Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2009


MarioWO(L)F

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawione CA:

 

*Gwiazdy Legii:

 

-Roger Guerreiro - 130

-Inaki Astiz - 135

-Jan Mucha - 128

-Maciej Iwański - 128

-Dickson Choto - 128

-Takesure Chinyama - 126

 

*Zawodnicy podstawowi:

 

-Inaki Descarga - 123

-Miroslav Radović - 121

-Edson da Silva - 118

-Sebastian Szałachowski - 115

-Aleksandar Vuković - 115

-Jakub Wawrzyniak - 115

-Bartłomiej Grzelak - 113

-Jakub Rzeźniczak - 110

-Wojciech Szala - 110

 

*Zawodnicy rezerwowi:

 

-Mikel Arruabarrena 103

-Ariel Borysiuk 105

-Maciej Rybus 105

-Wojciech Skaba 105

-Piotr Giza 105

-Tomasz Kiełbowicz 104

-Piotr Rocki 100

-Pance Kumbev 98

-Marcin Smoliński 95

-Kamil Grosicki 85

-Przemysław Wysocki 95

 

*Rezerwy:

 

-Piotr Bronowicki 92

-Martins Ekwueme 84

-Patryk Kamiński 85

-Radosław Mikołajczak 85

-Konstiantyn Machnowskyj 84

-Tito 80

-Jacek Skrzyński 80

-Paweł Kozub 80

-Przemysław Rawa 80

-Damian Zbozień 75

-Cezary Osuch 75

-Piotr Ściebura 70

-Rafał Zaborowski 70

-Łukasz Zaremba 70

-Maciej Górski 68

-Daniel Jezierski 65

-Maciej Świdzikowski 65

-Dawid Okpara 65

-Patryk Koziara 64

-Eryk Stoch 60

-Maciej Tomczyk 60

-Waldemar Woźniak 60

-Adam Banasiak 60

-Łukasz Małkowski 50

-Filip Barski 50

-Tomasz Lewandowski 50

-Dawid Cempa 50

-Radosław Muszyński 50

-Damian Lanucha 45

 

Proszę o konstruktywne uwagi

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Grosicki dostanie takie CA i nędzne atrybuty pracowitości, profesjonalizmu itp. to przez całą grę bedzie wyjątkowo nędznym zawodnikiem a takim nie jest (zagrał w reprezentacji, w Sion - jeśli już grał - szło mu przyzwoicie) więc optuję za podbiciem mu CA do okolic 100, wraz ze słabymi atrybutami mentalnymi lepiej odda to jego umiejętności

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję że Machnowskyj będzie wpisany według obowiązującej w FM transkrypcji angielskiej (Makhnovskiy)?

 

Dzięki za uwagę. Ma tak wpisane.

 

Jeżeli Grosicki dostanie takie CA i nędzne atrybuty pracowitości, profesjonalizmu itp. to przez całą grę bedzie wyjątkowo nędznym zawodnikiem a takim nie jest (zagrał w reprezentacji, w Sion - jeśli już grał - szło mu przyzwoicie) więc optuję za podbiciem mu CA do okolic 100, wraz ze słabymi atrybutami mentalnymi lepiej odda to jego umiejętności

 

Grosicki od pół roku wogóle niegra w klubie i nawet nie trenuje. Częściej przebywa w kasynach - jego kariera piłkarska idzie ku upadkowi. A atrybuty ma realne - przyspieszenie i szybkość 17, drybling 13 - a reszta słabsza.

Odnośnik do komentarza
A co z Edsonem? Nie rusza go nawet 30k euro na miesiąc, 400k do ręki, najwyższe premie i 25% podwyżki co rok. A przecież mówi, że chciałby przedłużyć kontrakt...

 

Edson - CA poszło mu trochę w dół, podobnie jak World Reputation. Dodałem mu jeden punkt do Loyality, teraz może będzie szansa na zatrzymanie go.

 

Co do atrybutów:

 

W dół poszły: dribbling (14), finishing (11), tackling (8), technika (16), work rate (10), jumping (7), pace (12), stamina (12) i strenght (12).

