Skocz do zawartości

New step in French football


PiotruH

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie każde zwycięstwo pachnie tak samo :]

 

 

 

Eredivisie [17/34] 19.12.2010

[2] Feyenoord-Veendam [1]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Kloosterman- Francisco Fuentes, Cristaldo

 

Czekał nas kolejny mecz na szczycie, ale jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że nawet jak przegramy to będziemy mieli punktową przewagę nad ekipą z Rotterdamu. Dzisiaj zapowiada się pojedynek dwóch najlepszych ligowych strzelców, a Denneboom, który ma o dwa trafienia więcej niż Francisco Fuentes. Z Feyenoordem nie potrafimy grać, ponieważ na cztery spotkania trzy przegraliśmy, a raz zwyciężyliśmy. Zdobyliśmy trzy bramki, tracąc przy tym aż 10, więc dzisiaj zdecydowanym faworytem są gospodarze.

 

Pierwsza połowa wyglądała obiecująco, bo na trudnym terenie graliśmy jak równy z równym i nawet prowadziliśmy po główce Cristaldo. Kłopoty zaczęły się dopiero w drugiej połowie kiedy to rywale zaatakowali, a my zostaliśmy zepchnięci do głębokiej defensywy. W 68 minucie wyrównał niespełniony talent holenderskiej piłki, Hoss, który ładnie przymierzył z dystansu. Moją drużynę kilka minut później dobił Denneboom i umocnił się tym samym na czele ligowej tabeli. Przed nami teraz trudne mecze, bowiem niedługo gramy z Ajaxem i PSV, a peleton pościgowy traci do nas coraz mniej punktów.

 

Feyenoord-Veendam 2:1 (0:1)

(Hoss 68’, Denneboom 77’ – Cristaldo 32’)

 

Mom: Benoit Costil (Veendam) [8]

 

 

| 1. | VEENDAM	  | 17 | 12 | 3  | 2  | 35 | 19 | +16| 39 | 
| 2. | Feyenoord	| 17 | 11 | 5  | 1  | 43 | 12 | +31| 38 | 
| 3. | Ajax		 | 17 | 10 | 4  | 3  | 37 | 12 | +25| 34 | 
| 4. | AZ		   | 17 | 10 | 4  | 3  | 30 | 20 | +10| 34 | 
| 5. | FC Twente	| 17 | 9  | 5  | 3  | 29 | 16 | +13| 32 | 
| 6. | RKC		  | 17 | 10 | 2  | 5  | 23 | 19 | +4 | 32 | 
| 7. | PSV		  | 17 | 8  | 5  | 4  | 27 | 14 | +13| 29 | 
| 8. | Heerenveen   | 17 | 7  | 4  | 6  | 31 | 22 | +9 | 25 | 
| 9. | VVV		  | 17 | 8  | 1  | 8  | 27 | 30 | -3 | 25 | 
| 10.| Roda JC	  | 17 | 7  | 2  | 8  | 25 | 24 | +1 | 23 | 
| 11.| Vitesse	  | 17 | 5  | 4  | 8  | 20 | 26 | -6 | 19 | 
| 12.| Willem II	| 17 | 5  | 4  | 8  | 22 | 29 | -7 | 19 | 
| 13.| Excelsior	| 17 | 4  | 4  | 9  | 18 | 37 | -19| 16 | 
| 14.| FC Utrecht   | 17 | 4  | 4  | 9  | 18 | 37 | -19| 16 | 
| 15.| FC Groningen | 17 | 3  | 6  | 8  | 23 | 35 | -12| 15 | 
| 16.| Sparta	   | 17 | 2  | 5  | 10 | 13 | 31 | -18| 11 | 
| 17.| Heracles	 | 17 | 3  | 2  | 12 | 18 | 39 | -21| 11 | 
| 18.| ADO Den Haag | 17 | 2  | 2  | 13 | 13 | 30 | -17| 8  |

Odnośnik do komentarza

Eredivisie [18/34] 26.12.2010

[16] Sparta-Veendam [1]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Kloosterman- Francisco Fuentes, Cristaldo

 

Musieliśmy się podnieść po ostatniej porażce i poprawić morale przed ciężkimi pojedynkami z Ajaxem i PSV. Gospodarze mi dzisiaj zaimponowali, bo ta słaba drużyna grała jak równy z równym, chociaż ostatnio nasza defensywa szwankuje. Costil nie broni już tak świetnie, a Diabis jest cieniem siebie samego z zeszłego sezonu i popełnia masę błędów. W pierwszej połowie błysnął Francisco Fuentes, który jest mniej skuteczny niż w ostatnich trzech latach. Przed przerwą zdobył on dwie bramki, a gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. W drugiej połowie szybko gola zdobył Khemila co rozwścieczyło Spartę, która szybko zmniejszyła straty, a następnie mocno nas naciskała. Mbesuma trafił w poprzeczkę i kilkakrotnie poważnie zagrażał bramce Costila. Takie zaangażowanie w grę ofensywną skończyło się kontratakiem, który po raz drugi dzisiaj wykończył Khemila, ustalając tym samym wynik meczu.

