Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Uprasza się o niechwalenie...

Uprasza się o niechwalenie...

Uprasza się o niechwalenie...

 

Po meczu z Chimikiem podjąłem ostateczną decyzję co do dalszych losów Baliajkina i Juragi, którym po sezonie kończył się kontrakt. Odrzuciwszy sugestię niezawodnego Iwana Charitonowicza, aby obu wprowadzić za stodołę i pozbyć się ich raz na zawsze w stylu Feliksa Edmundowicza, wystawiłem ich na listę transferową. Na Juragę nieoczekiwanie skusiło się ukraińskie MFK Mikołajów, dokąd Wiktor miał przeprowadzić się w lipcu.

 

Wyjazdu do Mińska na mecz z Lokomotiwem nie mogliśmy zaliczyć do udanych. Przez pierwsze pół godziny gospodarze siedzieli na nas niczym kwoka na jajach, a gdy gra nareszcie zaczęła się wyrównywać, Doronin uznał za stosowne złapać drugą żółtą kartkę i pozbawić nas wszelkich złudzeń w kwestii kontynuacji serii zwycięstw. To, iż przegraliśmy tylko 0:1 po centrze Karpowa i główce Zienina — któremu Błochin pozostawił tyle swobody, że napastnik Lokomotiwu mógłby zawinąć w naszym polu karnym potrójnego toeloopa —, zawdzięczaliśmy dobrej dyspozycji Motałygi i koszmarnej skuteczności rywali. Bańka prysnęła i w sumie dobrze, że już teraz, bo prezes zaczynał mamrotać pod nosem o awansie.

 

13.05.2007 Lokomotiw, Mińsk: 1.898 widzów
PL (5/30) Lokomotiw Mińsk [6.] — Liwadia [5.] 1:0 (0:0)

44. J.Doronin (L) cz.k.
52. A.Zienin 1:0

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko ŻK (71. D.Własow), S.Diaczenko, J.Doronin 2ŻK/CzK, O.Błochin (53. A.Samoilenko) — I.Chomczyk, A.Cewan, W.Pietkiewicz, W.Mychailenko — A.Kołocej (44. W.Propyswit), A.Ponomariew

MVP: Igor Ancypow (DC; Lokomotiw Mińsk) — 8

Odnośnik do komentarza

Przeciwko Lokomotiwowi z Witebska za Doronina zagrał z musu Propyswit i nie pokazał niczego szczególnego. Mecz toczył się pod nasze dyktando, już w pierwszej minucie Pietkiewicz z dwóch metrów uderzył wprost w Wasjutina, potem Kołocej z bliska strzelił w słupek, by po chwili przegrać pojedynek z Wasjutinem, tuż po przerwie to samo przytrafiło się Ponomariewowi... tak jest, to nie mogło się dobrze skończyć. W 63. minucie Motałygo fantastycznie obronił rzut karny wykonywany przez Kuzminicza, ale na kwadrans przed końcem spotkania goście wrzucili piłkę z autu w nasze pole karne, gdzie Pozniak po prostu ośmieszył zwodem Cewana i z półobrotu posłał piłkę do naszej bramki. Piętnaście minut rozpaczliwej walki o wyrównującego gola skończyło się niczym i stało się jasne, że Liwadia A.D. 2007 niczym nie różni się od Liwadii A.D. 2006 — nadal najlepiej wychodziło jej budzenie płonnej nadziei, a potem mordowanie jej za stodołą. Cóż, z takim patronem...

 

23.05.2007 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 664 widzów
PL (6/30) Liwadia [7.] — Lokomotiw Witebsk [8.] 0:1 (0:0)

63. S.Kuzminicz (LW) o.rz.k.
75. A.Pozniak 0:1

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, S.Diaczenko, W.Propyswit, O.Błochin — I.Chomczyk, A.Cewan (76. A.Samoilenko), W.Pietkiewicz, W.Mychailenko (70. J.Jakimienko) — A.Kołocej (64. I.Drannikow), A.Ponomariew

MVP: Dmitrij Rodczenko (DC; Lokomotiw Witebsk) — 8

Odnośnik do komentarza

@Regent: Nie, przeciętni szmaciarze, jakich wielu.

