Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2009


MarioWO(L)F

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim ktoś zapyta czemu zatem są w bazie niektóre transfery z dnia po 1.02.09 już wyjaśniam: dlatego, że na forum betatesterów mozna było jeszcze zgłaszać transfery dokonane po zamknięcia bazy. I oczywiście były zgłaszane jeno niektóre zostały zaklepane przez ludzi od bazy danych, inne nie. Kryterium oczywiście była rozpoznawalność danego zawodnika/trenera/kogokolwiek. W praktyce jeśli Beckham zostałby sprzedany ostatniego dnia przed wyjściem updejtu to z pewnością by to uwzględnili, jeśli chodzi o ligi ogórkowe typu polska to takie sprawy pomijano.

Odnośnik do komentarza

Proszę o wypisywanie tutaj wszelkich uwag/propozycji zmian/sugestii/itp dotyczących Legii po patch'u 9.3.0. Będzie to bardzo pomocne przy opracowywaniu bazy do FM2010. Szczególnie ważne jest wyłapanie wszystkich błędów. Czekam także na propozycje dotyczące gwiazd/ulubieńców/legend Legii Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Proszę o wypisywanie tutaj wszelkich uwag/propozycji zmian/sugestii/itp dotyczących Legii po patch'u 9.3.0. Będzie to bardzo pomocne przy opracowywaniu bazy do FM2010. Szczególnie ważne jest wyłapanie wszystkich błędów. Czekam także na propozycje dotyczące gwiazd/ulubieńców/legend Legii Warszawa.

Dalej Mucha, Dixie i Kostia bez miejsce urodzenia. Koziara baaardzo słaby. Na razie tyle :)

Odnośnik do komentarza

Wysocki

- ulub. klub - Man Utd

piłkarz - Francesco Totti

 

Majkowski

- 100% Legia?

Czy czujesz się związany z Warszawą oraz klubem, czy Legię traktujesz jako miejsce pracy?

 

- Z Legią jestem związany od najmłodszych lat. Pochodzę z Makowa, to jest 80 km od Warszawy. Do stolicy przeprowadziłem się w wieku 15 lat. Co najmniej 10 lat chodziłem na Legię. Gdy byłem trochę starszy, już sam chodziłem na Żyletę. Od zawsze kibicowałem Legii, jest to klub z którym jestem bardzo związany.

 

Koziara

ulub. klub - Liverpool

piłkarz - Steven Gerrard

 

- 100% Legia?

 

Legia.com: Mieszkasz na Bródnie a więc raczej nie jesteś kibicem Polonii?

Patryk Koziara: Nigdy nie ukrywałem, że kibicuję Legii. Jestem z Bródna i od małego jeździłem na Legię. Od najmłodszych lat oglądałem mecze na „Żylecie”.

 

Może trochę ograniczyć te skrzydła i atak? Zostawić tylko DMC, MC, AMC?

 

Legia.com: W Młodej Legii pełnisz rolę pomocnika.

 

Patryk Koziara: Gram na pozycji defensywnego środkowego pomocnika. W odbiorze nie jestem zły ale bardzo lubię rozgrywać piłkę. Czyli bardziej mi odpowiada pozycja jaką w Legii obecnie obsadzają Roger i Iwański.

 

Oczywiście podciągnąć atrybuty na wyższy level ;)

 

Giza - 179cm/80kg

ulub. klub - FC Barcelona

piłkarz - Zinedine Zidane

 

Choto - m.ur. Wedza/Zimbabwe

ulub. klub - Man Utd

piłkarz - Beckenbauer (to się da? jest w bazie?)