 

Sparta-Veendam 2:4 (1:2)

(Mbesuma 44’, van Bueren 56’ – Francisco Fuentes 20’, 32’, Khemila 50’, 70’)

 

Mom: Francisco Fuentes (Veendam) [9]

 

 

Odbyło się losowanie 1/8 Ligi Mistrzów i w dwumeczu o ćwierćfinał powalczymy z Lyonem.

 

 

Eredivisie [19/34] 29.12.2010

[1] Veendam-Ajax [3]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Nft-Alem, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Kloosterman- Francisco Fuentes, Khemila

 

Ajax niedawno zmienił menedżera i teraz kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Z nimi jednak zawsze grało nam się dobrze, więc mimo braku Diabisa jestem optymistą przed dzisiejszą potyczką. Mecz był bardzo wyrównany i obydwie drużyny postawiły na szybką grę z dużym naciskiem na poczynania w defensywie. My popełniliśmy sporo błędów w obronie, ale na szczęście nie skończyły się one utratą bramki. Rywale kilka razy zaspali przy kontratakach i właśnie po takiej akcji padła jedyna bramka tego spotkania, którą zdobył Francisco Fuentes i to już na samym początku meczu. Wygraliśmy wiec z mocnym Ajaxem i nadal jesteśmy liderami.

 

Veendam-Ajax 1:0 (1:0)

(Francisco Fuentes 8’)

 

Mom: Francisco Fuentes (Veendam) [8]

 

 

Eredivisie [20/34] 1.1.2011

[6] PSV-Veendam [1]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Nft-Alem- Jibrin, Zarate, Graves, Kloosterman- Francisco Fuentes, Khemila

 

Spotkanie z PSV rozpoczęliśmy bardzo dobrze od składnej akcji, wykończonej przez Khemilę. Niestety po tym golu zupełnie się pogubiliśmy i daliśmy przejąć inicjatywę gospodarzom. Nie są oni już tak mocni jak nie mają Gignaca, ale nadal jest to jedna z najlepszych drużyn w kraju. Pokazali oni kilka ciekawych akcji, ale my dobrze się broniliśmy. Niestety jak się późnej okazało, moja defensywa znowu nie wytrzymała do końca i w ostatnich minutach nie wiem po raz który w tym sezonie tracimy bramkę. Szkoda, bo wystarczyło wytrzymać kilka minut dłużej i moglibyśmy się cieszyć ze zdobytych trzech punktów na bardzo trudnym terenie, ale remis też nie jest zły.

 

PSV-Veendam 1:1 (0:1)

(Nilmar 83’ – Khemila 11’)

 

Mom: Mohamed Khemila (Veendam [8]

Odnośnik do komentarza

Za 180.000 Euro sprzedałem do NEC Nijmegen Bizimanę, który w pierwszych latach mojej pracy tutaj był podstawowym napastnikiem. Teraz mam jednak bardzo uzdolnioną młodzież i wolałem zarobić grosze za tego kapryśnego zawodnika niż go puścić za darmo po zakończeniu sezonu.

 

Cubilla, który wypadł z pierwszego składu, a reprezentuje bardzo dobre umiejętności, zażądał wystawienia na listę transferową, więc spełniłem jego zachciankę. Kłopot jest taki, że Khemila doznał urazu na miesiąc i będę potrzebował Cubilli.

 

Po sezonie w dniu 1.7.2011 na zasadzie wolnego transferu przyjdzie do ans bardzo uzdolniony młodzieniec Genero Zeefuik (20, NED, FC), któremu kończy się kontrakt z PSV. Tym samym bierzemy rewanż na tej drużynie za podkupienie Feindouno i odbieramy im ich podstawowego napastnika, a także nadzieję holenderskiej piłki.

 

Taka sama sytuacja była z Jemalem, który był zapowiadany na spory talent, a trzy sezony siedzi w rezerwach i nic się nie rozwija. Po sezonie za darmo zasili Heracles.

 

Za 130.000 Euro do AZ Alkmaar sprzedałem bardzo uzdolnionego Lassane Avrila, który teraz nawet nie jest rezerwowym, ponieważ ma bardzo mocnych rywali na swojej pozycji ofensywnego pomocnika. Może w Alkmaarze się bardziej rozwinie na miarę swojego wielkiego talentu i będzie częściej grał. Jeżeli kiedyś drużyna ta zdecyduje się go sprzedać to 50% sumy transferu wpadnie do naszej kasy.

 

 

Eredivisie [21/34] 15.1.2011

[1] Veendam-Heracles [17

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Kloosterman- Francisco Fuentes, Diomande

 

W meczu z jedną z najsłabszych ligowych ekip nie oczekiwałem niczego innego niż tylko zwycięstwa, ponieważ tylko taki rezultat mnie zadowala. Długo zastanawiałem się czy do pierwszego składu nie dać Smitha za słabo spisującego się ostatnio Kloostermana jednak mimo, iż Elwin jest gorszy na treningach od zawodnika z Trynidadu i Tobago to zostawiłem go w podstawowej jedenastce. Od pierwszych minut atakowaliśmy i dobrych okazji nie wykorzystał Francisco Fuentes, a także Diomande, który był bardzo aktywny, ale piłka po jego strzałach nie chciała wpaść do siatki. Gola zdobyliśmy w 22 minucie po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, futbolówkę w długi róg pokierował Diabis, a Luciano nie miał nic do powiedzenia. Chwilę później złe wybicie bramkarza gości przejął Francisco Fuentes i sam wszystko zakończył, podwyższając wynik. W drugiej połowie kontuzji doznał bardzo aktywny Diomande i na boisku pojawił się Cubilla. Zdecydowałem się też wprowadzić Nft-Alema za osłabionego Evaristo i już pierwszy kontakt z piłką naszego defensora dał nam bramkę. Otóż dobił on strzał z rzutu wolnego Zarate i utonął w ramionach swoich kolegów z drużyny. Więcej bramek już dzisiaj nie padło i odnieśliśmy efektowne zwycięstwo nie dając żadnych szans przeciwnikowi.

