Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mam pytanie do was.

 

Jakie rozmowy proponujecie przed meczem i co ważne co proponujecie w czasie przerwy,bo z tym mam największy kłopot.

 

Np. Po pierwszej połowie wygrywam 1-0.Chłopaki ładnie grają,mecz toczy się pod nasze dyktando.Zaznaczam "zadowolenie" i co??!! no i kurna druga połowa to już ataki przeciwnika,ba,strzelają bramkę,a moi zawodnicy jak gdyby nic mają to gdzieś.W ten sposób zaliczyłem 14 remisów w sezonie. :doh!:

 

Macie jakieś sugestie??

 

Kiedy wejdziesz po meczu do zakładki sztab szkoleniowy i wybierzesz asystenta możesz nacisnąć w jego opcjach: reakcja na rozmowy motywacyjne (przedmeczowa; w czasie przerwy i pomeczowa)... i tam zobaczysz jak konkretni zawodnicy zareagowali... ja np. muszę Guthriemu (Newcastle) dawać inną rozmowę przedmeczową niż zespołowi bo na: "macie szanse wygrać" reaguje zdemotywowaniem więc daje mu "wierze w twoje umiejętności".

 

Ogólnie stosuje się przed meczem w którym myślisz że możesz wygrać: "macie szansę", mecz nie do wygrania "życz szczęścia"; u siebie z klubami które są twoimi rywalami " dla kibiców", w meczach których jesteś pewny zwycięstwa "oczekujesz zwycięstwa"

 

W przerwie: "zagrzej do walki" "wystarczy tylko jeden go" "jesteście w stanie wygrać" - standardowo; kiedy grają zupełnie do bani a nie powinni bo przeciwnik jest słaby możesz ich okrzyczeć(raczej nigdy nie stosuj tej najbardziej drastycznej bo piłkarze się obrażą) a rozmowę "zadowolony" tylko kiedy prowadzisz ze słabszym rywalem conajmnij trzema bramkami bo wtedy odpuszczają... po meczu dajesz rozmowę w zależności od wyniku (indywidualnie możesz wyróżnić albo opieprzyć konkretnych piłkarzy)... oczywiście to tylko ogólny schemat i najlepiej zapytać asystenta jak piłkarze zareagowali bo zależy to głownie od atrybutów psychicznych.

Odnośnik do komentarza
Ale mam pytanie do was.

 

Jakie rozmowy proponujecie przed meczem i co ważne co proponujecie w czasie przerwy,bo z tym mam największy kłopot.

 

Np. Po pierwszej połowie wygrywam 1-0.Chłopaki ładnie grają,mecz toczy się pod nasze dyktando.Zaznaczam "zadowolenie" i co??!! no i kurna druga połowa to już ataki przeciwnika,ba,strzelają bramkę,a moi zawodnicy jak gdyby nic mają to gdzieś.W ten sposób zaliczyłem 14 remisów w sezonie. :doh!:

 

Macie jakieś sugestie??

 

 

W FM08 bawiłem się w rozmowy, ale z tego co wyczytałem na forum sigames, ludzie, którzy odnoszą sukcesy piszą aby w ogóle oddać je asystentowi o wysokim poziomie motywacji i w nie nie ingerować. I faktycznie, chociaż czasem "sprzedaje" on dziwne teksty (np. ocena 7.5 dla zawodnika i "rozczarowanie", ale i tak nie ma problemu z dyscypliną) to gra i wyniki polepszyły się. Jedynie z wchodzącymi indywidualnie rozmawiam.

 

co do taktyk 4-4-2 to polecam sprawdzić "WHU RETRO", "DUKE v3" i "Yzzy442" z forum sigames.

Odnośnik do komentarza
Ale mam pytanie do was.

 

Jakie rozmowy proponujecie przed meczem i co ważne co proponujecie w czasie przerwy,bo z tym mam największy kłopot.

 

Np. Po pierwszej połowie wygrywam 1-0.Chłopaki ładnie grają,mecz toczy się pod nasze dyktando.Zaznaczam "zadowolenie" i co??!! no i kurna druga połowa to już ataki przeciwnika,ba,strzelają bramkę,a moi zawodnicy jak gdyby nic mają to gdzieś.W ten sposób zaliczyłem 14 remisów w sezonie.

