Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

ale ja widze że te taktyki były testowane na man city i na villareal czy mi sie wydaje??

 

EDIT: a sory już wiem o co chodzi

 

 

 

a mógłby ktos podać linka z tą paczką taktyk bo ja nie widze

 

prosze

http://odsiebie.com/pokaz/1291484---0842.html

 

PS.Obecnie jestem na etapie tworzenia własnej taktyki i będzie to jak na razie wyglądało na 3-5-2 (ten system jest moim zdaniem kompletnie omijany w FM09)może coś z tego bedzie.

Odnośnik do komentarza

mam prośbę do osób, które ledzą to forum i orientuja się w temacie, a miaowicie poszukuje taktyki do mojego zespou gram Realem ( wiem mało ambitne ale jest o początej mojej przygody z Fm-em ) taktyka która obenie stosuje jest strasznie nie równa potrafie ograc Barc 2 - 0 by następnie przegrać z Almeria 0 -3. Ustawienie, który by mi najbardzie odpowiadało to takie z wykorzysaniem 2 skrzydłowych i najlepiej 2 napastników oto przykładowe ustawienie pod ktre teoretycznie posiadam piłkarzy

 

br

po-oś-oś-lo

śp-śp

ls - ps

n - n

 

 

br

po-oś-oś-lo

śp

ps- śof- ls

n-n

 

lub coś podobnego d tego, jeżeli jest już coś takieo na forum to przepraszam ale nie mogłem znaleć

 

prosze o pilne rzwiązanie problemu

 

z góry dziękuje za wszelką okazana pomoc.

Odnośnik do komentarza
mam prośbę do osób, które ledzą to forum i orientuja się w temacie, a miaowicie poszukuje taktyki do mojego zespou gram Realem ( wiem mało ambitne ale jest o początej mojej przygody z Fm-em ) taktyka która obenie stosuje jest strasznie nie równa potrafie ograc Barc 2 - 0 by następnie przegrać z Almeria 0 -3. Ustawienie, który by mi najbardzie odpowiadało to takie z wykorzysaniem 2 skrzydłowych i najlepiej 2 napastników oto przykładowe ustawienie pod ktre teoretycznie posiadam piłkarzy

 

br

po-oś-oś-lo

śp-śp

ls - ps

n - n

 

 

br

po-oś-oś-lo

śp

ps- śof- ls

n-n

 

lub coś podobnego d tego, jeżeli jest już coś takieo na forum to przepraszam ale nie mogłem znaleć

 

prosze o pilne rzwiązanie problemu

 

z góry dziękuje za wszelką okazana pomoc.

 

Jag by Ci się chciało to post wyżej masz folder do ściągnięcia z taktykami rożnymi.Na pewno coś znajdziesz pod Real. Proponuje taktyki Knapa i Razor.

Odnośnik do komentarza

dziękuje bardzo za "pomoc" ale jestem na tyle samodzielny by dostrzec folder z taktykami lecz niestet żadna z nich nie spełnia moich oczekiwań ( testowałem kazdą pod któradysponuje składem ) po około 12 - 13 spotkań i wyniki niestety nie były zadawalające w pierwszych meczas (pierwsze 2-3)byly zazwyczaj totalna klapapą ale to zrozumiem trzeba dac zespołowi troszeczke czasu na dostosowanie sie ale co mnie najbardziej dziwi w jednym meczu przed wlasna publicznościa potrafili grac valencie by juz w nastepnej koleje w niezmienionym składzie po przerwie 5 dniowej lub 6 niepotrafili realnie zagrozic bramce takiej drużyny jak getafe które wówczas zajmowało 17 msc w lidze valencia byla na 4

Odnośnik do komentarza
Opłaca się dawać środkowym obrońcom ścisłe krycie i krycie 1 na 1? U mnie to tak średnio się spisuje i chciałbym wiedzieć jak Wy sobie z tym radzicie.

 

 

Ja mialem scisłe krycie, kiedy mialem wolniejszych obronców lub mieli slabsze krycie to beznadziejnie czesto wychodzilo, teraz gram bez scisłego krycia i duzo lepiej idzie:)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, a mianowice, o co chodzi z tą grą na odrgywającego?

Gram Fulham 3-ci sezon skłąd mam cud - miód, ale nie moge wygrać nawet ze średniakami.... więc chciałem pare rzeczy pozmieniać i zagrać na odgrywającego, ale nie bardzo wiem o co w tym chodzi, tzn:

na jakiej pozycji powinien grac odgrywający, jak mu podawać i komu on będzie podawał

Odnośnik do komentarza

Obecnie testuje pare taktyk w kilku klubach EPL.Wiec cześć z nich umieściłem w nowym zestawie taktyk do pobrania w linku poniżej.

 

Ponadto umieściłem też foldery z taktykami które przetestowałem ale nie mam jeszcze zdania (za mała ilość mieczy) oraz taktyki które na jednym z for są uznawane za dobre ale nie mam czasu je sprawdzić więc jeśli ktoś jest chętny to proszę,zwłaszcza ze są przepisywane to konkretnych klubów i pod reprezentacje-także myślę że warto)

 

http://odsiebie.com/pokaz/1464703---5d1f.html

Odnośnik do komentarza

Witam.

A jak panowie ( i Panie ) wygladaja przedmeczowe zmiany w waszych taktykach? Staracie sie za wszelka cene narzucic swoj sposob gry, czy wprowadzacie jednomeczowe poprawki/zmiany? Jezeli tak to jak daleko sie posuwacie? Dla przykladu: Czy czesta zmiana tempa lub szerokosci gry w taksie ma jakis wplyw na zgranie sie zawodnikow?

Czy sa suwaki,polecenia ktorych NIGDY nie ruszacie, lub czy sa takie ktorymi mozemy bezkarnie manipulowac?