 

Veendam-Heracles 3:0 (2:0)

(Diabis 22’, Francisco Fuentes 26’, Nft-Alem 60’)

 

Mom: Diabis (Veendam) [8]

 

 

Diomande nie zagra aż przez 2 miesiące co jest stratą dla tego zawodnika, który bardzo chciał się pokazać gdy dostał szansę gry.

 

Angelo Cijntje za 28.000 Euro przeszedł do NEC Nijmegen.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie [22/34] 23.1.2011

[10] Heerenveen-Veendam [1]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Cubilla

 

Z Heerenveen nigdy nie grało nam się łatwo, a dzisiaj w ataku musiałem z konieczności postawić na Cubillę. Nie pokazał on nic ciekawego, ponieważ … doznał kontuzji i teraz nasza sytuacja z napastnikami była fatalna. Aż pięcioro jest kontuzjowanych, a Francisco Fuentes nie zdobywa już tyle goli co w zeszłych sezonach. Spotkanie było dzisiaj niemrawe, ale na nasze szczęście zakończyliśmy je dwubramkowym zwycięstwem. Bardziej cieszy mnie jednak dobra gra w defensywie i czyste konto po końcowym gwizdku.

 

Heerenveen-Veendam 0:2 (0:1)

(Nickenig OG 40’, Cristaldo 80’)

 

 

Eredivisie [23/34] 29.1.2011

[1] Veendam-RKC [4]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Cristaldo

 

RKC spisuje się w tym sezonie fantastycznie, znajdując się w ścisłej czołówce, a i z nimi przegraliśmy już w tym sezonie. Chcemy dzisiaj się zrewanżować i odnieść kolejne zwycięstwo. Przyszło nam grać w mroźnych warunkach, a na boisku zalegała mała warstwa śniegu, który znacznie utrudniał grę. Rywale pokazali dzisiaj, że są bardzo mocni w tym sezonie i oddali aż dziewiętnaście strzałów na bramkę Costila. My oddaliśmy zaledwie trzy strzały, ale dwa pierwsze na początku meczu zakończyły się bramkami. Następnie graliśmy uważnie w defensywie i nie pozwoliliśmy sobie na stratę żadnej bramki co w ostatecznym rozrachunku zagwarantowało nam niezasłużone zwycięstwo.

 

Veendam-RKC 2:0 (2:0)

(Jibrin 2’, Cristaldo 6’)

 

Mom: Ibrahim Wuya Jibrin (Veendam) [8]

 

 

PSV złożyło zapytanie o napastnika Afonso Silvę, który wyleczył długi uraz. Ja wiem, ze ten gracz może świetnie się rozwinąć i oczywiście nie zgodziłem się na jego sprzedaż.

 

W tempie awaryjnym ściągnąłem do kluby Gao Lina (24, CHN 28/12, AM/FC) za 475.000 Euro, które przelaliśmy na konto Maccabi Hajfa. Teraz mamy bardzo dużą konkurencję w ataku, a ten Chińczyk jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w klubie. Jak wszyscy będą zdrowi to będę miał wielki dylemat kto ma grać i może przerzucimy się na grę trzema napastnikami?

 

 

Eredivisie [24/34] 6.2.2011

[10] Vitesse-Veendam [1]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Gao Lin

 

Dzisiaj byliśmy zdecydowanie lepsi od gospodarzy, którzy nie mieli koncepcji na naszą grę. Wynik meczu otworzyliśmy jednak dopiero w 71 minucie, a uczynił to debiutujący w naszych barwach Gao Lin, który głową pokonał Velthiizena. Ładnym dośrodkowaniem przy tej akcji popisał się Jibrin. Chwile później Bruinier również głową, zdobył kolejnego gola i zwycięstwo było praktycznie pewne. W doliczonym czasie gry świetną okazję zmarnował Francisco Fuentes, który potwierdził, iż ten sezon jest gorszy od poprzednich i na jego bramki nie możemy już tak liczyć. Na całe szczęście mam fantastyczną młodzież, która jak jest zdrowa może napsuć mnóstwo krwi każdej defensywie.