 

Macie jakieś sugestie??

 

Przed meczem:

1.U siebie

- jestes faworytem - oczekuje wygranej

- brak wyraznego faworyta - mozecie wygrac

- przeciwnik faworytem - zycz szczescia

2. Na wyjezdzie

- jestes faworytem - mozecie wygrac

- brak faworyta - mozecie wygrac/zycz szczescia

- przeciwnik faworytem - zycz szczecia

- przeciwnik wyraznym faworytem - na luzie

3. W przerwie, nie ma znaczenia gdzie

- wygrywasz 3:0+ - cudownie

- wygrywasz 2:0 - zadowolony

- wygrywasz 1:0 - zagrzej do walki

- remis - mozecie wygrac |jesli śr ocena niższa niż 6.5

- przegrywasz- mozecie wygrac |to rozczarowany

 

* W niektoprych przypadkach nie mozesz uzyc danej rozmowy, wiec kazdemu z osobna dajesz indywidualną rozmowe:

- ocena 7.5+ - cudownie |gdy przegrywasz dla tych dwóch dajesz

- ocena 6.5+ - zadowolony |wierze w twoje umiejetnosci

- ocena 5.5+ - rozczarowany

- ocena 5.4- - u siebie zły, na wyjezdzie rozczarowany

Odnośnik do komentarza

Hej, ja natomiast uważam,że rozmowy motywacyjne to oprócz taktyki i treningu rzecz najistotniejsza jeśli chodzi o wygrywanie kolejnych spotkań. Myślę, że zlecanie rozmowy motywacyjnej asystentowi nawet jeśli jest dobry i daje to wyniki nie jest na miejscu. Ponieważ każdy szanujący się menadżer powinien sam przeprowadzać te rozmowy poprawia to posłuch w drużynie no i nasze własne samopoczucie, że to dzięki nam drużyna zagrała dobre spotkanie. Oczywiści możemy się konsultować z asystentem w tych sprawach ale polecam wam drodzy koledzy po fachu abyście to wy głównie zajęli się rozmowami motywacyjnymi to naprawdę popłaca!!! A co do tego jakie macie techniki motywacyjne to zależy od was samych, jednak ja nigdy w przerwie nie daję zadowolony albo podekscytowany tylko nie wolno spocząć na laurach albo uwaga na wodę sodową albo indywidualnie nie tracisz wiary lub wierzę w twoje umiejętności ewentualnie daję drużynie, że są w stanie wygrać. Aha napastnikom zawsze daję indywidualną rozmowę najczęściej przed meczem typu: "oczekuję dobrej gry" itp. Ogólnie często a nawet w 8 lub 9 na 10 przypadków daję przed meczem, że oczekuję wygranej. Dodam, ze gram już siódmy sezon i prowadzę od początku Real Madryt i od 3 lat Brazylię z którą w 2014 roku zdobyłem mistrzostwo świata inna sprawa, że na własnych śmieciach. A Realem wygrałem już 19 pucharów m.in. 2 razy LM 4 razy Liga BBVA 4 razy Copa del Rey 6 razy superpuchar hiszpanii 2 razy superpuchar europy i 1 raz klubowe mś ale to tak na marginesie. Pewnie teraz myślicie łatwo mu mówić bo gra Realem ale w poprzednich fm grałem słabszymi drużynami wszędzie klucz do sukcesu jest ten sam a więc:

- odpowiednie podejście do zawodników i prasy

- dobra taktyka

- dobrze skonfigurowany trening

- trenerzy których atrybuty dadzą w treningu 7 gwiazdek

- rozsądne rozmowy motywacyjne

- oraz porządne polityka transferowa

- scouting czyli wyszukiwanie graczy na świecie

Na początek taktyka, trening i do tego najpierw kupćie trenerów odpowiednich zajmijcie się szkoleniem młodzieży i bazą treningową a później transfery.