 

Szala - 81kg

 

Rzeźniczak - 183cm/79kg

 

Astiz - 74kg

 

Kumbev - 187cm

 

Kiełbowicz - 179cm/72kg

 

Radovic - 182cm/76kg

 

Ostrowski - 178cm/73kg

 

Szałachowski - 71kg

 

Majkowski – m.ur. Warszawa - 178cm/71kg

 

Roger - 186cm

 

Iwański - 171cm/70kg

 

Chinyama - 88kg

 

Komorowski - m.ur. Pabianice

 

Mucha - m.ur. Belá nad Cirochou /Słowacja

 

Kostia Machnowskyj - m.ur. Horodyszcze/Ukraina

 

Ekwueme - m.ur. Aboh Mbaise/Nigeria

 

 

Trochę szczególików, ale przecież dążymy do ideału ;)

Odnośnik do komentarza

Koziarze bym nie wpisywał tej Legii. jak był w Polonii, to podobne rzeczy słyszałem jakie mówi teraz o Legii. pojawił się znany wielu osobom polski menago, w Polonii tradycyjnie olano juniorów, no i gra teraz gdzie gra. co do jego pozycji to grywał głównie właśnie mc lub amc.

Ekwueme to sprawka poprzedniego 'researchera' - jeszcze rok temu prosiłem Krzyśka o dodanie tego miasta, ale potem nagle większość atrybutów zmieniła się w 0, a jak widać i inne rzeczy zostały usunięte :-/ (to i tak że nie stworzył nowego, tak jak z Kamińskim czy Koziarą)

Odnośnik do komentarza
Dalej Mucha, Dixie i Kostia bez miejsce urodzenia. Koziara baaardzo słaby. Na razie tyle :)

 

Niestety ich miejsc urodzenia niema w bazie FMa, ale będę o ich dodanie walczył.

 

Hm, czemu Descarga zarabia nagle 25 kafli euro miesięcznie? Na 9.2.0 miał 'trzeciakową' pensję...

 

Sam jestem zaskoczony, zapytam się Krzyśka czy On może coś zmieniał, czy też silnik FMa znowu wyprawia cuda.

 

Wysocki

- ulub. klub - Man Utd

piłkarz - Francesco Totti

 

Majkowski

- 100% Legia?

Czy czujesz się związany z Warszawą oraz klubem, czy Legię traktujesz jako miejsce pracy?

 

- Z Legią jestem związany od najmłodszych lat. Pochodzę z Makowa, to jest 80 km od Warszawy. Do stolicy przeprowadziłem się w wieku 15 lat. Co najmniej 10 lat chodziłem na Legię. Gdy byłem trochę starszy, już sam chodziłem na Żyletę. Od zawsze kibicowałem Legii, jest to klub z którym jestem bardzo związany.

 

Koziara

ulub. klub - Liverpool

piłkarz - Steven Gerrard

 

- 100% Legia?

 

Legia.com: Mieszkasz na Bródnie a więc raczej nie jesteś kibicem Polonii?

Patryk Koziara: Nigdy nie ukrywałem, że kibicuję Legii. Jestem z Bródna i od małego jeździłem na Legię. Od najmłodszych lat oglądałem mecze na ?Żylecie?.

 

Może trochę ograniczyć te skrzydła i atak? Zostawić tylko DMC, MC, AMC?

 

Legia.com: W Młodej Legii pełnisz rolę pomocnika.

 

Patryk Koziara: Gram na pozycji defensywnego środkowego pomocnika. W odbiorze nie jestem zły ale bardzo lubię rozgrywać piłkę. Czyli bardziej mi odpowiada pozycja jaką w Legii obecnie obsadzają Roger i Iwański.

 

Oczywiście podciągnąć atrybuty na wyższy level ;)

 

Giza - 179cm/80kg

ulub. klub - FC Barcelona

piłkarz - Zinedine Zidane

 

Choto - m.ur. Wedza/Zimbabwe

ulub. klub - Man Utd

piłkarz - Beckenbauer (to się da? jest w bazie?)

 

Ok. Uaktualnie te dane. Co do Koziary, to oczywiście jego profil zostanie zweryfikowany ponieważ teraz będziemy mogli go zobaczyć w rozgrywkach ekstraklasy (pewnie sporadycznie). O wszystkim będę informował w odpowiednim czasie (czytaj: po otrzymaniu bazy danych).

