Skocz do zawartości

Arsenal Londyn


Rekomendowane odpowiedzi

A tu pełna zgoda. Może wynika to z tego, że ja jakoś z góry skreślałem w tym sezonie szanse na tytuł

 

Racjonalnie rzecz biorąc też skreślałem te możliwość, jednak jako kibic muszę wierzyć :(. Poza tym, niestety ale umówmy się, Arsenal jest zespołem, który teoretycznie zawsze walczy o najważniejsze trofea. Nie sądzę, aby można było zwolnić Wengera z obowiązku wygrywania tylko dlatego, że od 5 lat nie wygrywa.

 

Problem Arsenalu wynika ze sprzeczności, rozmawiałem z wieloma kibicami Arsenalu i tak naprawdę nikt nie wie o co my walczymy, co planujemy, czy chcemy w końcu wygrywać, czy grać ładnie itp. Nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Z bloga Michała Szadkowskiego

 

"Three years without a Premiership title? I don't think I would still be in a job." ? mówił kilka lat temu Jose Mourinho do Rafy Beniteza. Ciekawe co by powiedział dziś do Arsene?a Wengera? Arsenal ostatnie trofeum w ogóle (Puchar Anglii) wywalczył trzy lata temu. W tej chwili zajmuje trzecie miejsce w lidze, oznaczające konieczność gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Poniósł klęskę w półfinale Pucharu Ligi, odpadł z Pucharu Anglii i LM. A mimo to generalnie w Arsenalu fajnie jest.

 

Początek sezonu był rewelacyjny. Oto objawiła się drużyna, która grała najładniejszy futbol w Europie. Oto lider tej drużyny Cesc Fabregas przez kilka miesięcy był lepszy od Kaki, Ronaldo i Messiego. Ów lider powiedział nawet, że Arsenal jest silniejszy niż przed rokiem, bo nie ma już w drużynie Thierry?ego Henry?ego...

 

Arsenal tłukł rywali w LM i Premier League, zespół złożony z nastolatków podbijał serca kibiców w Pucharze Ligi. Wydawało się, że to będzie sezon Wengera. Nie jest. A mimo to, generalnie w Arsenalu jest fajnie.

 

Jak Real wygrywa trzy z ostatnich dziesięciu meczów to o jego kryzysie dudni cała Europa. Arsenal z ostatnich dwunastu spotkań wygrał dwa. Liverpool od lat jest uważany za zespół grający futbol nudny, mało efektowny, marzący o wyniku 1:0. Ale Liverpool 12 razy w tym sezonie strzelił cztery i więcej goli w jednym meczu. Arsenal miał ledwie trzy takie spotkania. Inter, znany na całą Europę ligomistrzowy łamaga w siedmiu startach w LM trzy razy dochodził do ćwierćfinału i raz do półfinału. Wielki Arsenal w dziesięciu edycjach ma trzy ćwierćfinały i finał.

 

W niedzielę mecz o uratowanie sezonu (choć chyba jest już za późno) z Manchesterem na Old Trafford. Ciekawe, czy jak Arsenal przegra to Wenger w końcu się ugnie i latem wyda kilkadziesiąt milionów funtów na transfery. Albo ktoś go zmusi. Ktoś kto w końcu zauważy, że nie jest aż tak fajnie jak się wszystkim wydaje?

 

I tutaj link do samego bloga.

 

Ogólnie średnio go lubię, ale ciężko się z nim nie zgodzić, a zakończenie mistrzowskie.