 

Na mecz ze ZLiNem Homel do składu wrócił Doronin. Nie wiem, dlaczego byliśmy faworytami w konfrontacji z zespołem, który nie przegrał ostatnich dwunastu spotkań, ale w pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę nieźle, i to mimo kontuzji Chomczyka, który całe spotkanie rozegrał z blokadą, co kosztować go miało miesięczną przerwę w występach. W 41. minucie prostopadłe podanie Sidki trafiło do Ponomariewa, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości, tak więc na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

 

Po przerwie po raz kolejny potwierdziło się, że moja niska ocena umiejętności Błochina nie jest wzięta z kapelusza, gdyż rywale wchodzili w naszą obronę prawym skrzydłem niczym rozgrzany nóż w masło. W 54. minucie Oleg pozwolił Kanusowi na strzał z narożnika pola karnego, który zaskoczył Motałygę. Dziesięć minut później w wielką lukę, jaka ziała na prawej flance, wszedł Michniowiec i dośrodkował na długi słupek, a Tkacz uderzeniem głową zapewnił ZLiNowi komplet punktów. Nikt o zdrowych zmysłach nie miał już w Dzierżyńsku wątpliwości — Liwadia nadal marzyć mogła co najwyżej o utrzymaniu się w drugiej lidze.

 

26.05.2007 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 81 widzów
PL (7/30) Liwadia [9.] — ZLiN Homel [3.] 1:2 (1:0)

41. A.Ponomariew 1:0
54. W.Kanus 1:1
69. S.Tkacz 1:2

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, S.Diaczenko, J.Doronin, O.Błochin (69. A.Samoilenko) — I.Chomczyk, A.Cewan, W.Pietkiewicz, W.Mychailenko (57. J.Jakimienko) — A.Kołocej (66. A.Jakubczyk), A.Ponomariew

MVP: Aleksandr Michniowiec (ML; ZLiN Homel) — 7

Odnośnik do komentarza

Jakby serii porażek było mi mało, do Chomczyka dołączyli dwaj kolejni kontuzjowani zawodnicy, Cewan i Jakimienko, którzy również mogli na kilka tygodni zapomnieć o grze w piłkę nożną.

 

Maj 2006

 

Bilans (Liwadia): 2-0-3, 6:6

Pierwaja Liga: 11. [-2], 9 pkt, 8:11

Puchar Białorusi: —

Finanse: +158.543 funtów (+2.262 funtów)

Budżet transferowy: 10.899 funtów (40%)

Budżet płac: 1.435 funtów (2.500 funtów)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Andrea Domeniconi (20, DM; San Marino: 10/1) z San Marino do Juventusu za 1.400.000 funtów

2. Alvaro Meneses (25, SW/DR; Urugwaj: 2/0) z Peñarolu do Nacionalu za 800.000 funtów

3. Sergio Leal (24, ST; Urugwaj) z Peñarolu do Nacionalu za 500.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+4] (M)

Białoruś: Dynamo Mińsk [+4]

Czechy: Sparta Praga [+3] (M)

Francja: Monaco [+7] (M)

Hiszpania: Barcelona [+11] (M)

Niemcy: Schalke [+8] (M)

Polska: Legia [+0] (M)

Rosja: Spartak Moskwa [+2]

Słowacja: Artmedia [+2] (M)

Ukraina: Tawria [+10] (M)

Włochy: Inter [+8] (M)

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1136), 2. Włochy (1097), 3. Francja (1075), 17. [—] Polska (762)

Odnośnik do komentarza

Ponieważ nie byliśmy jeszcze wystarczająco upokorzeni, w meczu 1. rundy Pucharu Białorusi zagraliśmy z amatorskim Mołodecznem. Moi zawodnicy mnie nie zawiedli — mimo zdecydowanej przewagi nie potrafili ani razu pokonać bramkarza gospodarzy, a do tego kontuzji nabawili się Pietkiewicz i Samoilenko, tak więc z pierwszej jedenastki Liwadii wiele już nie pozostało. Rywalom wystarczyła jedna, jedyna akcja — w 59. minucie Bojko zgrał piłkę głową do Semczenki, który pokonał Motałygę w sytuacji sam na sam i żenująca passa zespołu z Dzierżyńska została przedłużona o kolejny mecz.

