Skocz do zawartości

Formuła 1


Eddie_

Rekomendowane odpowiedzi

Massa, Zientarski coś wspomina o uszkodzenia hamulców, jako przyczynie nie ukończenia wyścigu. Całkiem prawdopodobne, Felipe nie popełniał dzisiaj błędów.

 

Taaaa... Sluchaj Zientarskiego - daleko zajdziesz... :>

 

 

Za mocno przycisnal pedal gazu przy wychodzeniu z zakretu i go zarzucilo. Nie ma kontroli trakcji - nie ma Massy.

Massa to lamus, przypomnijcie sobie zeszly sezon - juz wtedy Massa zaliczal drifty tyle, ze jakos z nich wychodzil bo ratowala go kontrola trakcji. Teraz jak przesadzi to juz ma pozamiatane.

Odnośnik do komentarza

Bardzo się cieszę z udanego wyścigu Roberta Kubicy :) .

W zeszłym tygodniu zerwałem się z rana, żeby zobaczyć jak Polak męczy się przez taktykę BMW.

Tym razem wyścigu nie widziałem i strasznie żałuję.

 

Kolega Icon wspomniał o bardzo ważnej sprawie. Kubicy kończy się za rok kontrakt. Massa bez kontroli trakcji ewidentnie sobie nie radzi. Kubica na jego miejscu w Ferrari? Nie znam się specjalnie na Formule 1, ale byłby to chyba dobry ruch.

W BMW Polak ciągle ma jakieś kłopoty. Poza tym wątpię, żeby został w niemieckim teamie liderem. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby Niemcy wymienili swojaka Heidfelda na Polaka.

Odnośnik do komentarza

Jakos specjalnie za Massa nie przepadam, ale juz nie zwalajmy wszystkiego na kontrole trakcji :) Nie byl to klasyczny spin w autach nie majacych kontroli trakcji polegajacy na zbyt wczesnym nacisnieciu pedalu gazu - jechal w zakrecie plynnie. Wygladalo to na awarie zawieszenia, no i w sumie ponizej tego potwierdzenie:

 

'Jak już powiedziałem, jestem bardzo rozczarowany. Pierwszą i drugą pozycję mieliśmy praktycznie w kieszeni, ale nie ukończyłem wyścigu.'

 

'Już w szóstym zakręcie bolid zachowywał się dziwnie, ponieważ wcześniej chyba zbyt mocno uderzyłem w krawężnik i niestety w zakręcie siódmym po prostu wypadłem. Ciężko mi wytłumaczyć, co się stało.'

 

Felipe zapytany, czy 'bączek' ma związek zakazaniem stosowania w Formule 1 kontroli trakcji, odpowiedział: 'Nie. Podczas całego weekendu nie popełniłem najmniejszego błędu, więc mój wypadek nie ma z tym nic wspólnego.'

 

'To nie jest zakręt, w którym musisz agresywnie wciskać gaz. Nie sądzę więc, aby miało to jakikolwiek związek.'

Odnośnik do komentarza

Cześć.

Ja jestem bardzo zadowolony z Roberta Kubicy. Myślę że to początek dobrej jazdy BMW, zresztą pokazali to w ostatni tydzień. Zobaczymy jak im teraz będzie szło w Europie. Massa dla mnie za bardzo chciał i przeszarżował nie mając przed sobą praktycznie nikogo. Zdziwiło mnie trochę słaba jazda L. Hamiltona, który nie mógł dać sobie rady z dobrze jadącym M. Webberem. Wracając do Naszego Roberta Kubicy, to był jego i teamu bezbłędny wyścig i można na prawdę po gratulować dobrej jazdy Robertowi, bo chyba raczej nie zrobił żadnego błędu. Ja od Niego za dużo nie wymagam i nadal tak zostanie... ale wierzę w to że będzie kiedyś Mistrzem Świata.

 

Pozdrawiam, Myta.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie wyścig bez problemów i od razu podium. Normalna taktyka i bezbłędna jazda dały świetny rezultat :)

 

Massa imo jest słaby strasznie, pokazał to w Australii, potwierdził w Malezji. To nie jest kierowca do takiego teamu. Myślę, że Kubica to idealny kandydat do Ferrari, ale o miejsce u boku Kimiego będzie pewnie walczył z Alonso, który po sezonie może rozwiązać kontrakt. W BMW nie ma szans na mistrzostwo, ten zespól ma po prostu słabych fachowców. Boję się, że Thiessen może też w następnym sezonie nadal mówić "jesteśmy młodym zespołem i ciągle się uczymy".

