Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

Nottm Forest Po porażkach z Birmingham i Ipswich w końcu wygrywa mecz. Skromne 1:0 w Reading po golu McGugan ale nasza sytuacja w tabeli znów robi się dramatyczna. Zaledwie 37 punktów i 21. miejsce w lidze. Pocieszające jest to, że 17. Watford ma tylko 2 punkty więcej. Oj będzie ciężka walka o utrzymanie...

Odnośnik do komentarza

Uuu... kiepsko:/ Od zawsze miałem sentyment do Darlington. Grałem nimi na PSX w F.A. Premier League Manager 99/00 (chyba tak ;) ). I teraz to była moja pierwsza drużyna w FM'09. No szkoda, bo walczyli o awans do LO.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/e...v_3/7979729.stm

 

I upadek Luton stał się kompletny - zespół spadł z League Two do Conference National. Po 89 latach drużyna po raz pierwszy w historii opuszcza szeregi Football League, a przecież w sezonie 91/92 grała w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w sezonie 05/06 występowała jeszcze w Championship. Zgubiła ich katastrofa finansowa i odjęcie 30 puntów na starcie sezonu, ale trzy spadki pod rząd to mimo wszystko imponujące "osiągnięcie".

Odnośnik do komentarza

Marzec rozpoczął się dla Nottingham dobrze bo wyjazdowe zwycięstwo z Preston i remis z Sansea pozwoliły poprawić nienajlepszą pozycję w lidze. Niestety później przyszedł koszmar i trzy porażki z rzędu w tym bardzo dotkliwa z Burnley aż 0:5. W kwietniu na całe szczęście fortuna się do nas uśmiechnęła i nie ponieśliśmy jeszcze porażki remisując u siebie z Barnsley 1:1 i Sheffield United 0:0 a także wygrywając dwa trudne wyjazdowe mecze z Bristol 3:2 i Coventry 1:0. Do końca jeszcze dwie kolejki w których zmierzymy się z Blackpool (A) i Southampton (H). Nie muszę pisać, że mecz z przedostatnimi w tabeli Świętymi powinien dać utrzymanie będącym nad przepaściom Nott Forest?

 

Zdegradowany jest już Charlton, który spisywał się w tym sezonie katastrofalnie. Southampton jest w sytuacji nie do pozazdroszczenia i raczej na pewno opuści szeregi Coca-Cola Championship. Walka o 22. miejsce premiowane awansem do niższej klasy rozgrywkowej rozegra się pomiędzy Norwich, Barnsley, Nottm, Plymouth, Derby, Blackpool i Watfrod. Niestety Derby, Norwich i Barnsley mają jeden rozegrany mecz mniej od Nottingham. Zapowiada się walka do ostatnich sekund o utrzymanie...

 

16. Watford 44/52

17. Blackpool 44/52

18. Derby County 43/51

19. Plymouth 44/50

20. Nottm Forest 44/49

21. Barnsley 43/47

========================

22. Norwich City 43/46

23. Southampton 44/44

24. Charlton 43/35

Odnośnik do komentarza

Też się bardzo cieszę, że Wilki wracają do PL, mam do nich bardzo duży sentyment. Mimo tego myślę, że będzie im się ciężko utrzymać bez poważnych wzmocnień. Wolves to według mnie zespół za mocny na Championship, a jednocześnie niestety za słaby na Premiership. Oczywiście będę jednak trzymał kciuki za Wilczki. ;)

Odnośnik do komentarza

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/t...ton/8014811.stm

 

Southampton ukarany 10 punktami karnymi, co równoznaczne jest ze spadkiem Świętych do L1. :(

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy tam jest napisane, że jeśli klub skończy ligę w ostatniej trójce punkty zostaną odjęte dopiero w następnym sezonie? :|

 

Aha, bo nikt tego nie napisał - Roy Keane managerem Ipswich Town :-)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj Norwich przerżnęło u siebie z Reading 0-2, a oznacza to że Nottingham Forest bez względu na wynik ostatniego spotkania z Blackpool utrzyma się w Championship. Ogromna ulga. Początek sezonu był tragiczny, na szczęście dzięki udanej końcówce drużyna utrzymała ligowy byt. Jednak przed następnym sezonem niezbędne będą wzmocnienia żeby nie było powtórki z rozrywki.

Odnośnik do komentarza

Czyli w dole tabeli CCC mamy już wszystko rozstrzygnięte. Brawa dla Nottingham za utrzymanie! :-)

Baaaaaardzo ciekawie zapowiada się ostatnia kolejka, rozgrywana w całości 3 maja. Ciągle jeszcze szanse na bezpośredni awans ma Sheffield United, które traci zaledwie punkt do wicelidera z Birmingham. Szable jadą do Londynu na mecz z Crystal Palace, a Birmingham czeka bardzo trudne - też wyjazdowe - spotkanie z Reading. Oj, będzie ciekawie :)

 

Walka o baraże też jeszcze nie do końca zakończona. Osobiście trzymam kciuki za Preston, który musi wygrać z QPR i liczyć na potknięcie Burnley w meczu z Bristol. Mam nadzieję, że tym razem chłopakom Alana Irvine'a szczęście dopisze i zobaczymy ich w play-offach!

 

W League1 w tym sezonie też jest równie ciekawie, ale chyba najbardziej interesującym wydarzeniem wydaje się być prawdopodobny barażowy pojedynek Millwall z Leeds. Jeśli obie drużyny w ostatnich (a dla Leeds ostatniej) kolejkach nie wywindują się w górę tabeli to będziemy mieli do czynienia z tym meczem już w półfinale! Trzeba jednak trzymać kciuki za obie drużyny, żeby jeszcze spróbowały zawalczyć z MK Dons w lidze i ewentualny pojedynek rozegrały dopiero w finale. ;]

Odnośnik do komentarza

No i w Championship wszystko jasne.

 

Spadają z ligi 3 uznane firmy: Charlton, Southampton i Norwich.

 

Awans do Premiership wywalczyły Wolves i Birmingham, a w barażach zmierzą się Reading z Burnley i Sheffield z Preston. Po raz kolejny nie popisała się ekipa Cardiff, która w ostatniej kolejce wypadła z miejsca dającego grę w play-offach. :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...