 

06.06.2007 Gorodskoj, Mołodeczno: 2.120 widzów
PB 1R Mołodeczno — Liwadia 1:0 (0:0)

53. S.Szuszkiewicz (M) knt.
59. S.Semczenko 1:0
90+4. A.Samoilenko (L) knt.

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko (11. D.Własow), S.Diaczenko, J.Doronin, A.Samoilenko — W.Tumakow, W.Pietkiewicz, I.Migalewskij, W.Mychailenko (73. M.Daniel) — A.Kołocej (73. I.Drannikow), A.Ponomariew

MVP: Wadym Mychailenko (MR; Liwadia) — 8

Odnośnik do komentarza

A jednak się pomyliłem, mogło być gorzej niż w Mołodecznie. W 8. kolejce graliśmy na wyjeździe w Baranowiczach z miejscową Swisłoczą. Od pierwszej minuty zagrali Błochin, Tumakow i Drannikow, a Kołocej został cofnięty do pomocy i w pierwszej połowie nawet się to sprawdziło. Mieliśmy zdecydowaną przewagę, ale tradycyjnie nie umieliśmy jej wykorzystać, do czego już zdążyłem się przyzwyczaić. Wreszcie w doliczonym czasie gry Motałygo zagrał do Sidki, który odwrócił się z piłką i plasowanym strzałem posłał ją do własnej bramki. W szatni próbowałem jeszcze zmotywować zawodników do walki, ale nie było to możliwe i w dziesięć minut dostaliśmy dwa kolejne ciosy na szczękę w postaci prostopadłych podań między obrońców, w obu przypadkach wykorzystanych przez Dreja. Porażka 0:3, i to po całkowitej kapitulacji w drugiej połowie, wywołała u mnie atak furii w szatni, a wyładowałem się na beznadziejnym w tym meczu Motałydze. Owszem, rozbicie mu głowy krzesłem dało mi trochę satysfakcji, ale nie zmieniło tego, iż w obecnej formie byliśmy głównym faworytem do spadku z drugiej ligi.

 

09.06.2007 Lokomotiw, Baranowicze: 2.879 widzów
PL (8/30) Baranowicze [13.] — Liwadia [11.] 3:0 (1:0)

45+2. P.Sidko 1:0 sam.
50. K.Drej 2:0
54. K.Drej 3:0

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko (46. D.Własow), S.Diaczenko, J.Doronin, O.Błochin — W.Tumakow (55. A.Zazimko), A.Kołocej, I.Migalewskij, W.Mychailenko  — I.Drannikow, A.Ponomariew (55. A.Jakubczyk)

MVP: Jewgienij Kudasz (DC; Baranowicze) — 10

Odnośnik do komentarza

Coraz lepiej. Długo jeszcze zanim stąd uciekniesz :> ? Bo jak tak dalej pójdzie to Iwan Charitonowicz zastosuje na Tobie jedną z jego niezawodnych metod na wyrażenie niezadowolenia.

Ale muszę przyznać, masz cierpliwość.

Odnośnik do komentarza

Dobrze byłoby się podnieść w następnym meczu, ale jak podnosić się na wyjeździe w starciu z liderem, spadkowiczem z ekstraklasy i absolutnym pewniakiem do awansu? Każdy wynik lepszy niż 0:5 byłby dla nas sporym osiągnięciem, tym bardziej że znów musiałem eksperymentować z ustawieniem i nawet wyciągnąłem z rezerw Juragę. Ku mojemu zaskoczeniu zaczęliśmy bardzo odważnie i w 6. minucie Mychailenko przytomnie zamknął dośrodkowanie Sidki na długi słupek, dając nam prowadzenie. Cieszyliśmy się z niego raptem przez dwie minuty, kiedy to Diakow dobił strzał Osipowicza, a w 15. minucie Razumow strzałem z linii pola karnego przywrócił porządek we wszechświecie. Nie byliśmy jakoś rażąco słabsi, ale i gospodarze nie musieli szczególnie się wysilać, nawet po czerwonej kartce dla Jefimowa za faul na wychodzącym na czystą pozycję Ponomariewie. Ta porażka była wliczona w koszta sezonu, ale nie dało się ukryć, że wypadła nam w bardzo niedobrym momencie.

 

13.06.2007 Torpedo, Żodino: 4.435 widzów
PL (9/30) Torpedo Żodino [1.] — Liwadia [12.] 2:1 (2:1)

6. W.Mychailenko 0:1
8. B.Diakow 1:1
15. M.Razumow 2:1
72. N.Jefimow (TŻ) cz.k.

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, S.Diaczenko, J.Doronin, O.Błochin — W.Tumakow, A.Bubnow (65. P.Prichodko), I.Migalewskij (46. M.Daniel), W.Mychailenko (73. W.Juraga) — A.Kołocej, A.Ponomariew