 

Majkowski ? m.ur. Warszawa - 178cm/71kg

 

Komorowski - m.ur. Pabianice

 

Mucha - m.ur. Belá nad Cirochou /Słowacja

 

Kostia Machnowskyj - m.ur. Horodyszcze/Ukraina

 

Ekwueme - m.ur. Aboh Mbaise/Nigeria

 

Trochę szczególików, ale przecież dążymy do ideału ;)

 

Profile Trochima, Majkowskiego, Paluchowskiego, Wociała będę mogł zmienić dopiero po sezonie, gdy wrócą do (L). Każdy będzie miał wpisane miejsce urodzenia, wzrost, wagę itp. Natomiast dziwi mnie, że Komorowski niemiał wpisanego miejsca urodzenia, ponieważ Pabianice są w bazie danych FMa.

 

P.S. Dodałem w 9.3.0 kilku graczy z Młodych Wilków, jeżeli ktoś ma więcej informacji o nich to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Hm, czemu Descarga zarabia nagle 25 kafli euro miesięcznie? Na 9.2.0 miał 'trzeciakową' pensję...

 

Sam jestem zaskoczony, zapytam się Krzyśka czy On może coś zmieniał, czy też silnik FMa znowu wyprawia cuda.

Silnik przelicza dobrze, Decarga ma w edytorze wpisane 5772Ł, w grze jest 5750Ł tygodniowo

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję zaktualizować pozycje zawodników Legii. Wiele z nich jest już zdecydowanie nieaktualnych i nieoddających rzeczywistości. Moim zdaniem z Uzdolnionego na Kompetentnego można by zmienić:

Rzeźniczak ŚO, Jarzębowski OP, Kiełbowicz PL(?), Guerreiro PL (nadal jestem za tym, by nadać mu w końcu normalne imię i nazwisko, skoro pod takim funkcjonuje IRL).

Kiedy ci piłkarze mają takie pozycje, bez problemu możemy obsadzić lewą stronę pomocy i alternatywne zestawienie na środku obrony, co nie jest do końca zgodne z rzeczywistością. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Fundacja Akademia Piłkarska Legii Warszawa nawiązała współpracę z Orlętami Łuków. W poniedziałek podpisana została umowa partnerska, na mocy której nasz klub będzie wspierał Orlęta w szkoleniu dzieci i młodzieży.

 

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do współpracy Orlęta, bo to klub o bogatych tradycjach piłkarskich, słynący ze szkolenia młodzieży. W przeszłości w Legii grało już kilku zawodników z Łukowa (m.in. Cezary Kucharski i Dariusz Solnica ? przyp. Legia.com) i wierzę, że już wkrótce koszulkę zespołu z Łazienkowskiej będzie miał okazję założyć kolejny wychowanek Orląt ? powiedział Jarosław Ostrowski Prezes Zarządu Fundacji Akademii Piłkarskiej.

Władze Legii planują w najbliższych latach stworzenie sieci klubów partnerskich, które otrzymają pomoc szkoleniową, organizacyjną i marketingową. Obecnie do projektu przystąpiło już sześć klubów.

 

Pierwszym była słynna szkółka młodych talentów Kosa Konstancin prowadzona przez jednego z najlepszych piłkarzy w historii Legii, wybitnego reprezentanta Polski a obecnie posła Romana Koseckiego.

- Dzięki tej współpracy najzdolniejsi młodzi piłkarze z naszych klubów partnerskich będą mieli duże szansę trafić do Legii, gdyż wszyscy zostaną objęci nadzorowanym przez naszą Akademię Piłkarską systemem szkolenia i monitoringu talentów. Klubom, które nawiążą z nami współpracę ofiarujemy bogate doświadczenie i pomoc w sprawach sportowych i organizacyjnych ? zapowiada Prezes Ostrowski.

