Skocz do zawartości

Arsenal Londyn


Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzajmy. gdybyśmy byli o dwie klasy lepsi, to my byśmy okupowali pierwszą pozycję w tabeli z bezpieczną przewagę nad rywalami. Może mamy na papierze lepszy zespół (takie moje zdanie), ale nasi grajkowie nie są tak konsekwentni jak podopieczni Wengera.

 

W każdym razie świetny mecz Diabłów. Mogło być jeszcze wyższe zwycięstwo :)

Odnośnik do komentarza

Wczorajszy mecz był raczej spokojny. Nie wszystkie mecze pomiędzy United, a Kanonierami tak wyglądały :D

 

Graham Poll claims he was pressured by refs' supremo Keith Hackett to ensure a game between Arsenal and Manchester United passed without controversy.

 

And the retired FIFA official alleges the directive helped to save Patrick Vieira and Roy Keane from being sent off BEFORE kick-off.

 

Poll confessed he didn't apply the letter of the law when he handled the potentially explosive Highbury clash between the Gunners and United in February 2005.

 

Poll said: "When I was appointed for the game I was told by Keith Hackett the game should pass without any controversy.

 

"An amazing thing to say given that you rely on the players to behave in the right way.

 

"He also said the Sports Minister would be watching and it was all about putting credibility back into the game." Poll made his stunning revelation to a Referees Society meeting in Barnsley recently. Poll took Hackett's words to mean he had to avoid a major flashpoint at all costs.

 

On the Vieira-Keane row Poll admitted: "I could have sent both players off and told the managers to pick a substitute to replace each man in their starting line-up.

 

"Given what I had been told when I was handed the appointment, I decided that the best thing would be to just get on with the game."

 

After a series of bitter feuds and headline-hogging incidents the Premier League had decided they wanted to drag Arsenal-United games out of the war zone - even if the ref had to tread gently.

 

Poll went on: "Arsenal had lost their 49-game unbeaten record at Old Trafford in controversial circumstances.

 

"I was handed the return game at Highbury. I was invited to speak to the chairmen of both clubs such was the importance of the game and the worry that things would boil over, but I turned the offer down because that was something I didn't usually do.

 

"I was standing next to Patrick Vieira in the tunnel but when I turned away for a moment he disappeared down the opposite end of the line and the next thing I heard were noises that suggested a fight was taking place.

 

"When I got to the incident, Vieira had Gary Neville against the wall and was threatening to break his leg, apparently because he felt Jose Antonio Reyes had been badly treated at Old Trafford.

 

"Roy Keane then came on to the scene and challenged Vieira to pick on somebody his own size - and was told by Vieira that he was also going to get his leg broken. At one point I had hold of Keane by his shirt - something a referee should never do."

 

Poll also confessed he was lenient with Gunners full-back Ashley Cole after spotting that the England defender had dived in a bid to win his team an early penalty following a tackle by Keane.

 

Poll said: "It was as clear a case of simulation as you will see. But I didn't caution him because I knew Arsenal felt Rooney had dived to win a penalty in the earlier game at Old Trafford and were still angry about it.

 

"I just walked past Cole and told him that while I understood why he had done it, not to do it again."

 

Last night a spokesman for the PGMA - Keith Hackett's match officials' association - said: "We have no comment to make on the current media and after-dinner speaking career Graham Poll has decided to pursue."

 

Achh, co to był za mecz. A co do Vieiry - szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
W 2. minucie meczu Birmingham - Arsenal Martin Taylor wyprostowaną nogą zaatakował chorwackiego napastnika Arsenalu Eduardo Da Silvę. Kontuzja jest bardzo poważna i nie wiadomo czy piłkarz wystąpi w Euro 2008

 

Do starcia doszło w niegroźnej sytuacji na środku boiska. O piłkę jednocześnie walczył Da Silva i Taylor. Ten drugi z impetem wykonał wślizg wyprostowaną nogą w stopy napastnika Arsenalu, któremu złamał nogę. Piłkarz momentalnie padł na murawę, a winowajcę czerwoną kartką ukarał sędzia Dean. Uraz wygląda na złamanie z przemieszczeniem.