Odnośnik do komentarza

Wiecie, co, przestancie juz menstruowac, OK? Chyba zapomnieliscie czasy opisywane w Futbolowej Goraczce. Za wasza zadyszke w koncowce sezonu odpowiada krotki sklad a nizxe filozofia Wengera czy polproduktowosc Senderosa. Gdybyscie mieli kilku podobnych mlokosow wiecej to byloby jak dac zmiane Fabrykasowi czy Adebajorowi i pod koniec sezonu nie slanialibyscie sie na nogach. Z jednym wyjatkiem - Hleb slania sie od poczatku sezonu :keke:

 

Poza tym tesknicie do wywalania kasy na transfery? Moze w stylu Beniteza - czyli uwaga mam 50 melonow do wydania i rozpieprzam je na kolesi wywalonych za pijanstwo z Arsenalu. Pool od kilku lat co sezon pol skladu zmienia i ciagle sa za Wami. Ze o nas nie wspomne :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Za wasza zadyszke w koncowce sezonu odpowiada krotki sklad a nizxe filozofia Wengera czy polproduktowosc Senderosa.

 

No, a nasz krótki skład nie jest wynikiem filozofii Wengera, prawda?

 

Co do "Futbolowej gorączki" to pff, do czego to ma dążyć ? Chcesz mi udowodnić, że dawniej było gorzej ? A za Chapmana było lepiej i co z tego ?

 

Poza tym tesknicie do wywalania kasy na transfery? Moze w stylu Beniteza - czyli uwaga mam 50 melonow do wydania i rozpieprzam je na kolesi wywalonych za pijanstwo z Arsenalu.

 

A może w stylu: "uwaga mam 60 mln funtów i będę kupował skrzydłowych, bo od odejścia Piresa i Ljungberga to w tym klubie nie było ani jednego."

 

Gdybyscie mieli kilku podobnych mlokosow wiecej to byloby jak dac zmiane Fabrykasowi czy Adebajorowi i pod koniec sezonu nie slanialibyscie sie na nogach.

 

A gdybyśmy mieli kilku po prostu dobrych piłkarzy więcej, nie koniecznie młodych, to może moglibyśmy nawet wygrać mistrzostwo. I przypomnij mi, skoro bronisz Wengera, czyja to wina, że tych paru graczy (niezależnie młodych czy nie) nie mamy ?

 

Z jednym wyjatkiem - Hleb slania sie od poczatku sezonu keke.gif

 

A może byś od czasu do czasu obejrzał mecz, zamiast pisać bzdury ?

 

Ogólnie to nie wiem o co w tym twoim poscie chodzi.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, możliwe że i nie. Ogólnie to bardziej lubię sytuacje "teraz, albo nigdy", niż "nie spieszy nam się, jesteśmy młodzi".

 

Wenger kiedy jesteśmy na 4 miejscu sprzedaje najbardziej doświadczonych graczy, a na ich miejsce bierze Eduardo i Sagne, dobre transfery, żeby nie było. Jednak Eduardo to nie Henry, Sagna doszedł na prawą obronę czyli zwiększyliśmy rywalizacje na pozycji która aż tak bardzo poprawy nie wymagała (aczkolwiek za transfer Sagny wielkie brawa), jednak wielkich wzmocnień nie było. Dziury gdzie były, tam pozostały.

 

W tym czasie SAF mając praktycznie ten sam skład, co przed rokiem kupował doświadczonego w europejskich pucharach Hargreavesa, mającego świetną końcówkę sezonu i już doświadczonego Teveza i dwóćh nie doświadczonych, ale już mogących coś zaoferować Naniego i Andersona.

 

Manchester będący w o wiele lepszej sytuacji kadrowej pozbył się ważnego dla zespołu Heinze, a pozyskał 4 graczy.

 

My pozbyliśmy się Henrego, Ljungberga i zakupiliśmy Sagne i Dudu (no i Diarre, ale go sprzedaliśmy po 3 miesiącach).

 

Can you see the difference ?

 

Zapewne teraz scenariusz się powtórzy (zwłaszcza, że powtarza się od paru lat), my będziemy mozolnie budować drużynę na przyszłość, a inni będą wygrywać.

 

Ps. Swoją drogą z CC pożegnaliśmy się po porażce 1:5 ze Spurs, za FA po porażce 0:4 z Man U, z LM odpadliśmy w ćwierćfinale, a najbardziej realne miejsce w lidze na koniec sezonu to miejsce 3. I mamy się cieszyć z najlepszego sezonu od lat, fun anyone ?

