Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

przetestowałem Twoją taktykę w Monaco

Cóż, jak pisałem taktyka była dla słabego klubu - Pescara, przyznasz, potęgą nie jest:). Właśnie skończyłem sezon w Serie B na 2 miejscu, za Napoli, które jakimś cudem sezon wcześniej spadło... Owszem, obrona popełniała koszmarne błędy (i to wynikało z jej słabości - brak kasy i niska reputacja klubu) i czasem wyniki hokejowe się zdarzały (jak5-4 dla mnie z Salernitaną na wyjeździe), za to strzeliłem najwięcej w lidze - 100! (drugie Napoli walnęło 87). Nie pamiętam, czy w tej taktyce wysłanej już ustawiłem krycie środkowym obrońcom 1 na 1 (teraz tak gram na pewno...), wiadomo, że ulega ona niewielkim modyfikacjom w trakcie sezonu (zamiana przy stałych fragmentach, kontuzje). Spróbuj może zwiększyć kreatywność zespołu albo tylko skrzydłowych, nie znam dokładnie Twojego składu, ale słaby nie jest! Ja w każdym bądź razie zaczynam sezon tą taksą w Serie A i tam będzie rzeźnia... :) . Utrzymanie bez baraży - to mój cel, a co wyjdzie...? Nie wiem. Chyba, że zmienię klub na lepszy... Pozdrawiam.

 

Spróbuje 1 na 1 chociaż teraz gdy gram nią w JUVE i po 17 kolejkach straciłem tylko 3 bramki! Więc jakość zawodników grających w obronie jest bardzo ważna! Jak dokończę sezon to wrzucę screeny z efektem ;)

Odnośnik do komentarza

Mam pytania, jakie podania ustawić zawodnikom na poszczególnych pozycjach? Tzn. Obrońcom, pomocnikom, skrzydłowym i napastnikom? Bo nie znam się szczególnie na podaniach. :/ Obecnie gram krótkimi, ale to mało co działa.

Odnośnik do komentarza
Witam. Chciałbym zaproponować zestaw taktyk do FM 2009 pod patch 9.3.0, który znalazłem w necie. Koleś stworzył osiem zestawów taktyk pod różne ustawienia. Przyznam sie że próbowałem wszystkie i najlepiej sprawdza mi sie "442 with a semi target man - Final version". W każdym zetawie znajduje sie 7 taktyk pod różnych przeciwników. Przyznam szczerze, że jest ich aż za dużo. Osobiście korzystam z wersji COUNTER. Pierwszy sezon jest ciężki ale następne już idą super. Wisłą zdobyłem 4 razy mistrza Polski i w jednym z sezonów straciłem 9 bramek!!! Faktem jest jednak że testowałem ją tylko na Wiśle i nie wiem jak sie będą sprawdzały te taktyki w innych ligach. Polecam odwiedzić stronę autora taktyk: http://www.thedugout.net/community/showthread.php?p=2265627. Naprawdę warto przetestować te taktyki.

 

Niestety link, który podałeś jest już nieaktywny. Czy ktoś mógłby podać jakiś działający? CHętnie bym zobaczył ten zestaw taktyk. Z góry dzięki

 

Tutaj masz działający:

http://www.fm-base.co.uk/forum/f59/tactic-...9-3-t12224.html

 

 

Gorąco polecam zestaw takty nazwany tutaj "442 NO Target Man - Final version". Najlepsza taktyka pod patcha 9.3.0! Wygrałem nią ligę w pierwszym sezonie grając Udinese. W zestawie znajdziecie 7 taktyk bazujących na formacji 442. Od super ofensywnej poprzez ofensywną u siebie, ofensywną na wyjazdach, defensywną poprzez super sprawdzającą się taksę na kontry. Wygrałem wyjazdy z całą "wielką czwórką" Serie A (Juve, Milan, Roma, Inter). Taktyka wymiata!!!!

Odnośnik do komentarza
Dość ofensywna taktyka, która pozwoliła mi zakończyć sezon Pescarą

Dalsze testy; no i zakończyłem sezon w Serie A Pescarą...miałem być na 20 miejscu, tymczasem...

