Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytalem opis twojej taktyki, tez jej uzywam w fm09 choc mysle ze w 08 lepiej sie psisywala.

 

Moglbys zarzucic screeny lub opis z ustawieniami indywidualnymi?

 

 

Zawarłem to mniej więcej w poście w którym ją opisywałem. Ustawienia, które należy przydzielić według atrybutów gracza to rajdy z piłką, przetrzymywanie piłki, wolny elektron, dośrodkowania (choć te u skrzydłowych muszą być przynajmniej na mieszane), strzały z dystansu, podania prostopadłe. Mentalność, swobodę taktyczną, krycie, odbiór piłki, rajdy i pressing powinien zostać przynajmniej zbliżony do poziomu w taktyce, do której link podałem. Notabene pracuję natchniony przez brownnecka nad napastnikiem, bo z jego skutecznością bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
witam. Mam pytanie gram Fiorentiną 1 sezon grałem w lidze 6 meczy 2 wygrałem 4 zremisowałem jaką taktyke lub ustawienie polecilibyście mi Ktoś mógłby mi pomóc z poleceniami dla zawodników jakie były by najlepsze na dana pozycje . Z góry Dziękuje i Pozdrawiam

A my tu jesteśmy cudotwórcami i wiemy jaki masz skład, jakim ustawieniem byś chciał grać, z jakim nastawieniem, jakie pozycje masz dobre itp...

Odnośnik do komentarza

Skoro grasz skrzydłami to potzreba ci Napastnika drwala, który będzie wykańczał dośrodkowania. w Twoim zestawieniu takiego zawodnika nie ma, więc stąd mało bramek. Możesz pozostaćprzy obecnym ustawieniu i sprowadzić Skocznego, silnego napastnika, lub zmień styl gry na taki by odpowiadał twoim napastnikom. Wydaje mi się że obaj sąszybcy więc podania na dobieg i gra bardziej środkiem.

Odnośnik do komentarza

Pewnie dostają za mało piłek, albo dostają je ale z kolei niecelnie podają. Być może ustawione masz za szybkie tempo gry. Ponadto jednego zr ŚP możesz ustawić na badziej defensywnego (strzałka w dół, mniejsza kreatywność, mile widziane defensywne wtrybuty), a drugiego na playmakera (rozgrywający-dobre podana, kreatywnosc, współpraca, nei zaszkodzi tez strzał z dystansu).

Odnośnik do komentarza
witam..mam pytanie czy ktos uzywa tej taktyki Benfica tweaked ktora kiedys byla juz tu umieszczana.jesli tak to mam pytanie - czy tez przeciwnik ma tak duzo sytuacji 100% i czy jakos sobie z tym poradzil

 

 

W sumie możesz wyłączyć ścisłe krycie środkowych obrońców, i troszkę cofnąć linie obrony, tak dwa trzy kliknięcia. Ja se z tym poradziłem kupujac lepszych obrońców. Zero problemu przy szybkich.

Odnośnik do komentarza
W sumie możesz wyłączyć ścisłe krycie środkowych obrońców, i troszkę cofnąć linie obrony, tak dwa trzy kliknięcia. Ja se z tym poradziłem kupujac lepszych obrońców. Zero problemu przy szybkich.

 

 

Dokładnie, w tej taktyce lepiej opłaca się mieć obrońców szybkich z dobrym odbiorem niżtych wysikich i silnych.

Odnośnik do komentarza

no słabych obrońców nie mam (Srna,Sakho,Heitinga,Antonio Lopez) a problem ciągle jest:/ u środkowych obrońców tylko ścisłe krycie wyłączyć czy też 1 na 1? i linie obrony to wszystkich mówisz cofnąć czy tylko bocznych bądź środkowych? z góry dziękuję

 

a może chodzi o instrukcje dot. rywali? bo ja zadnych nie stosowalem do tej pory

Odnośnik do komentarza

Panowie, piszę ponownie a problem ten sam. Mianowicie - niemal 0 skuteczność, a najbardziej w oczy kole mój napastnik - Torres.

 

Oto moja TAKTYKA.

 

Na początku sezonu Torres na mecz potrafił mi strzelić nawet 3 bramki, a w każdym strzelał co najmniej jedną. Zbliżam się teraz do końca owego sezonu a Fernando nie zdobył bramki już od ponad 520min...

Nawet specjalnie użyłem edytora FMRTE aby sprawdzić możliwości, dałem mu Jadeness jak było na początku sezonu - 0. Lecz moja uwagę przykuły pola Current i Potential Rating. Porównałem obecnego Torresa do tego z początku sezonu i efekt jest ciekawy:

 

POCZĄTEK SEZONU

KONIEC SEZONU

 

Ale nie o to się rozchodzi, ale o to czy macie jakiś pomysł co jest tego przyczyną?

Jest zadowolony, znakomite samopoczucie, koledzy dogrywają wyśmienite piłki a on nawet będąc sam na sam potrafi nie strzelić w 9 przypadkach na 10...

Odnośnik do komentarza
Ale nie o to się rozchodzi, ale o to czy macie jakiś pomysł co jest tego przyczyną?