 

http://www.legia.com/www/index.php?akt=6139

 

Czy jest szansa na pojawienie się tych klubów w FM2010? Może warto napisać w tej sprawie do osoby odpowiedzialnej? Kosa to jedna z najlepiej rozwijających się szkółek w kraju, a Orlęta grają w III lidze. Sporo zespołów stamtąd jest już w bazie.

 

 

Proponuję również przyjrzeć się atrybutom rzuty wolne/karne/rożne/auty. Szczególnie chodzi o zaktualizowanie Rybusa, który od Urbana dostał polecenie bicia wolnych/rożnych (?) kiedy na boisku byli Iwański i Roger. Widać było, że nieźle mu to wychodzi, a już samo zaufanie trenera świadczy, że prezentuje przynajmniej taki poziom w tym aspekcie gry jak wyżej wymienieni.

 

Z ograniczeniem pozycji też się zgodzę. Radovic zasluguje na obciecie w tej kwestii. Kiedy on grał u nas po lewej stronie? Mysle, ze nawet niezdarny/kompetenty to za duzo ;) To typowy skrzydłowy i pozostawienie mu MR/AMR powinno w zupełności wystarczyć.

Szala jako MR - kompetenty też out, Koziare obciać ze skrzydeł i ataku.

Odnośnik do komentarza
Właśnie miałem o tym pisać. Jak coś to służę pomocą w opracowywaniu Orląt, a także - jeżeli mi się uda - szczegółami umowy między Orlętami a Legią.

 

Przydałoby się, ale z takimi kwestiami trzeba wstrzymać się do wydania bazy do FM2010. Najlepiej prześlij mi swoje gg, jakby udało "wyprosić" dodanie Orląt to Legia miałaby klubik filjalny.

 

Proponuję również przyjrzeć się atrybutom rzuty wolne/karne/rożne/auty. Szczególnie chodzi o zaktualizowanie Rybusa, który od Urbana dostał polecenie bicia wolnych/rożnych (?) kiedy na boisku byli Iwański i Roger. Widać było, że nieźle mu to wychodzi, a już samo zaufanie trenera świadczy, że prezentuje przynajmniej taki poziom w tym aspekcie gry jak wyżej wymienieni.

 

Stałe fragmenty u Maćka będą zaktualizowane. Dopiero w tej rundzie Urban powierzył mu wykonywanie rożnych i dośrodkowań z rzutów wolnych. I trzeba przyznać że nieźle mu to wychodzi. Jednak mam jeszcze mnóstwo czasu by dogłębnie się o tym przekonać. :] O zmianach będę informował w odpowiednim czasie i wtedy będzie można to dokładniej przedyskutować.

 

Z ograniczeniem pozycji też się zgodzę. Radovic zasluguje na obciecie w tej kwestii. Kiedy on grał u nas po lewej stronie? Mysle, ze nawet niezdarny/kompetenty to za duzo ;) To typowy skrzydłowy i pozostawienie mu MR/AMR powinno w zupełności wystarczyć.

Szala jako MR - kompetenty też out, Koziare obciać ze skrzydeł i ataku.

 

Pozycje są i będą uaktualniane zgodnie z rzeczywistością. Co do Rado, to często w czasie meczu zmienia się z Rybusem stronami. Na dzień dzisiejszy to zmainie na pewno ulegną pozycje Rzeźnika (jeżeli nie zagra na środku obrony w tym sezonie) i Koziary - jak go dostałem, to był napastnikiem/skrzydłowym. Dodałem mu pozycję pomocnika środkowego, ale mając niezbyt szczegółowe informacje zostawiłem poprzednie pozycje w nadzieji że osoba która go opracowywała wiedziała coś więcej... W 9.3.0 pozycje graczy MESA i Młodych Wilków już się jednak w miarę zgadzają. Jednak prosiłbym o podanie jakiś dodatkowych info o tych grajkach (jeżeli ktoś takowe posiada, czy np. może regularnie chodzi na ich mecze).

Odnośnik do komentarza
A co ma Radović wspólnego z Czarnogórą? Ma paszport? Bośni też? Nie wydaje mi się.