Tabela na 2 kolejki przed końcem

Najlepszy strzelec

dokupiłem bramkarza

i defensywnego pomocnika

 

Co się rzuca w oczy to słaba jednak gra obrony ( dużo straconych bramek) i nie wiem jak sobie z tym poradzić:). Rekompensuje mi to jednak dużo goli strzelonych...więc...

Odnośnik do komentarza

Mam pytania, jakie podania ustawić zawodnikom na poszczególnych pozycjach? Tzn. Obrońcom, pomocnikom, skrzydłowym i napastnikom? Bo nie znam się szczególnie na podaniach. :/ Obecnie gram krótkimi, ale to mało co działa.

 

 

 

Przejzyj sobie : http://www.cmrev.com...empo_,2666.html

 

 

Warto według mnie poczytać równięż http://rapidshare.co...nts_Tactics.rar

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ponoć suwak ze swobodą taktyczną niezależnie gdzie jest ustawiony nie robi żadnej różnicy. Czy to więc przypadek, że w moim Interze przy zawodnikach o nieprzeciętnych możliwościach grając przy najbardziej ograniczonej swobodzie otrzymuję lanie od każdego, a przy ustawionej na środku już są nie do pokonania?

 

Macie jakieś spostrzeżenia na ten temat? Bo być może taktyka jest zła lub to czysty przypadek.

Odnośnik do komentarza

Ponoć suwak ze swobodą taktyczną niezależnie gdzie jest ustawiony nie robi żadnej różnicy. Czy to więc przypadek, że w moim Interze przy zawodnikach o nieprzeciętnych możliwościach grając przy najbardziej ograniczonej swobodzie otrzymuję lanie od każdego, a przy ustawionej na środku już są nie do pokonania?

 

Macie jakieś spostrzeżenia na ten temat? Bo być może taktyka jest zła lub to czysty przypadek.

Bzdura, bzdura, bzdura. Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

siema wszystkim

mam taki problem w pierwszym sezonie gralem taktyka [ARBAT] bardzo dobrze sie spisywala ta taktyka.

w nastepnym sezonie jest bardzo slaba wogole przegrywam albo remisuje mecze ze slabszymi druzynami

probowalem tez inna chwalona taktyke [ Gknap 4-4-2 ] ale rowniez sie slabo spisuje

teraz zaczelem nowa gre ajaxem i gdzies przez polowke sezonu ARBATEM tez gralo sie dobrze teraz juz nic ;/

probowalem takze swoje wlasne taktyki bardzo duzo ale jakos nic mi nie wychodzi ;P

prosze o jakies rady jak zrobic by ta taktyka lepiej chodzila

mysle ze to nie wina taktyki po niegdys jeszcze bardzo dobrze chodzila

pozdro ;P

Odnośnik do komentarza

siema wszystkim

mam taki problem w pierwszym sezonie gralem taktyka [ARBAT] bardzo dobrze sie spisywala ta taktyka.

w nastepnym sezonie jest bardzo slaba wogole przegrywam albo remisuje mecze ze slabszymi druzynami

probowalem tez inna chwalona taktyke [ Gknap 4-4-2 ] ale rowniez sie slabo spisuje

teraz zaczelem nowa gre ajaxem i gdzies przez polowke sezonu ARBATEM tez gralo sie dobrze teraz juz nic ;/

probowalem takze swoje wlasne taktyki bardzo duzo ale jakos nic mi nie wychodzi ;P

prosze o jakies rady jak zrobic by ta taktyka lepiej chodzila

mysle ze to nie wina taktyki po niegdys jeszcze bardzo dobrze chodzila

pozdro ;P

 

 

Zwróć uwage na morale drużyny oraz rozmowy motywacyjne, może tu gdzieś tkwi problem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Dość ofensywna taktyka, która pozwoliła mi zakończyć sezon Pescarą

Dalsze testy; no i zakończyłem sezon w Serie A Pescarą...miałem być na 20 miejscu, tymczasem...