W górę: corners (14) i crossing (15).

 

Jest jeszcze jedna rzecz która mnie interesuje - atrybuty fizyczne i ulubione zagrania Rogera

 

Uległy zmianie, podobnie jak CA i PA, które były przesadzone.

 

Ulubione zagrania:

 

Lubi sztuczki techniczne jak na treningu, np Cristiano Ronaldo z Man Utd

Zawsze zagrywa lepszą nogą, nawet jeżeli drugą gra dobrze

 

Atrybuty fizyczne:

 

Acceleration, pace, stamina, strenght - 12

jumping - 11

agility - 13

balance - 15

Odnośnik do komentarza
Jak dla mnie do Chinyama ma za wysokie CA, on w zasadzie nic nie pokazuje. Z Radovicem mogliby się zamienić, ten drugi przynajmniej umie dryblować i szybko biega.

 

Chinyama ma jak na Polskie warunki odpowiednie CA, na które wpływają głównie jego świetne warunki fizyczne, a nie techniczne. Natomiast Rado ma bardzo dobry drybling (14), szybkość i praktycznie wszystkie umiejętności techniczne. Bardzo słabo gra lewą nogą, co ma zasadniczy wpływ na CA.

 

Zastanawiam się jeszcze nad Grzelakiem - ostatnio gra dobrze w (L), i chyba podniosę mu balance, który obecnie ma na poziomie 13.

Odnośnik do komentarza

Według mnie Radović powinien mieć wiecęj dryblingu (tak z 15) a za to znacząco obniżoną technikę (11)...

Chyniamie to już w ogóle zastanawiałbym się czy dać 10, przecież ma notoryczne problemy z przyjęciem jakiejkolwiek piłki, potrafi ją zgubić czy za mocno sobie wypuścić...

A co z Sebą Szałachowskim? Jakie on będzie miał staty? Dotąd według mnie były one znacząco za niskie... Przecież po ostatniej kontuzji nie grał ponad rok, a wszedł do zespołu i był jej wyróżniającą się postacią... Dlatego według mnie powinien miec drybling tak koło 15, wykańczanie koło 13, technika 11-12, gra bez piłki 14, no i szybkość z przyśpieszeniem conajmniej 15 albo i 16.

Odnośnik do komentarza
Według mnie Radović powinien mieć wiecęj dryblingu (tak z 15) a za to znacząco obniżoną technikę (11)...

Chyniamie to już w ogóle zastanawiałbym się czy dać 10, przecież ma notoryczne problemy z przyjęciem jakiejkolwiek piłki, potrafi ją zgubić czy za mocno sobie wypuścić...

A co z Sebą Szałachowskim? Jakie on będzie miał staty? Dotąd według mnie były one znacząco za niskie... Przecież po ostatniej kontuzji nie grał ponad rok, a wszedł do zespołu i był jej wyróżniającą się postacią... Dlatego według mnie powinien miec drybling tak koło 15, wykańczanie koło 13, technika 11-12, gra bez piłki 14, no i szybkość z przyśpieszeniem conajmniej 15 albo i 16.

 

Z Szałachem to trochę przesadziłeś... drybling i finishing ma 12, technikę 10. Jednak ma duże "rezerwy" czyli PA. Jeśli będzie się na niego stawiało, to raz-dwa będzie miał lepsze statsy. Zwiększyłem mu możliwość gry na lewym skrzydle (14/20).

 

Rado technikę ma 12, a drybling 15. Jednak w przeciwieństwie do Sebka już dużo się nie rozwinie, bo ca ma zbliżone do pa.