Aha na koniec dodam: Nie poddawajcie się i starajcie się znaleźć fajne i dobre rozwiązania bo nic nie cieszy tak jak sukcesy z ukochanym klubem. Jeśli dokonczyłeś czytać tego posta tzn. że ci zależy na sukcesach ok kończę i pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza

Co mam robić na wyjazdach? moja taktyka sprawdza się tylko w meczach u siebie. Oddaję po 20 strzałów, a gram na wyjeździe, Widzewem, i cisnie mnie GKP Gorzów... w ogóle gra mi się nie klei na wyjazdach... nie wiem co robić. I jeszcze mam pyt. co zrobić zeby bramkarz wychodził do piłek? Nieograniczona swobodoa taktyczna wystarczy? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja w życiu nie dałbym swobody taktycznej na maksa napastnikowi. Typowemu snajperowi na pół suwaka, dobremu technicznie 2-3 więcej niż snajperowi. Wolnego elektronu też bym nie dawał, to raczej ustawia się (moim zdaniem) rozgrywającemu. Mentalności też nie dawałbym na max, bo może być często łapany na spalone. Dałbym 2 poniżej maxa.

IHMO nie ma uniwersalnego ustawienia dla NŚ, każdy ustawia jak uważa.

Odnośnik do komentarza

Wiesz jak zrób ? Obejrzyj przynajmniej jeden mecz w całości, i nie skupiaj się na akcji, tylko na ustawieniu konkretnych formacji, w miarę jak przesuwa się akcja poruszają się gracze, skoro masz problem z napadziorem, to poobseruj, jak się zachowuje, i wyciągnij z tego wnioski. Może się okazać, ze problem jest zupełnie gdzie indziej, ja tak miałem. Myślałem, że to Cardozo nawala bo sobie gdzieś krąży z dala od swojej pozycji, a podczas obserwacji całego meczu wywnioskowałem, że problem jest na linii pomoc->atak, po prostu brakowało odpowiednich piłek w odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli grasz jednym napastnikiem to dajesz mu mentalność mniejszą niż off pomocnikowi czyli standardowo off ma 14 a napastnik ma 12... w poprzednim fm uważałem że napastnik musi mieć mentalność off a obrońca defensywną co widać było dużym błędem... maksymalnie między najbardziej off i def graczem może być 8 stopni różnicy w mentalności... WSZYSTKO TO JEST OPISANE W TACTICAL THEOREMS AND FRAMEWORKS (znajdziesz w dziale z plikami).

Odnośnik do komentarza

Taktyką Benfica Tweaked na Patcha 9.2.0 zdobyłem w 2011 roku z Aston Villa Puchar UEFA, a w 2012 roku wygrałem Ligę Mistrzów. W lidze regularnie zajmuję miejsca w okolicach 3-4 (byłoby może wyżej, ale gram długo w pucharach, jest dużo kontuzji i zmęczenie). Na początku próbowałem różnych innych taktyk, ale żadnej nie mogę choćby w najmniejszym stopniu porónować do tej. Dodam, że nie mam specjalnie przepakowanego składu, a absolutna podstawa w mojej taktyce to Lewandowski na szpicy ;)

Odnośnik do komentarza

Gram moim Ipswich już trzeci sezon i pomimo tego, że jestem w miarę zadowolony z rezultatów, to wciąż moja obrona nie wygląda solidnie. Ostatnio wzmocniłem skład dwoma solidnymi stoperami i pomimo tego, że graja bardzo dobrze, to bramek dużo mniej nie przepuszczam. Średnia to ok. 1,3 na mecz. W poprzednich CM/FM-ach nigdy z tym nie miałem problemu, bo to właśnie zawsze żelazną defensywą wywalczałem cenne trofea :P

 

Przeczytałem TT&F i jestem zaskoczony, że często radzi się tam stosować krycie 1 na 1(i to dotyczy nie tylko linii obrony) i wtedy również ścisłe krycie. Osobiście zawsze stosowałem krycie strefowe, ale ostatnio zacząłem testować ścisłe krycie dla środkowych obrońców.