MVP: Jewgienij Doronin (DC; Liwadia) — 8

Odnośnik do komentarza

Naszym następnym rywalem był walczący o życie mikaszewicki Granit, więc i bez Iwana Charitnowicza, demonstracyjnie czyszczącego nagana na przedmeczowej odprawie, wiedzieliśmy, że ten mecz należy wygrać. Gdyby jeszcze moi zawodnicy umieli trafić w bramkę, zapewne to by się nam udało, ale skoro Kołocej rozegrał dziesiąty mecz bez gola, a Ponomariew ograniczył się do symulowania fauli w polu karnym, jasne było, że ta sztuka jest dla nas za trudna. Mało tego, w 22. minucie niezawodny Doronin zagrał ręką w naszej szesnastce, ale na szczęście Motałygo obronił drugiego karnego w tym sezonie i po długiej suszy zdołaliśmy wymęczyć dziesiąty punkt w tegorocznej ligowej kampanii.

 

16.06.2007 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 322 widzów
PL (10/30) Liwadia [12.] — Granit [15.] 0:0 (0:0)

22. A.Miasnikowicz (G) o.rz.k.

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, S.Diaczenko, J.Doronin, O.Błochin — W.Tumakow, A.Bubnow (46. A.Zazimko), I.Migalewskij (64. M.Daniel), W.Mychailenko — A.Kołocej, A.Ponomariew ŻK (64. I.Drannikow)

MVP: Nikołaj Kamińskij (DC; Granit) — 8

Odnośnik do komentarza

Nic mi nie mów...

 

Sezon 2006/2007 w liczbach

 

Ligi

 

Anglia:

Czołówka Premiership: 1. Liverpool, 2. Arsenal, 3. Chelsea

Spadek z Premiership: 18. Birmingham, 19. Norwich, 20. Charlton

Awans do Premiership: 1. Bolton, 2. Stoke, 6. Cardiff

FA Cup: Man Utd (3:1 z Blackburn)

Najlepszy piłkarz: Xabi Alonso (25, DM; Hiszpania: 32/2) — 7.96 (Liverpool)

Król strzelców: Jermain Defoe (24, ST; Anglia: 18/11) — 23 (Tottenham)

 

Białoruś:

Czołówka Wyższej Ligi: 1. BATE, 2. Dynamo Mińsk, 3. Homel

Spadek z Wyższej Ligi: 13. Torpedo Żodino, 14. Bielszina

Awans do Wyższej Ligi: 1. Naftan, 3. Torpedo Mohylew

Puchar Białorusi: Bielszina (1:0 z Dynamem Brześć)

Najlepszy piłkarz: Artiom Radkow (21, DRC/DM; Białoruś: 1/0) — 7.53 (BATE)

Król strzelców: Andriej Udodow (25, ST; Białoruś) — 14 (Torpedo Żodino)

 

Czechy:

Czołówka Gambrinus Ligi: 1. Sparta Praga, 2. Teplice, 3. Banik Ostrawa

Spadek z Gambrinus Ligi: 15. Kladno, 16. Czeskie Budziejowice

Awans do Gambrinus Ligi: 2. Victoria Žižkov, 3. Usti nad Łabą

Pohar CMFS: Staré Město (2:1 z Jabloncem)

Najlepszy piłkarz: Sander Post (22, DC; Estonia: 6/0) — 7.86 (Jablonec)

Król strzelców: Miroslav Matusović (26, AMR/ST; Czechy: 9/1) — 17 (Sparta Praga)

 

Francja:

Czołówka Ligue 1: 1. Monaco, 2. Marseille, 3. Lyon

Spadek z Ligue 1: 18. Le Havre, 19. Strasbourg, 20. Metz

Awans do Ligue 1: 1. Nancy, 2. Laval, 3. Lorient

Coupe de France: Monaco (3:2 ze Strasbourgiem)

Najlepszy piłkarz: Cyril Jeunechamp (31, DRL/DM/MRLC; Francja: 1/0) — 7.78 (Rennes)

Król strzelców: Habib Bamogo (25, AMR/ST; Burkina Faso: 2/2) — 20 (Marseille)

 

Hiszpania:

Czołówka Primera División: 1. Barcelona, 2. Real Madryt, 3. Valencia

Spadek z Primera División: 18. Málaga, 19. Murcia, 20. Cádiz

Awans do Primera División: 2. Xerez, 3. Lleida, 5. Elche

Copa del Rey: Sevilla (3:1 z Zaragozą)

Najlepszy piłkarz: Jonathan Woodgate (27, SW/DC; Anglia: 13/0) — 7.93 (Real Madryt)