Odnośnik do komentarza

Arsene Wenger znalazł powód naszej porażki z Manchesterem United.

 

Przegraliśmy karnego - to sytuacja, w której może być podyktowany, albo też nie. Był też rzut wolny, mimo, że Gilberto nie faulował. Sądzę, że to te dwie sędziowskie decyzje ustaliły wynik meczu.

 

I oczywiście ani słowa o ręce Adebayora. Redaktorzy Canalu + po golu Ade powiedzieli, że przynajmniej tym razem Wenger nie zrzuci winy na sędziego. No i proszę.

 

To już nie jest zabawne.

Odnośnik do komentarza

Dwa cycaty, ktore chyba IMHO obrazuja roznice miedzy nami a Wami:

 

Najpierw Fergie:

 

- Myślę, że to wyczerpanie złamało Arsenalowi ten sezon. W kluczowym momencie stracili najważniejszych zawodników. A Premier League osiągnęła ten poziom, że bez wielkich piłkarzy nie będziesz wygrywał meczów - stwierdził Ferguson. Szkot dodał, że chce wygrać oba najbliższe mecze i zapewnić sobie mistrzowski tytuł na Stamford Bridge 26 kwietnia. I ujawnił, że już myśli o letnich wzmocnieniach. - Nie muszę kupować zawodników, wierzcie mi, ale to zrobię. Nie będzie tyle nowych twarzy co w ubiegłym roku. Bardzo nam się przyda jednak napastnik światowej klasy.

 

A teraz Wenger:

 

Nie pali się za to do transferów Wenger, choć prezes klubu Peter Hill-Wood zadeklarował, że trener dostanie do dyspozycji tyle, ile zażąda. - Mam na oku dwa świetne transfery. To nasi młodzi piłkarze Carlos Vela i Fran Merida, którzy wrócą z wypożyczenia. Rozważę też jednak transfer bardzo doświadczonego zawodnika - stwierdził Francuz.

 

Mysle, ze SAF potwierdzil to co widac juz od miesiaca - dwoch - Arsenal sie pogubil przez ta zadyszke, ktora jest efektem ubogiej lawki. Z drugiej strony nie ma tez co lamentowac bo nadal uwazam, ze w stosunku do obecnych mozliwosci tegoroczne wyniki sa naprawde dobre.

 

Co do Wengera - chyba ma jakies szkockie korzenie :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Z drugiej strony nie ma tez co lamentowac bo nadal uwazam, ze w stosunku do obecnych mozliwosci tegoroczne wyniki sa naprawde dobre.

 

I właśnie dlatego powinniśmy lamentować.

 

Villa powiedział, że w Premier League najbardziej podoba mu się Arsenal, biorąc pod uwagę pozycje Valencii i raczej nikłe ;) szanse na grę w LM, można by go wyciągnąć. Pewnie za wielkie pieniądze, ale to w końcu Villa. Wenger odpowiedział "nie".

 

Ribery chciał u nas grać, Richards chciał u nas grać, Malouda chciał u nas grać i paru innych naprawdę fajnych zawodników. Czemu my ich nie weźmiemy ? Czemu nawet się o nich nie postaramy ?

 

Ogólnie gazety mają ostatnio pożywkę. Albiol, Gomes, Ben Arfa, Krajncar, Huntelaar i Amauri to najnowsze plotki (Ben Arfa pojawai się co miesiąc), jednak na nikogo z tej listy bym nie liczył.

 

Wenger również poinformował, że da szanse gry Fabianowi, no i dobrze o nic i tak już nie walczymy, dawać grać Lehmannowi to w ogóle nie ma po co ( w ogóle pozwalanie mu na przebywanie z zespolem po jego dziesiątkach komentarzy jest błędem, a Wengerowe milczenie w odpowiedzi, lub ew. wspomnienie o szacunku dla Jensa tragiczne, kopnąć go trzeba było 3 miesiące temu). Następny mecz z Derby więc RACZEJ Fabiański nie będzie miał się czym wykazać, ale zobaczymy co będzie potem.

