Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jeśli ustawie formację i wydam odpowiednie polecania drużynowe oraz indywidualne to lepiej się tego trzymać czy może lepsze będą efekty jeśli przed każdym meczem (w zależności od rywala i boiska) będę zmieniać polecenia drużynowe. Ostatnio zmieniałem i kombinowałem przed każdym spotkaniem, ale wolę się upewnić czy takie zmiany nie pływają czasami negatywnie na zawodników ;) .

Odnośnik do komentarza

mam problem z moim atakiem. preferuję grę 4-2-3-1, ale w tym FM stale w opinii asystenta widnieje informacja, że napastnik nie radzi sobie z dużą ilością obrońców. często też jest informacja, że nie potrafię stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich(coś w ten deseń, nie pamiętam jak to dokładnie leciało). widać to jak na dłoni. bramki zdobywam praktycznie tylko ze stałych fragmentów gry i po strzałach z dystansu. od czasu do czasu strzelę coś normalnie, ale to głównie dzięki temu że mam naprawdę porządnych graczy. niżej linki do ustawień osobistych całej części ofensywnej.

 

http://i28.tinypic.com/2d6p9w9.jpg

http://i26.tinypic.com/2n1dqvc.jpg

http://i31.tinypic.com/vfl5br.jpg

http://i29.tinypic.com/b4dmdg.jpg

http://i31.tinypic.com/2nj0l.jpg

http://i30.tinypic.com/16gwg3.jpg

 

jeśli tak już jest w tym FM to jestem otwarty na jakieś inne propozycje. kadrę mam naprawdę szeroką i mocną więc praktycznie na każdą formację znajdę skład. tylko że preferowałbym wykorzystanie ŚPO.

 

ps - te stałe fragmenty wychodzą naprawdę dobrze bo udało mi się wygrać w poprzednim sezonie Bundesligę. jednak gdy przychodzi do gry z Chelsea czy Arsenalem to one naprawdę nie wystarczają.

 

ps2 - ten sam problem występuje w reprezentacji Chorwacji, która siłę ofensywną ma niesamowitą więc jestem pewien, że błąd tkwi w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

 

Mam prośbę o poradę bardziej doświadczonych graczy. Taktyka jaką gram w sumie się sprawdza jednak praktycznie każda bramka jaką tracę to zdobycz z rożnego lub po akcji z boku. Szczególnie irytuje mnie sytuacja, gdy przeciwnik atakuje mnie bokami. Udało się może komuś załatać boki? Gram pewną modyfikacją 4-4-2, taktyka jest dostępna pod nazwą GKnap 4-4-2 ze strony http://www.centrumfm.org/taktyki-8,Football_Manager_2009.html. Ma ktoś pomóc jak to zmienić aby boki coś broniły?

Odnośnik do komentarza

Moze poprostu kup lepszych obroncow. Z lepszym kryciem zwlaszcza. Albo ustaw mniejsza mentalnosc dla bocznych niz dla srodkowych. Do tego daj im mniejszy pressing i zaznacz scisle krycie. Moze to cos pomoze. Najlepiej samemu kombinowac, bo co taktyka to inaczej sie zachowuja gracze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Czasami w 4 lidze oplaca sie wysunac linie obrony, bo przeciwnicy sa bardzo slabi, wiec mozna ich zgniesc. Ale oczywiscie trzeba wszsytko poprawnie poustawiac. Jesli chcesz cofac obrone to zaznacz kontrataki, prostopadle podania, tempo tak na srodku suwaka, zagraj wasko z troche wieksza gra na czas i powinno fajnie dzialac. Jesli chodzi o gre na czas, to czasami jest tak, ze Twoi obroncy wybijaja pilke do przodu.. co moze sie przerodzic w calkiem ciekawa kontre ;P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sama taktyka to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba "obcykac" rozmowy motywacyjne. Jest duzo dobrych taktyk i chyba kazda powinna pasowac do Hiszpanii (ba, nawet uwazam, ze nie ma czegos takiego jak taktyka pod dana lige); najlepiej zajrzyj na community.sigames.com tam jest sporo taktyk godnych przetestowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

