Skocz do zawartości

Muzyka


Rekomendowane odpowiedzi

wy tu pierdu pierdu, a rok się kończy.

 

best of 2008:

 

Atrium Carceri - Souyuan

Bohren & Der Club Of Gore - Dolores

Cult of Luna - Eternal Kingdom

Heaven Shall Burn - Iconoclast

Ladytron - Velocifero

Lifelover - Konkurs

Motorhead - Motorizer

Portishead - Third

Ross the Boss - New Metal Leader

Sabaton - The Art of War

 

 

przeciętniutki rok. nawet z powyższej listy z czystym sumieniem za naprawdę bardzo dobre mogę uznać tylko Cult of Luna, Atrium Carceri i Lifelover, no, może jeszcze Ross the Boss. Reszta to co najwyżej solidne albumy, w przypadku Bohren & Der Club of Gore i Ladytron można nawet mówić o regresie.

 

Heaven Shall Burn - wydali solidną łupankę, ale może ze dwa kawałki naprawdę porywają (Endzeit i Equinox)

Portishead - j/w (We Carry On i Machine Gun)

Motorhead nagrywa te sama plyte od 25 lat, fajnie się tego słucha, ale wtórność aż rzuca się w uszy.

Sabaton - parę dobrych utworów i dużo wypełniaczy.

 

Po drugiej stronie listy nudny jak flaki z olejem Testament, kiepawa Metallica, słaby (co mnie bardzo zasmuciło) Burst. no tragedia po prostu.

Odnośnik do komentarza

16. Jacaszek - Treny

15. Matt Elliott - Howling Songs

14. Jóhann Jóhannsson - Fordlândia

13. Pocahaunted - Island Diamonds

12. O'Death - Broken Hymns, Limbs & Skin

11. Lindstrøm - Where You Go I Go Too

10. Kangding Ray - Automne Fold

9. Bohren & der Club of Gore - Dolores

8. Have a Nice Life - Deathconsciousness

7. Mount Eerie - Lost Wisdom

6. The Tallest Man on Earth - Shallow Grave

5. Paavoharju - Laulu laakson kukista

4. Cult of Luna - Eternal Kingdom

3. Gojira - The Way of All Flesh

2. Deerhunter - Microcastle / Weird Era Cont.

1. Gang Gang Dance - Saint Dymphna

 

 

plus sporo innych. Dobry rok, było sympatycznie

Odnośnik do komentarza
Portishead - j/w (We Carry On i Machine Gun)

I Threads, panie, Threads. Generalnie tradycyjnie nie trzymam się w temacie, słucham staroci i czasami coś mnie walnie między twarz zza rogu (jak HANL, dzięki meyde, dobra rzecz), więc list nie będę tworzył, ale płytką Portishead jestem mile zaskoczony, bo nie spodziewałem się wiele, a dostałem rzecz dobrą, a momentami wybitną. Na tyle dobrą, że IMHO to ich najlepszy album, jakkolwiek heretycznie by to nie brzmiało.

 

(aha, Jacaszek też mistrz trochę. Za niezwykły klimat tego koncertu na Offie. Ja bym nie wystąpił na jednym festiwalu z British Sea Power na jego miejscu)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie zaprezentować tutaj swoją kapelę, Marne Szanse, która powstała dwa miesiące temu i powoli rozwija się tworząc własny repertuar. Na naszym myspace możecie znaleźć świeżutkie niczym bułeczki nagrania z dzisiejszej próby (a jak wiadomo na próbach nie wszystko musi wychodzić idealnie, dlatego też te nagrania takie nie są ;) ). Jednak z przyjemnością wysłucham jakichkolwiek opinii jakie byście mieli na temat naszych nagrań. We wpisach blogowych można także znaleźć kilka nagrań video na youtubie z zeszłotygodniowej próby.

 

Marne Szanse - Myspace

Odnośnik do komentarza

Pierwsze co mi się skojarzyło, to zespół Zabili mi Żółwia. Jeśli Was tym uraziłem, to przepraszam. :P

Polskich zespołów nie trawię, ale coś tam napiszę.

Muzycznie poprawnie. W utworze 'Wyzwolenie' czasami odnosiłem wrażenie, że gitara nie współgra z perkusją, ale pewnie tylko mi się wydawało. :D

Wokal jak to wokal. Jest niezły.

 

Osobiście uważam, że, biorąc pod uwagę niski poziom sceny muzycznej w naszym kraju (moim zdaniem oczywiście), macie szansę zaistnieć. Z całego serca Wam tego życzę. :)

Odnośnik do komentarza

A ja powiem, że spoko jest choć nie słuchuje takiej muzyki. Wokal mnie drażni, ja rozumiem, że każdy śpiewa jak potrafi a w tym wypadku głównie 'mówi' no i jakoś głosy w naszym języku zazwyczaj mnie irytują ;) na dłuższą metę to trochę nudnie się to robi, nie ma nic zaskakującego w tych kawałkach, ale rozumiem. To dopiero początek więc pewnie jeszcze wiele rzeczy się zmieni w bliższym bądź dalszym czasie :P

 

w sumie to pomału nadchodzi pora bym i ja rozpoczął zintensyfikowane poszukiwania towarzystwa do grania ;)

Odnośnik do komentarza
niezłe to, podoba mnie się ;)

zróbcie sobie profil na last.fm, to lepsze niż myspace na którym nie mogę otworzyć utworów bez rejestracji ;)

Oczywiście, że możesz...

 

Przekracza mnie interfejs myspace, naciskam na ,,trójkącik'' a on mi leci po całej liście nic nie odtwarzając, za głupi jestem na to

 

A towarzystwa do grania też szukam ale jak na razie bezowocnie :/ Trzeba będzie zintensyfikować poszukiwania :)

Odnośnik do komentarza
jeśli coś jest słabe, to jakie ma znaczenie, czy to 'alternatywa', czy to tzw. 'komercja'?

Zasadnicze, jeżeli przyjmiemy stereotypowe znaczenie słów alternatypa i komercja. Komercja jest dostosowywana do gustów milionów tępawych słuchaczy, dla których 3 różne dźwięki to już za dużo, żeby kawałek zapamiętać i nucić przy goleniu.

jeżeli nagram awangardową płytę z godziną pierdzenia i sprzeda się ona w milionie egzemplarzy to będzie komercyjna :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...