Skocz do zawartości

Formuła 1


Eddie_

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem właśnie na dziennik.pl, że Vettel odszedł z BMW Sauber

 

Robert Kubica i Nick Heidfeld mogą spać spokojnie. Sebastian Vettel nie zajmie miejsca żadnego z nich w teamie BMW Sauber. Szefowie niemieckiego zespołu postanowili zwolnić z umowy młodego kierowcę, który ma przejść do Scuderia Toro Rosso.

 

I dobrze dla Kubicy.Vettel pupilek niemieckich mediow- kreowany na nastepce Schumachera -bedzie sie spełnial na Toro Rosso.Nie bedzie sytuacji via dudek -Kirkland ( no to moze dalekie porównanie ;) )

 

Spełniał w Toro Rosso, jaja? :keke: Zobaczymy ile razy do mety dojedzie :kekeke:

Odnośnik do komentarza

To ze Vettel odszedl do Toro Rosso nie znaczy ze przestal go obowiazywac kontrakt z BMW, szczegolnie ze jego managerem jest Thiessen. On tam jeszcze pewnie wroci - za 1-2 lata. Vettel to taki mlody Button, ktory mimo ze byl wlasnoscia Williamsa, byl wypozyczany co roku do innego teamu.

Odnośnik do komentarza
Szefowie zespołu Formuły 1 BMW Sauber zwolniły z umowy 20-letniego Niemca Sebastiana Vettela, który ma zostać kierowcą teamu Scuderia Toro Rosso - poinformowała oficjalna strona internetowa drużyny BMW.

 

Młody Niemiec zadebiutuje w wyścigu Formuły 1 już w najbliższą niedzielę w wyścigu o Grand Prix Węgier, zastępując Amerykanina Scotta Speeda.

 

"Mogę potwierdzić, że Sebastian Vettel zastąpi Scotta Speeda począwszy od Grand Prix Węgier aż do końca sezonu" - powiedziała rzeczniczka prasowa zespołu Toro Rosso, Fabiana Valenti.

 

Vettel zareagował na nowinę entuzjastycznie. "Wciąż nie mogę uwierzyć w to, że jestem już pełnoprawnym kierowcą Formuły 1" - cieszył się Vettel, który w BMW Sauber pełnił głównie funkcję kierowcy testowego.

 

"Jako kierowca testowy i rezerwowy wykonał dla nas dużo dobrej roboty - wyjaśnił szef BMW Sauber Mario Theissen. - Kiedy zastąpił Roberta Kubicę w Grand Prix USA został najmłodszym debiutantem, który wywalczył punkt. Obecne przepisy dotyczące testów sprawiły, że bardzo rzadko miał okazję doskonalenia umiejętności. Otrzymał propozycję występów w Scuderia Toro Rosso i cieszymy się, że może mieć szansę brania udziału w zawodach".

 

Rolę rezerwowego kierowcy w ekipie BMW przejmie Timo Glock. 25-letni Niemiec jest liderem mistrzostw GP2 - zaplecza Formuły 1. Kierowcami wyścigowymi BMW są Polak Robert Kubica i Niemiec Nick Heidfeld.

 

gazeta.pl

 

Życzę mu jak najlepiej, ale raczej zbyt wielu powodów do radości w zespole Toro Rosso mia nie będzie :-k Wyścig na Hungaroringu zapowiada się nader ciekawie, minie okrągły rok od momentu debiutu Kubicy w F1, osobiście mam nadzieję, że Robert niesiony dopinigiem setek (pewnie i tysięcy) Polaków powalczy o podium :]

Odnośnik do komentarza
Szefowie zespołu Formuły 1 BMW Sauber zwolniły z umowy 20-letniego Niemca Sebastiana Vettela, który ma zostać kierowcą teamu Scuderia Toro Rosso - poinformowała oficjalna strona internetowa drużyny BMW.

 

Młody Niemiec zadebiutuje w wyścigu Formuły 1 już w najbliższą niedzielę w wyścigu o Grand Prix Węgier, zastępując Amerykanina Scotta Speeda.