arasreal, masz troche racji, ale moim zdaniem tylko trochę ;). W pewnych ligach pewne rodzaje gry się nie sprawdzą choćby nawet ze względu na składy jakimi one dysponują (wykluczam tutaj przyszłe transfery, które mogą wszystko zmienić). Przykładowo ciężko jest znaleźć w Hiszpanii drużynę, która by miała na tyle fizycznych zawodników, by mogli oni grać "po angielsku" czyli bezpośrednie długie piłki i dużo gry fizycznej. Z kolei odwrotnie jest w Anglii, tam jeżeli by nie szukać na upartego nie ma drużyny, która na starcie spisze się lepiej krótkim i powolnym zdobywaniem terytorium (choć tutaj już prędzej niż w BBVA może nastąpić odejście od pewnych ligowych schematów, bo Arsenal i Liverpool jako tako nadają się do gry Hiszpańskiej). Wniosek z tego taki, że rozpoczęcie gry taką Barceloną siłą rzeczy wymusza grę krótkimi podaniami i powoli, bo tak się zwyczajnie bardziej opłaca. Innymi słowy może nie tyle wybór ligi, co drużyny motywuje do stworzenia danego rodzaju taktyki. No i nie ma stylu gry który by był dobry na wszystkie zespoły. Przykładowo jak grałem sobie z kolegą w FM'a przez neta (ja Man City grałem bezpośrednimi, długimi i szybkimi zagraniami próbując się przebić pod bramkę przeciwnika głównie skrzydłem, on Man Utd grał również szeroko, ale dość krótko i szybko na co pozwalali mu gracze, przestaliśmy grać na tym save'ie bo mieliśmy już zbyt dobre składy, rywalizowaliśmy właściwie tylko między sobą już ;P) to zawsze miałem problemy z Portsmouth i prowadzonym przez niego Man Utd, on z kolei trzy razy z rzędu odpadał w LM z Barceloną (nawiasem mówiąc ja ją trzy razy z rzędu, dwa razy bezpośrednio po jego porażce i raz w finale pokonywałem co owocowało trzema zwycięzcami w LM z rzędu).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam ma pewien problem jeśli chodzi o taktykę :) Gra taktyka 4-4-2, problem polega na tym że taktyka na wyjeździe spisuję się znakomicie wygrałem z Arsenalem 3-0 i przegrywając do przerwy z Valencia 0-2 wyszłem na 4-2. Ale gdy znowu gram na własnym boisku jest gorzej nie stwarzam sobie tylu sytuacji i zespół bardzo nie celnie podaje i słabsze zespoły stwarzają mi więcej kłopotu na własnym boisku niż te silniejsze na wyjeździe.

 

widok

 

 

Tak wyglądają moje ustawienia zespołowe. Gdy gra na wyjeździe daje "szerokość gry" suwak na srodek , Podawanie na mieszane i w zależności od gry zespołu podania na długie. Tak nic nie ulega zmianie i na własnym boisku jest problem bo podania się nie kleją. Będe wdzięczny za każde porady i sugestie.

Edytowane przez grepio
nie załączmy obrazków- tylko linki
Odnośnik do komentarza

Czołem!

Gram paczką taktyk TBH (4-4-2 u siebie, 4-1-3-2 na wyjazdach). Problemem mojej drużyny, Chesterfield, jest ogromna liczba strat podczas niecelnych podań. Statystyka celnych podań po meczu to nawet 30-45% (przy 75% przeciwnika). Prowadzi to do gigantycznych różnic w posiadaniu piłki i strzałach na bramkę - przeciwnik strzela zazwyczaj około 15 razy w ciągu meczu, przy jakichś czterech-pięciu moich strzałach. Nakazałem grać krótkimi podaniami, zmniejszyłem szerokość i tempo gry, ale nie przyniosło to absolutnie żadnego efektu. Jakieś rady odnośnie tego, co mógłbym jeszcze zrobić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja zacząłem nową grę z Yeovil - Coca Cola League 1, i mówiąc szczerze - nie jest najlepiej. Zajmuje 17 na 24 miejsc. największy mój problem to wykopy bramkarza. Jak mogę go zmusić do krótkiego podania do obrońcy zamiast potężnego wykopu na połowę przeciwnika? (moi napastnicy nie są zbyt rośli). Mam ustawione podania raczej krótkie i swobodę taktyczną mocno ograniczoną. Potakim wykopie zaczyna się kolejny kłopot - obrońca przeciwnika główkuje piłkę i często staje się ona bezpańska - wtedy moi napastnicy zamiast szybko przechwycić gałę (bedąc w podobnej odległości od niej co rywale) guzdrzą się jak muchy w smole zupełnie jakby nie kwapili się do przechwytu. Po takich sytuacjac tracę najwięcej bramek. Może coś poradzicie

I jeszcze sprawa instr. dot. rywali przed meczem - ja zaznaczam ostry odbiór piłki tylko napastnikom przeciwnika - może to za mało? A co z pressingiem? jak go stosujecie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...