 

Vitesse-Veendam 0:2 (0:0)

(Gao Lin 71’, Bruinier 80’)

 

Mom: Jaime Bruinier (Veendam) [8]

 

 

Niestety pech nas nie opuszczał i po bardzo udanym debiucie Gao Lin zerwał więzadła kolanowe i przed 3 miesiące nie powącha murawy. Mamy prawdziwy koszmar z tymi napastnikami, którzy ciągle łapią kontuzje. Khemila dopiero co się wykurował by znowu dostać kontuzji tym razem na 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w FMie nie potrafiłem ustawić wyniku :P

 

 

 

Eredivisie [25/34] 12.2.2011

[1] Veendam-Excelsior [12]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Cubilla

 

W ataku postawiłem na Cubillę, który w tym sezonie gra słabo i wystawiłem go na listę transferową. Przeciwnik nie był zbyt wymagający, więc oczekiwałem od swojej drużyny wygranej. Rywale pokazali się z dobrej strony oddając mnóstwo strzałów na nasza bramkę, ale tylko raz zdołali pokonać Costila. My w przeciągu sześciu minut zaaplikowaliśmy Excelsiorowi trzy gole i wreszcie pokazaliśmy, że potrafimy być skuteczni. Po przerwie nie spuszczaliśmy tempa co zaowocowało jeszcze dwoma golami, a dzięki temu Cubilla skompletował hat-tricka czym dał mi dużo do myślenia. Gdy wszyscy będą zdrowi, a po sezonie dojdzie jeszcze Zeefuik to wielu bardzo dobrych napastników nawet nie zmieści się na ławce rezerwowych.

 

Veendam-Excelsior 5:1 (3:1)

(Cubilla 23’, 29’, 72’, Francisco Fuentes 25’, Ne OG 50’- Rendla 42’)

 

Mom: Rodrigo Cubilla (Veendam) [9]

 

 

Eredivisie [26/34] 20.2.2011

[14] FC Groningen-Veendam [1]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Cubilla

 

Za dwa dni gramy bardzo ważny mecz z Lyonem, ale spotkania z odwiecznym rywalem nie mogliśmy odpuścić i jakoś musimy znaleźć siły na obydwa pojedynki. Widać było jednak po grze moich zawodników, że myślą oni już o potyczce z Lyonem i oszczędzają siły. Taka gra o mało nie zapewniła nam wygranej. W 39 minucie, Francisco Fuentes po kontrataku zdobył dla ans bramkę i bardzo długo prowadziliśmy. Niestety w doliczonym czasie gry zagapiliśmy się co wykorzystał Berg, który doprowadził do remisu. Wynik dla nas nie jest zły i nadal utrzymujemy się na pozycji lidera, ale nie udało nam się odskoczyć od Feyenoordu, który także zremisował.

 

FC Groningen-Veendam 1:1 (0:1)

(Berg 90+1’ – Francisco Fuentes 39’)

 

Mom: Pirmin Schwegler (FC Groningen) [8]

 

 

Liga Mistrzów 1/8 [1/2] 22.2.2011

(NED) Olympique Lyon-Veendam (NED)

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Cubilla

 

Dla nas to było jedno z ważniejszych spotkań w sezonie i po meczu ligowym nie mieliśmy czasu wolnego, bowiem na regenerację sił dano nam tylko jeden dzień. Nadal zmagamy się z kontuzjami napastników i w wyjściowym składzie nie dokonałem żadnej zmiany. Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie, ponieważ już w szóstej minucie nadzialiśmy się na kontratak, Fred ominął Costila i skierował piłkę do pustej siatki. Musieliśmy zaatakować, jednak było to trudne przy dobrze działających formacjach mistrza Francji. Wyrównać udało się nam na szczęście jeszcze w pierwszej połowie, a pomógł nam w tym defensor rywali, Barzagli, który swoją niefortunną interwencją, wbił piłkę do własnej bramki. Ogólnie zagraliśmy dzisiaj jak równy z równym jednak brak większej ilości goli, stawia nas w nieciekawej sytuacji przed meczem rewanżowym.

 

Veendam-Olympique Lyon 1:1 (1:1)

(Barzagli OG 27’ – Fred 6’)

 

Mom: Karim Benzema (Olympique Lyon) [8]

Odnośnik do komentarza

A może z 0:2?

 

 

 

Eredivisie [27/34] 26.2.2011

[1] Veendam-FC Utrecht [15]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Sneijder, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Khemila

 

Z Utrechtem oczywiście byliśmy faworytami i udało nam się to potwierdzić na boisku. Kapitalny mecz rozegrał Smith, na którego postawiłem, chociaż Kloosterman i tak miał udany sezon, jednak teraz wolę stawiać na ambitnego zawodnika Trynidadu Tobago. Już od początku zaatakowaliśmy i w 11 minucie mocny strzał, niestety w boczną siatkę, oddał Jibrin. W 21 minucie wspaniałą okazję miał Francisco Fuentes, ale będąc sam na sam z Krulem, posłał piłkę ponad bramką. W 26 minucie wreszcie byliśmy na prowadzeniu. Szybkim prostopadłym podaniem popisał się Smith, a Francisco Fuentes ulokował piłkę w siatce. Przed przerwą dostaliśmy jeszcze rzut karny, który na bramkę zamienił Smith. Goście nie pokazali nic ciekawego w tej połowie. Początek drugiej połowy to także nasza przewaga i nieznany prawidłowo zdobyty gol Khemili po podaniu Smitha. Nasz napastnik kilka minut po tej sytuacji znowu zdobył bramkę i tym razem sędzia ją uznał. Od tego momentu zwolniliśmy tempo rozgrywania akcji, przez co nadzialiśmy się na kontratak i van Beukering zmniejszył rozmiary porażki.