Odnośnik do komentarza

Do ----> Australian Magic

 

Nawet w RL zdaża się że Hull ogra MU lub Liverpool więc się nie dziw że w FM 2009 też

Zauważyłem że moi mniej się starają grając z drużynami z dołu tabeli i stąd często do przerwy wynik 0:0 lub 0:1 a po przerwie jak ich podkręce w szatni biorą się za robotę

 

Do ----> tottalham

 

Ja gram stałą taktyką i obserwóje co się dzieje w czasie meczu jeśli widzę że moi nie mają sytuacji lub je seryjnie marnują zmieniam ustawienia paskami

Zaczynam od szybkości gry i podań (z wolnej i krótkich zmieniam na szybkie i długie) i czekam co się dzieje jesli to nie pomaga zwiększam zaangarzowanie w gre ofensywną i kreatywność jeśli i to nie przynosi rezultatu ustawiam gre defensywną i długie podania

 

Zazwyczaj któraś z tych kombinacji zadziała ale nie zawsze ;-)

Ostatnio miąłem dwa mecze z zespołami z dołu tabeli ja w grudniu byłem 4 (angielska Ekstaraklasa) i oba przegrałem po 0:1 bo moi w żadan sposób łącznie z karnym nie umieli trafić do bramki ;-(

Tak po prostu bywa czasem komp obliczy że masz przegrać i twój nalepszy snajper z 1 m nie trafia do pustej bramki ;-)

Odnośnik do komentarza
Tak po prostu bywa czasem komp obliczy że masz przegrać i twój nalepszy snajper z 1 m nie trafia do pustej bramki ;-)

 

Dokładnie tak jest :). Grając Wisła w grupie LM pokonałem Inter i Zenit by sezon póżniej odpaśc w 3 rundzie kwalifikacjii LM z Goricą ;) i to tylko przez napastników i samobója także nie martw się chwilowym brakiem formy. Teraz male pytanko: Jak radzicie sobie grając na wyjeździe z ustawieniem przeciwnika 4-1-2-2-1 (4 obrońców, 1 def.pomocnik, 2 środkowych pomocników, 2 skrzydłowych i 1 napastnik) ?. Chodzi mi głownie o takie rzeczy jak ścisłe krycie i krycie 1 na 1 (mam dobrych do tego obrońców), gpp, kontrataki czy ewentualnie ustawienie drużyny

pod tą taktykę

 

z góry thx

Odnośnik do komentarza

Tactical Theorems and Frameworks ’09 Według wskazowek zawartych w tym poradniku ustawiłem taktyke 2-6-2 by Lippi w Juventusie przy ustawieniu 4-4-2. Trzeba przyznać że poradnik sugeruje mocne mieszanie w ustawienia indywidualne i gra nie wyglada dobrze. Czy Wy sugerujecie sie tym poradnikiem przy tworzeniu taktyki ?

Odnośnik do komentarza
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś potestował moją taktykę którą tu opisałem, jestem ciekaw waszych uwag jej dotyczących ; ).

Hawkeye wykonałem test twojej taktyki. Nie będę jaj oceniać gdyż był to jedynie test polagający na urlopie, ale mogę śmiało powiedzieć że taktyka jest godna dokładnego sprawdzenia i zapowiada się naprawde ciekawie.

Przeczytałem opis twojej taktyki i do testu wybrałem londyńską Chelsea. Ma ona skład który pasuje do twoich wytycznych, ja ze swojej strony jedynie dokupiłem Pogrebnyaka i Arshawina. Zatrudniłem też solidnego asystenta.

 

Wyniki:

2 miejsce w lidze angielskiej 3 pkt straty do MU

Ćw LM

Final PL

6 runda PA

 

Spostrzeżenia:

1. Solidnie wygląda obrona. Straciłem bardzo mało bramek.

2. Z przodu też nie najgożej. AM tak jak pisałeś dużo strzela. Lampard miał 21 bramek, tyle samo co Pogrebnyak

3. U siebie nie przegrałem w lidze żadnego meczu

4. Na wyjazdach gra nieco gorsza, 4 porażki i sporo remisów

5. Terry (lewy środkowy obrońca) ustrzelił 11 bramek, tak więc SFG nieźle ustawione

6. Wysokie noty mieli boczni obrońcy

 

Polecam tę taktyke każdemu, kto ma odpowiedni skład. Przy drobnych modyfikacjach (nieco ostrożniejsza gra na wyjazdach) można nią osiągnąć wiele sukcesów.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.

 

Wielkie dzieki za odpowiedz na poprzednie pytanie, i zmiejsca strzelam nastepnymi, tym razem kategoria realizm gry v realny realizm gry...haha

Rozpoczynajac gre tottenham mamy kilku, swiezo zakupionych zawodnikow pierwszego zespolu.(pavluczenko,gomez,corluka,modric,"dos santos"). Czyli 4 zupelnie nowych panow, bez jezyka, zrozumienia na boisku... no wlasnie.

Jako cwany lisek rozpoczynam sezon po australijsku lub chorwacku(pierwsze dni czerwca) by miec jak najwiecej czasu na zgranie i transfery. I tu wlasnie tkwi sedno.

1.Czy gra widzi jako nowych, tych zawodnikow ktorzy zjawia sie w klubie po naszym przybuciu, czy raczej licza sie daty?

2.Czy sprowadzony z powrotem defoe czy keane traktowani sa jako pierwszaki czy raczej starszaki?

3.4-5 nowych zawodnikow to wystarczajaca ilosc jak na okienko transf. cz zatem powinienem zrezygnowac z dalszych modyfikacji 1go skladu?

 

Wielkie dzieki za ew pomoc

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...