 

"Mogę potwierdzić, że Sebastian Vettel zastąpi Scotta Speeda począwszy od Grand Prix Węgier aż do końca sezonu" - powiedziała rzeczniczka prasowa zespołu Toro Rosso, Fabiana Valenti.

 

Vettel zareagował na nowinę entuzjastycznie. "Wciąż nie mogę uwierzyć w to, że jestem już pełnoprawnym kierowcą Formuły 1" - cieszył się Vettel, który w BMW Sauber pełnił głównie funkcję kierowcy testowego.

 

"Jako kierowca testowy i rezerwowy wykonał dla nas dużo dobrej roboty - wyjaśnił szef BMW Sauber Mario Theissen. - Kiedy zastąpił Roberta Kubicę w Grand Prix USA został najmłodszym debiutantem, który wywalczył punkt. Obecne przepisy dotyczące testów sprawiły, że bardzo rzadko miał okazję doskonalenia umiejętności. Otrzymał propozycję występów w Scuderia Toro Rosso i cieszymy się, że może mieć szansę brania udziału w zawodach".

 

Rolę rezerwowego kierowcy w ekipie BMW przejmie Timo Glock. 25-letni Niemiec jest liderem mistrzostw GP2 - zaplecza Formuły 1. Kierowcami wyścigowymi BMW są Polak Robert Kubica i Niemiec Nick Heidfeld.

 

gazeta.pl

 

Życzę mu jak najlepiej, ale raczej zbyt wielu powodów do radości w zespole Toro Rosso mia nie będzie :-k Wyścig na Hungaroringu zapowiada się nader ciekawie, minie okrągły rok od momentu debiutu Kubicy w F1, osobiście mam nadzieję, że Robert niesiony dopinigiem setek (pewnie i tysięcy) Polaków powalczy o podium :]

W BMW-Sauber za wielu powodów do radości też nie miał. W jedynym wyścigu, w jakim brał udział, nie wyprzedził nikogo i zdobył zaledwie 1 punkcik. A przynajmniej perspektywy lepsze niż w STR.

Odnośnik do komentarza

Gdyby wygrał kwalifikacje, byłoby się z czego cieszyć. A wyniki treningów są niemiarodajne, jeśli chodzi o szanse poszczególnych kierowców i zespołów na dobry wynik w niedzielę. Już nieraz bywało, że piątek był dniem, w którym swoje pięć minut miały słabsze teamy, które później podczas wyścigu nie odgrywały żadnej roli.

Odnośnik do komentarza
Ma ktoś ramówkę transmisji F1 na ten weekend? Wygrany trening cieszy, ale nie przywiązywałbym do tego większej wagi ;)

Tym bardziej że w drugim Robert zajął 10. miejsce, zaś jego rywal Heidfeld 5. ;) Piątkowe treningi w F1 to takie same "popisy harcowników" jak początek sezonu w Primera Division.

Odnośnik do komentarza
Ma ktoś ramówkę transmisji F1 na ten weekend? Wygrany trening cieszy, ale nie przywiązywałbym do tego większej wagi ;)

Tym bardziej że w drugim Robert zajął 10. miejsce, zaś jego rywal Heidfeld 5. ;) Piątkowe treningi w F1 to takie same "popisy harcowników" jak początek sezonu w Primera Division.

 

:kekeke:

 

Chyba kolega z drużyny :)

Odnośnik do komentarza
Ma ktoś ramówkę transmisji F1 na ten weekend? Wygrany trening cieszy, ale nie przywiązywałbym do tego większej wagi ;)

Tym bardziej że w drugim Robert zajął 10. miejsce, zaś jego rywal Heidfeld 5. ;) Piątkowe treningi w F1 to takie same "popisy harcowników" jak początek sezonu w Primera Division.

 

:kekeke:

 

Chyba kolega z drużyny :)

 

Pozostańmy przy kamiennym bracie ;)

Odnośnik do komentarza
Ma ktoś ramówkę transmisji F1 na ten weekend? Wygrany trening cieszy, ale nie przywiązywałbym do tego większej wagi ;)

Tym bardziej że w drugim Robert zajął 10. miejsce, zaś jego rywal Heidfeld 5. ;) Piątkowe treningi w F1 to takie same "popisy harcowników" jak początek sezonu w Primera Division.

