gra głową - atakuje bramkarza:). Jeśli u Was DMC nie jest mocny w tych aspektach gry, zmieńcie wykonawcę. Generalnie, wiele, naprawdę wiele bramek zdobywam po rzutach rożnych, ogólnie po stałych fragmentach gry. Poza tym, odpowiadając na ewentualne pytania-na wyjazdach gram tak samo; tyle że po zdobyciu 1-2 bramek ( w zależności od tego, jak się gra układa) cofam skrzydłowych na bocznych pomocników i, ewentualnie, zabieram rajdy bocznym obrońcom. Wyniki znacie, więc... :)

Odnośnik do komentarza

Jak to w końcu jest ? Ustalam sobie taktykę.. polecenia indywidualne.. zespołowe i gramy. Czy polecenia w tej taktyce zmieniacie przed każdym meczem? Zarówno indywidualne jak i zespołowe ? Czy też może podczas meczu robicie jakieś korekty ? I też i indywidualne i zespołowe ? Są różne głosy.. że nie warto zmieniać ustawienia aby zespól nauczył się tego schematu.. lub takie, że trzeba dostosowywać taktykę do każdego przeciwnika.Jak to wygląda u Was ? Jak gracie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mnie to ja taktykę przeważnie zmieniam co 5 meczów. Bo jak nie zmieniam to zawsze przegrywam nawet z najsłabszymi i to wysoko. Zaczynam sezon i wygrywam wynikami typu 3-1, 2-0, a po 5 czy 6 meczach piłkarze jakby grać się oduczyli i przegrywam 0-4, 0-3...

Odnośnik do komentarza

U mnie też jest coś nie tak z tą atmosferą. Wyniki są, nie jestem dla nich ostry bo grają dobrze. Kontrakt każdy ma odpowiednio wysoki. Jedynie dwóch piłkarzy jest niezadowolonych że nie grają w podstawowym składzie. Ja ich widzę jako rezerwowych więc czego mieliby grać w lidze mistrzów lub ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza
Przedstawiam moję wypociny:).Dość ofensywna taktyka, która pozwoliła mi zakończyć sezon Pescarą z zapewnionym awansem do Serie B już w 26 kolejce

 

Ciąg dalszy gry tą taktyką i...masakra jest:)! Poprzedni sezon zakończyłem bez porażki mimo, że ostatnie 6 kolejek grałem w połowie zmienionym składem. Nowy, w Serie B, po 10 kolejkach jestem na 2 miejscu !!! Tylko jedna porażka w lidze (bardzo pechowa, 1-0 mimo mojej dużej przewagi) i tradycyjnie w pucharach (ale to raczej wina źle dobranej motywacji) odpadłem szybko... A byłem skazywany na spadek... Media dawały mi 19 miejsce. Czy ktoś już testował tę taksę? Jakieś wnioski? Proszę na priv, albo tu, na forum. Innym może się przyda:)...

Odnośnik do komentarza

Mam pewne pytanie. Jak zrobić, aby tracić mniej bramek po akcjach ze skrzydeł? Bo przeważnie to tak tracę bramki :/ a nie mam bladego pojęcia jak odciąć skrzydłowych rywala od takich akcji...

Mam jeszcze jedno pytanie, co ile zmieniać taktykę? Bo z moich obserwacji wynika, że co 4, 5 meczów

Odnośnik do komentarza

No jak chcesz zmieniać taksę co 5 meczów to powodzenia. I Ty byś pewnie chciał żeby zawodnicy się zgrali i dobrze rozumieli na boisku.

Gram 6 sezon jedną taksą z kosmetycznymi zmianami i daje redę. Nie trzeba w ogóle zmieniać taktyki, bo jeśli jest dobra (słowo klucz), to wyniki przyjdą z czasem.