 

Pod koniec wyścigu się ciemno zrobiło na torze, dobrze że nie padało :)

Odnośnik do komentarza

Ciekawsze momenty z dzisiejszego wyścigu.

 

Podbijam. Kubica to idealny kierowca dla Ferrari, nie jest to bynajmniej fascynacja jednym wyścigiem, jednym korzystnym rezultatem. By zasiąść w teamie z Maranello nie wystarczą umiejętności, trzeba być akceptowanym przez włoskie towarzystwo, tam się nikt z nikim nie patyczkuje, tak było od zawsze. Nie ważne czy nazywasz się: Prost, Schumacher, Kubica bądź Yamamoto. Wszyscy muszą w tym specyficznym zespole długo pracować na szacunek, a stracić go w ciągu sekundy, vide. Michael, do którego Makaroniarze przekonywali się dość długo czy Prost, który wyleciał z teamu po jednej rażącej wypowiedzi. Mówię o akceptacji ze strony włoskich fanów, mediów, ważny jest fakt, że Robert jest specjalistą F1 jednej z włoskich stacji telewizyjnych. Przypomnijcie sobie również z jakiego zespołu do Scuderii przeprowadził się Massa. ;)

Odnośnik do komentarza

jest trojka kandydatow do miejsca w ferrari: alonso, kubica i vettel. alonso podpisal z renault kontrakt na rok, a jak mu idzie w tym sezonie - kazdy widzi. jednakze nie wiem czy "czerwoni" zdecyduja sie przygarnac hiszpana majac wiedze o tym, co fernando robi gdy ma w zespole rownie silnego teammate'a. vettel to melodia przyszlosci, a kubica potwierdzil, ze konczy mu sie kontrakt w tym roku i na razie nikt z bmw nie proponowal mu nowej umowy.

Odnośnik do komentarza
jest trojka kandydatow do miejsca w ferrari: alonso, kubica i vettel. alonso podpisal z renault kontrakt na rok, a jak mu idzie w tym sezonie - kazdy widzi. jednakze nie wiem czy "czerwoni" zdecyduja sie przygarnac hiszpana majac wiedze o tym, co fernando robi gdy ma w zespole rownie silnego teammate'a. vettel to melodia przyszlosci, a kubica potwierdzil, ze konczy mu sie kontrakt w tym roku i na razie nikt z bmw nie proponowal mu nowej umowy.

 

Równiez podbijam Kubice do Ferrari- mysle ze jezli Kimi by zostal to podzial w teamie bylby jasny- Kubika bylby drugim kierowca -ale to i tak lepsza syt niz obecnie w BMW- Alonso na bank do Ferrari nie pojdzie jezeli bedzie tam Kimi- Alonso ma aspiracje na pierwszego kierowce w teamie- rywalizacja w Ferrari nie posluzylaby nikomu dobrze...

a moze Alonso w BMW...Renault niestety kolejny sezon nie udalo sie zbudowac dobrego bolidu- tak sytuacja dla takiego kierowcy jak Alonso moze byc na dluzsza mete frustrujaca...nawet ze taka kase:))

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No teraz ciekawe jak to bedzie w wyscigu. Ma za soba bardzo szybkich i doswiadczonych kierowcow, w zdaje sie jednak troche szybszych samochodach. Ciekawe takze jest to ile paliwa ma w swoim bolidzie Robert. Chyba jednak nie ma go za wiele, ale wlasnie taka taktyka wydaje sie dobra. Nie ma przed soba nikogo, a nawet jak zosanie wyprzedzony, to nie bedie mial przed soba nikogo wolniejszego, tak ze bedzie mogl spokojnie jechac swoim tempem. Wszstko sie okaze jutro.

Szkoda ze pewno nie ogladne calech zawodow, bo o 15. mecz u mnie i trzeba sie wybrac:) A moze bedzie padac i mecz przeloza?;)

Odnośnik do komentarza
Pierwsza i druga część kwalifikacji nie były dla mnie zbyt udane. Zdecydowanie lepiej było w Q3 - powiedział krakowianin na konferencji prasowej. - Podczas ostatniego szybkiego okrążenia na dziewiątym zakręcie zblokowałem koła i w rezultacie doszło do spłaszczenia opony. Wibracje tym wywołane bardzo utrudniały pokonywanie kolejnych zakrętów, szczególnie trzech ostatnich - prawych.