Jakie macie doświadczenia z grą defensywną ? :P

Odnośnik do komentarza
Taktyką Benfica Tweaked na Patcha 9.2.0 zdobyłem w 2011 roku z Aston Villa Puchar UEFA, a w 2012 roku wygrałem Ligę Mistrzów. W lidze regularnie zajmuję miejsca w okolicach 3-4 (byłoby może wyżej, ale gram długo w pucharach, jest dużo kontuzji i zmęczenie). Na początku próbowałem różnych innych taktyk, ale żadnej nie mogę choćby w najmniejszym stopniu porónować do tej. Dodam, że nie mam specjalnie przepakowanego składu, a absolutna podstawa w mojej taktyce to Lewandowski na szpicy ;)

Modyfikujesz taktyke pod gre na wyjazdach(jak dokladnie zmieniasz polecenia) lub nawet u siebie z rywalami typu Chelsea, Arsenal itp. Taktyka ta wydaje sie byc bardzo ofensywna, czy nie za bardzo? Asystent podpowiada mi rowniez, ze sa luki pomiedzy formacjami i za malo graczy z przodu(co czesciowo widac, chociaz zagalem nia dopiero pare spotkan i mogla sie jeszcze nie wdrozyc w zespol).

Odnośnik do komentarza
Modyfikujesz taktyke pod gre na wyjazdach(jak dokladnie zmieniasz polecenia) lub nawet u siebie z rywalami typu Chelsea, Arsenal itp. Taktyka ta wydaje sie byc bardzo ofensywna, czy nie za bardzo? Asystent podpowiada mi rowniez, ze sa luki pomiedzy formacjami i za malo graczy z przodu(co czesciowo widac, chociaz zagalem nia dopiero pare spotkan i mogla sie jeszcze nie wdrozyc w zespol).

 

Dokonałem parę modyfikacji:

 

* usunałem ścisłe krycie środkowym obrońcom - wg mnie ważna zmiana

* skrzydłowi mają nieco mniej dośrodkowywać, a więcej próbować schodzić do środka

* zmieniłem ustawienie środkowego pomocnika na jeszcze bardziej defensywne

 

Parę spotkań to mało, u mnie ta taktyka wdrożyła się po ok. 20 meczach, widocznie potrzeba do niej dużo czasu, bo jest nietypowa... Za mało graczy z przodu to bzdura - jest aż 4 zawodnikow (skrzydłowi, of. pomocnik i środkowy pomocnik ze strzałką), którzy kreują grę, a do tego kazdy z nich może strzelić na bramkę. Bramki padają zarówno po dośrodkowaniach (od bocznych obrońców), długich piłkach od obrońców i bramkarza, a także kombinacjach, więc świetnie sprawdza się wszechstronny napastnik, a nie szybkościowiec albo jakiś drwal.

 

Nie modyfikuję na grę z silnymi, u siebie z wiekszościa wygrywam, na wyjeździe faktycznie przegrywam, ale szczerze mówiąc nie chcę mi się dokonywać zmian. Jedyne co robię to słucham poleceń asystenta w tych wazniejszych meczach w sprawie ustawien dotyczących przeciwnika, czyli 'gra słabszą nogą' itp.

Odnośnik do komentarza

Chociaz jestem zadowolony ze swojej taktyki(awans z 4 ligi,pozniej udalo mi sie utrzymac, w tym sezonie po 14 meczach jestem 3) to zauwazylem dziwne zjawisko. Mianowicie nie chcialem przerywac gry wiec poszedlem sobie na urlop wrocilem po 5 meczach w ktorych zdobylem komplet punktow i mazdzaca przewaga w meczach(wyniki 4-1,6-4,5-2,2-0,2-1) osmielony postanowilem wczytac sejwa i sam zarzadzac druzyna a tutaj zaskoczenie wyniki gorsze jak wygrywalem to juz nie tak wyraznie albo nawet fartem.D eksperymentu zrobilem ponowny load urlop i znowu miazdzylem,load sam gralem i znowu bylo gorzej. O co chodzi?Oczywiscie kazzalem wykorzystac obecny sklad i taktyke.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...