Jest zadowolony, znakomite samopoczucie, koledzy dogrywają wyśmienite piłki a on nawet będąc sam na sam potrafi nie strzelić w 9 przypadkach na 10...

Naucz go ulubionych zagrań, polecam Plasowane strzały lub mijanie bramkarza.

 

Panowie, co ustawić by polepszyć dośrodkowania skrzydłowych?

To zależy od atrybutów dośrodkowania i technika. Chyba że chodzi o to że dośrodkowują ze złego miejsca, to wtedy w ustawieniach indywidualnych "dośrodkowania z" i ta mwybierz opcję.

Odnośnik do komentarza
Ale nie o to się rozchodzi, ale o to czy macie jakiś pomysł co jest tego przyczyną?

Jest zadowolony, znakomite samopoczucie, koledzy dogrywają wyśmienite piłki a on nawet będąc sam na sam potrafi nie strzelić w 9 przypadkach na 10...

Naucz go ulubionych zagrań, polecam Plasowane strzały lub mijanie bramkarza.

 

Panowie, co ustawić by polepszyć dośrodkowania skrzydłowych?

To zależy od atrybutów dośrodkowania i technika. Chyba że chodzi o to że dośrodkowują ze złego miejsca, to wtedy w ustawieniach indywidualnych "dośrodkowania z" i ta mwybierz opcję.

Bardziej chodziło mi o zmianę ustawień indywidualnych, gdyż moi zawodnicy za długo przetrzymują piłkę i zbierają się do dośrodkowania, lub zamiast dośrodkować wybierają wariant zagrania do tyłu choć mają ustawione dośrodkowania na często. Asystent mówi, że dośrodkowania nam dzisiaj nie wychodzą, i teraz pytanie, co zmienić?

Odnośnik do komentarza
Panowie, piszę ponownie a problem ten sam. Mianowicie - niemal 0 skuteczność, a najbardziej w oczy kole mój napastnik - Torres.

 

Oto moja TAKTYKA.

 

Na początku sezonu Torres na mecz potrafił mi strzelić nawet 3 bramki, a w każdym strzelał co najmniej jedną. Zbliżam się teraz do końca owego sezonu a Fernando nie zdobył bramki już od ponad 520min...

Nawet specjalnie użyłem edytora FMRTE aby sprawdzić możliwości, dałem mu Jadeness jak było na początku sezonu - 0. Lecz moja uwagę przykuły pola Current i Potential Rating. Porównałem obecnego Torresa do tego z początku sezonu i efekt jest ciekawy:

 

POCZĄTEK SEZONU

KONIEC SEZONU

 

Ale nie o to się rozchodzi, ale o to czy macie jakiś pomysł co jest tego przyczyną?

Jest zadowolony, znakomite samopoczucie, koledzy dogrywają wyśmienite piłki a on nawet będąc sam na sam potrafi nie strzelić w 9 przypadkach na 10...

daj screeny z poleceniami zespołowymi i indywidualnymi kluczowych pozycji.

Po samym screenie z ustawieniem zespołu trudno wywnioskować co jest skopane.

Odnośnik do komentarza
Panowie, piszę ponownie a problem ten sam. Mianowicie - niemal 0 skuteczność, a najbardziej w oczy kole mój napastnik - Torres.

 

Oto moja TAKTYKA.

 

Na początku sezonu Torres na mecz potrafił mi strzelić nawet 3 bramki, a w każdym strzelał co najmniej jedną. Zbliżam się teraz do końca owego sezonu a Fernando nie zdobył bramki już od ponad 520min...

Nawet specjalnie użyłem edytora FMRTE aby sprawdzić możliwości, dałem mu Jadeness jak było na początku sezonu - 0. Lecz moja uwagę przykuły pola Current i Potential Rating. Porównałem obecnego Torresa do tego z początku sezonu i efekt jest ciekawy:

 

POCZĄTEK SEZONU

KONIEC SEZONU

 

Ale nie o to się rozchodzi, ale o to czy macie jakiś pomysł co jest tego przyczyną?

Jest zadowolony, znakomite samopoczucie, koledzy dogrywają wyśmienite piłki a on nawet będąc sam na sam potrafi nie strzelić w 9 przypadkach na 10...

daj screeny z poleceniami zespołowymi i indywidualnymi kluczowych pozycji.

Po samym screenie z ustawieniem zespołu trudno wywnioskować co jest skopane.

 

Jasne.

 

drużynowe

 

napastnik

ofensywny pomocnik lewy i prawy

pomocnicy (bez środkowego na taktyce)

pomocnik (ten środkowy)

 

 

Chodź w ostatnim meczu z Chelsea Fernando wpakował dwie bramki :)

Odnośnik do komentarza

Na pierwszy rzut oka widać, że nie wysiliłeś się robiąc tą taksę.

Polecenia indywidualne w pierwszych 5 elementach identyczne, zmiany tylko w ostatnich 5. Nawet mentalności i kreatywności nie tknąłeś.

Zespołowe też słabo wyważone. Zbyt ofensywnie, dajesz za dużą swobodę taktyczną, za szybko. Zbyt wysunięta defensywa + brak gry na spalone = masa traconych goli z kontr. Taka taksa "róbta co chceta".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...