Odnośnik do komentarza

Włączyłem sobie mecz głównie ze względu na Fabiańskiego, ale nie żałuję. Bardzo fajny meczyk, cały czas coś się działo, ataki sunęły raz w jedną, raz w drugą stronę [przynajmniej do przerwy]. Fabian zagrał poprawnie, przy bramkach dla Derby raczej nie miał wiele do gadania. Pierwsza to ewidentny błąd obrońców, którzy we dwóch kryli jednego zawodnika i obaj nie wiedzieli, kto ma rywala pokryć. Druga padła po ładnym prostopadłym podaniu Todd'a do Earnshaw'a. Tutaj raczej również nie miał większych szans, choć piłka była bita tak, że gdyby napastnik Derby posłał ją nieco bardziej w prawo to byłby słupek, bądź łaciata wyszłaby z boiska.

 

Kanonierzy w ataku zagrali bardzo dobrze, tak ofensywna gra - i nie tracenie dużo goli - to sama przyjemność oglądania. Przed przerwą było nieźle, choć Arsenal zmarnował kilka setek, a konkretnie van Persie. Później pudłował Walcott, ale ostatecznie obaj ustrzelili po brameczce. Na drugą połowę wbiegł już Adebayor i pozamiatał rywali. Bardzo ładnie hat-trick.

 

 

Derby - Arsenal 2:6 (1:2): McEveley (31.), Earnshaw (77.) - Bendtner (25.), van Persie (39.), Adebayor (59., 80., 90.), Walcott (78.)
Odnośnik do komentarza

Mathieu Flamini na 99% w Milanie. Klub opuścił Keith Edelman, wielka strata, a co gorsze pojawia się mnóstwo spekulacji jakoby miało to związek z przejęciem klubu przez grubego kibica Manchesteru United- Usmanova.

 

Piękny początek off-season, mimo że nawet sezon się jeszcze nie skończył.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Głównie na takich zawodników możemy liczyć jeśli chodzi o transfery wink.gif

 

Niestety.

 

Sam Arsenal, wbrew wszystkiemu co może robi z siebie klub mocny, ale nie świetny. W tym sezonie ogromny postęp zrobili Adebayor, Flamini i Hleb. Flamini już poszedł, Hleb zaraz odejdzie. Ich miejsca zajmą zapewne młodzi i niedoświadczeni na których rozwój będziemy czekać (znowu ) dwa lata. Za mającego najlepszy sezon w Anglii 27 letniego Hleba, dojdzie 21 letni Nasri (aczkolwiek to mała strata, gdyż jako się rzekło, Hleb to półprodukt i aż dziw bierze, że tak wiele klubów go chce, jak ktoś da +10 mln funtów, to nara od ręki), na miejscu Flama będzie grał zapewne ktoś z trójki Diaby, Song, Gilberto (obym się mylił).

 

Jest mała nadzieja, że Wenger się w końcu ogarnie po tym jak potraktowali go Flam i Hleb, aczkolwiek prawdopodobieństwo tego jest nikłe.

 

A najgorszą informacją dla mnie z tego wszystkiego jest, to że już to zaakceptowałem i nie chce mi się z tym walczyć. Jedyne co mogę to modlić się, aby 14 osobowa kadra w następnym sezonie wystarczyła.

 

A no i jeszcze w końcu dołączył do nas Vela, bo dostał work permit (pisał o tym bodajże Prof w temacie transferowym).