 

Mecz zatrzymano na niemal 8. minut, w trakcie których piłkarzowi podano tlen ponieważ zemdlał z bólu...

 

Telewizja SkySports stwierdziła, że nie przeprowadzi zbliżenia zajścia ponieważ wyglądało zbyt okropnie.

 

Eduardo został zabrany prosto do szpitala. Chorwacki piłkarz brazylijskiego pochodzenia doznał szoku po tym jak dowiedział się jak poważny jest to uraz.

 

gazeta.pl

 

Na usta ciśnie mi się wiele niecenzuralnych słów. Na pewno zachowanie to nie wynikało z próby walki o piłkę, etc. Niech tego *****, *****, *****, z Birmingham podadzą do sądu za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, a w więzieniu nauczą go, że schylanie się może spowodować uraz, również czterech liter.

Odnośnik do komentarza

Karnego nie było, i nie próbuj mi wmawiać, że był.

 

Edit: Ale to że nie było niczego nie zmienia, rozumiem że zawodnicy byli dzisiaj słabi po tym co się stało z Dudu, jednak realnie patrząc nie jesteśmy drużyną mistrzowska i po ostatnim tygodniu (0:4 z Man, 0:0 z Milanem i dzisiaj) nie będę aż tak bardzo płakał po ewentualnym zwycięstwie Czerwonych jak sądziłem.

Odnośnik do komentarza

Uff chciałem powiedzieć.

 

Informacje chorwackiej telewizji głoszą że

 

He was successfully operated!

 

His injurie are not so bad as we all think!

 

Unfortunately, he will not play at the EURO2008!

 

but he says, after the euro2008 he will come back stronger as ever!

 

(zgapione od znajomych z forum.gunners.com.pl)

 

Jego absencja ma potrwać tylko (aż ? ) 6 miesięcy. I ostatnie zdanie budzi nadzieje, że chłopak się nie poddał. Czyli możemy się w sumie radować, bo przez chwile wydawało się, że to może być koniec jego kariery.

 

Jeszcze jak ktoś lubi gimnastykę językową :D

 

Tam piszą, że pauza potrwa 3 do 4 miesięcy, ale z tego co rozumiem (a nie rozumiem chorwackiego), to chodzi o moment w którym Dudu będzie mógł ogólnie zacząć chodzić etc.

Odnośnik do komentarza
Jego absencja ma potrwać tylko (aż ? ) 6 miesięcy. I ostatnie zdanie budzi nadzieje, że chłopak się nie poddał. Czyli możemy się w sumie radować, bo przez chwile wydawało się, że to może być koniec jego kariery.

Tam piszą, że pauza potrwa 3 do 4 miesięcy, ale z tego co rozumiem (a nie rozumiem chorwackiego), to chodzi o moment w którym Dudu będzie mógł ogólnie zacząć chodzić etc.

Mysle ze jest za wczesnie na podawanie konkretnych terminow wyleczenia kontuzji przez Eduardo. Na pewno kazdy chcialby zeby wrocil jak najszybciej do gry. Moim zdaniem dobrze bedzie jak w ogole w tym roku zacznie grac w pilke. Zycze mu tego z calego serca, a tego dziada taylora powinni zawiesic do konca sezonu.

Ktos napisla na onecie ciekawy komentarz odnosnie takich sytuacji. Stwierdzil ze zawodnik ktory dopuscil sie tak brutalnego faulu powinien wrocic na boisko wowczas gdy zawodnik kontuzjowany tez bedzie zdolny do gry. Moze pomysl ogolnie troche malo realny do wdrozenia ale na pewno wielu boiskowych twardzieli zastanowiloby sie dwa razy przed proba podobnego brutalnego wejscia.

Odnośnik do komentarza
Karnego nie było, i nie próbuj mi wmawiać, że był.