 

Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Poprawione CA:

*Gwiazdy Legii:

-Takesure Chinyama - 126

 

*Zawodnicy podstawowi:

-Miroslav Radović - 121

-Edson da Silva - 118

-Jakub Wawrzyniak - 115

-Bartłomiej Grzelak - 113

 

*Zawodnicy rezerwowi:

-Wojciech Skaba 105

-Piotr Giza 105

-Kamil Grosicki 85

 

*Rezerwy:

-Martins Ekwueme 84

Proszę o konstruktywne uwagi

Przedstawię poniżej swoje propozycje CA dla wyżej wymienionych graczy:

-Takesure Chinyama - 121

-Miroslav Radović - 125

-Jakub Wawrzyniak - 120

-Bartłomiej Grzelak - 118

-Wojciech Skaba 110

-Kamil Grosicki 100 (przy nim chyba mała pomyłka Ci się wkradła, bo chciałeś podać 95 IMO)

-Martins Ekwueme 105

 

Wydaje mi się, że ci zawodnicy na tle reszty piłkarzy Legii powinni otrzymać właśnie takie współczynniki CA.

Odnośnik do komentarza

Wg. mnie tak powinno być

 

 

-Roger Guerreiro - 128

-Inaki Astiz - 130

-Jan Mucha - 128

-Maciej Iwański - 130

-Dickson Choto - 126

-Takesure Chinyama - 124

 

 

-Inaki Descarga - 115

-Miroslav Radović - 123

-Edson da Silva - 119

-Sebastian Szałachowski - 115

-Aleksandar Vuković - 118

-Jakub Wawrzyniak - 121

-Bartłomiej Grzelak - 119

-Jakub Rzeźniczak - 118

-Wojciech Szala - 113

 

 

-Mikel Arruabarrena 104

-Ariel Borysiuk 109

-Maciej Rybus 108

-Wojciech Skaba 105

-Piotr Giza 107

-Tomasz Kiełbowicz 104

-Piotr Rocki 107

-Pance Kumbev 107

-Marcin Smoliński 104

-Kamil Grosicki 102

Odnośnik do komentarza

CA zależy od poszczególnych atrybutów - 110 jak na nasze warunki to już bardzo dobry gracz. Także należy pamiętać że najbardziej na CA wpływa gra słabszą nogą. U nas w lidze niwielu potrafi dobrze dośrodkować lepszą nogą, nie mówiąc o słabszej. Dlatego po ustawieniu poszczególnych statsów wyszły mi mniej więcej takie CA. I dodam że mają naprawdę dobre atrybuty.

 

Proszę raczej o komentarze dotyczące umiejętności indywidualnych. To one mogą właśnie wpłynąć na CA. Np.

 

Wawrzyniak

 

heading - 13

marking - 14

tackling - 13

dribling - 10

jumping - 11

first touch - 10

passing - 13

positioning - 13

acceleration - 11

pace - 12

stamina - 16

agility - 9

 

 

 

Edson:

 

heading - 8

marking - 10

tackling - 8

dribling - 14

jumping - 7

first touch - 14

passing - 14

positioning - 14

acceleration - 12

pace - 12

stamina - 12

agility - 11

free kicks - 16

crossing - 15

technique - 16

work rate - 10

long shots - 15

 

Jeśli ktoś ma obiekcję, to proszę komentować - ale z uzasadnieniem, a nie typu "Edson - technika 19"

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że nie ma co przeginać w drugą stronę i krycie przynajmniej na poziomie 11 (zresztą tak jak i odbiór) się Edsonowi należą - w końcu grał na lewej obronie (robił to kapitalnie) i nie zapomniał jak się robi wślizgi. Technika zdeka za wysoka, 16 to może mieć Roger. Edsonowi jako zawodnikowi niezłemu technicznie (acz bez rewelacji) zda się 14.

 

Wawrzyniak - a crossing? ;>

 

IMO Rybus powinien mieć jednak większe CA - coś koło 115. Przecież gra często i wychodzi mu to dobrze, przyrównywanie go do będącego bez formy Rockiego, czy Gizy jest bez sensu. To samo Borysiuk, który jest na obecną chwilę lepszy od Vukovicia.