 

Jednak ma coś wspólnego :>

 

http://www.legia.com/www/index.php?akt=6211

 

Miroslav Radović otrzymał powołanie do reprezentacji Czarnogóry na mecze z mistrzami świata, Włochami (28 marca) oraz Gruzją (1 kwietnia).

 

Oba spotkania odbędą się w ramach kwalifikacji do MŚ 2010. „Rado” stanie przed szansą debiutu w drużynie narodowej Czarnogóry, w której występują min. Mirko Vucinić z AS Roma oraz Simon Vukcević ze Sportingu Lizbona.

 

Legijny skrzydłowy wróci do Warszawy 2 kwietnia.

 

 

 

Czyli miałem rację dodając Miro Radoviciowi Czarnogórę. Tak jak wcześniej mówiłem, jeżeli tylko otrzyma powołanie, to może występować w tamtejszej reprezce - i to się potwierdziło :D

Odnośnik do komentarza

Czas pokazuje, że nie do końca:

Radović nie zagra dla Czarnogóry

 

Przed tygodniem prawy pomocnik warszawskiej Legii otrzymał powołanie do reprezentacji Czarnogóry na dwa mecze eliminacyjne mistrzostw świata z Włochami i Gruzją. "Podjąłem decyzję, że nie pojadę. Czuję się Serbem, grałem w serbskiej reprezentacji młodzieżowej i tak ma pozostać. Chcę pozostać Serbem przez całe życie" - mówi w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym Miroslav Radović.

 

"Wcześniej mówiłem, że chcę grać dla Czarnogóry, ale to był błąd, przyznaję. Trener Czarnogóry Zoran Filipović stwierdził, że szkoda, iż nie przyjadę, ale zrozumiał moją decyzję. Planował postawić na mnie, chciał żebym grał" - dodał Radović.

źródło: Przegląd Sportowy

Będzie trzeba usunąć obywatelstwo Czarnogóry i Bośni. Sprawa raczej wyjaśniona i nie wydaje się, żeby temat miał powrócić skoro jest po rozmowie z selekcjonerem Czarnogóry.

Odnośnik do komentarza
Będzie trzeba usunąć obywatelstwo Czarnogóry i Bośni. Sprawa raczej wyjaśniona i nie wydaje się, żeby temat miał powrócić skoro jest po rozmowie z selekcjonerem Czarnogóry.

 

Ja tam może się nie znam, ale... jeśli miał możliwość grać dla tych krajów, to obywatelstw się nie powinno usuwać. Jest zdaje się taka opcja przy reprezentacjach jak "Declared for" i jak tu będzie miał Serbię ustawioną, to Bośnia i Czarnogóra już mu chyba nie grożą... ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Będzie trzeba usunąć obywatelstwo Czarnogóry i Bośni. Sprawa raczej wyjaśniona i nie wydaje się, żeby temat miał powrócić skoro jest po rozmowie z selekcjonerem Czarnogóry.

 

Ja tam może się nie znam, ale... jeśli miał możliwość grać dla tych krajów, to obywatelstw się nie powinno usuwać. Jest zdaje się taka opcja przy reprezentacjach jak "Declared for" i jak tu będzie miał Serbię ustawioną, to Bośnia i Czarnogóra już mu chyba nie grożą... ale mogę się mylić.

 

Dokładnie. Na chwilę obecną (bo sytuacja zmienia się z tygodnia na tydzień) Rado dostanie declared for Serbia. Swoją drogą to trochę zakręcony chłop jest.

Odnośnik do komentarza

Nie posiada obywatelstwa Czarnogóry i Bośni. Teraz trochę było to nagięte, bo deklarował wcześniej, że zagra dla reprezentacji z której przyjdzie powołanie. Przyszło z Czarnogóry. Odmówił. Jest Serbem i chce grać dla Serbii = powinien mieć w grze tylko obywatelstwo Serbii. Moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...