 

Veendam-FC Utrecht 3:1 (2:0)

(Francisco Fuentes 26’, Smith karny 39’, Khemila 63’ – van Beukering 75’)

 

Mom: Francisco Fuentes (Veendam) [8]

 

 

Po tym spotkaniu otrzymałem propozycję prowadzenia ostatniej drużyny Bundesligi, Freiburga co przyjąłem śmiechem, ponieważ nie chcę zamieniać Veendamu na słabszy klub. My nadal nie mamy rozbudowanej bazy treningowej, chociaż prosiłem o to we Wrześniu, a na każde przypomnienie o obietnicy jej rozbudowy, zarząd reaguje tak samo, ze zostaną podjęte właściwe kroki. Szkoda, że jeszcze nie zostały one podjęte.

 

 

Eredivisie [28/34] 5.3.2011

[17] ADO Den Haag-Veendam [1]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Khemila

 

Dzisiaj graliśmy z jedną z najsłabszych ekip ligi. Grać jednak na stadionie w Hadze nie jest łatwo, bowiem są tam najbardziej fanatyczni kibice w Holandii. Feyenoord ciągle wygrywa, więc i my musimy wygrywać by utrzymać się na pierwszym miejscu. Atakowaliśmy praktycznie cały mecz i gospodarze musieli liczyć na kontrataki, które im nie wychodziły. Szwankowała nam dzisiaj jednak bardzo skuteczność, a rywale nas dobili dwoma rzutami rożnymi, z których zdobyli dwie bramki i odesłali nas do domu z kwitkiem. Na całe szczęście Feyenoord poległ z Utrechtem i nadal mamy dwa punkty przewagi. Porażki z takimi słabeuszami nie mogą się nam jednak przytrafiać.

 

ADO Den Haag-Veendam 2:0 (1:0)

(Kum 35’, Hooiveld 90’)

 

Mom: Christian Kum (ADO Den Haag) [8]

 

 

Liga Mistrzów 1/8 [2/2] 9.3.2011

(FRA) Olympique Lyon-Veendam (NED)

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Woudenberg, Smith- Francisco Fuentes, Khemila

 

Gospodarze pokazali nam dzisiaj jak wiele brakuje nam do najlepszych europejskich drużyn. My oddaliśmy ledwie dwa strzały przy ich dwudziestu. Dobrze, ze nie skończyło się na pogromie. Pierwszą bramkę straciliśmy w 18 minucie gdy Benzema z niebywałą łatwością wyprzedził Diabisa i uderzył w długi róg. Kilka minut później swoje trafienie dołożył Kallstrom, ładnie przymierzając z dystansu. Szkoda, ze nie pokazaliśmy dzisiaj ofensywnej piłki, chociaż taki był zamiar. Obyśmy tutaj wrócili za rok i powalczyli o coś więcej. Prawda jest jednak taka, że bez sportowego zaplecza nawet mając uzdolnioną młodzież nie możemy się szybko rozwinąć i rywalizować z najlepszymi.

 

Olympique Lyon-Veendam 2:0 (2:0)

(Benzema 18’, Kallstrom 26’)

 

Mom: Karim Benzema (Olympique Lyon) [8]

Odnośnik do komentarza

Jak zarząd da mi obiecaną bazę treningową i zawodnicy szybciej będą czynić postępy to może będzie i lepiej. Liga holenderska jest biedna i wzbogacić się tutaj trudno, a jak młodziaki szybko nie robią postępu to za dużą kasę nie mam ich jak sprzedać.

 

 

 

Eredivisie [29/34] 12.3.2011

[1] Veendam-Roda JC [9]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Sneijder, Graves, Kloosterman- Francisco Fuentes, Khemila

 

Po dwóch porażkach z rzędu musieliśmy się zrehabilitować i chcemy wygrać z Rodą, z którą zawsze grało nam się dobrze, ponieważ oni też preferują otwarty styl gry. Czeka nas ciężka końcówka sezonu i mecze z paroma drużynami z czołówki, więc punkty są nam bardzo potrzebne by obronić mistrzowski tytuł i uniknąć morderczych baraży. Znowu przyszło grać nam na śniegu co może nieco spowolnić poczynania piłkarzy. Na początku zaatakowaliśmy i para moich napastników marnowała doskonałe okazje. Następnie przewagę osiągnęli goście, którzy największe zagrożenie pod bramką Costila, stwarzali sobie po rzutach rożnych. Kibice do przerwy bramek jednak nie zobaczyli. W drugiej połowie znowu przeważaliśmy i w 71 minucie, Khemila nareszcie zdobył gola, ale sędzia go nie uznał, twierdząc, iż Tunezyjczyk był na spalonym. Zanosiło się więc na remis gdy w doliczonym czasie gry, zastępujący Smitha, Kloosterman pokazał, ze chce wrócić do pierwszego składu i dograł świetną piłkę do Francisco Fuentesa, a nasz napastnik zapewnił nam skromne zwycięstwo.