 

Co do Nasriego, to dla mnie to już nasz piłkarz. Pisałem o tym parę dni temu w plotkach, że jest on bardzo, bardzo bliski. Teraz kiedy Ribery powiedzał to w pół oficjalnie, Wenger powiedział, że jest to bardzo prawdopodobne (a on nigdy by nie mówił nic o transferach, jakby nie były zaklepane), a do tego umowa Nasriego jest tak złożona, że sam zawodnik może opuścić OM po oficjalnym zakończeniu sezonu w Ligue 1 (co wypada bodajże jutro), wszystkie poszlaki wskazują na jedno. Następny AMC na AMR :).

Odnośnik do komentarza

Do PSG odszedł Grimandi. Jak dotychczas same straty, to Flamini, to Edelman, to Grimandi. Z "poważnych" wzmocnień, dołączył do nas jeden holendro-turek (lat bodajże 15) i zdaje się 17 letni francuz (brak oficjalnego potwierdzenia).

 

Czekam na jakieś wzmocnienia, zarówno w składzie piłkarskim jak i tam u góry.

Odnośnik do komentarza
Grimandi jest jednym z najlepszych przyjaciół Arsene'a Wengera, który polecił go PSG i liczy na współpracę pomiędzy drużyną z Paryża a zespołem z północnego Londynu.
- kanonierzy.com

 

Czyli import graczy z Francji zapewniony...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Uuu, wchodze sobie do tematu Forna i patrze a tu moj post ostatni :keke:

 

Ale ja nie o tym..., co to ja chcialem, aaa to:

 

Ale świetnego podania Senderosa to nikt nie zauważy placze.GIF.

 

forme życia ma Senderos od paru tygodni

 

Ile można grać półproduktami. Przez 180 minut Torres nie zrobił nic, jak krył go Gallas, wystarczył jeden raz kiedy podszedł do niego wielki centre-back Senderos.

 

Wez sie Forn okresl w koncu :kekeke::>

 

BTW - Mow co chcesz o tym Senderosie, moze jest drewniany ale jednak sie rozwija, walczy a na tle reszty Szwajcarow gral jak profesor. Grajac przy Gallasie moze tylko zyskiwac. Wiadomo, ze duet Senderos - Gallas to nie to samo co Vida - Rio czy Carvalho - Smarkacz ( :keke: ) ale na trzecie miejsce to sa jak znalazl :>

 

PS. Do Gallasa nic nie mam, on jest nie gorszy niz wymienieni.

Odnośnik do komentarza
Wez sie Forn okresl w koncu kekeke.gif chytry.gif

 

1 cytat to był żart bardziej, zawsze sie podniecam zagraniami Kanonierów w reprezentacji i tyle. Senderos zrobił duży postęp, w dzisiejszych warunkach atmosferycznych na tle Turków wyglądał bardzo dobrze, w serii meczów od Blackburn do przed Pool grał naprawdę fajnie.

 

Ale...

 

To półprodukt :D. Niestety Arsenal musi wygrywać również przeciwko najmocniejszym, Drogba przestawia go od 3 lat jak chce (co można było tłumaczyć przez 2 lata, ale nie 3), Gallas który ma cienki sezon zatrzymywał Torresa przez jakies 170 minut, aż raz podbiegł do niego Senderos i już (zresztą Senderos zawalił wcześniej bramkę Hyypii ). Phillipe jest cudownym graczem dla klubów pokroju hmhm bo ja wiem Blackburn, takiego solidnego średniaka, ale bez wielkich aspiracji, na Arsenal jest niestety za słaby i chyba już wyżej nie podskoczy ( a szkoda, bo pomijając jego drewnianość, to go bardzo lubię).

 

I tak kończąc, Toure od półtora roku ma problemy z formą (a na PNA to się ośmieszał), Gallas niby ostoja i profesor, a prokuruje mega idiotycznego karnego z Man U i jako jeden ze 100 nie potrafi kryć Drogby. Senderos już zostało powiedziane. DC to (poza skrzydłami oczywiście) nasza najgorzej obstawiona pozycja, sam Wenger o tym mówił, nazwiska co prawda fajne, ale zawodzili strasznie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...