No to max respekt :respekt:

Odnośnik do komentarza

Zadaniem Kubicy będzie przytrzymanie za sobą lekko szybszych bolidów Ferrari i Mclarena, tak aby Heidfeldowi nie uciekli, który ma naładowane mnóstwo paliwa... i jak już wszyscy zjadą Nick będzie miał kilka lapów czystego toru i... wygra. A Kubek w najlepszym razie będzie 3-4. I na taką niestety taktykę mi to wygląda...

 

Oczywiście BMW pewnie przekombinowało i nic z tego nie wyjedzie, no ale... się zobaczy :)

Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka:

Szybka powtórka z historii - Grand Prix Bahrajnu odbywa się po raz piąty. W trzech z czterech wyścigów wygrywali ci, którzy startowali z pierwszego pola:

2004 - Michael Schumacher - Michael Schumacher

2005 - Fernando Alonso - Fernando Alonso

2006 - Michael Schumacher - Fernando Alonso

2007 - Felipe Massa - Felipe Massa

Co jeszcze wyróżnia rok 2006? To jedyny przypadek, kiedy GP Bahrajnu było w marcu. Pozostałe wyścigu odbyły się w kwietniu. W niedzielę jest 6 kwietnia.

http://ceglinski.blox.pl/2008/04/75-proc-s...-Bahrajnie.html

 

Tor w Bahrajnie ma taką specyfikację, że nie łatwo na nim wyprzedzać. Wszystko zależy od tego jaką taktykę obierze team BMW i jak Robert wystartuje. Jeżeli utrzyma 1. pozycję to powinno być z górki :)

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałem, to na całym torze jest praktycznie tylko jedno miejsce na którym można próbować wyprzedzać. Jest to pierwszy prawy zakręt po prostej startowej. Z ponad 300 km/h trzeba tam wyhamować do nieco ponad setki a potem szybko wskoczyć szykanę lewo-prawo. W pozostałych miejscach wyprzedzanie jest to podobno praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Zadaniem Kubicy będzie przytrzymanie za sobą lekko szybszych bolidów Ferrari i Mclarena, tak aby Heidfeldowi nie uciekli, który ma naładowane mnóstwo paliwa... i jak już wszyscy zjadą Nick będzie miał kilka lapów czystego toru i... wygra. A Kubek w najlepszym razie będzie 3-4. I na taką niestety taktykę mi to wygląda...

 

Oczywiście BMW pewnie przekombinowało i nic z tego nie wyjedzie, no ale... się zobaczy :)

Ja tego raczej tak nie widze.

Wszystkie wczesniejsze wyscigi z udzialem BMW (nie tylko tego roczne) pokazaly ze lepiej siedzie sie kierowcy ktory ma lepsza pozycje startowa, nawet kosztem mniejszej ilosci paliwa.

Ja to widze tak. Robert jedzie w pierwszej trojce do pierwszego tankowania. Zakladam ze jednak ktos moze go wyprzedzic. Teraz pytanie ktory i za kim wyjedzie po 1. tankowaniu. Zakladam rowniez ze zjedzie pierwszy na tankowanie. ale reszta czolowki razcej tez nie bedzie dlugo wiecej jechac mysle. jesli Robert nie wpadnie za kogos wolnego, a taka mam nadzieje, szczeglnie ze w pierwszej szustce nie ma takich zawodnikow a zwazywszy ze kazdy wtedy na torze bedzie mial mniej paliwa niz on, wiec tez bedzie jakos jechal, to robert bedzie mogl utrzymac woje normalne temp jazdy, teraz kolejne pytanie , ile wiecej i jak daleko uciekna kierowcy z colowki ktorzy pozniej zjada na tankowanie i na ktorych miejscach wroca.

Ale to wszystko gdybanie tylko. BMW ma w tym sezonie lepsze auta niz w poprzednich latach, niestety nie sa ona jeszcze tak szybkie jak 2 czolowe zespoly, przez to moze miec jednak klopoty zeby wygrac, bo nawet jak na trasie sie nie da wyprzedzic, to sie moze rozegrc wszystko na tanowaniach.

Jutro sie o wszystkim dowiemy.

Pozdro i oby dobrze bylo:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...