 

Veendam-Roda JC 1:0 (0:0)

(Francisco Fuentes 90+1’)

 

Mom: Francisco Fuentes (Veendam) [8]

 

 

Inter, zdobywca Pucharu UEFA w zeszłym sezonie zwolnił Avrama Granta z funkcji menedżera, ponieważ drużyna ta zajmuje obecnie dopiero 14 pozycję w lidze. Byłem niezwykle szczęśliwy, że ta drużyna jest starz w dołku, ponieważ rok temu wyeliminowali nas z europejskich pucharów.

 

PSV po wygranej u siebie 2:0 z Fenerbahce, przegrało na wyjeździe 0:3 i tak jak Ajax odpadli oni w 1/8 Pucharu UEFA. Już żadna holenderska drużyna nie gra w pucharach, a goniąca Holandię w rankingu Portugalia ma jeszcze FC Porto w Pucharze UEFA. Jak tak dalej drużyny z Holandii będą grały to za dwa lata tylko dwie drużyny zagrają w Pucharze UEFA i nadal dwie w Lidze Mistrzów.

 

 

Eredivisie [30/34] 19.3.2011

[4] VVV-Veendam [1]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Nft-Alem- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Khemila

 

Menedżer rewelacji sezonu zapowiedział, że wygra dzisiaj z nami, ponieważ nie jesteśmy zespołem mistrzowskiej klasy. Na takie zaczepki musimy odpowiedzieć wygraną, chociaż bez Bruiniera, może być krucho w defensywie. Teraz czekają nas bardzo trudne spotkania i obronić mistrzowski tytuł może być trudno, jeżeli Feyenoord nadal będzie wygrywał. Pierwsza połowa byłą wyrównana, ale niestety to gospodarze wbili nam dwie bramki. Po przerwie musieliśmy koniecznie postawić na grę ofensywną i szybko Francisco Fuuentes, dwukrotnie pokonał bramkarza VVV. Niestety zamiast pójść za ciosem to po raz kolejny zawaliliśmy przy rzucie rożnym i gospodarze ponownie byli na prowadzeniu. Na nasze szczęście w doliczonym czasie gry jeden punkcik uratował nam Smith, który ślizgiem wpakował piłkę do bramki. Niestety Feyenoord wygrał na wyjeździe z Rodą, a zwycięską bramkę zdobyli oni również w doliczonym czasie gry. To oznacza, ze spadliśmy na drugie miejsce w tabeli.

 

VVV-Veendam 3:3 (2:0)

(Willemse 3’, Leeuwin 35’, Tulmans 80’ – Francisco Fuentes 51’, 67’, Smith 90+1’)

 

Mom: Francisco Fuentes (Veendam) [8]

 

 

Tym razem zostałem wymieniony jako potencjalny kandydat na menedżera Cardiff. Owszem Angielska Premiership dałaby mi pokaźne fundusze, ale ten klub zapewne spadnie z Premiership. Dodatkowo w Anglii praktycznie nie ma jak się wzmocnić utalentowanymi zawodnikami z Afryki, bo ciężko o pozwolenie na pracę.

 

Bardzo zła wiadomość doszła do mnie od naszego fizjoterapeuty. Otóż Costil doznał kontuzji i nie zagra przez 3 tygodnie, czyli do końca sezonu zasadniczego. Jeżeli nie wygramy ligi to wróci na baraże, ale oby to nie było konieczne.

 

Kolejnym klubem, który zaczął pytać o moje usługi jest niemiecki FC Koln i to już jest ciekawszy kierunek. Nadal jednak powtarzam, ze musiałaby się trafić bardzo atrakcyjna oferta by mnie stąd wyrwać. Najlepiej z ligi holenderskiej, a tutaj w grę wchodziłby tylko Ajax.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie [31/34] 2.4.2011

[2] Veendam-Willem II [11]

 

Hafliaason- Evaristo, Blondelle, Gavish, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Khemila

 

Osłabieni zwłaszcza brakiem Costila musieliśmy wygrać z Willem II by nie dać Feyenoordowi odskoczyć na jakaś różnice punktową. Boję się zwłaszcza o dyspozycję mojego rezerwowego bramkarza czy w najważniejszych meczach sezonu nie ulegnie presji i będzie bronił najlepiej jak potrafi. Rywale wysoko zawiesili dzisiaj poprzeczkę, jednak to my byliśmy skuteczniejsi. W pierwszej połowie wyprowadziliśmy kontratak, który niespodziewanie wykończył Evaristo. Na początku drugiej części gry rzut karny wykorzystał Smith. Od tego czasu ogromną przewagę osiągnęli goście, ale tylko raz udało im się pokonać Hafliaasona i to zapewniło nam ważny komplet punktów.