Odnośnik do komentarza
Przedstawiam moję wypociny:).Dość ofensywna taktyka, która pozwoliła mi zakończyć sezon Pescarą z zapewnionym awansem do Serie B już w 26 kolejce

 

Ciąg dalszy gry tą taktyką i...masakra jest:)! Poprzedni sezon zakończyłem bez porażki mimo, że ostatnie 6 kolejek grałem w połowie zmienionym składem. Nowy, w Serie B, po 10 kolejkach jestem na 2 miejscu !!! Tylko jedna porażka w lidze (bardzo pechowa, 1-0 mimo mojej dużej przewagi) i tradycyjnie w pucharach (ale to raczej wina źle dobranej motywacji) odpadłem szybko... A byłem skazywany na spadek... Media dawały mi 19 miejsce. Czy ktoś już testował tę taksę? Jakieś wnioski? Proszę na priv, albo tu, na forum. Innym może się przyda:)...

 

 

No więc przetestowałem Twoją taktykę w Monaco i niestety dotrwałem w klubie tylko do 25 stycznia (zwolniono mnie po porażce z Touluzą 1:4) takich miałem zawodników (15 stycznia kupiłem D'Alessandro przez 10 dni zagrał 3 mecz i strzelił aż 2 bramki):

 

http://www.bankfotek.pl/view/294007

 

Co uderza jak się widzi tabelę to tragiczna gra w obronie, tytuł najgorszej drużyny w lidze aż 51 bramek straconych (masakra). Może to wynikać z małego potencjału obrońców (to mój wniosek), zdarzały się takie mecze jak 0:6 z Nantes:

 

http://www.bankfotek.pl/view/294013

 

Teraz postaram się sprawdzić w jakiejś mocniejszej drużynie, a przynajmniej w takiej która będzie miała lepszą obronę!

Odnośnik do komentarza

Gram 6 sezon jedną taksą z kosmetycznymi zmianami i daje redę. Nie trzeba w ogóle zmieniać taktyki, bo jeśli jest dobra (słowo klucz), to wyniki przyjdą z czasem.

 

 

Albo jesteś geniuszem od tworzenia taktyk do tego FM'a, albo grasz FC Barceloną czy innym Realem Madryt. Choćbym nie wiem jaką taktykę zrobił to w moim zespole spisuje się ona przez 5 meczów, no gór 10, ale to już z dużym fartem.

Odnośnik do komentarza
przetestowałem Twoją taktykę w Monaco

Cóż, jak pisałem taktyka była dla słabego klubu - Pescara, przyznasz, potęgą nie jest:). Właśnie skończyłem sezon w Serie B na 2 miejscu, za Napoli, które jakimś cudem sezon wcześniej spadło... Owszem, obrona popełniała koszmarne błędy (i to wynikało z jej słabości - brak kasy i niska reputacja klubu) i czasem wyniki hokejowe się zdarzały (jak5-4 dla mnie z Salernitaną na wyjeździe), za to strzeliłem najwięcej w lidze - 100! (drugie Napoli walnęło 87). Nie pamiętam, czy w tej taktyce wysłanej już ustawiłem krycie środkowym obrońcom 1 na 1 (teraz tak gram na pewno...), wiadomo, że ulega ona niewielkim modyfikacjom w trakcie sezonu (zamiana przy stałych fragmentach, kontuzje). Spróbuj może zwiększyć kreatywność zespołu albo tylko skrzydłowych, nie znam dokładnie Twojego składu, ale słaby nie jest! Ja w każdym bądź razie zaczynam sezon tą taksą w Serie A i tam będzie rzeźnia... :) . Utrzymanie bez baraży - to mój cel, a co wyjdzie...? Nie wiem. Chyba, że zmienię klub na lepszy... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie, po prosu opracowałem swój styl prowadzenia zespołu na przestrzeni wszystkich serii FM i tego się trzymam. Wiem jakich zawodników mi potrzeba na dane pozycje i wiem czego od nich wymagać. A Leeds chyba nie jest jakimś wypasionym zespołem, ale łatwo nim sięgnąć po sukcesy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...