Król strzelców: Ronaldo (30, ST; Brazylia: 101/56) — 23 (Real Madryt)

 

Niemcy:

Czołówka 1. Bundesligi: 1. Schalke, 2. Werder Brema, 3. Rostock

Spadek z 1. Bundesligi: 16. Nürnberg, 17. Ahlen, 18. Bielefeld

Awans do 1. Bundesligi: 1. Darmstadt, 2. Aue, 3. Hannover

DFB-Pokal: Kaiserslautern (2:1 z Wolfsburgiem)

Najlepszy piłkarz: Lúcio (29, DC; Brazylia: 68/2) — 7.77 (Bayern)

Król strzelców: Jan Koller (34, ST; Czechy: 78/47) — 16 (Dortmund)

 

Polska:

Czołówka Orange Ekstraklasy: 1. Legia, 2. Wisła, 3. Górnik Zabrze

Spadek z Orange Ekstraklasy: 15. Ruch Chorzów, 16. Amica

Awans do Orange Ekstraklasy: 1. Pogoń, 2. Zagłębie

Puchar Polski: Wisła (1:1, 2:1 z Arką)

Najlepszy piłkarz: Robert Gaca (27, DRC; Polska) — 7.90 (Legia)

Król strzelców: Ireneusz Jeleń (26, ST; Polska: 4/1) — 18 (Legia)

 

Rosja:

Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Ałania, 3. Kubań

Spadek z Premier Ligi: 15. FK Moskwa, 16. Łucz

Awans do Premier Ligi: 1. Tom, 2. Chimki

Kubok Rassiji: Dynamo Moskwa (2:2k z Amkarem)

Najlepszy piłkarz: Mozart (27, DM; Brazylia) — 7.88 (Spartak Moskwa)

Król strzelców: Antonio Barijho (29, ST; Argentyna) — 18 (Szynnik)

 

Słowacja:

Czołówka Corgon Ligi: 1. Artmedia, 2. Dubnica, 3. Ružomberok

Spadek z Corgon Ligi: —

Awans do Corgon Ligi: 1. Senec, 2. Trnava

Slovensky Pohar: Žilina (1:0 z Artmedią)

Najlepszy piłkarz: Juraj Halenár (23, ST; Słowacja U-21: 12/0) — 7.72 (Artmedia)

Król strzelców: Ladislav Venzel (24, ST; Słowacja) — 16 (Ružomberok)

 

Ukraina:

Czołówka Wyższej Ligi: 1. Tawria, 2. Szachtar, 3. Metalist

Spadek z Wyższej Ligi: 15. Illiczywiec, 16. Zakarpatia

Awans do Wyższej Ligi: 2. Stal Ałczewsk, 4. Spartak IF

Puchar Ukrainy: Metalurg D (2:1d z Borysfenem)

Najlepszy piłkarz: Mariusz Lewandowski (28, DC/DM; Polska: 34/1) — 7.76 (Szachtar)

Król strzelców: Oleksandr Melaszczenko (28, AM/FC; Ukraina: 16/3) — 16 (Dnipro)

 

Włochy:

Czołówka Serie A: 1. Inter, 2. Milan, 3. Juventus

Spadek z Serie A: 18. Cesena, 19. Reggina, 20. Lecce

Awans do Serie A: 1. Napoli, 2. Verona, 3. Modena

Puchar Włoch: Roma (2:0, 2:1 z Vicenzą)

Najlepszy piłkarz: Santos (26, DLC; Brazylia) — 7.93 (Siena)

Król strzelców: Salvatore Bruno (27, ST; Włochy) — 21 (Brescia)

 

Rozgrywki międzynarodowe

 

Liga Mistrzów: Liverpool (0:0k z Juventusem)

Puchar UEFA: Benfica (2:1 z Betisem)

Mistrzostwa Świata: Brazylia (3:2 z Włochami)

CONCACAF Gold Cup: USA (1:1k z Brazylią)

Mistrzostwa Ameryki Południowej U-20: Brazylia U-20

 

Nagrody indywidualne

 

Piłkarz roku (Europa): Ruud van Nistelrooy (30, ST; Holandia: 50/27) — Man Utd

Piłkarz roku (świat): Philipp Lahm (23, D/WBRL; Niemcy: 29/1) — Bayern Monachium

Zawodnik roku (FIFA): John Terry (26, DC; Anglia: 30/0) — Chelsea

Złoty But (Europa): Jermain Defoe (24, ST; Anglia: 18/11) — 23 (46 pkt) (Tottenham)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...