 

:kekeke:

 

Chyba kolega z drużyny :)

Na Nurburgringu było widać i to dwa razy, jak gorące uczucie przyjaźni łączy tych panów. :kekeke: Ja pozostanę przy stanowisku, że Kubica i Heidfeld są rywalami - o punkty i o pozycję w drużynie.

Odnośnik do komentarza
Robert Kubica (BMW Sauber) uzyskał siódmy czas w kwalifikacjach przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Węgier. Pole position wywalczył Fernando Alonso z teamu McLaren-Mercedes przed swoim kolegą z zespołu Lewisem Hamiltonem.

 

Znakomicie pojechał kolega Kubicy z BMW Sauber, Nick Heidfeld, który tuż przed końcem kwalifikacji zepchnął z trzeciego miejsca Kimiego Raikkonena z Ferrari.

 

Polak zapewnił sobie ostatnie miejsce kwalifikujące do ostatniej sesji w końcowych sekundach tej części. Ale nie tylko Polak miał kłopoty. Do finałowej sesji nie awansował Felipe Massa z teamu Ferrari, który uzyskał dopiero 14. czas i nie awansował do ostatniej części kwalifikacji.

 

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej Polak pojechał znakomicie, zajmując trzecie miejsce. Choć i w tym przypadku najpierw nie wyglądało to najlepiej - Kubica pierwotnie był dopiero czternasty i tuż przed końcem sesji poprawił swój rezultat. W tej sesji najszybszy był lider klasyfikacji generalnej kierowców Lewis Hamilton z teamu McLaren-Mercedes. Zaskoczeniem było drugie miejsce Heikkiego Kovalainena z Renault.

gazeta.pl

 

Nie ma zbyt wielkiej szansy jutro na podium, niestety :/ Co innego Heidfeld, ciekawe czym spowodowany był tak słaby czas i czy specjalnie Alonso blokował Hamiltona :-k

Odnośnik do komentarza

pewnie tym, ze znow "kubek" ma "zajebista" strategie posiadania wiekszej ilosci paliwa, ktorej nie oszukujmy sie, najlepsi (widzial ktos w tym sezonie Hamiltona, Alonso, Masse, Raikkonena z taktyka na wiecej paliwa ? nie, wszyscy jada tyle ile fabryka dala bo wiadomo, ze jak sie za kims utknie w srodku to juz zamiecione) nie wybieraja. Juz na starcie bedzie sie pewnie wlokl za R. Schumacherem czy innymi, a chujek Heidfeld (zrobil podobnie jak alonso na II qualu) sobie spokojnie wystartuje z III pozycji i co by sie nie dzialo to pierwsza czworka odskoczy od reszty i bedzie sobie na luzie jechal. Mam nadzieje, ze tym razem mu cos pierdyknie...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to tylko taktyka z większą ilością paliwa spowodowała, że Kubica jest dopiero 7. Chyba jednak jakieś problemy z bolidem są bo w Q2 mało co brakowało a by nie wszedł do 3 sesji. Normalnie gdy miał więcej paliwa to spokojnie i tak zajmował miejsca za Ferrari i McLarenem. Do tego jeszcze Heidfeld go wyprzedzał bo miał lżejszy bolid. Przy kłopotach Massy powinien spokojnie być 5. A tu aż 7 pozycja, więc chyba przyczyn trzeba poszukać też gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza

Dopiero 7? Co wy pierd*****e? :| To bylo maksimum na co bylo go dzisiaj stac. W ogole fuksiarsko wszedl do ostatniej fazy kwalifikacji - 0,15s przed Coulthardem. W porannym treningu to byla dopiero masakra - dalekie miejsce i narzekanie wlasciwie na wszystko :| Cieszcie sie ze jest "aż" 7 :>

 

 

Ale ja chcialem o czyms innym - Alonso, miszcz :keke: Takich kierowcow lubie. Tylko Ron Dennis nie wygladal na zbyt zadowolonego... ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...