 

Veendam-Willem II 2:1 (1:0)

(Evaristo 31’, Smith karny 53’ – Cristaldo 57’)

 

Mom: Andre Evaristo (Veendam) [8]

 

 

Eredivisie [32/34] 9.4.2011

[8] AZ Alkmaar-Veendam [2]

 

Nazarov- Evaristo, Blondelle, Diabis, Bruinier- Jibrin, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Khemila

 

Po początku sezonu myślałem, ze to właśnie Alkmaar będzie naszym najgroźniejszym rywalem w walce o mistrzostwo, a tymczasem od porażki z nami, zaliczają oni średni wyniki. To oni są jednak dzisiaj faworytami, ponieważ z Alkmaarem zawsze grało nam się bardzo ciężko. Rywale natychmiast rzucili nam się do gardeł, ale świetną partię między słupkami, rozgrywał Nazarov. My ograniczaliśmy się do kontrataków i właśnie jeden z takich przed przerwą dał nam bramkę. Po wznowieniu gry graliśmy już odważniej co zaowocowało trafieniem Francisco Fuentesa. W doliczonym czasie gry Nazarov podał piłkę do napastnika gospodarzy, który trafił do pustej siatki. Po tej bramce sędzia gwizdnął dzisiaj po raz ostatni i wygraliśmy bardzo ważne spotkanie! Dodatkowo Feyenoord przegrał na wyjeździe z Willem II i wróciliśmy na fotel lidera. Gramy jeszcze jednak mecz z Feyenoordem w ostatniej kolejce, ale najpierw musimy się zmierzyć z mocnym FC Twente.

 

AZ Alkmaar-Veendam 1:2 (0:1)

(Ari 90+4’ – Khemila 41’, Francisco Fuentes 64’)

 

Mom: Yury Nazarov (Veendam) [8]

 

 

Ze składu na 3 tygodnie wyleciał Bruinier i jest to dla nas ogromna strata. Do bramki wrócił jednak Costil, który bardzo szybko wyleczył swój uraz i prawdopodobnie zagra w najbliższej kolejce.

 

 

Eredivisie [33/34] 17.4.2011

[1] Veendam-FC Twente [6]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Diabis, Nft-Alem- Jibrin, Zarate, Graves, Kloosterman- Francisco Fuentes, Khemila

 

Szybko straciliśmy dzisiaj bramkę i musieliśmy odrabiać straty co nigdy nie jest rzeczą przyjemną, zwłaszcza, ze przeciwnika nadal próbował atakować. Costil, który wrócił do składu został jednak graczem meczu, ponieważ więcej bramek już nie puścił. Nam udało się wyrównać na początku drugiej połowy, a uderzeniem zza pola karnego uczynił to Graves. Feyenoord wygrał i mamy nad nimi jeden punkt przewagi. Ostatni mecz sezonu zasadniczego tak jak w zeszły roku gramy jednak właśnie z Feyenoordem na własnym stadionie i do obrony tytułu mistrzowskiego wystarczy nam remis. Mimo, że z Feyenoordem nigdy nam się dobrze nie grało to nie dopuszczam do siebie myśli o utracie mistrzowskiego tytułu.

 

Veendam-FC Twente 1:1 (0:1)

(Graves 54’ – Elia 5’)

 

Mom: Benoit Costil (Veendam) [8]

 

 

Po tym meczu włodarze FC Twente zaproponowali mi posadę menedżera w tym klubie po sezonie. Zespół ten ma dobrą bazę treningową i obiekty młodzieżowe, a my tego nie mamy. Dodatkowo powinni oni zagrać w pucharach. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja, ale jednak po dłuższym namyśle odmówiłem.

 

Khemila, który ostatnio jest w przeciętnej dyspozycji doznał kontuzji na 2 tygodnie i nie zagra w meczu z Feyenoordem.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie [34/34] 24.4.2011

[1] Veendam-Feyenoord [2]

 

Costil- Evaristo, Blondelle, Nft-Alem, Diabis- Woudenberg, Zarate, Graves, Smith- Francisco Fuentes, Gao Lin

 

Mecz na szczycie, decydujący o mistrzostwie nie dostarczył takich wrażeń, jakich oczekiwali kibice. Myślałem, że goście od początku rzuca się do ataków, a próbowali kilka razy w pierwszej połowie, ale nasza defensywa była nie do przejścia. Drugą odsłonę spotkania zaczęliśmy od bramki Francisco Fuentesa, a chwilę później w ekwilibrystyczny sposób, gola próbował zdobyć Gao Lin, jednak mu się to nie udało. Przeciwnik doprowadził do wyrównania w ostatnich minutach meczu, a uczynił to król strzelców tego sezonu, Denneboom. Obrona tytułu mistrzowskiego stała się faktem i za rok znowu zawitamy do Ligi Mistrzów!

 

Veendam-Feyenoord 1:1 (0:0)

(Francisco Fuentes 49’ – Denneboom 85’)

 

 

Tabela na koniec sezonu 2010/2011

 

 

Podpisałem nowy 5-letni kontrakt z Bruinierem, który staje się powoli symbolem klubu za mojej kadencji. Ten bardzo dobry obrońca znowu nie oczekiwał najwyższych zarobków czym oczywiście urósł w moich oczach. Gdybyśmy mieli tą nową bazę treningową to by się szybciej rozwijał i zapewne powalczyłby o reprezentację narodową.