Tabela na 2 kolejki przed końcem

Najlepszy strzelec

dokupiłem bramkarza

i defensywnego pomocnika

 

Co się rzuca w oczy to słaba jednak gra obrony ( dużo straconych bramek) i nie wiem jak sobie z tym poradzić :) . Rekompensuje mi to jednak dużo goli strzelonych...więc...

 

Grałem tą taktyką w Monaco (zwolniono mnie po połowie sezonu), Juve (sezon 1 - m.2; sezon 2 - m.5), Wigan (sezon 1 - m.16; sezon - m.15), a z Koln spadłem z Bundesligi. Mecze na wyjazdach to istna masakra robisz jakieś zmiany jak grasz na wyjeździe? Z mocnymi rywalami grasz tak samo jak z reszta czy są jakieś zmiany w taktyce?

Odnośnik do komentarza

Właściwie rzadko. Po strzeleniu bramki albo dwóch ściągam skrzydłowych niżej albo zabieram rajdy bocznym obrońcom... Nie mam pojęcia jak spisuje się ta taktyka w innych ligach ale widzę,że średnio:/ Jak pisałem wcześniej, jest zrobiona pod słaby klub - więc w lepszych przydałoby się zwiększyć kreatywność, zmniejszyć tempo grania i przyspieszyć lekko grę piłką. Poza tym (sprawdzone w Ol. Marsylia u kolegi) warto zmienić ustawienia ind. dla napastników. Przy tych ustawieniach początkowych Brandao i Seleznyov w tymże klubie właściwie nie grali. A po zmianach walą bramy jedna za drugą. Zwróć też uwagę, że LO ma ustawione strzały z dystansu (Vitale ma na poziomie 18w Pescarze a Peixoto w Marsylii, więc...), DP jest przy tsałych fragmentach wykorzystywany do ataku bramkarza bo jest bardzo wysoki i dobrze gra głową. Jeśli nie masz takiego - daj poszaleć środkowemu obrońcy albo innemu wysokiemu. Tyle na razie. No i jeszcze - podczas grania w Serie A skład mam coraz lepszy - zmieniam więc ustawienia ind. pod coraz lepszych graczy, logiczne. Teraz, w kolejnym sezonie, wyszedłem z grupy LE z 1 miejsca, trafiłem na Legię i Legia...legła...Gram dalej. Puchar Włoch - jestem już w półfinale...A w lidze potrafię wygrać bez problemów z Romą u nich, mam małe problemy tylko z Juve i AC Milanem. Ale na nich też przyjdzie czas:))). Zauważ, że większość sytuacji przeciwnik ma tylko oddając strzały z dystansu, więc jeśli tych lepszych bombardierów przykryjesz i każesz im grać słabszą nogą to krzywdy Ci nie zrobią. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Gram w Fm'a/Cm'a od 8-9 lat... NIE MA TAKTYK DOSKONAŁYCH! Nie ma taktych które sprawdzaja sie w kazdym zespole! Kazdy zespol ma inna specyfike, innych graczy, szybkich skrzydlowych czy kreatywnych rozgrywajacych... takze taktyke ustawia sie odpowiednio do druzyny. Ja np. od poczatku gram zawsze 4-4-2 i to mi pasuje. Zmieniam poszczególne zadania druzyny czy zawodnikow wlasnie od specyfikacji zawodników! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mam problem ze swoją taktyką w Interze. Zanim jednak przejdę do rzeczy, to przyznam, iż na tej taktyce grałem całą moją karierę z dużym powodzeniem, wieloma sukcesami. A mianowicie - problem tkwi w tym, iż pomimo bardzo mocnej, wyrównanej kadry, dobrej atmosfery w zespole - większość graczy ma morale na poziomie znakomite, zaledwie kilku bardzo dobre, i pogadanek, dużą część meczów z rywalami wysokiej klasy na ich obiektach przegrywam. Nie wiem jak temu zaradzić. Być może coś nie tak jest z taktyką, aczkolwiek przez tych parę sezonów zachodziły minimalne modyfikacje związane z możliwościami zawodników. Co może być wobec tego nie tak?