 

Jeszcze słynna szybkość Rogera - nie powiesz mi, że biega na równi z Edsonem i Wawrzyniakiem, co? Wydaje mi się, że 10 to maksimum

Odnośnik do komentarza
Sądzę, że nie ma co przeginać w drugą stronę i krycie przynajmniej na poziomie 11 (zresztą tak jak i odbiór) się Edsonowi należą - w końcu grał na lewej obronie (robił to kapitalnie) i nie zapomniał jak się robi wślizgi. Technika zdeka za wysoka, 16 to może mieć Roger. Edsonowi jako zawodnikowi niezłemu technicznie (acz bez rewelacji) zda się 14.

 

Wawrzyniak - a crossing? ;>

 

IMO Rybus powinien mieć jednak większe CA - coś koło 115. Przecież gra często i wychodzi mu to dobrze, przyrównywanie go do będącego bez formy Rockiego, czy Gizy jest bez sensu. To samo Borysiuk, który jest na obecną chwilę lepszy od Vukovicia.

 

Jeszcze słynna szybkość Rogera - nie powiesz mi, że biega na równi z Edsonem i Wawrzyniakiem, co? Wydaje mi się, że 10 to maksimum

 

Szybkość i przyspieszenie i tak ograniczyłem Rogerowi (z 14 do 12). CA powinien mieć w granicach 130, a gdybym mu obniżył jeszcze bardziej to musiałbym podnieść mu inne statsy.

 

Borysiuk nie jest lepszy obecnie od Vuka, ale będzie lepszy za kilka lat. CA dla 17-latka w okolicach 105 to olbrzymie wyróżnienie. Rybus ma i tak wysokie atrybuty (techniczne około 12-13). Niech mają się z czego rozwijać!

 

Vuko natomiast wyróżiał się będzie w FMie tym co ma najlepsze w rzeczywistości - work rate i team work. Nie będą to oczywiście 19-20-tki, ale będą na bardzo wysokim poziomie.

 

Z graczy ME zdecydowanie wyróżniać się będzie Patryk Kamiński, który po roku treningów będzie mógł się łapać do kadry pierwszego zespołu.

Odnośnik do komentarza
Vukovic będzie miał ograniczone pozycje na boisku do DMC i MC? Czy krycie i odbiór zostają u niego bez zmian? Z tego co pamiętam są to wartości w okolicy 8, a moim zdaniem powinny być nieco wyższe.

 

Domyślną pozycją będzie MC, DMC 15/20 - ponieważ niejest typowym defensywnym. Atrybuty techniczne ma trochę słąbsze, ale dlatego zwiększyłem mu statsy defensywne.

 

M.in.:

 

-heading - 13

-marking - 14

-tackling - 12

-teamwork - 17

-work rate - 18

-jumping - 12

 

Te statsy poszły w górę. Teraz te które obniżyłem:

 

-crossing - 13

-dribbling - 11

-finishing - 10

-first touch - 13

-free kicks - 12

-passing - 13

-penalties - 10

-technique - 11

-decisions - 12

-flair - 13

-movement - 12

-agility - 13

Odnośnik do komentarza

Teraz pod lupę wzięłem Kumbeva, który ostatnio zaczął częściej grać w (L). CA ma 98.

 

heading - 13

marking - 14

tackling - 14

dribling - 7

jumping - 10

first touch - 11

passing - 11

positioning - 14

acceleration - 8

pace - 8

stamina - 14

agility - 12

free kicks - 7

crossing - 10

technique - 8

work rate - 13

long shots - 8

flair - 6

concentration - 8

dirtiness - 18

agression - 16

stamina - 11

 

Jakie opinie? Część osób prosi o wyższe CA, które oznaczałoby lepsze jego statsy. Ale Ja uważam że są odpowiednio wysokie.

 

Teraz czas na Kiełbowicza: (CA 104)

 

heading - 6

marking - 11

tackling - 11

dribling - 10

jumping - 8

first touch - 10

passing - 12

positioning - 10

acceleration - 10

pace - 11

stamina - 16

agility - 12

free kicks - 12

long shots - 11

crossing - 13

technique - 12

work rate - 16

teamwork - 15

long shots - 11

flair - 8

concentration - 12

dirtiness - 7

agression - 9

stamina - 16

leadership - 5

 

Statsy fizyczne poszły w dół, podobnie jak zbyt wysoki drybling.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...