 

Nic wmówić Ci nie chciałem i nie chcę. Oglądając mecz wydawało mi się, że Clichy faktycznie faulował. Może przez to, że miałem niezły ubaw z tej całej sytuacji, to nie zwróciłem uwagi na powtórkę w której faktycznie widać, że arbiter popełnił błąd.

 

Mało prawdopodobne wydaje mi się, żeby Eduard wrócił w przeciągu kilku miesięcy. Być może tyle będzie miał nogę w gipsie, ale dojście do formy po takim urazie to kolejne miesiące. Smithy miał podobny uraz i do gry wrócił po kilkunastu miechach.

 

Rozumiem oburzenie Kanonierów, bo wślizg był fatalny. Nie zmienia to jednak faktu, że to samo tydzień temu mogło się stać Naniemu, gdyby nie uciekał z nogami przed wślizgami Gallasa i spółki. Los bywa przewrotny.

Odnośnik do komentarza
Rozumiem oburzenie Kanonierów, bo wślizg był fatalny. Nie zmienia to jednak faktu, że to samo tydzień temu mogło się stać Naniemu, gdyby nie uciekał z nogami przed wślizgami Gallasa i spółki. Los bywa przewrotny.

 

Eee, bez przesady, tamto wejście Gallasa było chamskie i na czerwoną kartkę, ale wydaje się, że Gallas chciał zrobić coś typu "nie szpanuj młody" i go po prostu mocno nadepnąć, z tego co wiem (chociaż mogę się mylić ) to poza bólem nie groziło to jakąś wielką kontuzją.

 

Eboue byłby lepszym przykładem :P.

Odnośnik do komentarza
Eduardo da Silva nie ma żalu do obrońcy Birmingham, Martina Taylora. Brazylijczyk stwierdził, że "takie sytuacje w futbolu się zdarzają"

 

Zawodnik pogodził się z faktem, że nie zagra w tym sezonie w Premier League, jak i również w Mistrzostwach Europy. Eduardo wierzy, że uda mu się wrócić do piłki na eliminacje MŚ 2010.

 

"Wiem, że ten sezon jest już dla mnie stracony. Nie zagram też w mistrzostwach Europy, ale patrzę w przyszłość z optymizmem. Wciąż jestem młodym piłkarzem, na dorobku. Zrobię wszystko, by jak najszybciej wrócić na boisko i do formy sprzed kontuzji, ale obecnie zdrowie jest najważniejsze" - mówił wczoraj zawodnik.

 

"Pamiętam tylko sam moment faulu. Przewróciłem się i gdy zobaczyłem, jak wygląda moja noga, to szybko odwróciłem głowę. Z bólu na moment straciłem przytomność, a gdy się ocknąłem się widziałem wokół siebie wielu zawodników i lekarzy. Cóż, takie sytuacje w futbolu się zdarzają" - dodał.

 

wp.pl

 

 

Naprawdę Eduardo zaimponował mi tymi słowami. Nie sposób się nie zgodzić, że jest młody, może jeszcze wiele osiągnąć i takie sytuacje się zdarzają, ale jestem ciekawy jakie jest jego stanowisko w sprawie kary dla Taylora. Nawet w przypadku wybaczenia Chorwata konsekwencje powinny być dotkliwe.

Odnośnik do komentarza

Jak zobaczyłem to zdjęcie, które podał Forn, to odrazu mi się skojarzył Cisse, który jednak nogę złamał nieco wyżej, bo w piszczelu. Fatalny widok i naprawdę szkoda, że ma spokój póki co od piłki, bo z tego co się orientuję to rozkręcał się w Arsenalu, a i może swoimi umiejętnościami podnosiłby poziom meczu Polska - Chorwacja ;) Ale cóż, taka jest piłka. A ten cały Taylor niech buli za odszkodowanie, jakąś karę Premiership i dla dobra sprawy zawieszenie do końca sezonu, niech poczuje się w sytuacji Eduardo, o!

Odnośnik do komentarza
Eee, bez przesady, tamto wejście Gallasa było chamskie i na czerwoną kartkę, ale wydaje się, że Gallas chciał zrobić coś typu "nie szpanuj młody" i go po prostu mocno nadepnąć, z tego co wiem (chociaż mogę się mylić ) to poza bólem nie groziło to jakąś wielką kontuzją.