 

Poniżej screeny taktyki, ustawienia i optymalnego składu.

 

ustawienie i optymalny skład - http://img504.imageshack.us/i/beztytuuait.jpg/

polecenia - http://img37.imageshack.us/i/polecenia.jpg/

 

Tutaj jeszcze statystyki z ostatnich derbów Mediolanu:

http://img401.imageshack.us/i/milanh.jpg/

 

i meczu z Atletico:

http://img401.imageshack.us/i/atleticos.jpg/

 

Zwykle posiadanie piłki mojej drużyny wynosiło 45-55% przy czym oddawałem dużo więcej strzałów od przeciwnika. Niby po statystykach nic niepokojącego nie widać, ale proszę o jakieś porady, wskazówki.

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od kilku dni poszukuje jakiegoś dobrej taktyki na rozgrywanie rzutów rożnych, przeglądając to forum natrafiłem na taktykę stwożoną przez Hawkeye (4-4-2 z ofensywnymi skrzydłowymi) i zachwalaną na samej górze strony numer 44 w tym temacie przez użytkownika kookie.

 

Napisał on

 

Dodam jeszcze, że genialnie ustawione są rzuty rożne (czapki z głów dla Hawkeye za to), moi obrońcy razem strzelili 22 bramki (z czego aż 13 strzeli Kielon - Giorgio Chiellini co dało mu 3 miejsce w drużynie pod względem strzelonych goli, wspólnie z Trezegolem.

 

Bardzo mnie to zaciekawiło i chciałbym przetestować tą taktykę pod względem właśnie rzutów rożnych ale na mojej drodze pojawiła się przeszkoda-link do taktyki wygasł. Zwracam się więc z uprzejmą prośbą do użytkowników lub do samego autora o wrzucenie taktyki na jakieś portal np.: sendspace

Odnośnik do komentarza

Właściwie rzadko. Po strzeleniu bramki albo dwóch ściągam skrzydłowych niżej albo zabieram rajdy bocznym obrońcom... Nie mam pojęcia jak spisuje się ta taktyka w innych ligach ale widzę,że średnio:/ Jak pisałem wcześniej, jest zrobiona pod słaby klub - więc w lepszych przydałoby się zwiększyć kreatywność, zmniejszyć tempo grania i przyspieszyć lekko grę piłką. Poza tym (sprawdzone w Ol. Marsylia u kolegi) warto zmienić ustawienia ind. dla napastników. Przy tych ustawieniach początkowych Brandao i Seleznyov w tymże klubie właściwie nie grali. A po zmianach walą bramy jedna za drugą. Zwróć też uwagę, że LO ma ustawione strzały z dystansu (Vitale ma na poziomie 18w Pescarze a Peixoto w Marsylii, więc...), DP jest przy tsałych fragmentach wykorzystywany do ataku bramkarza bo jest bardzo wysoki i dobrze gra głową. Jeśli nie masz takiego - daj poszaleć środkowemu obrońcy albo innemu wysokiemu. Tyle na razie. No i jeszcze - podczas grania w Serie A skład mam coraz lepszy - zmieniam więc ustawienia ind. pod coraz lepszych graczy, logiczne. Teraz, w kolejnym sezonie, wyszedłem z grupy LE z 1 miejsca, trafiłem na Legię i Legia...legła...Gram dalej. Puchar Włoch - jestem już w półfinale...A w lidze potrafię wygrać bez problemów z Romą u nich, mam małe problemy tylko z Juve i AC Milanem. Ale na nich też przyjdzie czas:))). Zauważ, że większość sytuacji przeciwnik ma tylko oddając strzały z dystansu, więc jeśli tych lepszych bombardierów przykryjesz i każesz im grać słabszą nogą to krzywdy Ci nie zrobią. Powodzenia.

 

 

A jakie ustawienia inwidualne dac napastnikom??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...