 

Puchar Holandii finał: FC Twente-RKC 1:1 karne 5:3

 

 

Bramkarze:

 

Benoit Costil (42/ 45/ 10/ 7/ 7.17) – oczywiście nasz podstawowy bramkarz, który zaliczył kolejny udany sezon. Bronił bardzo dobrze w lidze, a trochę słabiej był oceniany w pucharach. Mamy jednak z nim kłopot, ponieważ bardzo wiele klubów chce go zatrudnić, a za rok kończy mu się kontrakt. My nie jesteśmy wstanie zagwarantować mu tak wielkich zarobków jakie może dać Benfika, Lyon czy Juventus. Będziemy jednak o niego walczyć o oby ten finał miał nappy end.

 

Jon Petur Hafliaason (1/ 1/ 0/ 0/ 7.00) – zagrał jeden mecz i zagrał poprawnie. Mam nadzieję, ze doczekamy się tej bazy treningowej i mój bramkarz będzie mógł się szybciej rozwijać.

 

Yury Nazarov (3/ 4/ 1/ 1/ 7.67) – ten bramkarz ma bardzo dobre umiejętności bramkarskie jak na swój wiek, ale fizycznie znacznie odstaje od swoich kolegów i mam nadzieję, że w przyszłości nad tym popracuje, ponieważ jeżeli Costil po następnym sezonie odejście to Uzbek będzie naszym numerem jeden.

 

 

Obrońcy:

 

Oded Gavish (5/ 0/ 0/ 0/ 6.80) – myślałem, ze ten zawodnik będzie dużym wzmocnieniem, a tymczasem marnie pracował na treningach i nie mógł nawet wygrać rywalizacji z Nft-Alemem o miano pierwszego rezerwowego. Jeżeli nie błyśnie w kolejnym sezonie to się pożegnamy.

 

Sentayehu Nft-Alem (22/ 2/ 0/ 0/ 6.95) – bardzo często wchodził z ławki i mnie nie zawodził. Dodatkowo widać jego starania na treningach co sobie bardzo cenię i wiem, ze mogę na niego liczyć. Może grać na środku jak i z prawej strony obrony. Zainteresowane nim jest PSV, ale musza obejść się smakiem.

 

Kelvin Potuyt (15/ 0/ 1/ 0/ 7.07) – grał mniej niż rok temu, ponieważ teraz jest niesamowita konkurencja w obronie. Gdy jednak grał to był pewnym punktem drużyny. Jego mankamentem jest brak dużej pracy na treningach. Za rok kończy mu się kontrakt, ale jeżeli dostaniemy większy budżet płacowy, który starz przekraczamy aż o 45 tysięcy Euro tygodniowo to podpiszemy z nim nowy kontrakt.

 

Terry Bardsley (5/ 0/ 0/ 0/ 6.80) – Jedno z moich rozczarowań. Owszem nie miał wiele okazji do gry, ale skaut bardzo mi go polecał i dwa lata starałem się o jego usługi. Jeżeli w następnym sezonie nic nie pokaże, bądź dobrze się nie rozwinie to poszuka sobie owego klubu.

 

Siebe Blondelle (39/ 0/ 2/ 0/ 7.00) – pewny punkt drużyny. Sprowadzony rpzed sezonem za darmo grał dobrze. Niestety chce on wynagrodzenia podobnego co Bruinier, a z całym szacunkiem nie jest on tak dla nas ważny jak Jaime. Jeżeli zechce odejść to proszę bardzo, płakać za nim nie będziemy. Nie mam pieniędzy na kontrakty by szastać nimi na lewo i prawo.

 

Diabis (36/ 2/ 1/ 2/ 6.94) – nieco obniżył loty, a jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w drużynie. Całe szczęście, że nie chce odejść, ale jak pobiera takie pieniądze to musi trochę lepiej grać. Młodzież pracuje i będzie go z czasem coraz bardziej naciskać.

 

Jaime Bruinier (36/ 3/ 0/ 1/ 7.03) - z całą pewnością mój ulubieniec. Jest przywiązany do klubu, dobrze się rozwija, chociaż gdyby nie brak dobrej bazy treningowej to byłby z niego wielki piłkarz. Nie żąda wielkich pieniędzy za grę. Po prostu chce grac i ja opieram na nim swoją linię defensywy. Pewne jest to, że jeżeli kiedyś się stąd ruszę to pierwsze co zrobię na nowym miejscu pracy to ściągnę Bruiniera ze sobą.

 

Akmal Abdullaev (7/ 0/ 0/ 0/ 6.71) – nieco popracował na treningach i nie pograł zbyt wiele. Nie wiem co w nim widzi Ajax, PSV, Werder czy Palermo, które chce mieć go u siebie. Nie zarabia dużo to u nas zostanie i może zacznie się bardziej rozwijać, żebym w końcu się przekonał jaki potencjał w nim drzemie.

 

Andre Evaristo (33/ 1/ 0/ 1/ 6.94) – niezły sezon tego zawodnika, który w tym roku nie grał już w pomocy, a w obroni. Moi boczni obrońcy praktycznie nie biorą udziału w akcjach ofensywnych, więc Andre nie zalicza asyst, ale z jego gry i tak jestem zadowolony.

 

Konrad Micallef (7/ 0/ 3/ 0/ 7.00) – nie bardzo się rozwinął, ale jak grał to przyznam ładnie w ofensywnie. Niestety gubił się w obronie, a defensorów zawsze z tego rozliczam. Widzę jednak, że chłopak ma potencjał, więc niech go szlifuje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...