 

...a jeszcze tydzień wcześniej...

 

Nie zmienia to jednak faktu, że strasznie szkoda Eduardo. Mam nadzieję, że Chorwat faktycznie wróci do piłki w tym roku.

Śmieszą mnie jedynie te nawoływania o dożywotni ban dla Taylora. Jesli już mamy karać w ten sposób zawodników to nie tylko po tym, ja połamią rywala. Karajmy również wtedy, kiedy przeciwnik zdoła uciec z nogami. Tylko do czego to wtedy doprowadzi...

Odnośnik do komentarza
..a jeszcze tydzień wcześniej...

 

Nie chcę wychodzić na jakiegoś wielkiego obrońcę wszystkiego co łączy się z Arsenalem,ale zastanawiam się czy to ujęcie to nie jest lekka manipulacja (jak masz jakiś krótki avi. albo cokolwiek to się podziel :) ), bo na pierwszy rzut oka wygląda rzeczywiście jakby Eduardo "wjeżdżał'" w kolano Naniego stojąc na wprost niego, jednak im bardziej patrzę, tym bardziej wydaje mi się, że to wślizg z boku, który chyba Naniemu nie groził- nie groził, że dotrze do jego kolana (takie odnoszę wrażenie).

 

btw, czemu piszesz "jeszcze tydzień wcześniej", przecież to był ten sam mecz, co wydarzenie z Gallasem :).

 

Śmieszą mnie jedynie te nawoływania o dożywotni ban dla Taylora. Jesli już mamy karać w ten sposób zawodników to nie tylko po tym, ja połamią rywala. Karajmy również wtedy, kiedy przeciwnik zdoła uciec z nogami.

 

Taa. Sam fakt, że jakaś "debata" się pojawiła to dobrze, jednak większość pomysłów jest idiotyczna. Jednak racje ma arseblogger, mówiąc, że bez sensu jest porównanie czerwonej kartki Aliadiere w meczu Boro-ktośtam gdzie dostał czerwoną za to że poklepał rywala po twarzy (w domyśle uderzył) i za takie przewinienia/próby przewinień. Jak dla mnie to chociaż z 5 meczów kary za takie próby być powinno.

Odnośnik do komentarza
Nie chcę wychodzić na jakiegoś wielkiego obrońcę wszystkiego co łączy się z Arsenalem,ale zastanawiam się czy to ujęcie to nie jest lekka manipulacja (jak masz jakiś krótki avi. albo cokolwiek to się podziel ), bo na pierwszy rzut oka wygląda rzeczywiście jakby Eduardo "wjeżdżał'" w kolano Naniego stojąc na wprost niego, jednak im bardziej patrzę, tym bardziej wydaje mi się, że to wślizg z boku, który chyba Naniemu nie groził- nie groził, że dotrze do jego kolana (takie odnoszę wrażenie).

 

http://www.d1g.com/video/show/1790408

 

Jak widać Naniemu udało się uciec :>

 

Taa. Sam fakt, że jakaś "debata" się pojawiła to dobrze, jednak większość pomysłów jest idiotyczna. Jednak racje ma arseblogger, mówiąc, że bez sensu jest porównanie czerwonej kartki Aliadiere w meczu Boro-ktośtam gdzie dostał czerwoną za to że poklepał rywala po twarzy (w domyśle uderzył) i za takie przewinienia/próby przewinień. Jak dla mnie to chociaż z 5 meczów kary za takie próby być powinno.

Popieram.

Odnośnik do komentarza
Martin Taylor, obrońca Birmingham City, który brutalnie faulował napastnika Arsenalu Londyn Eduardo Da Silvę, został przez władze angielskiej ligi piłkarskiej ukarany odsunięciem od trzech meczów.

 

onet.pl

 

Żarty. Jedno spotkanie mniej banicji dostał Dida za szoł w CL, szkodliwość społeczna niewielka. :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...